Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

امیر سرتیپ خلبان محمود انصاری

با اجازه اساتید و دوستان یک تایپیک برای معرفی یکی از قهرمانان جنگ  امیر سرتیپ  خلبان محمود انصاری ایجاد کردم تا هرچه بیشتر وبهتر این خلبان دلاور معرفی و با ایشان آشنا شویم لازم به توضیح است که کتاب شهروند آسمان که شامل خاطرات این قهرمان جنگ می شود  در روز 5شنبه مورخه 15 تیر 96  در باغ موزه تهران واقع در بزرگراه شهید حقانی مورد نقد وبررسی قرار خواهد گرفت .

«شهروند آسمان» نقد می‌شود

شهروند آسمان

کتاب «شهروند آسمان» دربردارنده خاطرات امیر سرتیپ خلبان محمود انصاری به قلم فاطمه دهقان نیری روز پنجشنبه 15 تیرماه از ساعت 16 تا 18 در تالار هویزه موزه انقلاب اسلامی ودفاع مقدس نقد می‌شود.

به گزارش ایسنا، این کتاب با حضور جواد عربانی مدیر گروه تاریخ شفاهی مرکز اسناد انقلاب اسلامی،رضا رمضانی  خلبان هواپیمای اف 5  و اف 14  و عضو مرکز مطالعات و تحقیقات نیروی هوایی و جواد کامور بخشایش پژوهشگر ، نویسنده و منتقد  حوزه ادبیات دفاع مقدس نقد و بررسی می‌شود.

‌کتاب شهروند آسمان توسط نشر موزه دفاع مقدس در سال 94 منتشر شد و در برگیرنده خاطرات امیر سرتیپ خلبان محمود انصاری است که در دوران جنگ تحمیلی در پایگاه‌های هوایی همدان، اصفهان و بوشهر فعالیت داشته است.

جانشینی فرماندهی خلبانان دانشگاه اصفهان،جانشینی فرمانده پایگاه بوشهر، فرماندهی پایگاه شهید نوژه همدان و  فرماندهی نیروی هوایی آشیانه جمهوری اسلامی از مسئولیت‌های محمود انصاری در طول خدمت درنیروی هوایی ارتش جمهور اسلامی ایران است.

تاسیس انجمن ادبی "ناور" و انجمن نویسندگان دفاع مقدس استان البرز و تالیف کتاب‌های  رویای پرواز،سرداران سوله،گوهر شب چراغ،عطا و ظهر آبی حنظله بخشی از کارنامه فاطمه دهقان نیری نویسنده کتاب است.

منبع:http://www.isna.ir/news/96041306387/شهروند-آسمان-نقد-می-شود

6 people like this

یکی دو کتاب از خاطرات خلبانان ارتش دارم

خیلی خوب و مفید هست

4 people like this

با سلام استاد  اگر برایتان مقدور باشد این کتابها را معرفی می فرمایید؟ با تشکر

3 people like this

فعلا یکی در دسترس بود

روز سانحه

براساس خاطرات خلبانان نیروی هوایی ارتش

تآلیف:سرهنگ عزت الله معظمی گودرزی

سال:1376

در 258 صفحه

3 people like this

با سلام و تشکر از لطفتان  نام این کتاب را بنده شنیده ام و اگر  درست به خاطر داشته باشم  چاپ عقیدتی سیاسی ارتش می باشد . به غیر از خود عقیدتی سیاسی  موسساتی نیز اقدام به انتشار کتابهایی در زمینه خاطرات عزیزان نیروی هوایی نموده اند . بنده خودم یک کتاب سالها پیش به امانت گرفته بودم به نام «در آغوش آسمان» که مختص  خاطرات خلبانان نهاجا بود ولی افسوس که چون سالها پیش آن کتاب را خوانده بودم مشخصات دیگر آن کتاب در خاطرم نمانده که اگر این کتاب تجدید چاپ شد بتوانم آن را تهیه کنم .

3 people like this

فروغ پرواز

مروری بر زنگی شهید سرتیپ خلبان محمود خضرایی

تحقیق و تآلیف: حمید بور بور

سال:1383

3 people like this

با درود وعرض ادب  بنده هم  سالها پیش کتاب سجیل آتش را که اختصاص به خاطرات خلبانان و نیرو های فنی هوانیروز دارد را خریده ام که این کتاب نیز چاپ س. ع. س آجا می باشد . کتاب خیلی خوبی است اگر عمری باقی بود و اگر توانستم سعی می کنم  خاطراتی از این کتاب را به انجمن ارسال نمایم . ارادت

2 people like this

بربلندای سپهر

جلد سوم

براساس خاطرات خلبانان نیروی هوایی ارتش

سال: 1377

3 people like this

با سلام بسیار بسیار عالی بنده امید وارم انتشار چنین کتابهایی که به خاطرات عزیزان ارتشی می پردازد فرقی نمی کند در کدام نیرو و کدام یگان گسترش یابد و به دست افراد جامعه به خصوص نسل جدید برسد چون رسانه میلی جوری تبلیغ می کند که انگار فقط سازمان موازی در جنگ حضور داشته و ارتش در جنگ نقشی نداشته .

2 people like this