Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

بازی ضدایرانی سال 2012 عربستان در روسیه

مسکو - ایرنا - سرگئی چمزوف رئیس شرکت دولتی روس تخ (فناوری های پیشرفته) اعلام کرد که عربستان سال 2012 برای جلوگیری از تحویل اس 300 به ایران، یک قرارداد نمایشی خرید جنگ افزار با روسیه امضا کرد ولی از اجرای آن سر باز زد.

 
82593186-71732347.jpg

به گزارش ایرنا، چمزوف گفت که عربستان سعودی و روسیه پنج سال پیش قرارداد تسلیحاتی پنج میلیارد دلاری امضا کردند، اما ریاض بر اساس آن هیچ سلاحی از مسکو خریداری نکرد.
خبرگزاری ایتارتاس روز دوشنبه به نقل از مصاحبه با وی نوشت: این یک بازی بود و عربستان سعودی این قرارداد را با روسیه امضا کرده بود تا این کشور به ایران تسلیحات پدافند هوایی اس-300 تحویل ندهد.
مقام روس همچنین با اعلام برنامه جدید فروش جنگ افزار روسی به ریاض گفت: روسیه و عربستان سعودی قرارداد تسلیحاتی به ارزش 3.5 میلیارد دلار امضا کرده اند.
مقام روس تاکید کرد: قرارداد همکاری های فنی-نظامی روسیه و عربستان سعودی توافقی اصولی است و بر پایه آن مسکو 3.5 میلیارد دلار جنگ افزار به ریاض می فروشد.
رئیس شرکت دولتی روس همچنین گفت: مطابق این قرارداد، روسیه متعهد می شود که همراه تسلیحات بخشی از فناوری های ساخت آن را در اختیار ریاض قرار دهد.
وی افزود: افزون بر آن عربستان سعودی شرط خرید تسلیحات روسی را ایجاد مراکز ساخت آن در این کشور تعیین کرده است.
چمزوف با بیان اینکه روسیه این شرط را پذیرفته است، ادامه داد: به عنوان مثال کارخانه تولید سلاح های خودکار کلاشینکوف در عربستان سعودی احداث می کنیم.
وی در همین حال یادآوری کرد که چمزوف گفت: عربستان سعودی مشتری اصلی سلاح های امریکایی است و به تازگی در سفر ترامپ به ریاض، دو کشور قرارداد تسلیحاتی 110 میلیارد دلاری امضا کردند.

 

منبع:http://www.irna.ir/fa/News/82593186/

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

سگ زرد برادر شغاله

 

عربها از روسیه بدتر و روسیه از عربها بدتر و دوستان عرب ما(مثل برادر عزیزمان عراق و لبنان) از هردو بدتر

5 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

با سلام  بعد از چند سال روسها این خبر را افشا کردند و قدر مسلم می خواهند یک جنگ راه بیاندازند بدون شک آن هم به روش 2 به هم زنی یا تفرقه بنداز و حکومت کن که شیوه انگلیسی می باشد .

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

احتمال تکرار بازی عربستان در خرید اسلحه روسی

مسکو - ایرنا - پس از اعلام روسیه که عربستان پنج سال پیش برای جلوگیری از تحویل سامانه های اس 300 به تهران در یک «بازی» قرارداد بدون نتیجه خرید جنگ افزار روسی را امضا کرد، روزنامه کامرسانت از احتمال تکرار دو باره این بازی خبر داده است.

 
82597108-71739869.jpg

به گزارش ایرنا، روزنامه کامرسانت نوشت: عربستان سعودی خریدار جدی جنگ افزارهای ساخت روسیه نیست و تاکنون با وجود امضای قرارداد، هیچ گونه تسلیحات روسی نخریده است.
سرگئی چمزوف مدیرکل شرکت دولتی «روس تخ» (فناوری های پیشرفته) اعلام کرده که مسکو و ریاض قرارداد اصولی فروش اسلحه و جنگ افزار به مبلغ 3,5 میلیارد دلار به عربستان را امضا کرده‌اند.
سافرونوف خبرنگار ارشد کامرسانت روز پنجشنبه در این باره نوشت: مسکو پیشتر هم چند بار در این زمینه تلاش کرده و بسته‌های قراردادهای تسلیحاتی به ارزش تا 20 میلیارد دلار بین روسیه و عربستان نیز بررسی شده است.
روزنامه روسی افزود: اما مسکو برخلاف واشنگتن، تاکنون نتوانسته قرارداد نهایی فروش جنگ افزار با ریاض امضا کند. میزان جدیت سعودی ها طی دیدار پیش روی سلمان آل سعود ولیهعد عربستان از مسکو می‌تواند روشن شود و پادشاه سعودی هم ممکن است تا پایان امسال به روسیه سفر کند.
آندری فرالوف سردبیر مجله روسی صادرات اسلحه نیز خاطرنشان کرد: امضای قراردادهای جدید با عربستان سعودی می‌توانست به معنی پیشرفت بزرگ روسیه در بازار اسلحه باشد، اما اطمینانی نیست که می‌شود این معامله را به پایان رساند.
روزنامه روسی افزود: چمزوف مدیرکل شرکت دولتی «روس تخ» نیز روز دو‌شنبه اشاره کرد که روسیه و عربستان سعودی پنج سال پیش امکان امضای معامله تسلیحاتی به قیمت 20 میلیارد دلار را بررسی می‌کردند اما ریاض هیچ سلاح روسی خریداری نکرد.
وی ادامه داد: مقام های سعودی در واقع با ما بازی کرده و می‌گفتند سامانه پدافند هوایی اس300 را به ایران تحویل ندهید تا ما جنگ افزار روسی بخریم. روزنامه روسی در پایان نوشت: اما ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه سال 2015 ممنوعیت تحویل این سامانه‌ها را به ایران را رفع کرده و سال 2016 معامله تحویل چهار آتشبار سامانه ضدهوایی اس300 به ایران اجرا شد.

منبع:http://www.irna.ir/fa/News/82597108/

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

چرا بازی ضد ایرانی عربستان؟ عربستان داره کار خودشو میکنه ادعا دوستی با ما رو هم نداره اونی که داره با کارت ما بازی میکنه روسیه هست

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

چرا بازی ضد ایرانی عربستان؟ عربستان داره کار خودشو میکنه ادعا دوستی با ما رو هم نداره اونی که داره با کارت ما بازی میکنه روسیه هست

با سلام دقیقاً  شما درست فرمودین  چون  روسها بعداز مدتی طولانی اقدام به منتشر کردن خبرها کرده اند یعنی درست زمانی که 2 طرف عربستان وایران منتظر کوچکترین بهانه از یکدیگر هستند تا یک جنگ علنی به وقوع بپیوندد !!

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0