Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

ویژه صندلی داغ

73 posts in this topic
در در 1/1/2018 در 3:23 AM، حسنعلی ابراهیمی سعید گفته است :

سلام
عرض ادب و احترام متقابل
دوباره من،

اگر اجازاه بفرمایید.با توجه به سال نو مسیحی سؤالات سبکتر هستند
ممنونم
عید کریسمس به جامعه مسیحی کشورمان مبارک

چون این پست مربوط به بنده بود برای همین به احتمال قوی سوالات مربوط به بنده هست کلافه جان

بهترین Sms یی که نا حالا دریافت کردی و بیشتر از بقیه تو inbox نگه داشتی ؟

بهترین پیامکها به ترتیب مربوط به سید و جناب صادقی و عقاب سپید کوه و یکی دوتا دیگه از بچه های انجمن هست که تا همین ماه پیش که گوشیم دچار مشکل نشده بود همچنان در اینباکسم ذخیره داشتم 

حتی اخرین زنگهایی که به دوستان به ویژه بزرگان انجمن داشتم رو هم نگهداری کرده بودم
زیباترین جمله از نظر شما؟ هم در مورد عید کریسمس و هم بصورت عموم

برای کریسمس

کاش وقتی طلب برف داریم کاش وقتی در گنج گرم خانه در حالی که در امنیت و سیری بارش برف را از پنجره به تماشایید

این احساس را برای ان گرسنه و رنجوری که جز بمب و گلوله از اسمان برایش نمیبارد هم بخواهیم

---------------------------------

اینم غیر کریسمس
برنامه ریزی نداشتن برای موفقیت؛ برنامه ریزی داشتن برای شکست است

اولین چیزی که تو سختیا بهش متوسل میشی چیه؟
اولین چیز معمولا همت خودمه اما وقتی  خیلی اوضاع تنگ بشه تا اینجا چند بار به روح شهدای ارتش (بدون نام بردن از فرد خاص) متوسل شدم و گشایش در کارم دیدم

یه جوک بگو!!!

نگاهم با نگاهت کرد برخورد  ---------- خدا مرگت دهد حالم بهم خورد
: SHOUT :

یه جمله هم بااین کلمات بساز

مرغ.:
یه روز مرغ همسایه مون که اومد توی حیات مون رو گیر انداختم و پرهای دمش رو کندم

بندکفش.: من کفش بندی نمیپوشم چون زمان رو هدر میده

دستشویی.همینکه احساس دستشویی کردید زود برید تا سنگ کلیه نگیرید

خواستگاری.وقتی رفتم خواستگاری فکر میکردم حالا حالاها باید برم تا جواب بهم بدن

کاپشن.بخاری کلاسمون اونایی که با کاپشن کنارش می ایستادن رو میسوزوند

ماکارونی.وقتی یه شیشه سیر و سرکه بادمجان کنار دستم باشه ، میتونی قابلمه ماکارونی رو خالی تحویل بگیری

آسمان.جایی که من عشق حقیقیم  رو در اغوش خواهم گرفت

عشق. واژه ایست بی معنا اگر درسر کوچه و بازار معنا شود

عید کریسمس.میلاد حضرت مسیح و آغاز سال نوی میلادی و کریسمس به شما دوستان و خانواده محترمتان هیچ ربطی نداره  صبر کنید تا نوروز

صندلی داغ : چیز خوبیه اگر وسطش انجمن به هوا نره یا بخاطر اغتشاشات سیم اینترنت رو قطع نکنن

دست خطت چطوره ؟‌
در حدی هست که بشه مطلب رو منتقل کرد اما تابحال با هر دو دست همزمان و بصورت برعکس و حالتهای مختلف هم مطلب نوشتم

موقع ناهار دوست دارید باکی ناهاربخورید؟
کسی که بهم در خوردن گیر نده خصوصا موقعی که ته دیگ میخورم (چون میگن خیلی صدا میده )وگرنه بیشتر تنهایی رو دوست دارم

اگه قرارباشه یه سفرمفتی و هزینه مدیریت محترمه سایت بریدترجیح میدیدباکی وکجاباشه؟
ترجیحا خودم به همراه چند تن از بزرگان همین انجمن به جزایر پوراپورا 

گوشیت چیه ؟

اگه تبلیغ نباشه سونی اریکسون مدل هازل

بهترین هدیه ای که تاحالا گرفتی؟از کی؟
همین گوشی از همسرم 

البته 7 ساله نگهش داشتم

چی دوست دارس کادو بگیری؟ و کادو بدهی
عمدتا وسایل الکترونیکی و کتاب

.لی اگر یک دوره اموزشی به دلخواه هم کادو به حساب بیاد میپذیرم

اسم بهترین بازی که تو عمرت کردی چی بوده؟

توی بازی ها بیشتر شطرنج و پینگ پنگ رو دوست داشتم 

ارادت همچنان جاریست
ما بیشتر

4 people like this

سلام.

می توانید این نوشته را خوب تجزیه و تحلیل بکنید؟؟!!

51d218e25fd5315ae7075ef1518670be-425
5 people like this

به نظرم شما 8 سال جنگ بهتون مزه کرده که دارید از این پیامها ارسال میکنید

بزار ید من حاج خانم شما روببینم بعدش نظراتشما رو جویا هستم

4 people like this

کرنوش جان ، باور بفرمایید حاج خانم هم دیدند

دارند می خندندسلام دارند

ارادت

4 people like this

با سلام و عرض ارادت. هر کسی که روی صندلی بنشیند فرقی ندارد چون من این سوالات را از همه خواهم  پرسید .از همه دوستان  خواهش میکنم بدون هیچ عجله و در کمال صداقت و بدن هیچ تعارفی پاسخ دهند.

در ابتدا حداکثر طول عمر را برایتان آرزو میکنم ولی دوست دارم نظر خودتان را  هم در باره بدانم. خودتان چطور ؟ دوست دارید تا چه سنی سالم و روی پای خود باشید ؟ و سپس بدون زحمت دادن به اطرافیان با این دنیای نه چندان خواستنی وداع  کنید ؟

آیا حاظ هستید تا 120 سالگی زندگی کنید ولی به شرط اینکه بیست سال آخر را روی ویلچر بنشینید ؟

آیا رازی دارید که نمیخواهید تحت هیچ شرایطی  هیچ کسی از آن آگاه  شود ؟ اگر داری چند راز ؟

آیا رازی دارید که دلتان بخواهد با کسی در میان بگذارید که دهانش قفل و بست خوبی داشته باشد  تا  که آن راز را با خود به آن دنیا نبرید ؟

بدون هیچ تبعیض تمام  ما انسانها در زندگی دست به کارهایی اشتباه زده ایم  ( چه عمدا و چه سهوا و اتفاقی ) که از نتیجه آن بی اطلاع بودیم  و تجربه ثابت کرده که همه انسانها  هر چه سنشان بالاتر  میرود   میدانند که در این میان یک تصمیم یا یک حرکت یا...یکی از اشتباهاتشان تا به امروز  بسیار بدتر و  اشتباهی بزرگ بوده که غیر قابل جبران بوده است وفقط میشود نزد خود ابراز پشیمانی کرد .آیا شما هم آن اشتباه  بزرگ را انجام داده اید ؟  ( توضیح اینکه این اشتباه میتوتند در ارتباط با هر چیزی باشد که ضرر آن میتواند مادی یا معنوی باشد ).

میتوانیم بدانیم  آن  کار یا تصمیم  اشتباه چه بود ؟!

دوست دارید برای یک مدت (حداقل یک هفته ) به شرط  اینکه در نبود شما مشکلی برای  شما یا اطرافیانتان بوجود نیاید. در میان جنگل یا کوهستان یا  یک دشت چادر زده و با امکاناتی محدود و بدون دسترسی به برق و تلفن و  هیچ انسانی و تمدن کاملا به تنهایی زندگی کنید؟ اگر آری  فکر میکنید حداکثر چند روز میتوانید زندگی  بدین شکل  را  ادامه دهید ؟ اگر نه چرا ؟

اگر امکان خیلی پولدار شدن در خارج از کشور برایتان فراهم شود و در مقابل  در کشور خودتان  پولدار باشید کدام یک را انتخاب میکنید ؟

پس از ایران ترجیح میدهید در چه کشور دیگر  زندگی کنید ؟ ( فقط یک کشور ).

قدیمیترین چیزی که بیاد دارید چیست و مربوط به حدود چند سالگی شما هست ؟

با توجه به وضعیت فعلی میلیاردر شدن بدون کمک دیگران برای استارت اولیه کمی مشکل است . اگر این امکان برای شما فراهم شود دوست دارید این کار در چه زمینه برایتان  مهیا شود ؟ ( منظورم فقط یک کمک برای شروع یک شغل بسیار ایده آل و پردرآمد ) است.

آخرین باری که حقیقتا و از ته دل خندیدید را بیاد دارید ؟  چند مدت قبل بود ؟

در مورد گریه کردن از ته دل نمیپرسم چون میدانم  پاسخ اکثریت ما تغریبا مشابه است ولی با کمی عقب و جلو.

نظرتان را در ارتباط با چهار چیز را خلاصه کنید.

1-)  زن

2)- پول

3)- سیگار

4)- آرامش

5)- گربه

با تشکر. مجددا خواهش میکنم برای پاسخ گویی هیچ عجله نکنید و سر فرصت و صادقانه پاسخ بگوِیید چون امکان اصلاح وجود ندارد.

5 people like this

سلام صمدجان

کلا از ریشه صحبت کردید و دوست دارید تعدادی از کاربران را اعدامی کنید؟؟؟؟؟؟؟

5 people like this

درود به همه 

جناب ابراهیمی عزیز، دو تا پست اخرتون کدومش درسته جزو اعدامی ها یا حاج خانوم همچنان لبخند بر چهره دارند 

: HAPPY :

4 people like this

در 14 ساعت قبل، kalafe2006 گفته است :

درود به همه 

جناب ابراهیمی عزیز، دو تا پست اخرتون کدومش درسته جزو اعدامی ها یا حاج خانوم همچنان لبخند بر چهره دارند 

: HAPPY :

با سلام . مردانی که در جنگ بوده اند در برابر هر تهدیدی قادر به مقابله و دفاع و . . . .  هستند . اما مدیرجان فقط همسران محترم از این مقوله استثناء میباشند . بانوان وزیران جنگ خانواده هستند .

4 people like this

احتمالا حاج خانوم پشت 4 لول  نشستن و انگشتشون هم روی ماشه هست که دارن لبخند میزنن

وگرنه منکه هیچ خانومی رو سراغ ندارم در شرایطی کمتر از این  لبخند به لب داشته باشه 

ضمنا ما که جای نسوخته نداریم اینم بزارین روش

حالا بریم سراغ سوالات جناب لطافتی

4 people like this

در در 1/7/2018 در 7:08 PM، صمد لطافتی گفته است :

با سلام و عرض ارادت. هر کسی که روی صندلی بنشیند فرقی ندارد چون من این سوالات را از همه خواهم  پرسید .از همه دوستان  خواهش میکنم بدون هیچ عجله و در کمال صداقت و بدن هیچ تعارفی پاسخ دهند.

با سلام 

یه دفعه یه دونه هم این این چراغا بالای سرمون تاب بدین و خلاص

تعارف نکنین ها : SHOUT :

در ابتدا حداکثر طول عمر را برایتان آرزو میکنم ولی دوست دارم نظر خودتان را  هم در باره بدانم. خودتان چطور ؟ دوست دارید تا چه سنی سالم و روی پای خود باشید ؟ و سپس بدون زحمت دادن به اطرافیان با این دنیای نه چندان خواستنی وداع  کنید ؟

حقیقتش وقتی میرم مسجد و این پیر مردایی که که میبینم توی صف نماز نشسته نماز میخونن خیلی بدم میاد حتی از اونایی که کج و کوله میشینن و ایست میکنن  واسه همین همیشه از خدا میخوام تا وقتی که میتونم نمازم رو درست بخونم زنده بمونم بقیش بدرد نمیخوره و اینکه تاوقتی زنده باشم که بتونم مفید باشم 

آیا حاظ هستید تا 120 سالگی زندگی کنید ولی به شرط اینکه بیست سال آخر را روی ویلچر بنشینید ؟ اگر تا اخرش سرپا باشم کی بخیله 200 سال هم بده ما راضی هستیم ولی ویلچر و زخم بستر و چشم انتظاری که یکی ببره دستشویی و یا پوشک بهت ببندن رو من یکی نیستم 

آیا رازی دارید که نمیخواهید تحت هیچ شرایطی  هیچ کسی از آن آگاه  شود ؟ اگر داری چند راز ؟

والا چون زیاد اهل حرف زدن و رو کردن داشته و نداشته هام نیستم بیشتر زندگیم برای بقیه مثل راز میمونه

مثلا همین کلافه خودمون وقتی فهمید من صاحب فزرند شدم چشماش داشت از حدقه میزد بیرون چون همش فکر میکرد من مجردم

ولی همیشه پنهان کردن راز به نگفتنش نیست 

گاهی وقتها راز رو قاطی برخی مسایل عادی هم بزارید یا لای برخی مطالب ناصحیح اونوقت کسی زیاد بهش مشکوک نمیشه یکی دیگه از روشهایی که بکار میگیرم  نوشتن مطالب روی کاغذ یکرو سفید یا باطله هست اما نه در قسمت سفیدش بلکه در همون سمتی که نوشته داره  دیگه خیلی بخوام سنگ تمام بزارم با الفبای خاص خودم مینویسم که بدون کلید، به سادگی قابل  کشف نیست ضمنا من خودم مخزن الاسرار دوستانم تابحال نشده راز کسی رو فاش کنم 

آیا رازی دارید که دلتان بخواهد با کسی در میان بگذارید که دهانش قفل و بست خوبی داشته باشد  تا  که آن راز را با خود به آن دنیا نبرید ؟شاید طرح ها و ایده هام  رو بصورت مدون جمع و جور کنم و در قالب یک یا چند فایل برای نفرات بعد از خودم بزارم و چون میدونم کسی دور و بر من اهل اینجور چیزا نیست احتمالا تا سالهای سال بر ملا نمیشه(یه جورایی در جمع دوستان و خانوادم غریبم): SHOUT :

بدون هیچ تبعیض تمام  ما انسانها در زندگی دست به کارهایی اشتباه زده ایم  ( چه عمدا و چه سهوا و اتفاقی ) که از نتیجه آن بی اطلاع بودیم  و تجربه ثابت کرده که همه انسانها  هر چه سنشان بالاتر  میرود   میدانند که در این میان یک تصمیم یا یک حرکت یا...یکی از اشتباهاتشان تا به امروز  بسیار بدتر و  اشتباهی بزرگ بوده که غیر قابل جبران بوده است وفقط میشود نزد خود ابراز پشیمانی کرد .آیا شما هم آن اشتباه  بزرگ را انجام داده اید ؟  ( توضیح اینکه این اشتباه میتوتند در ارتباط با هر چیزی باشد که ضرر آن میتواند مادی یا معنوی باشد ).

میتوانیم بدانیم  آن  کار یا تصمیم  اشتباه چه بود ؟!  بزرگترین اشتباه من شاید تصمیم به مطالعه در همه گرایشها بود که انجام دادم برای همین وقت زیادی از من هدر رفته که جبران نمیشه شاید اگر از همون اول روی کامپیوتر متمرکز بودم الان دکترام رو گرفته بودم و با 10 سال سابقه عضو هیات علمی بودم نه اینکه یک نیروی شرکتی که با هر زیر اب زدنی و هر کمبود بودجه ای در لیست اخراجی ها قرار بگیره البته این وسط فهمیدم کسانی هم بودن که هدفشان از مشاوره و راهنمایی زمین زدن من بوده که در قالب یک فرد خیر خواه چاه رو بجای راه نشانم دادن

اما نکته مثبت ماجرا اینه که من جرات انجام دادن  کاری هرچند اشتباه رو دارم و مسولیتش رو هم میپذیرم و در شرایط مشابه که همکارام جرات ابراز حضور حتی ندارن من چند بار تا بحال کارهایی که کردم رو خودم گفتم انجام دادن لازم نبود پرس و جو بکنه که کی فلان کار  رو کرده

دوست دارید برای یک مدت (حداقل یک هفته ) به شرط  اینکه در نبود شما مشکلی برای  شما یا اطرافیانتان بوجود نیاید. در میان جنگل یا کوهستان یا  یک دشت چادر زده و با امکاناتی محدود و بدون دسترسی به برق و تلفن و  هیچ انسانی و تمدن کاملا به تنهایی زندگی کنید؟ اگر آری  فکر میکنید حداکثر چند روز میتوانید زندگی  بدین شکل  را  ادامه دهید ؟ اگر نه چرا ؟والا شبیه این چیزی که میگید بارها برام اتفاق افتاده در زمان مجردیم مثلا فلان فامیل ما میرفت مسافرت من باید میرفتم خونه شون  و چند شب تا صبح از خونه شون مواظبت میکردم برخی شون حتی یه تیکه نون هم توی خونه نمیزاشتن که من بخورم و باید میرفتم مایحتاج رو تهیه میکردم یا مثلا در دوران کنکورم به کل خانواده گذاشتن رفتن مسافرت اونم ماه اخر توی خرداد و تیر نگفتن این بچه چیزی میخواد زنده میمونه یا نه به یکی دو نفرم که سفارش کردن بیان خونه مون که به من رسیدگی بکنن ؛ میگفتن  من دارم میام برام فلان چیز بپز یا فلان کار رو بکن چون با دوستام دارم میایم فیلم یا فوتبال ببینیم که ترجیح میدادم نیان با اون اخلاق مسخره شون ولی رفتن به دل طبیعت رو دوست دارم  ضمن اینکه زود دچار گرسنگی و تشنگی نمیشم اگر رفتن به دماوند باشه یا اعماق جنگلهای شمال که خیلی عالی میشه

اگر امکان خیلی پولدار شدن در خارج از کشور برایتان فراهم شود و در مقابل  در کشور خودتان  پولدار باشید کدام یک را انتخاب میکنید ؟الان نسبت به 15 سال پیش خیلی فرق میکنه و تقریبا حاضرم برم اونور با همین شرطی که میگید چون برایند تلاشهای من در صورت موفقیت باعث خیلی پولدارتر شدن افرادی در همین کشور میشه پس چرا من خیلی پولدارتر نباشم خصوصا اینکه میدونم چطوری تا سقف 50 هزار نفر اشتغال ایجاد بکنم

پس از ایران ترجیح میدهید در چه کشور دیگر  زندگی کنید ؟ ( فقط یک کشور ). اگر فقط یک کشور باشه ، از بین کشورهای اسکاندیناوی ترجیحا سوئد چون علاوه بر اینکه در ثبات و قانون مندی به سر میبره نزدیک به کارخانه های ولوو و  اسکانیا هم هستم و میتونم راحتتر طرح هام رو پیگیری کنم

قدیمیترین چیزی که بیاد دارید چیست و مربوط به حدود چند سالگی شما هست ؟ والا یه چیزایی از قدیم یادمه که خود صاحب مال معمولا میگه یادم نمیاد و ازش توی دور همی ها نهایت استفاده رو میکنم اما قدیمی ترینش حموم عمومی بود که خراب شد و من ستون وسط حمام رو با لکه رنگش دقیقا به خاطر دارم (اون موقع حدود 2 سال داشتم) و دیگه اینکه شیشه شیر و رنگ و طرح زیر اندازم رو 

با توجه به وضعیت فعلی میلیاردر شدن بدون کمک دیگران برای استارت اولیه کمی مشکل است . اگر این امکان برای شما فراهم شود دوست دارید این کار در چه زمینه برایتان  مهیا شود ؟ ( منظورم فقط یک کمک برای شروع یک شغل بسیار ایده آل و پردرآمد ) است.

فکر کنم اکثر دوستان ثابت انجمن میدونن که من پیگیر اجرایی کردن چند طرح و تاسیس خط تولید برای اونها هستم که اگر بشه زمینه برای اشتغال و صادرات غیر نفتی و استقلال کشور از واردات فناوری و تقویت بنیه دفاعی از اصلی ترینهای این حرکت هستند

آخرین باری که حقیقتا و از ته دل خندیدید را بیاد دارید ؟  چند مدت قبل بود ؟ دیروز صبح بود که به یاد مسمومیت مون با ماهی و حالتهایی که بچه ها داشتن خندیدیم  (خاطره مال حدود 15 سال پیش میشد) وقتی بچه ها هرچی به ذهنشون فشار اوردن که توی خاطره چرا چیزی از من به یاد نمیارن گفتم من اون شب بهتون گفته بودم ماهی مورد داره نخورین و فقط نون و ماست خوردم ؛ کف کردن اما حسابی خندیدیم

در مورد گریه کردن از ته دل نمیپرسم چون میدانم  پاسخ اکثریت ما تغریبا مشابه است ولی با کمی عقب و جلو.

نظرتان را در ارتباط با چهار چیز را خلاصه کنید.

1-)  زن داشتنش یه جور مشکل هست نداشتنش یه جور دیگه . به تیغ دو لبه میمونه که کار باهاش مهارت زیادی میخواد و کار هر کسی نیست

2)- پول چیز خوبیه فقط اگه گونی گونی از کشور خارج نکنن و به عدالت تقسیم بشه

3)- سیگار نه سیگاری هستم و نه از سیگاری ها خوشم میاد دلم میخواد با یک جفت جوراب بو گندو برم پیششون ببینم میتونن تحمل بکنن که انتظار دارن دیگران تحملشون بکنن

4)- آرامش ارامش هم از اون چیزایی هست که باید بجا استفاده بشه درست مثل هیجان در غیر اینصورت مفید نخواهد بود 

5)- گربه اقا این شد 5 تا جواب بدم یا نه ؟؟؟؟

با تشکر. مجددا خواهش میکنم برای پاسخ گویی هیچ عجله نکنید و سر فرصت و صادقانه پاسخ بگوِیید چون امکان اصلاح وجود ندارد.پاینده باشید

6 people like this

با سبام و تشکر.

تغریبا قانع نشدیم.

اولا به سوالات کامل جواب ندادید یا اصلا اشتباه جواب دادید  برای مثال منظور  زندگی در طبیعت کاملا وحشی و بدور از تمدن و برق و تلفن بود نه زندگی در آپارتمان خالی  بلکه در یک چادر و با کمترین امکانات در میان یک جنگل بارانی یا کوهستانی سرد و یا دشت  خشک و گرم درون آن چادر کوچک هیچ گونه وسیله ارتباطی و برق  نباشد و شما برای گرک نگه داشتن خود مجبور به جمع کردن هیزم و برای ,ذا ماهیگیری و شکار و برای آب هم مجبور به جوشاندن آن شوید و  موارد مشابه  و همینطور که گفتم تنها . سوال آخرهم اشتباه از من بود و لطفا به همه موارد کامل جواب دهید.

اگر درست فهمیده باشم شما صحبت از طرحی بکر کردید که برای مثال اگر در سوئد بودید میتوانست طرحی  بسیار موفق باشد. که این ایده خود شخص شماست.

از همه دوستان بخاطر این مطالب که ربطی به این بخش ندارد عذر خواهی میکنم ولی حیف است که ایشان را راهنمایی نکنم.

شما در ایران میتوانید حداقل آنرا به ثبت برسانید و برای راهنمایی به شما بگویم موسسه حمایت از نخبگان جوان به خوبی از طرحهایی جدید جوانان و یا اشخاصی با سنین بالاتر حمایت میکند و این موسسه به بسیاری از افراد که طرح یا اختراع یا کشفیات خوبی دارند  کمکهای  موثر کرده و بخوبی از شما حمایت خواهد کرد تا بحدی که برای شما سرمایه گذار پیدا کند و یا به نهادهایی که به  آن طرح یا مشابه فعالیت میکنند معرفی میکنند تا به سرانجام برسد و فرصتی برای اشتغالزایی و کسب درآمد ایجاد میکند و حتی برای طرحتان خریدار پیدا میکند .من خود به شخصه عضو این نهاد هستم و تاکنون  این نهاد را به چندین نفر را که ایده و طرحی داشتند  ولی حامی و پشتیبانی کننده درستی نداشتند  معرفی کردم که انصافا همه آنها مورد پشتیبانی قرار گرفتند و در دو مورد هم میدانم که با اکمیل طرح امروز از این راه از زندگی و معاش بسیار خوبی برخوردارند.

به آنجا بروید  یا در سایت  آنها خودتان را در بخش مربوطه معرفی کنید خودشان باشما تماس میگیرند. یا ابتدا شما تماس تلفنی کرقته و تقاضای وقت برای صحبت حضوری با مدیران بخش مربوط کنید و سپس در روزی که به شما گفتند دو عکس و شناسنامه و کارت ملی و آخرین مدرک نحصیلی  ( پس از گفتگوی ابتدایی و معرفی طرح خود حتما تقاضای عضویت کنید )   طرح خود را بصورت مقاله یا فرموا  و یا هرچه که هست  حتی میتوانید بصورت شفاها  و از نزدیک هر چه که در ذهن دارید با آنان در میان بگذراید و آنها با دادن یک بخشی کاملا مستقل در سایتی بخصوص فرصت بسیار خوبی برای شما فراهم میکنند  حتی سرمایه گذاران داخلی و یا شرکتهای خارجی با طرح و ایده شما آشنا شوند و باقی ماجرا. و تا به سرانجام رسیدن طرح  شما را حمایت و به نهاذهای مربوط معرفی میکنند و اگر هم خواستید برای این ایده یا طرح یا هرچه که هست خریدار پیدا میکنند. از این فرصت استفاده کنید قطعا ضرر نمیکنید.

در ضمن  چکیده ای از  ایده خود در انجمن خودمان هم قرار دهید تا ما هم بدانیم چیست.

5 people like this

در در 1/9/2018 در 8:06 PM، صمد لطافتی گفته است :

با سبام و تشکر.

تغریبا قانع نشدیم.

اولا به سوالات کامل جواب ندادید یا اصلا اشتباه جواب دادید  برای مثال منظور  زندگی در طبیعت کاملا وحشی و بدور از تمدن و برق و تلفن بود نه زندگی در آپارتمان خالی  بلکه در یک چادر و با کمترین امکانات در میان یک جنگل بارانی یا کوهستانی سرد و یا دشت  خشک و گرم درون آن چادر کوچک هیچ گونه وسیله ارتباطی و برق  نباشد و شما برای گرک نگه داشتن خود مجبور به جمع کردن هیزم و برای ,ذا ماهیگیری و شکار و برای آب هم مجبور به جوشاندن آن شوید و  موارد مشابه  و همینطور که گفتم تنها . سوال آخرهم اشتباه از من بود و لطفا به همه موارد کامل جواب دهید.

در مورد حضور در طبیعت به اون شکل و اونم به تنهایی یه خورده وضع فرق میکنه
شما دلتون میاد ستاره قطبی رو ببینید و کسی نباشه بهش نشون بدید؟؟؟ یا همینطور شهاب سنگ رو ؟؟؟ یا وقتی ماهی بزرگی صید میکنید در تنهایی بخوریدش یا وقتی از روی رد زنبوری به کندوی عسل درون درخت میرسید عسل ناب رو به تنهایی بخورید؟؟؟
البته خیلی هم بد نیست خصوصا دوری از هر گونه هیاهو و افراد مختلف هم نقطه مثبتش هست که ادم هوس میکنه لا اقل یکبار تجربه کنه

و اما گربه 
چیزایی که میگم ممکنه غیبت این جانور دوست داشتنی بشه 

این جانور متاسفانه همه خصوصیات خوب رو با هم نداره تا بتونه جانور ایده ال من باشه
مثلا در عین بی وفایی و طالب جای راحت بودن از خودش مهارت خاصی در شکار و زیر نظر گرفتن اطراف نشون میده  اما هر چی باشه از موش بهتره خصوصا در شکار
به شخصه 24 تا جوجه و یک کبوترم رو گربه خورد اونقدری ناراحت نشدم که 5 تا مرغم رو موش از بین برد
گربه هر شب با اینکه خیلی مراقب بودم فقط 4 تا جوجه رو میبرد اما موش اومده بود توی لونه و از پشت هر  5 تا مرغ رو گاز زده بود و مقداری خورده بودو رفته بود 

اگر درست فهمیده باشم شما صحبت از طرحی بکر کردید که برای مثال اگر در سوئد بودید میتوانست طرحی  بسیار موفق باشد. که این ایده خود شخص شماست.

از همه دوستان بخاطر این مطالب که ربطی به این بخش ندارد عذر خواهی میکنم ولی حیف است که ایشان را راهنمایی نکنم.

اول اینکه  از دقت نظر شما تشکر میکنم و حرف از یک طرح نیست بلکه چند طرح و مجموعه ابتکاری هست که هر کدام به تنهایی میتونه گره گشای مشکل یا مساله ای باشه 

شما در ایران میتوانید حداقل آنرا به ثبت برسانید

بحث ثبت در ایران یه مقدار زیادی تن من رو میلرزونه  و تقریبا یکبار یکی از ایده ها از دستم رفت همینطور ابتکار اقای حسین شهبازی که به نام "ایوراسی" تمام شد(من با خانوم و خود ایشون کنار هم در جشنواره نشسته بودم و وقتی دید من در مورد طرحش چیزایی میدونم خیلی مشتاق به حرف زدن با من شد) بگذریم
با وجود عضو نبودن ایران در قانون کپی رایت یه مقدار طرح مساله ریسک کار رو بالا میبره

و برای راهنمایی به شما بگویم موسسه حمایت از نخبگان جوان به خوبی از طرحهایی جدید جوانان و یا اشخاصی با سنین بالاتر حمایت میکند و این موسسه به بسیاری از افراد که طرح یا اختراع یا کشفیات خوبی دارند  کمکهای  موثر کرده و بخوبی از شما حمایت خواهد کرد تا بحدی که برای شما سرمایه گذار پیدا کند و یا به نهادهایی که به  آن طرح یا مشابه فعالیت میکنند معرفی میکنند تا به سرانجام برسد و فرصتی برای اشتغالزایی و کسب درآمد ایجاد میکند و حتی برای طرحتان خریدار پیدا میکند .من خود به شخصه عضو این نهاد هستم و تاکنون  این نهاد را به چندین نفر را که ایده و طرحی داشتند  ولی حامی و پشتیبانی کننده درستی نداشتند  معرفی کردم که انصافا همه آنها مورد پشتیبانی قرار گرفتند و در دو مورد هم میدانم که با اکمیل طرح امروز از این راه از زندگی و معاش بسیار خوبی برخوردارند.

اگر ریا نباشه من در جشنواره و نمایشگاه بین المللی تهران هم شرکت داشتم و طرح رو بصورت سر بسته (نه با جزییات دقیق) با مراکز و موسسات و افراد حقیقی و حقوقی فراوانی در میان گذاشتم اما در بهترین حالت پروپوزال طرحم رو برای بالا بردن امار افراد نخبه تحت پوشش خودشون میخواستن یا تهش فقط طرح رو میخواستن بدون خودم (سرقت محترمانه)
از بین کسایی که باهاشون حرف زدم یا ملاقات داشتم میتونم به اقای هاکوپیان کارافرین برتر سال 84  معاون استاندار استان گلستان(پیشنهاد داد که وام 500 تومانی بگیرم و دستگاه سبزی خرد کنی بخرم که زود بازده تره)
ریس دانشگاه محل تحصیلم که یکی از سهامداران اصلی  دانشگاه و نماینده شهر بود (فقط در حضور جمع گفت از این اقا حمایت میکنیم ولی توی دفترش اصلا یادش نیومد من کی بودم)
نماینده جذب طرحهای بسیجیان و سپاهیان استان که ایشون هم یکی از سارقین محترم بودن و خوشبختانه چیزی دستش رو نگرفت
مسئول فنی اداره فنی و حرفه ای که در ادامه مطالعه طرح عوض کمک کردن 12 ایتم رو از من میخواست محاسبه  کنم که هر مدرس مکانیک توی استان رو میشناختم بهش رجوع کردم  فرار کرد
با دو سه نفرم که دکترا مکانیک داشتن حرف زدم فکر میکردن با نماینده بویینگ یا لاکهید مارتین میخوان همکاری بکنن اول لیست هزینه هاشون رو مطالبه میکردن
با ریس شرکتی که توش کار میکردم هم حرف زدم حاظر شد مبلغی رو بهم بده اما از سر ماه بعدی سود معینی رو از من میخواست بگیره در این میان نماینده R&D ایرانخودرو ضمن حمایت ضمنی  گفت تو بسازش بعد برای ما نمونه عملی رو بردار بیار
بنیاد نخبگان استان هم یک اتاق داشتن برای تحویل پروپوزال که وسط اتاق با کلی پروپوزال هرم درست کرده بودن و بدا طبقه بندی یا حفاظت فیزیکی نداشت و خیلی راحت میشد چندتا از اونها رو با خودم بیرون ببرم

قبل و حین جشنواره هم از طرف نماینده بنز در استان پیشنهاد برای رفتن داشتم اما چون رسیدن به اون پارامترهای دلخواهم باعث عدم خروج از المان میشد نرفتم مشابه همین پیشنهاد هم توسط دبیر جشنواره برای انگلستان به من داد اما اونم داستان خودش رو داشت

به آنجا بروید  یا در سایت  آنها خودتان را در بخش مربوطه معرفی کنید خودشان باشما تماس میگیرند. یا ابتدا شما تماس تلفنی کرقته و تقاضای وقت برای صحبت حضوری با مدیران بخش مربوط کنید و سپس در روزی که به شما گفتند دو عکس و شناسنامه و کارت ملی و آخرین مدرک نحصیلی  ( پس از گفتگوی ابتدایی و معرفی طرح خود حتما تقاضای عضویت کنید )   طرح خود را بصورت مقاله یا فرموا  و یا هرچه که هست  حتی میتوانید بصورت شفاها  و از نزدیک هر چه که در ذهن دارید با آنان در میان بگذراید و آنها با دادن یک بخشی کاملا مستقل در سایتی بخصوص فرصت بسیار خوبی برای شما فراهم میکنند  حتی سرمایه گذاران داخلی و یا شرکتهای خارجی با طرح و ایده شما آشنا شوند و باقی ماجرا. و تا به سرانجام رسیدن طرح  شما را حمایت و به نهاذهای مربوط معرفی میکنند و اگر هم خواستید برای این ایده یا طرح یا هرچه که هست خریدار پیدا میکنند. از این فرصت استفاده کنید قطعا ضرر نمیکنید.

البته درد اینجاست که مدرک تحصیلیم با گرایش طرحم همسو نیست همینطور من بنا به دلایلی مجبور شدم انفرادی کار کنم و هیچ تیمی برای معرفی ندارم 
این دو ایتم تاثیر بدی روی داوری طرحم تابحال داشته 

حال شما ببینید با این کوله بار تجربه چکار میشه کرد

در ضمن  چکیده ای از  ایده خود در انجمن خودمان هم قرار دهید تا ما هم بدانیم چیست.
 بطور خیلی خلاصه اولین طرحی که برای شروع اقدام کردم مربوط به یک موتور پیستونی هست که در اثر بررسی محاسن و معایب موتورهای موجود و با اصلاحاتی ؛ از دل اونها مدلی بدست امد که در تئوری از شتاب و قدرت بیشتری برخورداره همینطور با حذف قطعات متحرک موتورهای متداول نظیر سوپاپ و میل سوپاپ و .... از تنظیمات اضافه برای موتور و  همینطور اصطکاک و انرژی تلف شده پرهیز کردم 
در ضمن با توجه به وضع زیست محیطی و بررسی سوختها و مواد قابل اشتعال یک گزینه برای جایگزینی بنزین و گازوییل ... مطرح کردم که علاوه بر تامین اون از پالایشگاههای خودمون نیازی به واردات بنزین و کاتالیستهای بنزین ساز نداریم و الایندگی هیدرو کربنی نخواهیم داشت هرچند قیمت بنزین حدود 1000 تومان هست اما در دور نمای این طرح که 15 سال پیش ارایه شد کسی باور نمیکرد که بنزین لیتری 80 تومانی به این قیمت برسه و در بررسی های بعدی به راحتی کنار گذاشته شد این در حالی بود که قیمت تمام شده جلوی در پالایشگاه در اون زمان برای جایگزینی 475 تومان و الان تقریبا 750 تومان هست که صد البته با سفارش انبوه برای سوخت قیمت پایینتر هم خواهد امد
به این صورت من هم روی قابلیت تحرک و هم روی مصرف تاثیر گذار هستم
که متاسفانه هنوز نشده بصورت عملی ببینم ایا امکان پذیر هست یا خیر

3 people like this

سلام

این دزدی مدرن را چگونه فسیر میکنید

خبر فوری و تاسف برانگیز

اینو به همه ارسال کنین !!!!

براتون بگم از یکی دیگر از روش های سوء استفاده مدرن یا همون کلاهبرداری و دزدی از مردم بی فکر ایران زمین :

شنبه تو قرعه كشي برنامه دورهمي رييس اول ماركت اعلام كرد كه
يك ميليون و سيصد و هشتاد و نه هزار و هفتصد و ده (١٣٨٩٧١٠) كد قرعه كشی برای اونايی كه عدد يک رو فرستادن به ٣٠٨٠ و ده هزارتومان از شارژشون کسر شده ارسال کردند.
كه به عبارتی ميشود :
10000 * 1,389,710 = 13,897,100,000

مبلغ سیزده ميليارد و هشتصد و نود و هفت میلیون و یکصد هزار تومان جمع پرداخته شده توسط مردم عزیز ایران
—---------------—--—--—--—--—
و حالا میرسیم به جوايز این به اصطلاح مسابقه :
٨٠٠ عدد موبايل و تبلت كه ميانگين بگيريم هر کدام 1 ميليون تومان هزینه شود که میشود
هشتصد ميليون تومان / 000.000 800.تومان
٢ دستگاه خودروی ٣۲۰ ميليون تومانی كه ميشود ٦٤٠ ميليون تومان
—------------—--—--—--—--—
جمع مبلغ جوایز 800000000 + 640000000 = 1440000000
يک ميليارد و چهارصد و چهل ميليون تومان هزینهء جوایز این قرعه کشی در برنامه دورهمی
—------------------—--—--—--—
خوب پس از حدوده ١٤ ميليارد پولی كه مردم دادن 1 و نیم ميلياردش شد جوایز و حدود 12 و نیم ميليارد تومان اش چی ميشه پس !؟
—---------------------—--—--—
آقای مهران مديری 12,500,000,000 تومان )دوازده میلیاردوپانصد میلیون تومان)نوش جونه خودت و رفقای همراه اولی تون باشه و یه وقت فکر نکنی که حروم هستش نه بخور کاریت نباشه تا روز حساب کتاب فرا برسد.
شما با مجموعه هايی كه نيمه كاره ساختی و بصورت پخش سوپرماركتی به مردم فروختی و با وعدهء قرعه كشی بفروش خوبی هم دست پيدا كردی ، ديگه استاد شدی تو اين مدل كاسبی (دزدی مدرن)
هموطن التماس تفكر.
ايراد از مديری و امثال مديری نيست.
اين ماييم كه سواری دادن مون خوبه !
التماس تفكر...
این را با بلیط بخت آزمایی قبل انقلاب مقایسه کنید که درآمدش
 را جهت امور خیریه مصرف می کردند و حرام اعلام شد .

واقعا جای تاسف

3 people like this