Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

اختصاصی تسنیم ۲ فروند ناوچه کلاس پیکان راهی مسابقات نظامی روسیه شدند

 
ناو ارتش و سپاه

۲ فروند ناوچه کلاس پیکان از نیروی دریایی ارتش به‌منظور شرکت در مسابقات نظامی روسیه، راهی این کشور شد.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، 2 فروند ناوچه کلاس پیکان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در مسابقات نظامی روسیه، راهی این کشور شدند.

این ناوچه‌ها در مسیر عزیمت به روسیه، ابتدا به کشور آذربایجان رفته و توقف کوتاهی در سواحل باکو خواهند داشت.

در همین زمینه ناخدا احمدرضا باقری فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش به خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم گفت: ناوچه‌های پیکان و جوشن که هر دو از کلاس ناوچه‌های پیکان هستند، در این مسابقات حضور یافته‌اند و هم‌اکنون این ناوچه‌ها راهی باکو شده‌اند.

وی افزود: مدت ماموریت این ناوچه‌ها، 25 روز خواهد بود.

 

منبع:https://www.tasnimnews.com/fa/news/1396/04/31/1470590/2-فروند-ناوچه-کلاس-پیکان-راهی-مسابقات-نظامی-روسیه-شدند

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

برای شرکت در مسابقات ' جام دریا'

دو ناو ایرانی ' جوشن' و'پیکان' در بندر باکو پهلو گرفتند

باکو – ایرنا – ناوهای موشک انداز 'جوشن ' و 'پیکان' ارتش جمهوری اسلامی ایران روز شنبه به منظور شرکت در مسابقات بین المللی نظامی 'جام دریا ' در بندر باکو پایتخت جمهوری آذربایجان پهلو گرفتند .

 
82606260-71757914.jpg

به گزارش ایرنا ، مراسم استقبال از ناوهای جمهوری اسلامی ایران با حضور رییس ستاد کل نیروی دریایی و دیگر مقامات نظامی جمهوری آذربایجان ، نمایندگان سفارت جمهوری اسلامی ایران از جمله وابسته نظامی ایران در باکو برگزار شد .
مسابقات بین المللی نظامی 'جام دریا ' جزو بازی های بین المللی ارتش هاست که روسیه بنیانگذار آن است و همه ساله با مشارکت کشورهای مختلف برگزار می شود.
جمهوری آذربایجان امسال میزبانی مسابقات بین المللی 'جام دریا 'است که با حضور این کشور ، جمهوری اسلامی ایران، روسیه و قزاقستان برگزار می شود.
ناخدا یکم عرشه 'سید محمود آموزش ' سرپرست ناوهای اعزامی ایران به این مسابقات بین المللی با اعلام این که دو ناو راهبردی نیروی دریائی جمهوری اسلامی ایران در دریای خزر برای مشارکت در این مسابقات بین المللی با حضور چهار کشور وارد بندر باکو شده است ، گفت که این مسابقات در چند آیتم مختلف برگزار خواهد شد .
آموزش در گفت و گو با ایرنا افزود: تیر اندازی در دریا از جمله تیراندازی به اهداف هوایی ، سطحی و اهداف کوچک، مهار کشتی ها در دریا، عملیات تجسس ، نجات و کنترل صدمات از آیتم های این مسابقات بین المللی است که در آبهای ساحلی جمهوری آذربایجان با حضور این کشور ، ایران ، روسیه و قزاقستان تا 23 مرداد ماه ادامه خواهد داشت .
' شاهین محمداف ' رییس ستاد کل نیروی دریایی جمهوری آذربایجان نیز با اشاره به این که برای برگزاری مسابقات بین المللی نظامی 'جام دریا ' در سطحی بالا همه مقدمات لازم انجام گرفته است، گفت: مراسم رسمی این مسابقات بین المللی را برنامه ریزی کرده ایم در بولوار باکو برپا شود .

 

منبع:http://www.irna.ir/fa/News/82606260/

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

پهلوگرفتن دو ناوچه ایران در بندر باکو

3426-1-th4.jpg

ناوچه‌های موشک اندازهای جوشن و پیکان نیروی دریایی ارتش ایران با هدف حضور در رقابت‌های بین المللی روسیه در بندر باکو پهلو گرفتند.

به گزارش ایسنا، ۲ فروند ناوچه کلاس پیکان نیروی دریایی ارتش که به‌ منظور شرکت در مسابقات نظامی روسیه، راهی این کشور شده بودند برای مدتی کوتاه در بندر باکو از سواحل جمهوری آذربایجان پهلو گرفتند.

 

در این دوره  بخش‌هایی از مسابقات در جمهوری آذربایجان برگزار می‌شود.

 

تحکیم روابط دوستانه و برقراری صلح و دوستی پایدار از اهداف برگزاری این رقابت های بین المللی عنوان شده است.

 

منبع:http://www.isna.ir/news/96043118267/پهلوگرفتن-دو-ناوچه-ایران-در-بندر-باکو

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ناو 'جوشن ' ایران در مسابقات بین المللی 'جام دریا' دوم شد

باکو – ایرنا - ناو موشک انداز 'جوشن ' نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران بر اساس نتایج مسابقات بین المللی 'جام دریا ' برگزار شده در باکو ، مقام دوم را به خود اختصاص داد.

n82627495-71797698.jpg

به گزارش واحد مطبوعاتی وزارت دفاع جمهوری آذربایجان هیات داوران مسابقات بین المللی ' جام دریا' در جلسه نهایی امروز ( پنجشنبه ) نتایج این مسابقات بین المللی با حضور نمایندگان نیروی دریایی چهار کشور حاشیه خزر از جمله جمهوری اسلامی ایران، روسیه، آذربایجان و قزاقستان را اعلام کرد.
مسابقات بین المللی ' جام دریا ' اول تا 10 اوت ( برابر 10 تا 19 مرداد ماه ) جاری با حضور 300 تن از پرسنل نیروی دریایی و نیز در مجموع 9 ناو به ظرفیت یک هزار تن از چهار کشور آذربایجان، روسیه ، قزاقستان و نیز دو ناو 'جوشن ' و پیکان ' جمهوری اسلامی ایران در بندر باکو برگزار شد.
بر اساس نتایج اعلام شده در جلسه نهایی هیات داوران ناو ' گ – 124 ' نیروی دریایی جمهوری آذربایجان و نیز ناو موشک انداز ' گراد اسوییاژسک ' روسیه هر یک با کسب 246 امتیاز برنده این مسابقات بین المللی شدند.
همچنین ناو موشک انداز ' جوشن ' جمهوری اسلامی ایران و ناو موشک انداز ' ساری آرکا ' قزاقستان به ترتیب با کسب 234 و 227 امتیاز در این مسابقات بین المللی دوم و سوم شدند .
مسابقات بین المللی 'جام دریا' در دو مرحله در دریا و ساحل برگزار شد و در قالب آن رقابت های تیراندازی به هدف سطحی، هدف هوایی، به اهداف نزدیک و مهار و کنترل صدمات و عملیات نجات انجام گرفت .
هدف از این مسابقات برقراری دوستی و تعامل میان نیروهای دریایی کشورهای حاضر اعلام شده و ایران برای اولین بار در این مسابقات در قالب مسابقات ارتش حضور داشت.

 

منبع:http://www.irna.ir/fa/News/82627495

 

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

مراسم اختتامیه مسابقات بین المللی 'جام دریا' باحضور ایران برگزار شد

باکو – ایرنا – مراسم اختتامیه سومین دوره مسابقات بین المللی ' جام دریا-2017 ' روز جمعه با حضور نمایندگان نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در باکو برگزار شد .

n82628049-71798653.jpg

به گزارش ایرنا؛ مسابقات بین المللی ' جام دریا ' اول تا 10 اوت (10 تا 19 مرداد ماه ) جاری با حضور 300 تن از پرسنل نیروی دریایی و نیز در مجموع 9 ناو به ظرفیت یک هزار تن از چهار کشور آذربایجان، روسیه ، قزاقستان و نیز دو ناو 'جوشن ' و پیکان ' جمهوری اسلامی ایران در بندر باکو برگزار شد.
سید محمود آموزش سرپرست هیات اعزامی نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران روز جمعه در گفت و گو با ایرنا گفت ، با توجه به این که کشورمان برای نخستین بار در این مسابقات بین المللی حضور داشت ، کسب مقام دوم نتیجه رضایت بخش است.
وی افزود: این مسابقات بین المللی از لحاظ فنی برآورد خیلی خوبی داشت و چون یگانهای شناور کشورمان برای نخستین بار در آن حضور داشتند نکات خیلی خوبی را توانستیم تجربه کنیم .
وی ابراز امیدواری کرد ، در صورت صلاح دید سلسله مراتب یگانهای شناور جمهوری اسلامی ایران در سالهای آتی با آمادگی بهتر در این مسابقات حضور داشته و بتوانند سکوی اول را به خود اختصاص دهند .
مسابقات بین المللی 'جام دریا' در دو مرحله در دریا و ساحل برگزار شد و در قالب آن رقابت های تیراندازی به هدف سطحی، هدف هوایی، به اهداف نزدیک و مهار و کنترل صدمات و عملیات نجات انجام گرفت .
در مراسم اختتامیه جام و مدالهای به برندگان سومین دوره مسابقات بین المللی 'جام دریا – 2017 ' از سوی کریم ولی اف معاون وزیر دفاع جمهوری آذربایجان و و آلکساندر فومین معاون وزیر دفاع روسیه اعطا شد .

 

منبع:http://www.irna.ir/fa/News/82628049

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0