Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

استقرار مجدد نیرو در پادگان لشگر 64

فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال غرب نیروی زمینی ارتش از استقرار مجدد بخشی از نیروهای این قرارگاه در پادگان لشگر 64 در ارومیه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ دوم کیومرث شرفی فرمانده قرارگاه شمال غرب نیروی زمینی ارتش در آئین تجلیل از تجلیل از بازنشستگان ارتش که در ارومیه برگزار شد، از استقرار مجدد بخشی از نیروهای  قرارگاه منطقه‌ ای شمال غرب نزاجا در پادگان لشگر 64 در ارومیه خبر داد و گفت: این پادگان قدمگاه شهیدان والامقام و شیرمردانی است که با عزمی راسخ قدم پا در میدان رزم گذاشته و عاشقانه در راه حفظ انقلاب و مرزهای کشور به مصاف دشمن شتافته و مجاهدت کردند.
وی افزود: در هشت سال دفاع مقدس، ارتش جمهوری اسلامی ایران  و لشکر64 پیاده ارومیه عملیات‌های بزرگی را انجام داده اند که از جمله آنها می‌توان به عملیات غرورآفرین کربلای 7 که در 13 اسفنده 65 در منطقه حاج عمران در دمای منفی 20 درجه اجرا شد اشاره کرد و اهمیت آن به قدری بود که حضرت امام خمینی (ره) این پیروزی را طی تماس تلفنی به فرمانده لشکر تبریک گفتند و فرمودند " شما با این عملیات قلب مرا خشنود ساختید"
فرمانده قرارگاه منطقه ای شمال غرب گفت: مسئولیت نگهداری این اراضی تا تعیین تکلیف نهایی از سوی مسئولین ذیربط با ارتش است و قرارگاه منطقه‌ی شمال غرب نزاجا برحسب وظیفه بخشی از نیروهای خود را برای برقراری امنیت این پادگان مستقر خواهد کرد.
امیر سرتیپ دوم شرفی افزود: در همین راستا مسئولیت این پادگان را به فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر 64 ارومیه واگذار می‌کنم و انتظار این است که در اسرع وقت پادگان را آماده فعالیت‌های جاری کنند.
وی گفت: از این به بعد مراسم صبحگاه قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب در این محل برگزار خواهد شد.
گفتنی است این پادگان در سال 92 تخلیه شده بود.

 

منبع:http://nezaja.aja.ir/Portal/home/?news/89271/89311/1401356/استقرار-مجدد-نیرو-در-پادگان-لشگر-64

6

Share this post


Link to post
Share on other sites

چرا تخلیه شده بود؟ 

به کی سپرده شده بود؟ 

چرا پس گرفتن؟ 

در شمال چه اتفاقی افتاده که دوباره به ارتش ماموریت دادن و هیچ خبرگزاری هم اعلام نکرد؟ 

4

Share this post


Link to post
Share on other sites

چرا تخلیه شده بود؟ 

با سلام نه فقط پادگان ل-64 بلکه پایگاه سابق هوانیروز تهران یعنی قلعه مرغی و تعداد دیگری به بهانه چابک سازی !!! تخلیه و لشکر ها تبدیل به تیپ های واکنش سریع شدند !!!

به کی سپرده شده بود؟ 

به برادر سازمان موازی یعنی شهرداری !!!

چرا پس گرفتن؟ 

احتمالاً دیدن در کوچک سازی ارتش زیاده روی کرده اند !!!!!: PWNBURN :

در شمال چه اتفاقی افتاده که دوباره به ارتش ماموریت دادن و هیچ خبرگزاری هم اعلام نکرد؟ 

در این مورد شاید حفاجا اطلاع بیشتری داشته باشد البته شاید !!!

 

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

تاکید بر لزوم حفاظت از سایت تاریخی ستاد لشکر ۶۴ ارومیه

طالبیان

معاون میراث فرهنگی کشور در حالی اواخر هفته گذشته به همراه نماینده فرمانده نیروی زمینی ارتش و مسئولان استانی شهر ارومیه از سایت تاریخی ستاد لشکر ۶۴ بازدید کردند که لزوم حفاظت از این سایت و بناهای تاریخی موجود در آن مورد تاکید قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی، محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی کشور به همراه پیروز حناچی، معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی، نماینده فرمانده نیروی زمینی ارتش، فرمانده قرارگاه شمال غرب ارتش، مدیرکل دفتر طراحی وزارت راه و شهرسازی، مدیرکل راه و شهرسازی استان آذربایجان غربی، مدیرکل اداره میراث فرهنگی استان و برخی از مسئولان استانی از سایت ستاد لشکر ۶۴ ارومیه به منظور تبادل نظر و هماهنگی لازم بینِ‌دستگاهی و شهرداری با ستاد یادشده جهت حفاظت هر چه بیشتر از مجموعه بناهای تاریخی این سایت و اتخاذ تصمیم برای کاربری مناسب فرهنگی به عنوان قلمرو عمومی شهر، بازدید کردند.

طالبیان، در جلسه‌ای که با حضور استاندار آذربایجان غربی و دیگر مسئولان مربوطه تشکیل شد، با تاکید بر ارزش‌ها و اهمیت حفاظت از یکپارچگی مجموعه بناهای تاریخی و محوطه و باغ در پادگان لشکر ۶۴ گفت: سایت ستاد لشکر ۶۴ ارومیه درحالی با شماره ۳۱۱۸۶ در سال ۹۳ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است که لزوم توجه و حفاظت از بناهای تاریخی موجود در این سایت و همچنین حفظ درختان کهنسال باقیمانده در آن امری ضروری است.

وی افزود: همچنین قرار شد طرحی متمرکز و یکپارچه با رعایت ضوابط میراث فرهنگی، منافع شهروندان ارومیه و همچنین
برآورده کردن انتظارات و منافع ارتش برای اراضی سایت تاریخی ستاد لشگر ۶۴ ارومیه تهیه شود.

او تاکید کرد: قرار شد با پرهیز از تفکیک موضعی اراضی و با مدنظر قرار دادن لزوم یکپارچگی و انسجام محدوده اراضی ستاد لشگر، طراحی شهری آن صورت گیرد و با بررسی طرح در کمیته فنی میراث فرهنگی کشور، کمیته‌های فرعی شورایعالی معماری و شهرسازی و نهایتا بررسی و تصویب این طرح در شورای عالی معماری و شهرسازی نهایی شود.
طالبیان در این جلسه به ساماندهی مناسب بناهای تاریخی استان نیز اشاره کرد و افزود: در صورت ساماندهی مناسب بناهای تاریخی و سایت ستاد لشکر و برقراری ارتباط مناسب آن با میدان تاریخی انقلاب (ایالت)، لازم است که بافت تاریخی ارومیه، بازارتاریخی و مسجد جامع شهر ارومیه که دارای ظرفیت و ارزش فراملی و جهانی هستند بیش از پیش مورد حفاظت قرار گیرند.

 

منبع:http://www.isna.ir/news/96060502802/تاکید-بر-لزوم-حفاظت-از-سایت-تاریخی-ستاد-لشکر-۶۴-ارومیه

 

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0