Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

گشایش نمایشگاه راهیان نور شمال غرب و یادمان شهدای پل قطور خوی

ظهر امروز نمایشگاه راهیان نور شمال غرب و یادمان شهدای پل قطور خوی با حضور فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب ارتش و خانواده شهدا برگزار شد.
 
 
گشایش نمایشگاه راهیان نور شمال غرب و یادمان شهدای پل قطور خوی
به گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، ظهر امروز نمایشگاه راهیان نور شمال غرب و یادمان شهدای پل قطور خوی با حضور فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب ارتش، فرمانده پدافند هوایی شمال غرب کشور، معاون هماهنگ‌کننده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا (ص)، مسئولان شهرستانی و خانواده شهدا در محل پل هوایی قطور برگزار شد.

در ابتدای این مراسم فرمانده پدافند هوایی شمال غرب کشور با اشاره به اهداف برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی‌ اظهار داشت: نمایشگاه راهیان نور پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) به مناسبت یادمان شهدای پل قطور برگزار شده که در 20 کیلومتری شهرستان خوی واقع‌شده است و  هدف برگزاری آن احیای ارزش‌های والای دفاع مقدس ازجمله شهدا هستند و نیز  سعی می‌شود در این نمایشگاه اقتدار و توانمندی‌های  پدافند هوایی را در دوران دفاع مقدس که به‌وسیله آن‌ها از نقاط مهم و حیاتی دفاع شده، به معرض نمایش گذاشته شوند.

پل قطور از نقاط استراتژیک ایران است

 امیر سرتیپ دوم علی اسدی فرد افزود:  یکی از این نقاط استراتژیک برای کشور ما، پل راه‌آهن قطور بود که بارها توسط جنگنده و بمب‌افکن  دشمن موردحمله قرار گرفت و رزمندگان ما اجازه ندادند که این پل منهدم شود و افسران پدافند ما در دفاع جانانه که در این مکان انجام دادند، توانستند از این محل دفاع کنند و در این محل یکی از افسران به نام شهید بوشهریان و جمعی از کارکنان زحمتکش راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران نیز شهید شدند.

وی تصریح کرد: از آنجایی‌که یکی از وظایف ما دفاع از ارزش‌های دفاع مقدس و نشر آن در بین نسل حاضر و آینده بوده و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای مردان و زنان است و این خودش یک مسئله مهم برای مقابله با دشمنان است بنابراین امروز هم ما در قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا به‌ویژه در شمال غرب کشور، دفاع از آسمان کشور را بر عهده‌ داریم و روزانه حدود 600 فروند هواپیما هدایت می‌شوند و در طول سال در کل کشور بالغ‌بر 65 میلیون مسافر تردد می‌کنند که امینت آن‌ها را بر عهده‌ داریم و این در سایه امنیتی بوده که پدافند هوایی در آسمان ایجاد کرده است.

ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در خوی

فرماندار خوی نیز در این مراسم ضمن ابراز خرسندی از برپایی چنین نمایشگاهی در شهرستان خوی، اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یکی از اهدافی است که برپایی چنین نمایشگاه‌هایی و اعزام راهیان نور به مناطق جنگی دنبال می‌کند و در دنیای جنگ‌زده کنونی و دنیای ناامن امروز بایستی به این امنیت حاکم در جامعه‌مان افتخار کنیم، چراکه این امنیت در سایه خون پاک شهدا به‌دست‌ آمده است.

سید محمد عابدی بیان کرد: شهدا از جان و مال خود گذشتند تا ما امروز سربلند و سرافراز زندگی کنیم و در این راستا با لبیک به امام و مقتدای خود در جبهه‌های جنگ علیه دشمنان حضور پیدا کردند و بر ما است که یاد و خاطره ایشان را با حضور در یادواره‌های شهدا زنده نگه‌داریم.

نمایشگاهی دستاوردهای پدافند هوایی و سامانه‌های دفاعی

در حاشیه این نمایشگاه، فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: خوشبختانه با همت پدافند هوایی شمال غرب، یادمان شهدای پل قطور برگزار شده ‌و در کنار این یادمان نمایشگاهی از دستاوردهای پدافند هوایی و سامانه‌های مختلف برپا شده ‌و امیدواریم بتوانیم به نحو شایسته و آن‌طور که باید از میراث‌های انقلاب اسلامی پایداری کنیم.

امیر سرتیپ کیومرث شرفی تصریح کرد: مردم کشور و آذربایجان اطمینان داشته باشند که فرزندان آن‌ها در پدافند هوایی آماده جانفشانی هستند و باوجود سامانه‌های خوبی که داریم از راداری گرفته تا سامانه‌های پدافندی به‌روز، این اجازه را به دشمن نخواهیم داد که مثل گذشته دچار اشتباه و خطا شوند.

در این مراسم با اهدای لوح تقدیر از خانواده شهدا تجلیل به‌عمل آمد.

 

منبع:http://defapress.ir/fa/news/252657/گشایش-نمایشگاه-راهیان-نور-شمال-غرب-و-یادمان-شهدای-پل-قطور-خوی

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
مراسم افتتاحیه نمایشگاه راهیان نور شمالغرب ویادمان شهدای پل قطور خوی با حضور سردار علی بلالی معاون هماهنگ کننده و محمد باقر روشندل رییس اداره عقیدتی سیاسی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) وجمعی از مسئولان استان آذربایجان غربی وشهرستان خوی وخانواده های معظم شهدا در محل پل هوایی قطور افتتاح شد.
در ابتدای این مراسم سرتیپ دوم اسدی فرد فرمانده منطقه پدافندهوایی شمالغرب با اشاره به اهداف برگزاری چنین نمایشگاه هایی اظهار داشت: نمایشگاه راهیان نور قرارگاه پدافندهوایی خاتم الانبیا(ص) به مناسبت یادمان شهدای پل قطور برگزارشده که در 20 کیلومتری شهرستان خوی واقع شده وهدف از برگزاری آن احیای ارزش های والای دفاع مقدس می باشد وسعی می شود در این نمایشگاه اقتدار وتوانمندی های پدافندهوایی در دوران دفاع مقدس که بوسیله آنها از نقاط مهم و حیاتی کشور دفاع شده به معرض نمایش گذاشته شود.
وی افزود: پل راه آهن قطور یکی از نقاط حساس واستراتژیک کشور بود که بارها توسط جنگنده های دشمن مورد حمله قرار گرفت ولی رزمندگان ما ودر رأس آنان افسران شجاع پدافندهوایی با دفاع جانانه خود اجازه انهدام این پل را ندادند که در این راه نیز یکی از این افسران جان برکف به نام شهید بوشهریان وجمعی از کارکنان زحمتکش راه آهن به درجه رفیع شهادت نایل شدند.
درپایان سرتیپ دوم کیومرث شرفی فرمانده قرارگاه منطقه شمالغرب ارتش نیز درسخنانی گفت: خوشبختانه با همت منطقه پدافندهوایی شمالغرب یادمان شهدای پل قطور ودر کنار آن نمایشگاهی از دستاوردهای پدافندهوایی وسامانه های مختلف برپاشده که امیدواریم بتوانیم به نحو شایسته از میراث انقلاب اسلامی پاسداری کنیم.
 
 
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0