Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

در مراسم معارفه سرلشکر صالحی , از آرزوی شهادت!! مثل شهید حججی تا خدمات!!!! به ارتش

امروز در مراسم معارفه سرلشکر صالحی به عنوان جانشین رئیس ستاد کل نیرو های مسلح سرلشکر صالحی با اشاره به شهادت شهید حججی گفت آرزو دارم سرنوشتی مثل شهید حججی داشته باشم !همچنین سرلشکر باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح ازعملکرد سرلشکر صالحی در دوران فرماندهی ایشان در آجا تقدیر کرد . متن اخبار مراسم امروز در بیشتر خبرگزاریهای داخلی منتشر شده بود که لینک تعدادی از این خبرگزاریها تقدیم دوستان می گردد.

 

http://www.mehrnews.com/news/4069729/امیدوارم-سرنوشتی-مانند-شهید-حججی-داشته-باشم

 

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13960604300785

 

http://www.mizanonline.ir/fa/news/342730/سرلشکر-صالحی-گام‌های-بزرگی-را-در-راستای-ارتقای-ارتش-برداشت

 

http://defapress.ir/fa/news/254493/امیدوارم-حججی‌وار-پرواز-کنم

 

1

Share this post


Link to post
Share on other sites

با حضور سرلشکر باقری

مراسم معارفه جانشین جدید رئیس ستادکل نیروهای مسلح آغاز شد

 
سرلشکر صالحی فرمانده کل ارتش

مراسم معارفه جانشین جدید رئیس ستادکل نیروهای مسلح از دقایقی پیش آغاز شد.

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، مراسم معارفه سرلشکر عطاءالله صالحی جانشین جدید رئیس ستادکل نیروهای مسلح از دقایقی پیش با حضور سرلشکر باقری و جمعی زیادی از فرماندهان عالی رتبه نظامی آغاز شد.

در این مراسم علاوه بر رئیس ستادکل نیروهای مسلح و سرلشکر صالحی، سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش، سرلشکر صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا، سردار پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه، سردار فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه، امیر شاه‌صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش، سردار وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی، سردار عبداللهی معاون هماهنگ‌کننده ستادکل نیروهای مسلح، سرلشکر فیروزآبادی رئیس سابق ستادکل نیروهای مسلح و جمعی دیگر از فرماندهان عالی رتبه نیروهای مسلح حضور دارند.

قرار است در این مراسم از خدمات سرلشکر موسوی جانشین سابق رئیس ستادکل نیروهای مسلح، تقدیر و سرلشکر صالحی نیز رسما به عنوان جانشین جدید سرلشکر باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح معارفه شود.

سرلشکر صالحی فرمانده کل ارتش در 30 مردادماه گذشته، طی حکمی از سوی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا به سمت جانشینی رئیس ستادکل نیروهای مسلح منصوب شد.

امیر موسوی جانشین وقت ستادکل نیز طی حکمی از سوی فرمانده کل قوا ضمن ارتقا به درجه‌ سرلشکری، به عنوان فرمانده جدید ارتش منصوب شد.

 

منبع:https://www.tasnimnews.com/fa/news/1396/06/04/1501653/مراسم-معارفه-جانشین-جدید-رئیس-ستادکل-نیروهای-مسلح-آغاز-شد

 

1

Share this post


Link to post
Share on other sites
سرلشکر باقری در مراسم معارفه فرمانده جدید ارتش:
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دشمنان به این نتیجه قطعی رسیده‌اند که تهاجم نظامی به ایران منجر به تلفات و شکست خفت‌بارشان خواهد شد و برای همین است که به جنگ‌های نیابتی روی آوردند؛ اما با تلاش نیروهای مسلح، آینده روشنی پیش روی ما است.
 
تهاجم به ایران باعث شکست خفت‌بار متجاوزان می‌شودبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، مراسم معارفه امیر سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی به‌عنوان فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور فرماندهان عالی‌رتبه نیروهای مسلح در ستاد فرماندهی آجا برگزار شد.

سردار سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در این مراسم، با بیان اینکه امروز کشور دوره حساس و خطیری در منطقه دارد، اظهار داشت: ارتش نقش بازدارندگی در برابر تهدیدات دشمنان و استکبار جهانی داشته و ارتقای توان و آمادگی رزمی، مطالبه‌ای است که سالهاست رهبری آن را بیان می‌دارند.

باقری افزود: دشمن باید در ارزیابی هزینه و فایده تهاجم به ایران به این نتیجه قطعی برسد که هزینه آن بسیار فراتر از فایده برایشان خواهد بود.

وی گفت: دشمنان به این نتیجه قطعی رسیده‌اند که تهاجم نظامی به ایران منجر به تلفات و شکست خفت بارشان خواهد شد و برای همین است که به جنگ‌های نیابتی روی آوردند که با تلاش نیروهای مسلح آینده روشنی پیش روی است.

باقری با بیان اینکه
مسأله تعالی معنوی و بصیرت ویژگی اصلی مورد انتظار از نیروی خدوم ارتش و سایر نیروهای مسلح است، تصریح کرد: آنچه که در جنگ انسان را در کنار سلاح و بر دفاع ثابت می‌دارد، معنویت و روحیه است.

وی افزود: همچنین در فتنه‌های و مشکلات سیاسی داخلی، این بصیرت است که افراد را در سنگر انقلاب نگه می‌دارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد:
ارتش توان و ظرفیت بسیار بالایی دارد که با استفاده از آنها می‌تواند، مشکلات معیشتی را حل کند و همه ما وظیفه داریم به ارتش در حل مشکلات معیشتی کارکنان ارتش کمک کنیم.

باقری خاطرنشان کرد: ارتش و سپاه به‌عنوان 2 بازوی قدرتمند و در کنار آنها ستادکل و ناجا، یک ید واحده در دفاع از انقلاب هستیم.

وی گفت:
برای چندمین بار است که تاکید می‌کنم عضویابی، جستجو و یافتن عناصر انقلابی و علاقه‌مند و دارای اصالت معنوی یک موضوع مهم است؛ لذا باید این افراد را پیدا و جذب ارتش کنید.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: احیای دبیرستان نظام موضوع بسیار خوبی است که ارتش مقدمات آن را فراهم کرده است.

سردار باقری با بیان اینکه آموزش‌ها نیاز به مداومت و بروزرسانی داشته و با توجه به تهدیدات روز باید صورت گیرد، گفت: تکیه صرف به آموزش و رزمایش موجب رشد و تامین نیازهای یک نیرو نمی‌شود، بلکه باید درگیری مستقیم در جبهه و مقابله با دشمن باشد تا نیرو آماده شود و برای همین نیروهای ارتش و پدافند باید در مرزها و جبهه‌هایی که انقلاب اسلامی حضور دارد، خود را ارتقا دهند.

وی افزود: ارتش و سپاه می‌توانند مکمل‌های بهتری برای هم باشند و
زمینه و ظرفیت‌هایی در سپاه است که می‌تواند در اختیار ارتش قرار بگیرد و بالعکس تا کشور بهتر از گذشته به اقتدار برسد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین با اشاره به انتصاب سرلشکر موسوی در فرماندهی ارتش، گفت: امیر موسوی سابقه درخشانی در جنگ داشته و فردی متدین و متعهد است و این یک سال و چند روزی که در کنار ما در ستاد کل بود، ارادتم به وی بیشتر شد و این انتصاب با همه خیرات، یک محرومیت برای بنده و ستادکل است.

وی افزود: ارتش با فرماندهی امیر موسوی ضمن ادامه مسیر رشد گذشته با انرژی و گام‌های بالاتر قدم‌های اساسی برمی‌دارد.

باقری همچنین تصریح کرد:
امیر صالحی هم به‌ خوبی ارتش را اداره کرد و پیش برد و امیدوارم در مسئولیت جدید که به پیشنهاد اینجانب و تایید حضرت آقا بود، بازهم موفق باشد.
 
وی همچنین با اشاره به شروع به کار دولت دوازدهم، گفت: با رای اعتماد مجلس، حجت بر دولت تمام است و امیدواریم با حمایت مناسبی که رهبری از همه دولت‌ها و این دولت دارند، دوره‌ای موفق‌تر از قبل را رقم زده و در محرومیت زدایی و دیگر موضوعات عملکردی مناسب داشته باشند.
 
 
 
 
 
1

Share this post


Link to post
Share on other sites
سردار شیرازی:

شاهد روندرو به رشد در ارتش هستیم/رضایت رهبر انقلاب ازسرلشگر صالحی

 

 

رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا در مراسم تودیع و معارفه فرمانده جدید ارتش گفت: اقدامات فرماندهان ارتش و خصوصا سرلشکر صالحی باعث دلشادی همه عزیزان ارتشی شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد شیرازی رییس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا در مراسم تودیع و معارفه فرمانده ارتش پس از قرائت حکم انتصاب امیر موسوی با اشاره به بیانات فرمانده معظم کل قوا اظهار کرد: مقام معظم رهبری در هنگام اعطای درجه سرلشکری به امیر موسوی در روز ٣١ مرداد فرمودند که «خدا ان شاالله کمکتان کند،کار بزرگ و مهمی است وان شاالله بتوانید از همه ظرفیت تعهد و انقلابی گری و مدیریتی نظامی استفاده کنید تا اینکه بتوانید این کار را به بهترین وجه پیش ببرید.»

وی با بیان اینکه ما امروز شاهد یک روند رو به رشد در سازمان ارتش هستیم افزود: اقدامات فرماندهان ارتش و خصوصا سرلشکر صالحی باعث دلشادی همه عزیزان ارتشی شده است.

سردار شیرازی ادامه داد: مقام معظم رهبری در روز ٣١ مرداد به سرلشکر صالحی نیز فرمودند که «من به معنای واقعی کلمه از ته دل از شما تشکر می کنم برای اینکه شما در این چند سال، تدین، تعهد، امانت، دلسوزی و پاکی از  خودتان به نحو کامل نشان دادید. خدا را شاکر هستم که شما پاک آمدید و پاک دارید از ارتش می روید، خدا ان شاالله شما را حفظ کند.»

 

منبع:http://www.mehrnews.com/news/4069184/شاهد-روندرو-به-رشد-در-ارتش-هستیم-رضایت-رهبر-انقلاب-ازسرلشگر-صالحی

 

1

Share this post


Link to post
Share on other sites
با حضور فرماندهان عالیرتبه نیروهای مسلح؛

مراسم تودیع و تکریم فرمانده جدید ارتش با حضور رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح برگزار شد.

مراسم تودیع و تکریم فرمانده جدید ارتش برگزار شد.به گزارش خبرنگار  حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مراسم تودیع و تکریم فرمانده جدید ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (شنبه، چهارم شهریور ماه) در ستاد فرماندهى ارتش برگزار شد.

در این مراسم سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح، سردار شیرازی رئیس دفتر نظامی فرماندهى کل قوا، سرلشکر جعفری فرمانده سپاه، امیر اسماعیلی فرمانده پدافند هوایی، امیر حیدرى فرمانده نیروی زمینی، امیر شاه صفی فرمانده نیروی هوایی، سردار اشتری فرمانده ناجا و جمعی از فرماندهان ارتش حضور دارند.

در این مراسم از زحمات سرلشکر صالحی به عنوان فرمانده سابق ارتش تقدیر و سرلشکر موسوی به عنوان فرمانده جدید ارتش منصوب شد.

گفتنی است، سردار محمد شیرازی رئیس دفتر نظامی فرماندهی کل قوا، حکم مقام معظم رهبری جهت انتصاب فرمانده جدید ارتش را قرائت کرد.

 

منبع:http://www.yjc.ir/fa/news/6217650/مراسم-تودیع-و-تکریم-فرمانده-جدید-ارتش-برگزار-شد

 

1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0