Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

با حضور فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا ءپداجا 4 سامانه جدید این قرارگاه رونمایی شد

امیر اسماعیلی در پاسخ به دفاع پرس:
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش گفت: تا به امروز 200 نقطه پدافندی به نقاط پدافندی کشور افزوده شده است و این نقاط به 3 هزار و 700 نقطه افزایش یافته است. برنامه‌مان این است که این نقاط به 5 هزار نقطه برسد.
 
نقاط پدافندی کشور به 5 هزار نقطه افزایش می‌یابدبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، امیر سرتیپ «فرزاد اسماعیلی» فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) ارتش در نشست با اصحاب رسانه از رونمایی سامانه هواشناسی «سما» و اتوماسیون سایت‌های جمع آوری اطلاعات به نام «صامت 1» خبر داد.
 
 
 
وی در ادامه گفت: همچنین از سیستم متحرک شنود تجهیزات و سامانه‌های ناوبری (IFF/IF) به نام «سمیع» و سامانه مدیریت اطلاعات هوانوردی «بصیر» رونمایی شد.
 
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش گفت: سامانه «سما» یک سامانه کاوشگر جو بالا و رصد وضعیت جوی دو منظوره است و بخشی از آن که برای رصد وضعیت جوی است در امور نظامی کاربرد دارد و این سامانه قادر است، سرعت، ارتفاع، سمت و میزان رطوبت را بسنجد و در رادارها و پرتابه‌های موشکی نیز کاربرد دارد.  
 
وی اضافه کرد: این سامانه از کاوشگر جو بالا که لایه‌های بالا و سامانه‌هایی که در ارتفاع بالا پرواز می‌کنند، مانند هواپیماهای ترانزیت هوایی که امروزه بیش از 1400 فروند از آن در طول روز از فراز ایران اسلامی عبور می‌کنند، کاوش می‌کند، برخوردار است.
 
 
 
امیر اسماعیلی خاطرنشان کرد: سامانه سما کاملا بومی و ایرانی است و کاوش بیش از 400 نقطه هوایی کشور توسط این سامانه صورت می‌گیرد. امیدواریم در پایان برنامه ششم توسعه بتوانیم این سامانه را در کل کشور راه بیاندازیم.
 
وی در رابطه با سامانه «صامت 1» نیز اظهار داشت: سامانه «صامت 1» که پکپارچه سازی اطلاعات شنود الکتریکی را انجام می‌دهد، این امکان را به شبکه یکپارچه اطلاعات پدافند هوایی می‌دهد تا بتواند آنچه را که یک سایت کشف می‌کند را در اختیار سایت دیگر قرار داده و آن هم آن را کشف کند و اطلاعات دریافتی را با هم تلفیق کند تا به اطلاعات دقیق برسد؛ مانند آنچه که در پرواز ایساف رخ داد.
 
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش افزود: این سامانه قابلیت پوشش در ماموریت‌های نظامی و کشوری را دارد. همچنین قابلیت کشف اطلاعات اهداف در هوا، زمین و دریا را داراست و برای مکان یابی و رسم دقیق مسیر هدف نیز کاربرد دارد و مشخصه بارز این سامانه، پسیو و غیر قابل شنود بودن و غیرقابل کشف بودن است؛ یعنی می‌بیند اما دیده نمی‌شود.
 
وی در ادامه در خصوص سامانه «سمیع» اظهار داشت: این سامانه رادار منوپالس مراقبتی و کنترل هوایی است. به ملت‌مان نوید می‌دهیم که این تکنولوژی برای نخستین بار در منطقه به دست فرزندان ملت ایران طراحی و تولید شده و این رادار در انحصار چند کشور در جهان است.
 
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش خاطرنشان کرد: با مدیریت مشترک بین پدافند هوایی و سازمان هواپیمایی کشوری، کنترل ترافیک ترانزیت هوایی کشور میسر شده است.
 
وی بیان داشت: پدافند هوایی باید به موقع ببیند، اطلاع دهد و از هرگونه حادثه جلوگیری کند و مسیرهای پروازی کشوری و لشکری را مدیریت کند. پدافند هوایی پایه ثابت تمامی رزمایش‌های کشور است و در تمامی رزمایش‌ها اعم از رزمایش‌های سپاه، ارتش، بسیج، نیروی دریایی و نیروی هوایی حضوری فعال دارد.
 
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی در پاسخ به سوالی گفت: همانطور که حضرت آقا فرمودند، پدافند هوایی در اولویت نیروهای مسلح قرار دارد و ما چون 38 سال تحریم و در معرض تهدید بوده‌ایم، به طور 24 ساعته و دائمی بیدار و مشغول فعالیت هستیم.
 
 
 
 
 
 
امیر اسماعیلی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار دفاع پرس گفت: تا به امروز 200 نقطه پدافندی به نقاط پدافندی کشور افزوده شده است و این نقاط به 3 هزار و 700 نقطه افزایش یافته است. برنامه‌مان این است که ابن نقاط به 5 هزار نقطه افزایش پیدا کند.
 
 
فرمانده قرارگاه پدافند هوایی ارتش تاکید کرد: به عنوان یک سرباز، قاطعانه و با شرف سربازی اعلام می‌کنم که هر کشوری که قصد تخاصم به جمهوری اسلامی ایران داشته باشد و حمله کند که نمی‌تواند؛ آمدنش دست خودش است اما رفتنش قطعا دست خودش نیست و در آسمان ایران مدفون خواهد شد.

 

منبع:http://defapress.ir/fa/news/254764/نقاط-پدافندی-کشور-به-5-هزار-نقطه-افزایش-می‌یابد

 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
امیر اسماعیلی در نشست خبری:

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی گفت: هر کشوری به ایران حمله کند همین‌جا مدفون می‌شود.

هر کشوری به ایران حمله کند همین‌جا مدفون می‌شود/ ۲۴ ساعته و بدون تعطیلی از آسمان ایران دفاع می‌کنیمبه گزارش خبرنگار حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیا(ص) طی سخنانی در نشست خبری که در آستانه دهم شهریورماه (روز پدافند هوایی) برگزار شد، با اشاره به برخی دستاوردهای جدید این قرارگاه، اظهار کرد: به لطف خدا و تاکیدات فرماندهی کل قوا در آستانه دهمین سالروز تاسیس قرارگاه پدافند هوایی امروز با پشتوانه نیرو‌های جوان این قرارگاه ۴ سامانه راهبردی، دفاعی و نظامی کشور را رونمایی خواهیم کرد.

وی با اشاره به جزئیات سامانه هواشناسی سماء، تصریح کرد: این سامانه کاوشگر جو بالا و رصد جو سطح زمین است. این سامانه قادر است سرعت، ارتفاع، سمت باد و میزان رطوبت را برای سامانه‌های پدافند هوایی مشخص کند.

فرمانده پدافند هوایی ارتش گفت: سامانه سماء برای پرتاب‌های برد بلند و سامانه‌هایی مانند ترانزیت هوایی که در ارتفاع بالا پرواز می‌کنند کاربرد دارد. این سامانه کاملا بومی بوده و امیدوار هستیم که تا پایان برنامه توسعه ۵ ساله ششم بتوانیم آن را در کل کشور نهادینه کنیم.

امیر اسماعیلی درباره سامانه صامت ۱، بیان کرد: اتوماسیون سایت‌های جمع آوری اطلاعات (صامت ۱) یکی دیگر از دستاورد‌های امسال پدافند هوایی است که از امروز مورد استفاده و بهره‌برداری قرار می‌گیرد. سامانه صامت ۱ این امکان را به شبکه یکپارچه اطلاعات پدافند هوایی می‌دهد که آنچه را که یک سایت کشف می‌کند در اختیار سایت دیگر قرار دهد و این اطلاعات ضمن تلفیق با یکدیگر با دقت بالایی مورد بررسی قرار بگیرند.

وی با اشاره به توقف پرواز ایساف که حامل تعدادی از نظامیان ناتو بود، گفت: فعالیت سامانه صامت مانند فعالیت‌هایی است که منجر به توقیف پرواز ایساف شد. این پرواز حداقل توسط سه سایت مورد شناسایی قرار گرفت و توسط آن‌ها محرز شد که این پرواز علاوه بر اینکه به شکل هواپیمای مسافربری بود داخل آن نیز تعداد ۱۰۸ نظامی ناتو حضور دارند.

فرمانده پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه سامانه صامت ۱ کاملا بومی است، اظهار کرد: این سامانه قابلیت کشف اصوات در هوا، زمین و دریا را دارد و تسیو بودن و غیرقابل کشف و شنود بودن از جمله مهمترین مشخصه‌های آن محسوب می‌شود.

امیر اسماعیلی در ادامه این نشست خبری به بیان توضیحاتی درباره سومین دستاورد رونمایی شده امروز پدافند هوایی پرداخت و گفت: سیستم متحرک شنود تجهیزات و سامانه‌های ناوبری (ISS/SIF) سمیع رادار مونوپالس مراقبتی و کنترل هوایی است که قادر است در اندازه و حجم‌های متفاوت تولید شود و به صورت محمول روی هواپیما‌های با سرنشین و بدون سرنشین قرار گیرد و تا برد قابل توجهی اطلاعات سیگنالی، راداری، ناوبری و کمک ناوبری پرواز‌های مختلف را در نزدیکترین محل در پرواز‌های هدف جمع‌اوری کند.

وی تصریح کرد: این تکنولوژی که در انحصار تنها چند کشور قرار داشت؛ برای اولین بار در منطقه توسط متخصصان پدافند هوایی کشورمان طراحی و تولید شده است.

امیر اسماعیلی اظهار کرد: امیدواریم تا پایان برنامه ششم توسعه تعداد تولید این رادار را به ۵ هزار برسانیم.

فرمانده پدافند هوایی ارتش درباره چهارمین دستاورد رونمایی شده امروز از سوی پدافند هوایی گفت: سامانه مدیریت اطلاعات هوانوردی بصیر دیگر دستاورد قرارگاه پدافند هوایی است. بصیر سامانه‌ای با فناوری نوین است که به جای شش سامانه، عملیات تجزیه، تحلیل و انتقال اطلاعات، پرسش و پاسخ از سامانه‌های ناوبری پرنده‌ها، گیرنده سیگنال‌های ناوبری را انجام می‌دهد.

امیر اسماعیلی با تاکید بر اینکه جایگاه نیرو‌های مسلح کشورمان در منطقه کاملا مشخص است خاطر نشان کرد:ایران کشور تهدیدات است و چنانچه که قادر است پرواز ایساف (پرواز حامل نظامیان ناتو) را برخلاف تصورات آن‌ها به زمین بنشاند و در قائله بازداشت تفنگداران آمریکایی هواپیما‌های جنگنده آمریکا را که قصد ورود به خلیج فارس داشتند، بیرون از مرز‌ها نگه دارد، به دلیل پشتوانه موشکی و پروازی نیروی هوایی ارتش و پهباد‌های نیروی هوا و فضای سپاه بوده است.

فرمانده پدافند هوایی با اشاره به فعالیت شبانه روزی پدافند هوایی و همکاری این مجموعه با سایر مجموعه‌های کشوری و لشکری خاطر نشان کرد: روزانه بیش از ۱۴۰۰ فروند هواپیما از آسمان‌های کشور عبور می‌کنند، اما هیچ اتفاقی نمی‌افتد که این نتیجه هوشمندی و یکپارچگی سامانه‌های پدافندی است به همین دلیل است که ایکائو (سازمان هواپیمایی جهانی) جمهوری اسلامی ایران را امن‌ترین آسمان منطقه می‌داند.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی درباره اقدامات انجام شده از سوی پدافند هوایی در هنگام بروز قطعی برق در مراکز مختلف کنترل اظهار کرد: تمام اطلاعات پروازی که مربوط به بخش نظامی است در اختیار پدافند هوایی قرار دارد و چنانچه که قطع برقی صورت بگیرد به دلیل پیش‌بینی و تجهیز همه مراکز مربوطه به مولد برق هیچ تغییری در انجام فتعالیت انجام نمی‌شود.

امیر اسماعیلی با اشاره به حضور رابطان قرارگاه پدافند هوایی در مراکز کنترل پرواز تصریح کرد: رابطان پدافند هوایی در مراکز کنترل پرواز حضوری فعال دارند و چنانچه که این مراکز دچار قطعی برق یا مشکلی شوند از طریق تماس‌های رادیویی و راداری و همچنین سیستم‌های شناسایی دوست از دشمن در باره پرواز‌های عبوری و مسافربری اطلاعات لازم در اختیار پدافند هوایی قرار می‌گیرد. همچنین رادار‌ها و سیستم‌های شنود پدافند هوایی نیز به صورت هم‌پوشانی فعالیت می‌کنند.

فرمانده پدافند هوایی ارتش در ادامه با اشاره به افزایش ۲۰۰ نقطه پدافندی به نقاط پدافندی کشور طی سال‌های اخیر خاطر نشان کرد: با وجود تمام تحریم‌ها و همچنین کاهش نقدینگی که اتفاق افتاد افتخار می‌کنیم که توانستیم بیش از ۲۰۰ نقطه به نقاط پدافندی کشور اضافه کنیم و تعداد نقاط پدافندی را به ۳۷۰۰ نقطه برسانیم. در این مدت سامانه‌های راداری و استراتژیک و پیشرفته‌ای مانند رادار شهاب، نظیر، ثامن و سامانه‌های تلاش و مرصاد که هرکدام دارای بیش از ۵۰ قسمت عمده فنی هستند توسط پدافند هوایی مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی با تاکید بر اینکه همه این اتفاقات خوب پیش از ورود سامانه اس ۳۰۰ به داخل کشور رخ داد، گفت: سامانه اس ۳۰۰ یکی از سامانه‌هایی بود که بابت قراردادی که بیش از ۹ سال پیش منعقد شده بود و باید اجرا می‌شد در اختیار ایران قرار گرفته شد.

امیر اسماعیلی همچنین درباره مشارکت پدافند هوایی در رزمایش‌های مختلف اظهار کرد: پدافند هوایی عنصر بلامنازع رزمایش‌های نیرو‌های مختلف اعم از ارتش، سپاه و بسیج مردمی است. افتخار می‌کنیم که تقریبا پس از تفکیک و تشکیل قرارگاه پدافند هوایی هر ماه در یک رزمایش یا مشارکت داشته‌ایم یا اینکه نظارت کرده‌ایم و یا به طور مستقل آن را اداره کرده‌ایم.

فرمانده پدافند هوایی ارتش تصریح کرد: پدافند هوایی تنها به امنیت ملی کمک نمی‌کند بلکه کمک به امنیت اقتصادی نیز می‌کند. زمانی که ۴۴۰ هزار هواپیما از کشور عبور می‌کنند حق ترانزیت آن‌ها نیز پرداخت می‌شود.

امیر اسماعیلی در واکنش به برخی تهدیدات نظامی نسبت به کشورمان تصریح کرد: هر کشور حمله کننده که به جمهوری اسلامی ایران اگر آمدنش دست خودش باشد که نیست، رفتنش دست او نخواهد بود و مطمئن باشد که در کشور مدفون خواهند شد.

وی با اشاره به فضای جمهوری اسلامی ایران و عدم وجود هرگونه ارتباط با بیگانگان، اظهار کرد: کشور‌های متجاوز با بسیاری از کشور‌های منطقه ما معاهده‌های نظامی دارند، اما عروسی آن‌ها را بمباران می‌کنند و سپس با رئیس‌جمهور و نخست وزیرشان دست می‌دهند، اما فضای جمهوری اسلامی ایران به لطف خدا از اینگونه مسائل پاک و مبرا است.

 

منبع:http://www.yjc.ir/fa/news/6221212/هر-کشوری-به-ایران-حمله-کند-همین‌جا-مدفون-می‌شود-۲۴-ساعته-و-بدون-تعطیلی-از-آسمان-ایران-دفاع-می‌کنیم

 

 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0