Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

مشاور عالی امیر اسماعیلی: هر نوع حرکت دشمن را تحت نظر داریم

 

نشست خبری فرزاد اسماعیلی فرمانده پدافند هوایی خاتم الانبیا
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
مشاور عالی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی گفت: هیچ کدام از تهدیدات از نظر ما پنهان نیست و هر نوع حرکت دشمن را چه از طریق عوامل خودمان و چه از طریق منابع آشکار و پنهان رصد می کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو گفتگو، امیر قاسم فراوان مشاور عالی فرمانده پدافند هوایی قرارگاه خاتم الانبیا با اشاره به تشکیل پدافند هوایی در دهم شهریور ماه سال ۱۳۸۷ گفت: روز دهم شهریور ماه مصادف است با سالروز تاسیس و تشکیل پدافند هوایی نیروهای مسلح که در قالب نیروهای پدافند هوایی در تابعیت از شئون جمهوری اسلامی ایران در دهم شهریور ۱۳۸۷، بعد از ده ها سال با ادغام در نیروی هوایی به صورت مستقلا با ماموریت کنترل فضای کشور و مدیریت بر فضا و همچنین در تابعیت گرفتن تمام تجهیزات پدافند هوایی نیروهای مسلح تابعیت و زندگی جدید خودش را آغاز کرد.

وی با اشاره به حکم مقام معظم رهبری مبنی بر تشکیل این مجموعه که تجربیات جنگ است، تصریحکرد: جنگ به ما این درس را داد که پدافند هوایی به دلایل خاص خودش که دارای ماموریت ویژه ای است از یک مرگ دستور بگیرد بنابراین باید تمام سامانه های پدافندی چه زمین پایه و چه هوا پایه از یکنقطه و از یک شبکه هم دستور بگیرند و هم اجرای ماموریت کنند.

مشاور عالی فرمانده پدافند هوایی قرارگاه خاتم الانبیا با تاکید بر اولویت داشتن پدافند در همه شعارها، گفت: بنابر فرموده مقام معظم رهبری، تهدید امروز از شکل و جنسی است که در درجه اول پدافند هواییباید ماهیتا وارد صحنه شود و از این پدافند عامل و غیر عامل تمام ملت بهره مند می شوند و در حقیقت خط مقدمی است که باید ضربه اول را به دشمن بزنیم و صحنه را برای سایر نیروهایمان فراهم کنیم.

وی در خصوص تجهیزات کشور در زمینه پدافند هوایی اظهار داشت: به دلیل ماموریت خاص پدافند هوایی آرزوی همه ما است که تمام تجهیزات پدافندی توسط صنعت، دانشگاهیان، نخبگان چه در نیروهای مسلح و چه در دانشگاه ها و امثالهم ساخته و پرداخته و به کار گرفته شود.

امیر فراوان در عین حال متذکر شد: پدافند هوایی با ماموریت هایی که دارد دارای مسئولیت خطیری است و باید دارای تجهیزاتی باشد تا تمام آن چیز که برای بکار گیری سامانه ها لازم است به دست خودمان تولید شود.

وی با اشاره به صحبت های وزیر دفاع در زمینه تجهیز پدافند هوایی، گفت: خوشبختانه وزیر دفاع درمورد تجهیز پدافند هوایی مطرح کردند که تکیه و رویکرد ما بر بخش داخلی است و اگر هم نیاز باشدنمونه دیگری را از هر نقطه ای که باشد فراهم می کنیم، ولی آرزوی ما این است همه این تجهیزات را توسط صنعتگران خودمان و نظامیان و نخبگان خود تهیه و به کار بگیریم.

مشاور عالی فرمانده پدافند هوایی قرارگاه خاتم الانبیا با اشاره به حضور دشمنان در منطقه و پیشرفت آنهادر تکنولوژی تسلیحاتی به عنوان تهدیدی برای کشور، اظهار داشت: تمام پژوهش ها تحت عنوان تهدید، رصد و ارزیابی می شوند و در دو قالب پدافند عامل و پدافند غیر عامل در جهت مقابله و یا کاهش اثرات برنامه ریزی می شود. امروز هیچ کدام از تهدیدات از نظر ما پنهان نیست و هر روز هر نوع حرکت دشمن را تحت نظر داریم چه از طریق عواملخودمان و چه از طریق منابع آشکار و پنهان رصد می کنیم.

 

منبع:http://www.mehrnews.com/news/4076506/هر-نوع-حرکت-دشمن-را-تحت-نظر-داریم

 
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0