Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

با حضور سردار سدهی؛ 5 عنوان کتاب جدید نداجا رونمایی شد

مراسم رونمایی از پنج عنوان کتاب جدید نیروی دریایی ارتش صبح امروز با حضور رئیس دفتر ارتباطات نیروهای مسلح برگزار شد.
 
 
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۶
 

رونمایی از 5 عنوان کتاب با موضوع دریاییبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، مراسم رونمایی از پنج عنوان کتاب جدید نیروی دریایی ارتش صبح امروز (یکشنبه 26 آذرماه) با حضور سردار «عباس سدهی» رئیس دفتر ارتباطات نیروهای مسلح برگزار شد.

در این مراسم امیر دریادار «تورج حسنی مقدم» جانشین فرمانده نداجا و امیر دریادار «حمزه علی کاویانی» معاون هماهنگ کننده نداجا حضور داشتند.

«کرانه‌های مکران در حوزه ورود به اقیانوس هند»، «زندگی و عملکرد شهید دریادار غلامعلی بایندور»، «به سوی قله‌ها 2»، «نیروی دریایی راهبردی اقتدار دریایی» و «اطلس حضور ماندگار فرمانده کل قوا در دانشگاه علوم دریایی نوشهر» پنج عنوان کتاب رونمایی شده در این مراسم بود.

 

منبع:http://www.defapress.ir/fa/news/270684/5-عنوان-کتاب-جدید-نداجا-رونمایی-شد

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

حالا چرا کتابهای نداجا رو سردارها رونمایی میکنن ؟

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

با درود وعرض ادب وقتی تعدادی از فرمانده هان با سابقه بسیج وارد ارتش شده باشند درمراسمات تشییع شهدای ارتش نیز برادران حضور داشته باشند حضور برادران در چنین مراسماتی دور از انتظار نخواهد بود .

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

با سلام.

در تشیع جنازه دوست خوبم  سرباز شهید حسین زمانی که پس از سی سال تحمل جراحات ناشی از جنگ به دیگر دوستانش پیوست به منطقه ده ونک رفته بودیم و با اینکه شهید  از نیروهای وظیفه  ارتش بود و حتی یک دسته موزیک از ارتش برای نواختن مارش و چندین افسر عالی رتبه ارتش نیز حضور داشتند یک وانت بار  با بلند گو در میان جمعیت مرتب شهادت پاسدار شهید حسین زمانی ...را اعلام میکرد!! و عابرین هم به محض شنیدن نام پاسدار شهید گمان میکردند او بتازگی در سوریه به شهادت رسیده.

خانواده و دوستان شهید مرتب به آن جوان تنومند که در داخل وانت در میکروفون نام و نشان شهید را به اشتباه میگفت تذکر میدادند که شهید سرباز بوده و از نیروهای  لشگر 77  خراسان

اما او توجه نمیکرد و باز پیشوند شهید را به اشتباه تکرار میکرد تا اینکه یکی از افسران ارتش با حالتی عصیب بر سقف وانت  ( که متعلق به یسیج مسجد آنمنطقه بود ) کوبید و با صدایی بلند گفت :  مگر نمیبینی خانواده شهید ناراحت هستن ؟ چرا اسم شهید را درست نمیگویی ؟ و آنجوان هم با صدای لرزان برگه ای نشان داد و گفت این مشخصات را به من دادند و دیدیم که در یک سطر با خودکار نوشته شده پاسدار رشید اسلام.... خلاصه با این اعتراض آن وانت دیگر خاموش شد و وظیفه حمل  دسته گلها را از منزل شهید تا امامزاده محل دفن را به عهده گرفت. و دسته  مارش با ابهت ارتش شروع به نواختن کرد.

واقعیت این است که  هیچ تفاوی ندارد همه شهدا مال یک کشور و فرزندان این آب و خاک هستند و احترامشان برای همه ما واجب است . اما ظاهرا گروهی میخواهند این وحدت بین نیروهای مسلح را کمرنگ تر نشان دهند و بهتر است رسیگی به امور اینچنینی بر عهده نهاد مربوط باشد و در کنار هم توان و قدرت نیروهای مسلح کشور را به همه اقشار کشور و دیگر کشورها نشان دهند .

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
نقل قول

 

با سلام خدمت استاد لطافتی عزیز به نکته خوبی اشاره فرمودین . البته این فقط یک نمونه است که شهدای ارتش را به اسم سپاه می زنند . همه اینها بهانه ای است تا نقش ارتش و ژاندارمری را به طور کلی حذف کنند . اما با توجه به این نکته که اساتید و پیشکسوتان جنگ سکوت را شکسته اند و شروع به بیان حقایق جنگ می نمایند ؛ چه ارتش و چه ژاندارمری و پرسنل قهرمانشان نامشان ویادشان در دل ما جای دارد.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now