Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

نقش ارتش در امداد رسانی به زلزله زدگان غرب کشور

با درود خدمت همگی اساتید و دوستان وضمن ابراز همدردی با هموطنان زلزله زده استان کرمانشاه و تسلیت به خانواده هایی که در پی وقوع زمین لرزه  در این استان عزیزانشان را از دست دادند این پست را با کسب اجازه از مدیریت محترم ایجاد نمودم تا به نقش ارتش در امداد رسانی به مردم زلزله زده استان کرمانشاه بپردازیم. برای شروع لینک تعدادی از خبرگزاریها که به درج خبر امداد رسانی ارتش پرداخته بودند درج می نمایم. اما امداد رسانی ارتش به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه با حواشی همراه بود که سر فرصت به آنها نیز اشاره خواهد شد. ابتدا لینک خبر همایش تجلیل از سربازان صلح از خبر گزاری فارس که تقدیم می گردد

 

http://www.farsnews.com/imgrep.php?nn=13961005002115

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13961005001962

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
دکتر بابلی در گفتگو با شبستان:
ادامه خدمات پزشکی رایگان ارتش در مناطق زلزله زده
خبرگزاری شبستان: رییس اداره بهداشت درمان نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه تا کنون یک و نیم میلیارد تومان برای خدمات پزشکی در مناطق زلزله زده صرف شده است، گفت: همچنان خدمات پزشکی ارتش به صورت رایگان در این مناطق ادامه دارد.
IMG14000375.jpg
 

 

دکتر شهنام بابلی، رییس اداره بهداشت درمان نیروی زمینی ارتش در گفت و گو با خبرنگار سیاسی دفاعی خبرگزاری شبستان در مورد ادامه روند درمانی در مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: همان تعداد بیمارستان صحرایی که از روز اول به وسیله ارتش در مناطق زلزله زده کرمانشاه راه اندازی شد اکنون نیز به فعالیت خود ادامه می دهد.

 

وی افزود: همان تعداد پزشک و گروه درمانی که در این مناطق فعالیت می کردند اکنون نیز با جابجایی شیفت کاری به خدمت به مردم در این منطقه ادامه می دهند.

 

رییس اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: در حال حاضر نیز خدمات درمانی ارتش بدون فرانشیز و رایگان برای مردم ارایه می شود و حتی متخصصان دندانپزشکی نیز به مناطق اعزام شدند.

 

وی با بیان اینکه محل استقرار بیمارستان های ارتش از ابتدا یک مکان ثابتی بوده است، یادآور شد: در این مراکز درمانی هر کس از هر نقطه ای از مناطق زلزله زده مراجعه کند خدمات پزشکی به صورت رایگان برای او ارایه می شود و در مناطقی هم که مشکل عبور و مرور وجود داشته است تلاش کردیم تا پزشک متخصص را برای این مناطق اعزام کنیم.

 

رییس اداره بهداشت درمان نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه ارتش تجهیزات پزشکی کاملی و حتی داروهای بیماری های صعب العلاج را به صورت رایگان در اختیار مردم قرار داده است، یادآور شد: تاکنون یک و نیم میلیارد هزینه برای درمان در مناطق زلزله زده شامل تجهیزات، عمل جراحی، دارو و سایر خدمات درمانی هزینه شده است.

 

دکتر بابلی خاطرنشان کرد: نیروی زمینی ارتش پست امداد ندارد و به همین جهت نمی تواند مراکز درمانی را به مناطق دیگر انتقال دهد، بر همین اساس بیمارستان های صحرایی در یک مکان ثابت استقرار می یابند و به مردم سایر مناطق نیز خدمات درمانی مورد نیازشان را ارایه می دهند.

 

وی تصریح کرد: تا زمانی که فرمانده کل ارتش دستور بدهند همچنان کادر پزشکی ارتش در این مناطق حضور فعال خواهد داشت و روند پوشش بهداشتی و درمانی نیروی زمینی ارتش ادامه دارد.

 

وی گفت: بر اساس آمار 109 عمل جراحی در بیمارستان کرمانشاه و 950 بیمار در شب اول حادثه در این بیمارستان پذیرش شدند که همگی به صورت رایگان خدمات درمانی را دریافت کردند. ما افتخار می کنیم که نیروی زمینی در کنار مردم و برای آنها خدمت می کند.

 

منبع:http://www.shabestan.ir/detail/News/681945

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
مولایی؛

جانشین فرمانده قرارگاه غرب ارتش گفت: ۲ هزار کانکس ساخته شده را پیش از موعد به بنیاد مسکن تحویل داده‌ایم تا در اختیار زلزله‌زدگان سرپل ذهاب قرار گیرد.

تا کنون حدود 23هزار نفر در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ویزیت رایگان شدند/ تحویل 2هزار کانکس پیش از موعدبه گزارش حوزه  دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ امیر جواد مولایی جانشین فرمانده قرارگاه غرب ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ارتش ۲ هزار کانکس ساخته شده را پیش از موعد تعیین شده به بنیاد مسکن تحویل داده تا در اختیار زلزله‌زدگان سرپل ذهاب قرار گیرند، اظهار کرد: قرار بود این کانکس‌ها ۲۰ روزه ساخته شوند، اما با همت نیرو‌های ارتش، زودتر از موعد پیش‌بینی شده آماده شدند.

وی افزود: برای تسریع در روند ساخت و مونتاژ کانکس‌ها توسط ارتش، مسئولیت تقسیم و توزیع این کانکس‌ها میان مردم زلزله‌زده، بر عهده بنیاد مسکن است.

جانشین فرمانده قرارگاه غرب ارتش با بیان اینکه بیمارستان صحرایی ارتش در ۶۰ روز پس از زلزله ۲۱ آبان، ۲۲ هزار و ۵۰۰ مراجعه کننده داشته که از این تعداد قریب به ۱۴ هزار نفر به صورت سرپایی ویزیت رایگان شدند، تصریح کرد: دارو‌هایی که مراجعه‌کنندگان به بیمارستان صحرایی ارتش در سرپل‌ذهاب دریافت می‌کنند، کاملا رایگان است.

مولایی در پایان با بیان اینکه تا امروز قریب به ۱ هزار و ۹۰۰ نفر از هموطنان زلزله‌زده سرپل‌ذهاب، از خدمات رایگان دندانپزشکی بیمارستان صحرایی ارتش شامل عصب‌کشی، ترمیم، کشیدن و ...، استفاده کرده‌اند، گفت: علاوه بر دندانپزشکی، بخش‌های آزمایشگاه، سونوگرافی و رادیولوژی بیمارستان صحرایی ارتش در سرپل‌ذهاب، به مردم زلزله‌زده این منطقه خدمات ارائه می‌دهد.

 

منبع:http://www.yjc.ir/fa/news/6399413/تا-کنون-حدود-23هزار-نفر-در-مناطق-زلزله‌زده-کرمانشاه-ویزیت-رایگان-شدند-تحویل-2هزار-کانکس-پیش-از-موعد

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
امیر سلمانی
 
 

مردم کارهای بزرگ بهداشت و درمان نزاجا را دیدند

معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش: در زلزله کرمانشاه و در سرپل ذهاب افکار عمومی شاهد بود که شما چه کارهای بزرگی انجام دادید.

به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، امیر سلمانی معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی‌ایران در سمینار تخصصی انتقال تجربیات  زلزله غرب کشور که امروز در اداره بهداشت و درمان نزاجا برگزار شدبا اشاره به اینکه امنیت و سلامت امروز دو مقوله مهم است، بیان کرد: باید خداوند را شاکر باشید که امروز سلامتی را برعهده شما قرار داده است.

وی با بیان اینکه یکی از هزاران برکات انقلاب اسلامی این است که توانستیم فعل را در جامعه جاری کنیم، گفت: هر جا ایمان و اخلاص در کار بود ما بزرگترین کارها را انجام دادیم و این موضوع را در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و امروز در ماموریت های ادراه بهداشت، امداد و درمان نزاجا به عینه دیده‌ایم.

معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش افزود: شما فعل "خواستن و ما می توانیم" را در طول ماموریت های مردم یاری به خصوص در زلزله کرمانشاه و در سرپل ذهاب به نمایش گذاشتید و افکار عمومی دید شما چه کارهای بزرگی انجام دادید.

 
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0