Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

نقش ارتش در امداد رسانی به زلزله زدگان غرب کشور

با درود خدمت همگی اساتید و دوستان وضمن ابراز همدردی با هموطنان زلزله زده استان کرمانشاه و تسلیت به خانواده هایی که در پی وقوع زمین لرزه  در این استان عزیزانشان را از دست دادند این پست را با کسب اجازه از مدیریت محترم ایجاد نمودم تا به نقش ارتش در امداد رسانی به مردم زلزله زده استان کرمانشاه بپردازیم. برای شروع لینک تعدادی از خبرگزاریها که به درج خبر امداد رسانی ارتش پرداخته بودند درج می نمایم. اما امداد رسانی ارتش به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه با حواشی همراه بود که سر فرصت به آنها نیز اشاره خواهد شد. ابتدا لینک خبر همایش تجلیل از سربازان صلح از خبر گزاری فارس که تقدیم می گردد

 

http://www.farsnews.com/imgrep.php?nn=13961005002115

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13961005001962

2

Share this post


Link to post
Share on other sites
دکتر بابلی در گفتگو با شبستان:
ادامه خدمات پزشکی رایگان ارتش در مناطق زلزله زده
خبرگزاری شبستان: رییس اداره بهداشت درمان نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه تا کنون یک و نیم میلیارد تومان برای خدمات پزشکی در مناطق زلزله زده صرف شده است، گفت: همچنان خدمات پزشکی ارتش به صورت رایگان در این مناطق ادامه دارد.
IMG14000375.jpg
 

 

دکتر شهنام بابلی، رییس اداره بهداشت درمان نیروی زمینی ارتش در گفت و گو با خبرنگار سیاسی دفاعی خبرگزاری شبستان در مورد ادامه روند درمانی در مناطق زلزله زده کرمانشاه گفت: همان تعداد بیمارستان صحرایی که از روز اول به وسیله ارتش در مناطق زلزله زده کرمانشاه راه اندازی شد اکنون نیز به فعالیت خود ادامه می دهد.

 

وی افزود: همان تعداد پزشک و گروه درمانی که در این مناطق فعالیت می کردند اکنون نیز با جابجایی شیفت کاری به خدمت به مردم در این منطقه ادامه می دهند.

 

رییس اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش تصریح کرد: در حال حاضر نیز خدمات درمانی ارتش بدون فرانشیز و رایگان برای مردم ارایه می شود و حتی متخصصان دندانپزشکی نیز به مناطق اعزام شدند.

 

وی با بیان اینکه محل استقرار بیمارستان های ارتش از ابتدا یک مکان ثابتی بوده است، یادآور شد: در این مراکز درمانی هر کس از هر نقطه ای از مناطق زلزله زده مراجعه کند خدمات پزشکی به صورت رایگان برای او ارایه می شود و در مناطقی هم که مشکل عبور و مرور وجود داشته است تلاش کردیم تا پزشک متخصص را برای این مناطق اعزام کنیم.

 

رییس اداره بهداشت درمان نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه ارتش تجهیزات پزشکی کاملی و حتی داروهای بیماری های صعب العلاج را به صورت رایگان در اختیار مردم قرار داده است، یادآور شد: تاکنون یک و نیم میلیارد هزینه برای درمان در مناطق زلزله زده شامل تجهیزات، عمل جراحی، دارو و سایر خدمات درمانی هزینه شده است.

 

دکتر بابلی خاطرنشان کرد: نیروی زمینی ارتش پست امداد ندارد و به همین جهت نمی تواند مراکز درمانی را به مناطق دیگر انتقال دهد، بر همین اساس بیمارستان های صحرایی در یک مکان ثابت استقرار می یابند و به مردم سایر مناطق نیز خدمات درمانی مورد نیازشان را ارایه می دهند.

 

وی تصریح کرد: تا زمانی که فرمانده کل ارتش دستور بدهند همچنان کادر پزشکی ارتش در این مناطق حضور فعال خواهد داشت و روند پوشش بهداشتی و درمانی نیروی زمینی ارتش ادامه دارد.

 

وی گفت: بر اساس آمار 109 عمل جراحی در بیمارستان کرمانشاه و 950 بیمار در شب اول حادثه در این بیمارستان پذیرش شدند که همگی به صورت رایگان خدمات درمانی را دریافت کردند. ما افتخار می کنیم که نیروی زمینی در کنار مردم و برای آنها خدمت می کند.

 

منبع:http://www.shabestan.ir/detail/News/681945

3

Share this post


Link to post
Share on other sites
مولایی؛

جانشین فرمانده قرارگاه غرب ارتش گفت: ۲ هزار کانکس ساخته شده را پیش از موعد به بنیاد مسکن تحویل داده‌ایم تا در اختیار زلزله‌زدگان سرپل ذهاب قرار گیرد.

تا کنون حدود 23هزار نفر در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ویزیت رایگان شدند/ تحویل 2هزار کانکس پیش از موعدبه گزارش حوزه  دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ امیر جواد مولایی جانشین فرمانده قرارگاه غرب ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ارتش ۲ هزار کانکس ساخته شده را پیش از موعد تعیین شده به بنیاد مسکن تحویل داده تا در اختیار زلزله‌زدگان سرپل ذهاب قرار گیرند، اظهار کرد: قرار بود این کانکس‌ها ۲۰ روزه ساخته شوند، اما با همت نیرو‌های ارتش، زودتر از موعد پیش‌بینی شده آماده شدند.

وی افزود: برای تسریع در روند ساخت و مونتاژ کانکس‌ها توسط ارتش، مسئولیت تقسیم و توزیع این کانکس‌ها میان مردم زلزله‌زده، بر عهده بنیاد مسکن است.

جانشین فرمانده قرارگاه غرب ارتش با بیان اینکه بیمارستان صحرایی ارتش در ۶۰ روز پس از زلزله ۲۱ آبان، ۲۲ هزار و ۵۰۰ مراجعه کننده داشته که از این تعداد قریب به ۱۴ هزار نفر به صورت سرپایی ویزیت رایگان شدند، تصریح کرد: دارو‌هایی که مراجعه‌کنندگان به بیمارستان صحرایی ارتش در سرپل‌ذهاب دریافت می‌کنند، کاملا رایگان است.

مولایی در پایان با بیان اینکه تا امروز قریب به ۱ هزار و ۹۰۰ نفر از هموطنان زلزله‌زده سرپل‌ذهاب، از خدمات رایگان دندانپزشکی بیمارستان صحرایی ارتش شامل عصب‌کشی، ترمیم، کشیدن و ...، استفاده کرده‌اند، گفت: علاوه بر دندانپزشکی، بخش‌های آزمایشگاه، سونوگرافی و رادیولوژی بیمارستان صحرایی ارتش در سرپل‌ذهاب، به مردم زلزله‌زده این منطقه خدمات ارائه می‌دهد.

 

منبع:http://www.yjc.ir/fa/news/6399413/تا-کنون-حدود-23هزار-نفر-در-مناطق-زلزله‌زده-کرمانشاه-ویزیت-رایگان-شدند-تحویل-2هزار-کانکس-پیش-از-موعد

2

Share this post


Link to post
Share on other sites
امیر سلمانی
 
 

مردم کارهای بزرگ بهداشت و درمان نزاجا را دیدند

معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش: در زلزله کرمانشاه و در سرپل ذهاب افکار عمومی شاهد بود که شما چه کارهای بزرگی انجام دادید.

به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، امیر سلمانی معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی‌ایران در سمینار تخصصی انتقال تجربیات  زلزله غرب کشور که امروز در اداره بهداشت و درمان نزاجا برگزار شدبا اشاره به اینکه امنیت و سلامت امروز دو مقوله مهم است، بیان کرد: باید خداوند را شاکر باشید که امروز سلامتی را برعهده شما قرار داده است.

وی با بیان اینکه یکی از هزاران برکات انقلاب اسلامی این است که توانستیم فعل را در جامعه جاری کنیم، گفت: هر جا ایمان و اخلاص در کار بود ما بزرگترین کارها را انجام دادیم و این موضوع را در پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و امروز در ماموریت های ادراه بهداشت، امداد و درمان نزاجا به عینه دیده‌ایم.

معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش افزود: شما فعل "خواستن و ما می توانیم" را در طول ماموریت های مردم یاری به خصوص در زلزله کرمانشاه و در سرپل ذهاب به نمایش گذاشتید و افکار عمومی دید شما چه کارهای بزرگی انجام دادید.

 
2

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

 

سخنگوی ارتش با اشاره امدادرسانی به مردم زلزله‌زده تازه‌آباد گفت: یگان‌های ارتش هنوز هم در حالت آماده‌باش قرار دارند تا هر زمان که ستاد بحران اعلام نیاز کرد در خدمت مردم باشد.

به گزارش روابط عمومی ارتش ، امیر سرتیپ دوم تقی‌خانی سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران ، با اشاره به وقوع زلزله در تازه‌‌آباد کرمانشاه گفت: به محض اطلاع از وقوع زمین‌لرزه یگان‌های ارتش مستقر در غرب کشور در قالب دو گردان از تیپ‌های ۷۱ و ۳۵ به تازه‌آباد اعزام شده و در فاصله زمانی کوتاهی در مناطق زلزله‌زده حضور یافتند و اقدام به تخلیه و انتقال مجروحان کردند.

وی با ذکر اینکه یگان‌های ارتش به همراه تجهیزات پزشکی به منطقه زلزله‌زده اعزام شدند و یک بالگرد تحت عنوان بالگرد اورژانس جهت انتقال مجروحان عمل می‌کرد، اظهار داشت: فرمانده عملیاتی غرب ارتش جمهوری اسلامی ایران هم در ستاد بحران تازه‌آباد حضور یافت و جهت در اختیار قراردادن هرگونه تجهیزات مهندسی و پزشکی، ترابری و بیمارستانی برای امدادرسانی به مردم زلزله‌زده اعلام آمادگی کرد.

تقی‌خانی در ادامه گفت: اگرچه تا این لحظه طبق گزارش‌های اعلام شده زمین‌لرزه تازه‌آباد، کشته نداشته است و مجروحان نیز به صورت سرپایی مدوا شدند اما یگان‌های ارتش هنوز هم در حالت آماده‌باش قرار دارند تا هر زمان که ستاد بحران اعلام نیاز کرد در خدمت مردم باشد.

وی افزود: بحمدالله و به لطف اتحاد و همدلی میان ارتش و سپاه و سایر نهادهای امدادی مردم هیچ نگرانی از بابت امدادرسانی نداشته باشند و ما همچنان آماده‌ایم که هر زمانی مردم احساس نیاز کنند در خدمت‌شان باشیم.

سخنگوی ارتش با تصریح براینکه انسجام خوبی میان دستگاه‌ها در زمینه امدادرسانی به مردم زلزله‌زده وجود دارد، گفت: همه دستگاه‌ها وظیفه خود را در این زمینه می‌دانند و ارتش نیز با توجه به دستورالعمل‌های ستاد بحران آماده است که همزمان با ارتباط با این ستاد در مناطق بحران‌زده حضور یابد.

 

منبع:http://www.aja.ir/portal/home/?news/73099/67557/1508791/یگان‌های-ارتش-کماکان-در-منطقه-زلزله‌زده-تازه‌آباد-آماده‌باش-هستند

2

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
ShowObjectPicture.aspx?Width=100&Height=

نیرو‌های ارتش وسپاه برای امدادرسانی به زلزله زدگان به شهرستان ثلاث باباجانی اعزام شدند.
به گزارش روابط عمومی ارتش، در پی وقوع زلزله
۵ و ۹ دهم ریشتری بعداز ظهر امروز که مرکز آن در تازه آباد ثلاث باباجانی بود نیرو‌های ارتش و سپاه متشکل از تیپ ۳۵ تکاور و 71 پیاده مکانیزه نیروی زمینی ارتش و گردان‌های بیت المقدس و امام حسین (ع) سپاه برای امداد رسانی به مردم زلزله زده به این مناطق اعزام شدند.

بر اثر زلزله بعد از ظهر امروز در تازه آباد ثلاث باباجانی و بر اساس آخرین آمار اورژانس ۱۵۶ نفر مصدوم شدند که اکثر آن‌ها به صورت سرپایی مداوا وترخیص شده اند.

 

 

منبع:http://www.aja.ir/portal/home/?news/73099/67557/1508785/اعزام-نیرو‌های-ارتش-و-سپاه-به-مناطق-زلزله-زده-ثلاث-باباجانی

 

1

Share this post


Link to post
Share on other sites
فرمانده تیپ 35 خوش کنار
 
 

فرمانده تیپ 35 نیرو مخصوص؛ تیپ 35 نیرو مخصوص به کمک زلزله زدگان شتافت

فرمانده تیپ 35 نیرو مخصوص نیروی زمینی ارتش گفت : گردان 796 تیپ 35 نیرو مخصوص با تجهیزات کامل در ساعات اولیه وقوع حادثه به کمک و امداد رسانی مردم زلزله زده شتافتند.

به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ دوم مراد خوش کنار فرمانده تیپ 35 نیرو مخصوص گفت: بلافاصله پس از وقوع زلزله، برابر تدابیر سلسله مراتب فرماندهی در خصوص اعزام تیم های امداد و نجات به منطقه حادثه دیده، گردان 796 تیپ 35 نیرو مخصوص با تجهیزات و امکانات کامل وارد عمل شد.

 فرمانده تیپ 35 نیرو مخصوص با بیان اینکه نیروهای امداد و نجات اعزامی به منطقه از زبده ترین کارکنان هستند افزود: کارکنانی که در حوادث بحرانی به کمک مردم می روند از جمله نیروهای زبده و آموزش دیده در حوزه های امداد و نجات هستند که در حادثه زلزله سال گذشته به خوبی توانسته اند با حضور به موقع خسارات و تلفات را کاهش دهند.

امیر سرتیپ دوم خوش کنار گفت: گردان بلیات با تجهیزات کامل از جمله خودروهای تاکتیکی، آمبولانس به همراه تیم پزشکی و تجهیزات کامل انفرادی در منطقه حضور دارند و برای امداد و خدمات رسانی در آماده باش کامل به سر می برند. 

 
2

Share this post


Link to post
Share on other sites

امداد و کمک رسانی ارتش به زلزله زدگان تازه آباد ارشد نظامی ارتش در منطقه غرب گفت: هوانیروز، تیپ 35 نیرو مخصوص و تیپ 71 پیاده ابوذر به کمک زلزله زدگان تازه آباد کرمانشاه شتافتند.

به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ دوم فرهاد آریانفر ارشد نظامی ارتش در منطقه غرب گفت: با توجه به زلزله 7/5 ریشتری منطقه تازه آباد در استان کرمانشاه بلافاصله ستاد بحران ارتش در قرارگاه منطقه ای غرب برگزار شد و برابر تدابیر فرمانده نیروی زمینی ارتش و به درخواست استانداری، تیپ های 35 نیرو مخصوص، 71 پیاده ابوذر و هوانیروز برای کمک و امداد رسانی به منطقه اعزام شدند.

ارشد نظامی ارتش در منطقه غرب با بیان اینکه ارتش تجربه بسیار مطلوبی در حوزه کمک و امداد رسانی از زلزله سال گذشته را در کارنامه خود دارد، افزود: حوادث طبیعی همیشه ناگوار است و خسارات جانی و مالی را به همراه دارد، در این گونه شرایط باید بلافاصله تیم های امداد و نجات به منطقه اعزام شوند که ارتش در کمترین زمان ممکن وارد عمل شد.

امیر سرتیپ دوم آریانفر تصریح کرد: تا زمانی که وضعیت منطقه شرایط عادی به خود بگیرد، یگان های اعزامی به منطقه در آماده باش کامل به سر خواهند برد.   

 

 

 

1

Share this post


Link to post
Share on other sites

فرمانده هوانیروز: بالگردهای هوانیروز در آماده باش کامل به سر می برند

فرمانده هوانیروز ارتش گفت: بالگردهای هوانیروز در قالب اورژانس هوایی برای کمک رسانی به زلزله زدگان تازه آباد استان کرمانشاه به پرواز در آمدند.

به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش گفت: بلافاصله پس از وقوع حادثه دلخراش زلزله در تازه آباد استان کرمانشاه تیم بالگردی اورژانس هوایی هوانیروز به منطقه اعزام شد و خدمات رسانی به آسیب دیدگان را بر عهده گرفت.

فرمانده هوانیروز ارتش ادامه داد: یک فروند بالگرد 214 در قالب اورژانس هوایی از ساعات اولیه زلزله در منطقه تازه آباد مستقر شد و با چندین سورتی پرواز ده ها مصدوم را به بیمارستان های کرمانشاه منتقل کرد.

وی افزود: هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران از توانمندی بسیار بالایی برخوردار است و با آمادگی رزمی بالایی که دارد در تمامی لحظات در خدمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مردم است.

 

منبع:http://nezaja.aja.ir/Portal/home/?news/89271/89311/1508830/بالگردهای-هوانیروز-در-آماده-باش-کامل-به-سر-می-برند

2

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
ShowObjectPicture.aspx?Width=100&Height=

امیر سرتیپ دوم آریانفر:ارتش آماده‌ کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان تازه‌آباد است

 

ارشد نظامی ارتش در غرب کشور اعلام کرد که نیروهای ارتش آماده کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان در منطقه تازه‌آباد کرمانشاه هستند و در صورت نیاز وارد عمل می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی ارتش، در پی وقوع زلزله 5.9 ریشتری در منطقه تازه‌ آباد استان کرمانشاه، امیر سرتیپ دوم آریانفر ارشد نظامی ارتش در غرب کشور اعلام کرد که به تمامی یگان‌های قرارگاه منطقه‌ای غرب کشور اعلام آماده‌باش شده است.

وی افزود: ارتش آماده کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان و همکاری با دستگاه‌های امدادرسان است و در صورت نیاز و ابلاغ، وارد عمل می‌شود.

 

منبع:http://www.aja.ir/portal/home/?news/73099/67557/1522346/ارتش-آماده‌-کمک‌رسانی-به-زلزله‌زدگان-تازه‌آباد-است

 
2

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
ShowObjectPicture.aspx?Width=100&Height=

 

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب:ارتش در زلزله 21 آبان 1396 حماسه‌ آفرید

مرکز توانبخشی سرپل‌ذهاب با حضور شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکتر محسنی نیک‌پی وزیر کار، رفاه و تعاون ، دکتر فرهاد تجری نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه، جمالی‌نیا فرماندار شهرستان سرپل ‌ذهاب، کرباسچیان معاون وزیر صنعت، معدن، تجارت و رئیس سازمان ایمیدو، و مدیران و مسئولان و معاونین استاندار و تنی چند از مردم زلزله‌زده سرپل‌ذهاب افتتاح شد.

دکتر فرهاد تجری نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب گفت: بعداز 11 ماه از زلزله‌ 21 آبان 1396 که می‌گذرد امروز نیز شاهد دو مقام از هیأت دولت و دو وزیر محترم هستیم.

وی افزود: با وجود هفت هزار مجروح در روز سوم ما مجروحی در منطقه نداشتیم و همه به بیمارستان‌ها اعزام شده‌اند.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل‌ذهاب و گیلانغرب گفت: ارتش در زلزله 21 آبان 1396 حماسه‌ آفرید و دولت و سایر ارکان‌ها به ویژه مردم ایران عزیز به یاری زلزله‌زدگان شتافتند و یاری رساندند.

تجری ادامه داد: مسئولین با تمامی کمبوده‌ها و مشکلات در کنار مردم بودند و به عنوان خادم مردم این منطقه قدردان زحمات همه هستیم و هر کسی به هر نوعی به مناطق زلزله زده کمک کردند.

وی افزود: امروز کمبودهای آهن و سیمان با وجود این سفر  حل شده امیدوارم مشکلات مردم هم بزودی حل شود.

 

منبع:http://www.aja.ir/portal/home/?news/73099/67557/1535082/ارتش-در-زلزله-21-آبان-1396-حماسه‌-آفرید

 

 
1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now