Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

نماد پایداری ایرانیان

نماد پایداری ایرانیان
استاد کالج دولتی «کندی» در‌هاروارد، پس از دیدار از ایران، به نومحافظه‌کاران آمریکا توصیه کرد پیش از اعلام جنگ با ایران، از مزار شهدا دیدن کنند.
«مایکل ایگناتیف» نویسنده «نیویورک‌تایمز» و مدرس حقوق بشر کالج دولتی «کندی» در‌هاروارد، از سفری که چندی پیش برای سخنرانی درباره حقوق بشر به ایران داشته است، چنین گزارش می‌دهد:
... به نظر می‌رسد این قبرهای کوچک برای همیشه باقی خواهند ماند. هرکدام از آنها، نشانگر تلاش خانواده‌ها برای ابراز این مطلب است که جاودانگی و زنده بودن برخی از مردان جوان را اعلام کنند که در بحبوحه‌هایی چون خرمشهر که اوج مقاومت ایرانی‌ها در برابر اشغالگران عراقی بود، کشته شده‌اند. بیش از یک میلیون ایرانی در جنگ ایران و عراق حضور داشتند. سیصد هزار نفر کشته شدند و تعداد بیشمار دیگری نیز مجروح به خانه بازگشتند.
مذهب ایران، اسلام و شیعه است که مکتب شهادت است. فرهنگ شیعه، مفاهیمی از طلب مرگ را در خود دارد که شامل گذشتن از جان و خون است. برای برخی رزمندگان باقی‌مانده از جنگ، دوستی و رفاقتی که در جنگ با عراق تجربه کرده‌اند، بیش از تجلی ارزش‌های وطن‌پرستانه انقلاب اسلامی، وابسته به ارزش‌هایی است که به واسطه ازخودگذشتی‌شان و پایبندی به عقیده و ایمانشان حاصل شده است. هر نومحافظه‌کار آمریکایی که شرط می‌بندد رژیم ایران تحت تاثیر انزوا، محاصره، تحریم و محکومیت بین‌المللی فرو می‌ریزد، باید از این مزار شهدا دیدن کند. حکومت‌های انقلابی معتقد به خون قربانیان (جنگ) دلایل خوبی دارند تا اعتقاد داشته باشند در برابر فشار بیرونی رسوخ‌ناپذیر هستند.
 
 
حرم شهدای گمنام محل پیوند با ایثار شهداست
دو خانواده آرژانتینی و پاکستانی شیعه با زیارت مزار شهیدان گمنام عملیات کربلای۵ گفته اند:
آنچه انسان در کنار مزار این شهیدان می‌بیند تمامی زیبایی‌هایی است که خداوند خلق کرده است.
احساس تازگی، تعیین راه برای رسیدن به کمال، استکبار‌ستیزی و دفاع از حریم قرآن و اهل‌بیت (ع) در حماسه این شهیدان تبلور یافته است و ما خود را مرهون جانفشانی‌های این شهیدان می‌دانیم.
زنان محجبه این دو خانواده با اشک‌های خود مزار شهیدان گمنام عملیات ۵ را شست‌وشو داده و با انس با معارف شهیدان اعلام کردند:
فرزندان خود را آنچنان تربیت می‌کنیم که در مسیر این شهدا گام بردارند.
این خانواده‌ها که از نزدیک با حماسه رزمندگان اسلام در عملیات کربلای ۵ آشنا شدند تاکید کردند:
آنچه که امروز در جهان اسلام به عنوان مقاومت اسلامی مطرح است به واسطه‌ جانفشانی و ایثار و مقاومت این رزمندگان و شهداست.
آنها با تحسین حضور ملت ایران و به‌ویژه خانواده‌های ایرانی در کنار مزار شهدای هشت سال مقاومت و ایثار اعلام کردند:
این مشاهد شریف پیوند عمیق عاطفی و روح جوانان و نوجوانان ایرانی را نیز با ایثار این شهدا پیوند می‌زند.
سایت ساجد به نقل از ایسنا ، ۱۹/۱/۸۸
  
مفهوم مقدس سزاوار دفاع ملت

یک گروه از بازرگانان چینی که برای بررسی مسائل بازرگانی به خوزستان سفر کرده‌اند با حضور در مشهد شهیدان شلمچه به مقام شامخ هشت شهید گمنام عملیات کربلای ۵ ادای احترام کردند.

یکی از بازرگانان چینی در خصوص آنچه که در شلمچه مشاهده کرده است گفت:

از نزدیک شاهد بودم مردم شما چه میزان احترام برای ایثارگران جنگ قائل بودند.

مفهوم مقدس سزاوار دفاع ملت شما بوده است چرا که یک قدرت ویران‌گر وحشی به کشور شما حمله کرده بود.

بازرگانان چینی که از حضور کاروان‌های راهیان نور نیز دچار شگفتنی شده بودند، هم‌چنین اضافه کردند:

با داشتن چنین روحیه‌ای در نزد ملت ایران، هیچ کشوری نمی‌تواند به شما آسیب برسان.

ایسنا، ۳۱/۱/۸۸

 

اهداء پایان نامه کارشناسی ارشد به عنوان نمادی از تمام اندوخته‌های علمی به شهدای گمنام
دانشجوی غیرایرانی دانشگاه تربیت مدرسپایان‌نامه خود را به شهدای گمنام تقدیم کرد.
ابراهیم جعفری تبعه کشورافغانستان، دانشجوی رشته زمین شناسی مهندسی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه تربیتمدرس، فارغ التحصیل رشته زمین شناسی در مقطع کارشناسی از دانشگاه تهران، حائزرتبه‌های یک گرایش پترولوژی، رتبه۴ زمین شناسی مهندسی و رتبه ۵ تکتونیک در کنکورکارشناسی ارشد سال ۱۳۸۳بوده است.
این دانشجو با بیان اینکه یکی ازارزشمندترین مفاهیم موجود در اسلام و تشیع، مفهوم شهادت است، گفته است:
در اعصار مختلف،رزمندگان و ایثارگران در عرصه‌های جهاد و مقاومت در کشورهای اسلامی حماسه‌هایی برمبنای همین روحیه شهادت طلبی آفریده‌اند.
وی با بیان اینکه تقدیر از مقام شهید وتقویت فرهنگ و تفکر شهادت امری حیاتی برای حفظ انسجام درونی ملتهای مسلمان وانگیزه‌ای نامتناهی برای پیشرفت است، اظهار کرده است:
در این میان شهدای گمنام از اهمیت خاصی برخوردارند چراکه می توان آنان را متعلق به خانواده بزرگی به اندازه همهخانواده‌های چشم انتظار یا بهتر بگوییم همه مردم دانست.
در طول سالیان جهاد و مقاومت درافغانستان در برابر بیگانگان مردان بزرگی شهد شیرین شهادت نوشیدند و در ایران هم دردفاعی مقدس جوانان و دلاوران بسیاری به واسطه شهادت سعادتمند شدند.
جعفری در خاتمه با بیان اینکه خاکسپاریشهدای گمنام در دانشگاه تربیت مدرس و همچنین سایر دانشگاههای ایران نقش به سزایی درتلفیق علم و ارزشهای والای شهادت و ایثار خواهد داشت، اشاره کرده است:
پایان نامه کارشناسی ارشد خود را به عنوان نمادی از تمام اندوخته‌های علمی خود به این شهداتقدیم کردم به این امید که بتوانم از این اندوخته‌ها در تمام راه آرمانهای شهدا استفاده کنم.
ایسنا،۱۳/۱۰/۸۷
 
شهدای گمنام مایه مباهات مسلمانان و ایرانیان در سراسر جهان
تصاویر و اخبار شهدای گمنام مجلس شورای اسلامی که در هفته اول تیرماه سال ۸۸ در مراسمی باشکوه همزمان با سالگرد شهادت شهیدان هفتم تیر در محوطه‌ مجلس شورای اسلامی به خاک سپرده شدند، به ‌صورت گسترده درسایت‌ها و وبلاگ‌های مسلمانان منطقه به‌ویژه کشورهای عرب حاشیه‌ی جنوبی خلیج‌فارس انعکاس داشته است.
برخی سایت و وبلاگ‌های کشورهای سوریه، لبنان، تاجیکستان، عراق، کویت، بحرین، عربستان سعودی، قطر و امارات متحده عربی به صورت گسترده این رخداد را پیگیری و منعکس کرده‌اند.
بیشتر کاربران این رویداد حوزه دفاع مقدس معنوی را در این کشورها، جوانان تشکیل می‌دهند که ۴۰ درصد ازآنان تنها از کشور بحرین از این اقدام استقبال و با عنوان روضه‌الصفا در پارلمان ایران از آن یاد کرده‌اند.
کاربران اینترنتی در این کشورها در پیام‌های خود غالبا این شهدا را ادامه ‌دهنده شهدای صدر اسلام نامیده‌اند و با تجیل از آنان، شهیدان گمنام مجلس شورای اسلامی، آنها را مجاهدان راه خدا در مبارزه با استکبار جهانی توصیف کردند.
ایرانیان مقیم شمال قاره‌ آمریکا و اروپا نیز در پیام‌های اینترنتی خود با تجلیل از این شهیدان حماسه‌ساز آنان را مایه مباهات مسلمانان و ایرانیان در سراسر جهان نامیده‌اند.
برزیل و آرژانتین نیز از جمله کشورهایی هستند که برخی مسلمانان و ایرانیان مقیم این دو کشور هم نسبت به شهدای گمنام مجلس شورای اسلامی ادای احترام کرده و آنان را قله‌های بلند سرافرازی درجهاناسلام برمی‌شمرند.
 
گزارش ایسنا،
4

Share this post


Link to post
Share on other sites

با سلام.

البته مشخص است که پس از جنگ  در حق  اکثریت ایثارگران و جانبازان و در کل همه کسانی که در جنک حضور داشتند کم لطفی میشود.

من خودم بارها در جلسات و نشستهایی که با دست اندرکاران امور جانبازان و ایثارگران حضور داشتم از این  مسئله که چرا هر سال صدها هزار نفر را در قالب کاروان راهیان نور به مناطق جنگی میفرستند  تا قدمگاه کسانی را ببوسند که هنوز زنده هستند ! جانبازانی که سالهاست چشم به در دوخته اند  تا شاید با چهره هایی نا آشنا از مردم ببینند که فقط و فقط برای دیدنشان به آسایشگاه آمده اند . هزاران هزار اتوبوس از شهرهای کوچک و بزرگ به مناطقی میروند که جانبازان جوانی و آرزوهایشان را در آنجا جا گذاشته و با قطع نخاع دست و پایشان را از دست دادند. کاش فقط یک اتوبوس از میان آنهمه برای چند دقیقه جلوی  یکی از آسایشگاههایی در یکی از شهرهای بین راه توقف کند و یک نفر به نمایندگی از صدها هزاز نفر از زایرین مناطق جنگی به یک جانباز بگوید عیدت مبارک و به راهشان ادامه دهد ! اینها شهدای زنده هستند و چند سال دیگر روی سنگ مزار تک تکشان پیشوند شهید نوشته خواهد شد .

اگر واقعا معتقدیم که آسایش و امنیت و رفاه امروز ما مدیون خون شهدا و  از برکت وجود جانبازان است  پس چرا در طول بست و چند سال پس از جنگ حتی یکبار به ملاقات اینهمه جانباز که بخاطر شرایط خاص در آسایشگاهها زندگی میکنند نرفتیم ؟ ما در این انجمن دلاورمردانی مثل  استاد  ابراهیمی سعید داریم که به  در طول هشت سال جنگ دهها تانک و زره پوش دشمن  را که به خاک کشور تجاوز کرده بودند درس عبرت آموخت و شجاعانه جنگید و اگر نبود همان تانک و زره پوش از روی جوانان ایران و درون خاک ایران عبور میکردند و شهرهای بیشتری را اشغال  میکردند ا و امروز در میان ماست و این یک افتخار بسیار بزرگ برای ما هست. از خودمان شروع کنیم . از همین تعداد دوستانی که در انجمن حضور دارند سوال میکنم

تا به امروز چند بار به ملاقات جانبازان جنگ در آسایشگاههایی که در شهر محل زندگیتان هست رفته اید ؟  آنها هیچ چیزی نمیخواهند چون همه چیزشان را در راه دفاع از کشور از دست داده اند  و هر سال دهها نفرشان در گوشه منار کشور بصورت گمنام شهید میشوند و از میان ما میروند. برای مثال در بخش ملاقات با ستارگان که در همین انجمن ما هست پنج نفر از کسانی که عکسشان در آنجا هست و هر روز به این سایت سر میزدند امروز در میان ما نیستند و در قطعه شهدا هستند مثل  شهید علی بگدلی یا شهید حسین زمانی که هر دو تا سال پیش در بین ما بودند. نورانی هستند و موقتا چند سالی مهمان ما چون هیچ جانباز نخاعی به شصت سال نرسیده کاش کاروان یا حتی مینی بوس راهیان په ملاقات ستارگان هم داشنیم.

4

Share this post


Link to post
Share on other sites

جناب لطافتي درود

با فرمايشاتتون كاملا موافقم همه مردم ايران مديون جانفشاني عزيزان جانباز و قهرماناني همچون جناب ابراهيمي سعيد هستند گاهي اوقات با خودم فكر ميگم واقعا دل شير ميخواد جلوي مرگ تو جبهه ها جولان دادن و مرگ رو به مسخره گرفتن دل شير ميخواد كه از همه چيز ببري و براي وطنت جانفشاني بكني.... به همين دليل وقتي با پسرم يه فيلم جنگي ميبينيم بهش ميگم: ما از اين قهرمانا زياد داشتيم اگه اونا نبودن الان منو تو اينجا راحت جلو تلويزيون لم نداده بوديم و دشمن معلوم نبود چي به سرمون مياره وبعد محكم بغلش مي كنم و از ته دل براي روح اون عزيزان شهيد فاتحه ميخونم و تو دلم ميگم : اين آرامشو مديون خون شماهام

4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now