Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

برای نخستین بار در کشور توسط متخصصان بیمارستان گلستان نداجا؛ درمان توده تیروئید با امواج ماکروویو

متخصصان بیمارستان گلستان نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران موفق شدند برای نخستین بار در کشور با استفاده از جراحی کم تهاجمی و بکارگیری از امواج ماکروویو، توده تیروئید را درمان کنند.

 

 

به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، حجت ابراهیمی نیک فلوشیپ فوق تخصصی رادیولوژی مداخله‌ای در حاشیه انجام این جراحی کم تهاجمی گفت: درمان توده‌های خوش خیم تیروئید با استفاده از امواج ماکروویو، نخستین بار در ایران انجام می شود که در این روش با استفاده از امواج بی خطر گره‌های تیرویید خوش خیم آبی یا توپر از بین می‌رود بدون اینکه به بافت‌های سالم مجاور آسیب برسد و همچنین در تیروئید بدخیم برای بیمارانی که چندین بار جراحی کرده اند و دیگر نمی‌توانند جراحی کنند کاربرد دارد.

وی افزود: از مزایای این روش جدید به نسبت جراحی‌های پیشین، عدم نیاز به بیهوشی و برش جراحی و نیز فقدان اختلالات هورمونی بعد از درمان است که باعث می‌شود درمان بصورت سرپایی باشد و فرد به سرعت به زندگی عادی باز گردد.

ابراهیمی نیک گفت: در این روش امواج ماکروویو در داخل تومور گرما ایجاد می‌کند و باعث می‌شود حیات تومور از بین برود و بدون اینکه تومور خارج شود، بیمار درمان می‌شود.

فلوشیپ فوق تخصصی رادیولوژی مداخله‌ای افزود: یکی از مزایای این روش این است که نهایتا در دوجلسه انجام می‌شود و عارضه‌ای برای بیمار ندارد.

گفتنی است در این روش، عوارض بعد از عمل جراحی مانند نگرانی از آسیب به تارهای صوتی، کاهش کلسیم و وارد آمدن صدمه به زیبایی، فرد بیمار را تهدید نمی کند

 

منبع:http://nedaja.aja.ir/Portal/home/?news/364052/364526/1487502/درمان-توده-تیروئید-با-امواج-ماکروویو

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0