Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

برپایی بیمارستان 32 تختخوابی صحرایی ارتش در گلیداغ مراوه تپه

 
ShowObjectPicture.aspx?Width=69&Height=5

 

 

 

معاون درمان اداره بهداشت، امداد و درمان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیای ارتش جمهوری اسلامی از برپایی بیمارستان 32 تختخوابی صحرایی این یگان در بخش گلیداغ شهرستان مرزی مراوه تپه در استان گلستان خبر داد.
سرهنگ پزشک دکتر محمد امینیان فر گفت: برپایی بیمارستان صحرایی با هدف ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مردم مناطق محروم و مرزی صورت گرفته است.
وی افزود: دراین بیمارستان 60 نفر نیروی انسانی در قالب سه کارگروه درمانی به تعداد 20 پزشک متخصص و عمومی، کارگروه بهداشتی به تعداد 25 پرستار، بهیار و مهندس پزشکی و کارگروه فرهنگی و آموزشی به تعداد 15 نفر فعالیت دارند.
دکتر امینیان فر اضافه کرد: دندانپزشکی، قلب، داخلی، چشم، گوش، حلق و بینی، پوست، مغز و اعصاب، اعصاب و روان، اطفال، تغذیه، بهداشت محیط و دامپزشکی و مشاوره از جمله خدماتی است که به اهالی این منطقه ارائه می شود.
وی تصریح کرد: این بیمارستان صحرایی که از صبح روز جمعه پانزدهم دی، فعالیت خود را در بخش گلیداغ از توابع شهرستان مرزی مراوه تپه گلستان آغاز کرده، تا عصر امروز به فعالیت خود ادامه می دهد.
معاون درمان اداره بهداشت، امداد و درمان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیای ارتش ادامه داد: کادرهای پزشکی و درمانی این بیمارستان، روز گذشته درمجموع به یک هزار نفر و امروز نیز تاالان به 570 نفر خدمات ارائه کردند و پیش بینی می شود درساعات باقی مانده تا عصر امروز به 400 نفر دیگر خدمات ارائه نمایند.
دکتر امینیان فر از حضور برخی گروه های پزشکی و مشاوره ای در مدارس و روستاهای این بخش مرزی نیز خبر داد و گفت: این گروه ها علاوه بر آموزش های اولیه بهداشت خانواده و مراقبت از دندان ها، بسته های بهداشتی شامل خمیر دندان، مسواک و دهان شویه نیز بین دانش آموزان توزیع می کنند.
وی، انجام 9 مورد جراحی کوچک را از دیگر فعالیت های این تیم پزشکی ذکر کرد و افزود: پس از این منطقه، بیمارستان صحرایی ارتش تا پایان سال جاری در چند نقطه محروم دیگر کشور نیز حضور می یابد.
به گفته دکتر امینیان فر، پیش از این نیز بیمارستان صحرایی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیای ارتش جمهوری اسلامی در مناطق محروم استان های خراسان شمالی، خراسان جنوبی و تهران (ورامین) برپا شده است.
شهرستان مرزی مراوه تپه درمنتهی الیه شرق استان گلستان افزون بر 60 هزار نفر جمعیت دارد.
 

منبع:http://padafand.aja.ir/Portal/home/?news/77139/76246/1487902/برپایی-بیمارستان-32-تختخوابی-صحرایی-ارتش-در-گلیداغ-مراوه-تپه

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0