Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

آلبوم تصاویر خلبانان فانتوم

423 posts in this topic

دوستان عزیز ، در این تاپیک زمانی  که تصویری را قرار می‌دهید ابتدا کنترل کنید که تصویر در انجمن تکراری نباشد و حتی المقدور نام صاحب هر تصویر را نیز ذکر فرمایید. برای دست‌گرمی بنده چند تصویر قرار می‌دهم تا انشاءالله بقیه دوستان تاپیک را ادامه دهند

شهید عباس دوران

645b391dbecd1.jpg

تیمسار جعفر عمادی

26527713626b2.jpg

شهید سرتیپ فکوری

1f90ab5ad2f13.png

تیمسار رضا اینانلو

05d3642154574.jpg

17 people like this

تیمسار کیومرث حیدریان

3934f1768ad41.jpg

تیمسار سرتیپ آزاده رضا لبیبی

5c8c6e7dfa5c2.jpg

تیمسار منوچهر محققی ( رکورد دار پرواز‌های برون مرزی)

40b020c47c0f3.jpg

تیمسار رضا سعیدی

1e2570e2057b4.jpg

شهید سرلشگر یاسینی

f7b2a5c64b745.jpg

18 people like this

02367135325522465236.jpg

سرهنگ خلبان حسین خلج

ایشان خلبان دوم فانتوم 6544 -3 میباشند که در تاریخ 17 آبان ماه 1359 ماموریت داشت تا یک ستون تدارکاتی را در جاده بصره بمباران کند.

آری فانتومی به فرماندهی شهید سرلشگر خلبان غفور جدی اردبیلی او که الگوی غیرت است و مردانگی...

جناب سرهنگ خلج در دوره پس از جنگ فرماندهی امنیت پرواز پایگاه ششم شکاری بوشهر را نیز عهده دار بودند

21 people like this

از راست : کلافه ( نماینده انجمن ) - سرتیپ آزاده منصور کاظمیان ( کابین عقب شهید دوران)

cb8ec4070b721.jpg

16 people like this

درگیر اون کلاه کج گذاشتنشم !!!  :big_smile:

ولی خداییش آفتاب سوزناکی داره

12 people like this

04670175559586612252_thumb.jpg

تصویر فوق تیمسار سرتیپ خلبان اکبر زمانی

12 people like this

خلبانان نترس، تنها و بی سلاحی که بارها کمربند سهمگین سام و رولند حایل بر بغداد و بصره را به سخره گرفتند

ایستاده از راست به چپ : ١- فرخزاد جهانگیری٢- ناصر رضوانی ٣- شهید فریدون ذوالفقاری ۴- حسن شالچیان ۵- مرحوم مخاطب ۶- شهید عبدالله خواجه نوری ٧- شهید مهدی طیبی ٨- حسن شهرکی ٩- ابراهیم علی احمد خانی

نشسته از راست به چپ : ١- فریبرز غنی نژاد ٢- کریم عصاره(از قهرمانان دزفول) ٣- مهرداد بیضایی ۴- احمد افشین ۵-جمال الدین گل محمدی ۶- مرحوم فرامرز ترابی ٧- بیضاوی

974755022fee1.jpg

15 people like this

ایستاده از چپ : تیمسار منوچهر محققی ( قهرمان‌ و رکورد دار پروازهای برون مرزی) - مرحوم محسن محنتی - سرتیپ آزاده محمد یوسف احمد بیگی-  -سرهنگ عباس تویه درواری سرتیپ اصغر سپیدموی آذر

دوستان اگر اسامی بقیه رو می‌دونند ، بفرمایند .

6ec654fb5ca41.jpg

14 people like this

32619add3cbc3.png

12 people like this

دلاور مردان گردان 11 شناسایی

fdd8b40424cb1.jpg

11 people like this

بهترین کاری که این انجمن درباره پاسداشت از تاریخ میتواند انجام دهد، مصاحبه با سرمایه های میهنی مثل تیمسار محققی هست. بهتر نیست که داستان فداکاری و زندگی امثال این افراد را برای همه بازگو کنیم؟

یک تلفن، و قلم کاغذ میخواهد و یک سری سوال مغزدار. سوالات را میشه مثل هیات تحریریه روزنامه بین خودمان مطرح کنیم و بهترین ها را بپرسیم.

15 people like this

فونیکس جان کاملا درست می‌فرمایید ، اما در مورد خاص تیمسار محققی ، اطلاع دارم که ایشان به هیچ وجه زیر بار هیچ گونه مصاحبه‌‌ای نمی روند ، باز هم ما سعی خودمان را می کنیم ، البته در صورت امکان جنابعالی و سایر دوستان می‌توانند تعدادی سوالات به درد بخور طرح کنند که دست خالی نباشیم ، شاید بتوانیم سوالات را از کانالی به دست ایشان برسانیم و جواب‌ها رو مکتوب دریافت کنیم . البته شاید

16 people like this

حتما دلیل خاصی داره. اما خب به خاطر حفظ تاریخ و برای آیندگان ایشان را باید مجاب کنیم که اقلا چند تا سوال رو جواب بدهند. دنیا رو چه دیدی شاید اگه ایشان میدونست در این انجمن علاقمندانی هستن که حاضرند گوش بدهند مثل جناب سرهنگ مازندرانی رضایت میدادن که از خودشان بگویند.

13 people like this

متأسفانه این قضیه مصاحبه نکردن و از خود نگفتن در اغلب قسمتهای ارتش اپیدمی شده

من هم اون اوایل فهم و هضم این قضیه برام مشکل بود و همیشه این سوال در ذهنم وجود داشت که چرا؟

اما با نشست و برخواست با این قهرمانان و دیدن و درک کردن مشکلات و گرفتاریهاشون و ناملایماتی که با اون روبرو بودند و نوع برخوردی که باهاشون شده ، نه تنها کاملا" درکشون کردم بلکه خودم هم به این سکوت مبتلا شدم و دیگه دستم به نوشتن کتاب و مقاله نمیره !!

ولی بالاخره باید یک راه حلی داشته باشه ، نه؟

کار نشد نداره !!

باید راهشو پیدا کنیم

این میتونه نخستین و مهمترین قدم در راه شناسوندن قهرمانان واقعی وطن باشه

15 people like this

من خودم معتقدم هدف انجمن باید این باشه، نه پست عکس های تکراری و یا خط خطی کردن اعصاب پیشکسوتان جنگ و ارتش. امیدوآرم که تا زمان هست این افراد رو به همه معرفی کنیم.

13 people like this