Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

برخورد ناوشکن دماوند با موجشکن انزلی

برخورد ناوشکن دماوند با موج شکن انزلی | این حادثه جزیی است

%D9%85%D9%88%D8%AC-%D8%B4%DA%A9%D9%86-%D

صبح امروز ناو شکن دماوند در هنگام ورود به بندر به علت تغییرات ناگهانی وضعیت جوی و افزایش سرعت باد و طوفان شدید در دریای خزر، با موج شکن‌ برخورد جزیی داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا در پی انتشار اخبار نادرستی در برخی رسانه ها مبنی بر مزان خسارت برخورد ناوشکن دماوند با موج شکن انزلی روابط عمومی منطقه چهارم دریایی ارتش اطلاعیه ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

صبح امروز ناو شکن دماوند در هنگام ورود به بندر به علت تغییرات ناگهانی وضعیت جوی و افزایش سرعت باد و طوفان شدید در دریای خزر، با موج شکن‌ برخورد جزیی داشته است.

کارشناسان نظامی گفته‌اند که آسیب‌های وارد ناچیز بوده و صدمه وارده در زمان کوتاهی برطرف خواهد شد.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

برخورد ناو‌شکن دماوند با موج‌شکن انزلی احتمالا ۲ کشته داشته است

1396102021175776513009214.jpg

معاون دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: ناو‌شکن دماند به علت مشکل فنی به موج‌شکن شرقی بندر انزلی برخورد کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از تسنیم، هادی حق‌شناس در گفت‌وگویی اظهار کرد: ناو‌شکن دماوند به دلیل مشکل فنی به موج شکن شرقی بندر انزلی برخورد کرده است.

وی با اشاره به آسیب جزیی این ناوشکن تصریح کرد:‌به دلیل این حادثه یک شناور دیگر واژگون شده و دو نفر از سرنشینان این قایق دچار سانحه شده‌اند.

به گفته وی، احتمالا این دو نفر جان خود را از دست داده‌اند.

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

صبح امروز ناوشکن دماوند در هنگام ورود به بندر به علت افزایش سرعت باد و طوفان شدید در دریای خزر، با موج شکن برخورد جزئی داشته است.

اطلاعیه ارتش درباره سانحه ناوشکن دماوند در دریای خزربه گزارش  حوزه  دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ صبح امروز ناوشکن دماوند در هنگام ورود به بندر به علت افزایش سرعت باد و طوفان شدید در دریای خزر، با موج شکن برخورد جزیی داشته است.

طبق اطلاعیه ارتش، کارشناسان نظامی گفته‌اند که آسیب‌های وارد ناچیز بوده و صدمه وارده در زمان کوتاهی برطرف خواهد شد.

 

 

منبع:http://www.yjc.ir/fa/news/6395748/اطلاعیه-ارتش-درباره-سانحه-ناوشکن-دماوند-در-دریای-خزر

 
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

به نظر بنده حتی با فرض جزئی بودن حادثه از نظر هزینه باز سازی وتعمیر این شناور ها بسیار هزینه بر می باشد . علاوه بر این در چنین مواقعی برای برخی شناور ها ی فوق سنگین از جمله نفتکش های غول آسا برای هدایتشان به بندرگاه از یدک کش استفاده می شود. به طور کلی شناور های با این تناژ و بالاتر هنگام عبور از سواحل دارای محدودیتهایی هستند . و باید قوانینی را رعایت کنند. شاهد مثال این موضوع در کشور ما کشتی یونانی در جزیره کیش می باشد . که وقتی به گل نشست هیچ راهی برای نجات این کشتی وجود ندارد .

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

با سلام و تشکر از زحمات شما دوست نازنین به نظر بنده و با توجه به تصاویر, محل حادثه برای این ناو شکن بسیار نزدیک به ساحل می باشد که اگر درست متوجه شده باشم این فاصله نزدیک به سواحل برای شناورهای با این تناژ خطرناک می باشد . چرا که ممکن است این شناور ها به گل بنشینند.

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

اگر برای یک حادثه جزئی دو نفر کشته میدیم 

 

پس اگر نگ بشه چه اتفاقی میافته

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
سخنگوی ارتش گفت: به دنبال ایجاد حادثه برای ناوشکن دماوند در دریای خزر به دلیل افزایش ناگهانی طوفان و وضعیت بد جوی که در بررسی های اولیه آسیب وارده به این ناوشکن جزیی اعلام شد؛ پس از حضور تیم های تخصصی و ارزیابی های دقیق تر، مشخص گردید میزان خسارت و آسیب وارد شده جدی بوده و ناوشکن موصوف نیاز به تعمیر و بازسازی اساسی دارد.
به گزارش روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرتیپ دوم شاهین تقی خانی، سخنگوی ارتش در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی آجا افزود: متاسفانه در این حادثه دو نفر از همرزمانمان نیز مفقود شده اند که جستجو برای یافتن آنها ادامه دارد.
 
4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
امیر رستگاری در گفت‌وگو با دفاع پرس:
رییس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع گفت: در پی حادثه‌ای که برای ناوشکن دماوند به وجود آمد، بیشتر بدنه این ناوشکن آسیب دیده و در حال رهاسازی و انتقال آن به کارخانجات تعمیراتی هستیم.
 
 

ناوشکن دماوند بیشتر از لحاظ بدنه‌ای آسیب دیده است/ دماوند در فاز جابه‌جایی استامیر دریادار «امیر رستگاری» رییس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، در خصوص حادثه ناگواری که چندی پیش برای ناوشکن دماوند بوجود آمد، اظهار داشت: به دلیل شرایط طوفانی دریای شمال ناوشکن دماوند از کنترل خارج شد و به موج شکن برخورد کرد و در حال حاضر نیروهای مربوطه در مرحله رهاسازی و ارسال آن به رده تعمیراتی هستند.

وی با بیان اینکه تا ناوشکن به رده تعمیراتی نیامده است و تمام سطوح آن از انتها تا ارتفاع مورد ارزیابی قرار نگیرد نمی‌توان برآوردی از هزینه‌های احتمالی عنوان کرد، افزود: در حال حاضر اخبار منتشر شده براساس مشاهدات غواصان بوده و قطعاً پس از ارسال ناوشکن به مجموعه تعمیراتی، سازمان صنایع دریایی جهت تعمیرات ورود پیدا خواهد کرد.

امیر رستگاری خاطرنشان کرد: ناوشکن دماوند فعلاً در فاز جابه‌جایی قرار دارد، آسیب‌ها تا حدودی جدی مشاهده شده و بیشتر بدنه این ناوشکن صدمه دیده است.

گفتنی است؛ حدود 2 هفته پیش ناوشکن دماوند با موج شکنی در دریای شمال برخورد و دچار آسیب جدی شد که در این حادثه تکاوران «بیژن زارع» و «امیر باصره» به شهادت رسیدند.

 

منبع:http://defapress.ir/fa/news/275728/ناوشکن-دماوند-در-حال-انتقال-به-کارخانجات-تعمیراتی-است

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

خبر زیر که در خبر گزاری مشرق منتشر شده به نقل از خبرگزاری مهر می باشد .

کشف پیکر دومین شهید حادثه برخورد ناو دماوند

شهید باصره

پیکر تکاور شهید «امیر باصره» دومین شهید حادثه برخورد ناو دماوند با موج شکن ساعتی پیش بعد از 16 روز جستجو در دریا کشف شد.

به گزارش مشرق، پیکر تکاور شهید ناوبان دوم «امیر باصره» که ۱۶ روز پیش درحادثه برخورد ناو دماوند باموج شکن در بندرانزلی به شهادت رسیده بود ساعتی پیش در دریا پیدا شد.

در این حادثه علاوه بر شهید امیر باصره، شهید ناوسروان «بیژن زارع» نیز از تکاروان نیروی دریایی در جریان امدادرسانی به فیض شهادت نائل شد که پس از یک هفته جستجو پیکر وی پیدا، تشییع و تدفین شد.

ناوشکن دماوند چهارشنبه ۲۰ دی با موج شکن انزلی برخورد کرد و آسیب دید.

گفتنی است دو نفر دیگر نیز در این حادثه دچار آسیب دیدگی شدند که تحت درمان قرار گرفتند.

زمان وداع و تشییع پیکر شهید « امیر باصره» متعاقبا اعلام می شود.

 

منبع :https://www.mashreghnews.ir/news/825384/کشف-پیکر-دومین-شهید-حادثه-برخورد-ناو-دماوند

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

سلام

متاسفانه ، ظاهرا دماوند غرق شد 

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
با سلام  خبر ها در این رابطه متناقضند . در برخی خبر گزاری ها اشاره به انتقال این ناوچه شده و در برخی منابع اشاره به اوراق شدن آن شده . که به نظر می رسد حتی تعمیر این ناوچه ارزش نداشته و درنهایت با توجه به شدت آسیب وارده این ناوچه از رده خارج گردد. در پایین نیز لینک گزارش تصویری مراسم تشییع یکی از شهدای این حادثه تقدیم می گردد.
 
2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
در 13 ساعت قبل، TOMCAT21 گفته است :

سلام

متاسفانه ، ظاهرا دماوند غرق شد 

به چه راحتی یک سرمایه ملی رو گذاشتن از دست بره 

 

اولین دست گل فرمانده جدید 

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
سخنگوی ارتش:

امکان غرق شدن ناوشکن دماوند وجود ندارد

سخنگوی ارتش با اشاره به آخرین وضعیت ناوشکن دماوند در دریای خزر گفت: با توجه به عمق کم آب در محل سانحه که حدود ۴ الی ۵ متر است امکان غرق شدن ناوشکن دماوند وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر سرتیپ دوم شاهین تقی خانی سخنگوی ارتش با اشاره به آخرین وضعیت ناوشکن «دماوند» در دریای خزر اظهار داشت: ناوشکن دماوند که به هنگام ورود به بندر بر اثر شرایط نامساعد جوی و دریای طوفانی پس از برخورد با موج شکن در دریای خزر دچار سانحه شده بود، با وجود استمرار وضعیت جوی نامساعد، کارشناسان متخصص بلافاصله به منظور بررسی وضعیت به محل اعزام و متوجه آسیب جدی در سطح بدنه زیر آب و لزوم باز شدن قطعات و انتقال آن به کارخانه برای احیاء مجدد شدند.

وی افزود: در اولین اقدام، تمام سامانه های حیاتی، حساس و ارزشمند ناوشکن با تلاش شبانه روزی متخصصان به رغم تداوم شرایط نامساعد جوی و طوفانی بودن دریا با دقت و به صورت استاندارد جدا و برای نصب مجدد پس از تعمیرات اساسی و احیاء ناوشکن به کارخانجات کشتی سازی شهید تمجیدی وزارت دفاع وپشتیبانی نیروهای مسلح منتقل شد.

سخنگوی ارتش تصریح کرد: با توجه به عمق کم آب در محل سانحه که حدود ۴ الی ۵ متر است امکان غرق شدن ناوشکن دماوند وجود ندارد و برای جابجایی بلوک های بدنه لازم است قسمت های به هم متصل شده، جدا و برای تعمیر و بازسازی اساسی به کارخانه کشتی سازی منتقل شود.

وی با اشاره به فرایند عملیات جداسازی، برداشت و احیای مجدد ناوشکن تصریح کرد: مشابه این گونه سوانح و چنین اقداماتی برای مهار سانحه و احیای کشتی های نظامی در صنعت دریایی جهان به طور معمول وجود دارد.

سرتیپ دوم تقی خانی اظهار داشت: در این فرایند طی ۲۴ ساعت گذشته به علت طوفان شدید و بالا آمدن سطح آب دریا قسمت روسازه آلومینیومی که به طور کامل تخلیه و برای جابجایی آماده شده بود به آب افتاده و باقی مانده بدنه شناور به پهلوی راست قرار گرفته است که بلافاصله پس از بهبود شرایط جوی در اولین فرصت این بخش از بدنه شناور و سایر قسمت های باقی مانده نیز جدا و به کارخانه منتقل می شود.

وی با بیان اینکه صرفا بدنه ناوشکن آسیب جدی دیده است خاطر نشان کرد: هیچ محدودیتی برای احیای مجدد ناوشکن دماوند وجود ندارد و به دلیل بومی بودن تمام بخش های آن با انتقال قطعات جداشده به زودی عملیات احیاء ناوشکن دماوند و بازگشت آن به چرخه عملیات آغاز می شود.

 

منبع:https://www.mehrnews.com/news/4212779/امکان-غرق-شدن-ناوشکن-دماوند-وجود-ندارد

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0