Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

پس از ۳۰ سال صورت گرفت؛ برگزاری مراسم وداع با پیکر شهید «جمشید عباسی»

مراسم وداع با پیکر شهید تازه شناسایی شده «جمشید عباسی» دقایقی پیش در معراج‌الشهدای تهران برگزار شد.
 
 

پایان فراق 30 ساله در معراج شهدای تهران صورت گرفتبه گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، خانواده و دوستان شهید تازه شناسایی شده «جمشید عباسی» دقایقی پیش با حضور در معراج الشهدای تهران پس از ۳۰ سال با پیکر این شهید وداع کردند.

مراسم وداع با پیکر شهید جمشید عباسی امشب در حسینیه شهدا واقع در شهرری، خیابان شهید رجایی، خیابان امامزاده ابوالحسن، شهرک عمران برگزار خواهد شد.

مراسم تشییع پیکر این شهید بزرگوار فردا (پنج‌شنبه ۲۱ دی‌ماه) ساعت ۱۰ از درب منزل شهید واقع در شهرری، شهرک عمران، کوچه ۲ پلاک ۸ به سمت امامزاده الوالحسن برگزار خواهد شد.

پیکر شهید در امامزاده ابوالحسن به خاک سپرده می شود.

مراسم یادبودی نیز در روز جمعه ۲۲ دی ماه در امامزاده ابوالحسن برگزار می شود.

بنا بر این گزارش، شهید جمشید عباسی فرزند غلامحسین، در تاریخ یکم فروردین ماه 1343 در گنبد کاووس چشم به جهان گشود.

وی در دوران دفاع مقدس از سوی ارتش جمهوری اسلامی به عنوان سرباز به مناطق عملیاتی اعزام شد و در منطقه عملیاتی سومار و عملیات کربلای ۶ به شهادت رسید و پیکرش مفقود شد. از این شهید بزرگوار یک‌دختر به نام آرزو به یادگار مانده است.

چندی پیش پیکر این شهید بزرگوار از سوی کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح کشف و هویت وی از طریق آزمایش DNA شناسایی شد.

 

منبع:http://defapress.ir/fa/news/273460/برگزاری-مراسم-وداع-با-پیکر-شهید-جمشید-عباسی

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
فردا در معراج شهدا برگزار می‌شود؛
مراسم وداع با پیکر شهید تازه شناسایی شده جمشید عباسی ۲۰ دی ماه در معراج شهدا برگزار می‌شود.

وداع با پیکر شهید عباسی پس از ۳۰ سال

گزارش خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، خانواده و دوستان شهید جمشید عباسی فردا چهارشنبه ۲۰ دی‌ماه با حضور در معراج شهدا پس از ۳۰ سال با پیکر شهید خود وداع خواهند کرد.

این مراسم فردا ساعت ۱۲ با حضور عموم مردم برگزار می‌شود.

بنا بر این گزارش، شهید جمشید عباسی اعزامی از ارتش جمهوری اسلامی در سومار و عملیات کربلای ۶ به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر مطهر این شهید بزرگوار از طریق آزمایش DNA شناسایی شده است.

 

منبع:http://defapress.ir/fa/news/273417/وداع-با-پیکر-شهید-عباسی-پس-از-۳۰-سال

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
همسر شهید تازه شناسایی شده در گفت‌وگو با دفاع پرس:
همسر شهید «جمشید عباسی» گفت: یکی از درخواست‌های شهدا از ما حفظ حجاب بود. اجابت درخواست شهدا کوچک‌ترین کاری است که می‌توانیم در قبال ازخودگذشتی آن‌ها انجام دهیم.
 
 

«خدیجه چگینی» همسر شهید تازه شناسایی شده «جمشید عباسی» در گفت‌و‌گو با خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، اظهار داشت: من و جمشید اواخر سال ۶۳ ازدواج کردیم. همسرم پس از به دنیا آمدن فرزندمان عازم خدمت مقدس سربازی شد. هفته‌ای چند نامه از جبهه برای من می‌فرستاد. در نامه‌هایش تاکید می‌کرد که مراقب آرزو باشم. او معتقد بود که باید از خاک کشورش دفاع کند. خودش را سرباز امام زمان (عج) می‌دانست. 

وی افزود: آخرین اعزام همسرم ۲۱ شهریور ۶۶ بود. پنج روز پس از رفتن جمشید، مارش عملیات کربلای ۶ را شنیدم. از آنجایی که می‌دانستم او در سومار است، نگران حالش شدم. چند روز بعد توسط نامه‌های دوستان همسرم که در خانه ما بودند، آدرس‌شان را پیدا کردم. وقتی به درب منزل دوستان همسرم رسیدم، متوجه شدم که آن‌ها شهید شده‌اند. آن زمان گمان نمی‌کردم که چشم‌انتظاری من برای بازگشت همسرم ۳۰ سال طول بکشد. در این مدت مشکل اعصاب پیدا کردم. امید به بازگشتش من را تا به امروز زنده نگه داشته است. زندگی مشترک ما ۲ سال به طول انجامید و حاصل ازدواجمان یک دختر به نام آرزو است.

حفظ حجاب، قدردانی از خون شهداست/ هیچ‌کس نمی‌دانست ما خانواده شهید هستیم

همسر شهید عباسی با اشاره به گریه‌های کودکانه دخترش، خاطرنشان کرد: دخترم زمانی که پدر دیگر دوستانش را می‌دید، گریه می‌کرد و پدرش را می‌خواست. زمانی که متوجه شد پدرش مفقودالاثر شده است، می‌گفت: «چرا پدر من باید مفقودالاثر شود؟». برای اینکه به فرزند شهید بودنش افتخار کند، به او می‌گفتم: «همیشه سرت را بالا بگیر و با افتخار بگو که فرزند شهید هستی.»

چگینی تصریح کرد: گاهی با دخترم و دوستانم بر سر مزار شهدای گمنام می‌رفتم و به نیابت از همسرم برایشان عزاداری می‌کردم و فاتحه می‌خواندم. همیشه دوست داشتم اگر روزی پیکر همسرم بازگشت، در امامزاده ابوالحسن واقع در شهرری به خاک سپرده شود.

وی عنوان کرد: در تمام این سال‌ها حضور همسرم را کنار خودم و فرزندم احساس می‌کردم. زمانی که دلتنگی بر من غلبه می‌کرد، به امید اینکه همسرم سالم بازمی‌گردد و ملاقاتش می‌کنم، آرام می‌شدم. با وجود این که می‌دانستم او شهید شده است، اما نمی‌خواستیم این موضوع را باور کنم.

چگینی اذعان داشت: گاهی به جهت فشار‌هایی که بر روی من بود، با دخترمان بداخلاقی می‌کردم. یک روز همسرم گفت: «اگر دخترمان را کتک بزنی، هرگز تو را حلال نمی‌کنم. پس از من، تو باید مراقب دخترمان باشی.» او با صحبت‌هایش سعی می‌کرد که من را برای شهادتش آماده کند.

حفظ حجاب، قدردانی از خون شهداست/ هیچ‌کس نمی‌دانست ما خانواده شهید هستیم

همسر شهید عباسی با تاکید بر حفظ حجاب بانوان، اظهار داشت: وقتی بانوان بویژه دختران جوانی را می‌بینم که حجابشان را رعایت می‌کنند، لذت می‌برم. یکی از درخواست‌های شهدا از ما حفظ حجاب بود. اجابت درخواست شهدا کوچک‌ترین کاری است که می‌توانیم در قبال ازخودگذشتی آن‌ها انجام دهیم.

چگینی در خصوص کنایه‌هایی که به خانواده شهدا زده می‌شود، خاطرنشان کرد: من، دخترم و دیگر اعضای خانواده‌مان به جهت دوری از حرف‌های کنایه آمیز به طور علنی اعلام نمی‌کردیم که خانواده شهید هستیم. دخترم در دورانی که دانشگاه درس می‌خواند، هیچ‌کس نمی‌دانست که او فرزند شهید است. زمانی که به اردوی راهیان نور رفتند، بخاطر گریه‌های بی‌امان دخترم، دوستانش متوجه شدند که او یادگار شهید است. ما با خداوند معامله کردیم و از این که جمشید در این راه به شهادت رسیده است، خوشحال هستیم.

همسر شهید عباسی افزود: دو سال پیش به همراه دخترم برای آزمایش DNA اقدام کردیم. هویت پیکر همسرم نیز از طریق این آزمایش شناسایی شد.

 وی به خبر بازگشت پیکر شهید اشاره کرد و گفت: طی روز‌های گذشته از کمیته جست‌وجوی مفقودین با من تماس گرفتند و اعلام کردند که به منزل ما می‌آیند. لحن صحبت‌هایشان با تماس‌های قبلی فرق کرده بود. یقین پیدا کردم که همسرم بازگشته است. نمایندگانی از معراج شهدای تهران و بنیاد شهید و امور ایثارگران به منزل ما آمدند و پس از مقدمه‌چینی خبر بازگشت پیکر جمشید را دادند. آن شب تا صبح بیدار بودم و با جمشید صحبت می‌کردم. حضورش را در خانه بیش از پیش احساس کردم. از همسرم خوشبختی و عاقبت بخیری دخترمان و شفاعت را خواستم.

به گزارش دفاع پرس، شهید جمشید عباسی فرزند غلامحسین، در تاریخ یکم فروردین ماه ۱۳۴۳ در گنبد کاووس چشم به جهان گشود. او فرزند نخست خانواده بود.  

وی در دوران دفاع مقدس از سوی ارتش جمهوری اسلامی به عنوان سرباز به مناطق عملیاتی اعزام شد و در منطقه عملیاتی سومار و حین عملیات کربلای ۶ به شهادت رسید و پیکرش مفقود شد.

چندی پیش پیکر این شهید بزرگوار از سوی کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیرو‌های مسلح کشف و هویت وی از طریق آزمایش DNA شناسایی شد. خانواده شهید روز چهارشنبه (۲۰ دی ۹۶) با حضور در معراج شهدای تهران با پیکر شهید خود پس از ۳۰ سال وداع کردند.

 

منبع:http://defapress.ir/fa/news/273527/حفظ-حجاب-قدردانی-از-خون-شهداست-هیچ‌کس-نمی‌دانست-ما-خانواده-شهید-هستیم

 

 

 

 

 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

درود به همه 

 

کاشکی یه جنگی هم میشد برای اختلاس و دزدی و بی عدالتی و حق خوری و رانت خواری و بی مسئولیتی و توهین به مردم و ظلم در دادگاه ها یه عده کشته میشدن 

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
دختر شهید عباسی در گفت‌و‌گو با دفاع‌پرس:
دختر شهید جمشید عباسی گفت: من خودم را فرزند تمام شهدای گمنام می‌دانم. هنگامی که بر مزار شهدای گمنام می‌رفتم، می‌گفتم: «اگر همسر و فرزندان شما اینجا نیستند، من دختر همه شما هستم و برایتان فاتحه می‌خوانم.»

آرزو عباسی دختر شهید تازه شناسایی شده «جمشید عباسی» در گفت‌وگو با خبرنگار حماسه و جهاد دفاع پرس، اظهار داشت: خوشحالم که من هم بعد از سی سال پدردار شده‌ام. با وجود اینکه پیکر پدرم را به آغوش گرفتم، اما باز هم بازگشتش را باور نکردم. با بازگشت پیکر پدرم، احساس سبکی می‌کنم.

وی افزود: با مادرم بر مزار شهدای گمنام می‌رفتیم و به نیابت از پدرم برایشان فاتحه می‌خواندیم. هنگامی که بر مزار شهدای گمنام می‌رفتم، می‌گفتم: «اگر همسر و فرزندان شما اینجا نیستند، من دختر همه شما هستم و برایتان فاتحه می‌خوانم.» من خودم را فرزند تمام شهدای گمنام می‌دانم. 

دختر شهید عباسی خاطرنشان کرد: با شهدا درد و دل می‌کردم، اما هرگز آن‌ها را واسطه بازگشت پدرم نکردم، زیرا عقیده داشتم که هر زمان پدرم صلاح بداند، بازمی‌گردد. اگر هم هرگز بازنگشت، حتما مصلحتی در کار بوده است.

من دختر تمام شهدای گمنام هستم/ شهدا را واسطه بازگشت پیکر پدرم نکردم

سفر ۳۰ ساله

عباس عباسی برادر این شهید بزرگوار نیز اظهار داشت: من کوچک‌ترین عضو خانواده هستم. ۱۶ ساله بودم که هر دو برادرم به خدمت سربازی رفتند. جمشید به سومار و پرویز به میانه اعزام شدند. جمشید در عملیات کربلای ۶ مفقود شد. تا چند سال پس از مفقودی، به دخترش می‌گفتیم که پدرش در مسافرت است و بازمی‌گردد.

وی افزود: پدرم ۱۰ سال پیش از مفقودی جمشید فوت کرد، اما مادرم تا پیش از اینکه آلزایمر بگیرد، نام جمشید ورد زبانش بود و عکس‌هایش را بر دیوار‌های خانه نصب می‌کرد.

برادر شهید خاطرنشان کرد: مادرم سه سال است به بیماری آلزایمر دچار شده است، به همین خاطر خبری که ۳۰ سال منتظر شنیدنش بود را به وی ندادیم.

من دختر تمام شهدای گمنام هستم/ شهدا را واسطه بازگشت پیکر پدرم نکردم

به برادرم اصرار کردم که بازگردد، اما ماند

پرویز عباسی برادر دیگر شهید جمشید عباسی در ادامه سخنان برادرش، اظهار داشت: من و برادرم با هم به خدمت سربازی رفتیم. پیش از آغاز عملیات طی نامه‌ای از برادرم خواستم تا به عقب بازگردد و من به جای او بمانم، اما نپذیرفت.

وی افزود: زمانی که پس از عملیات برای مرخصی به خانه آمدم، متوجه شدم که برادرم مفقود شده است. آن روز با لباس نظامی به خانه آمدم. یکی از همسایه‌ها گمان کرده بود که جمشید برگشته و به سرعت خبر بازگشت او را به خانواده‌اش داده بود. وقتی وارد خانه شدم همسربرادرم خبر مفقودی جمشید را به من داد.

منبع:http://defapress.ir/fa/news/273628/من-دختر-تمام-شهدای-گمنام-هستم-شهدا-را-واسطه-بازگشت-پیکر-پدرم-نکردم

 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now