Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

توپ عاشورا وارد سازمان رزم نزاجا می شود

1
 
 

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش خبر داد؛ بهره‌برداری از توپ 155 میلیمتری عاشورا در نخستین رزمایش نزاجا

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، از بهره برداری از توپ 155 میلیمتری چرخدار عاشورا در نخستین رزمایش نزاجا خبر داد و گفت: این توپ مصداق بارز پاسخ به نیاز روز نیروی زمینی ارتش است.

به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در حاشیه بازدید دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از مرکز تولید، بهینه‌سازی و نوسازی شهید زرهرن نیروی زمینی ارتش در جمع خبرنگاران این مطلب را عنوان کرد.

امیر سرتیپ نوذر نعمتی درباره استفاده از توپ 155 میلیمتری چرخدار عاشورا اظهار کرد: این تصمیم را داریم تا در نخستین رزمایش نیروی زمینی ارتش از توپ 155 میلیمتری عاشورا بهره‌برداری کنیم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: ابتدا این توپ به صورت کششی بود و جابه‌جا کردن آن در میدان نبرد زمان زیادی را طلب می‌کرد اما امروز که به این حالت درآمده نیاز عملیاتی روز را رفع کرده است.
 
وی گفت: بر اساس حکم ابلاغی فرماندهی معظم کل قوا برای امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش به بحث تحرک در نزاجا تاکید شده بود.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش بیان داشت: در پی این حکم و در چارچوب ماموریت ذاتی نیروی زمینی ارتش برای تحرک، تغییراتی ایجاد شد تا پاسخ عملیاتی نیرو را با یک برنامه مدون بدهیم.

امیر سرتیپ نوذر نعمتی با بیان اینکه یکی از بخش‌های نیرو که تغییرات در آن اعمال شد همین مرکز است، افزود: در موضوع تحرک هم مسئله نوسازی و هم موضوع بهینه‌‌سازی را انجام می‌دهیم که در موضوع بهینه‌سازی به صورت دوگانه عمل می‌کنیم، به این شکل تجهیزاتی که هم کاربرد نظامی و هم تجاری دارد را بهینه می‌کنیم.

وی ادامه داد: در بحث بهینه‌ سازی در طول یک سال گذشته کارهای بسیار خوبی انجام شده تا ادوات بر اساس تهدیدات روز بهینه‌سازی و کارآمد شوند.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه در دنیا کار بهینه‌سازی انجام می‌شود، گفت: وظیفه این مرکز هم همین است؛ مرکز زرهرن فقط در چارچوب نظامی حرکت نمی‌کند بلکه به نحوی عمل می‌کند که با صنایع و دانشگاه‌های کشور ارتباط علمی و کاری داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: مرکز تولید، بهینه‌سازی و نوسازی زرهرن برای تحرک نیروی زمینی کار خود را شروع کرد و انشاءالله با سرعت بیشتری ادامه خواهد داد..

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در این برنامه از نمایشگاه دائمی دستاوردهای تولید قطعات در کارخانجات نصر (شهید مجتبی ذوالفقار نسب) و پژوهشکده صنعتی این مرکز از جمله گروه رزمی و شنی‌دار، گروه خودرویی و چرخ‌دار، گروه الکترونیک و اپتیک و گروه سلاح سبک و سنگین، خط سازی و اورهال نفربر بی ام پی 1، تانک چیفتن، تانک اسکورپیون، خط بازسازی و اورهال تریلر شهید سید مهدی جودی ثانی، گروه بهینه سازی و نوسازی ماشین آلات مهندسی شهید محمد مرادی بازدید کرد.

در این بازدید امیر سرتیپ نوذر نعمتی جانش فرمانده نیروی زمینی ارتش و شماری از فرماندهان عالی‌رتبه و مسئولین نزاجا نیز حضور داشتند.

 

منبع:http://nezaja.aja.ir/Portal/home/?news/89271/89311/1488392/بهره‌برداری-از-توپ-155-میلیمتری-عاشورا-در-نخستین-رزمایش-نزاجا

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
امیر نعمتی در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: توپ ۱۵۵ میلیمتری عاشورا مصداق بارز پاسخ به نیاز روز نیروی زمینی ارتش است و انشاالله در اولین عملیات از آن بهره‌برداری می‌کنیم.

بهره‌برداری از توپ عاشورا در اولین رزمایشبه گزارش  خبرنگار  دفاعی امنیتی  گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ امیر نوذر نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه بازدید از مرکز تولید، بهینه‌سازی و نوسازی شهید زرهرن نیروی زمینی ارتش و در جمع خبرنگاران درباره استفاده از توپ ۱۵۵ میلیمتری عاشورا اظهار کرد: این تصمیم را داریم تا در اولین رزمایش نیروی زمینی ارتش از توپ ۱۵۵ میلیمتری عاشورا بهره‌برداری کنیم.

جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: ابتدا این توپ به صورت کششی بود و جابه‌جا کردن آن در میدان نبرد زمان زیادی را طلب می‌کرد اما امروز که به این حالت درآمده نیاز عملیاتی روز را برطرف کرده است.

وی تصریح کرد: این توپ مصداق بارز پاسخ به نیاز روز نیروی زمینی ارتش است و انشاالله در اولین عملیات از آن بهره‌برداری می‌کنیم.

 

منبع:http://www.yjc.ir/fa/news/6396128/بهره‌برداری-از-توپ-عاشورا-در-اولین-رزمایش

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0