Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

234 posts in this topic

این هم لینک دانلود این کتاب خدمت شما 

حجم 83 مگابایت 

دانلود 

2-1_8f2c4.png

14

امروز متوجه شدم بعضی از کتابها و مجلات بیش از 500 بار دانلود شده اند  : SURPRISE :   فکر کنم انجمن جن داره 

**

*

و این هم کتابی که مدتهاست در انتظارش بودید.

Iranian F-4 Phantom II units in combat 

فکر نکنم که لازم باشه در مورد این کتاب چیزی بگم 

حجم 42 مگابایت 

دانلود 

رمز : rahrovan-artesh.ir

3-1.png

16

قیام افسران خراسان به قیام نظامیان متمایل به حزب توده در خراسان در مردادماه سال ۱۳۲۴ علیه حکومت وقت گفته می‌شود. این قیام در شب ۲۴ مرداد آغاز شد و در ۲۹ مرداد به شکست انجامید.سه نفر در سه کتاب مجزا به شرح این رویداد پرداخته‌اند: احمد شفایی، ابوالحسن تفرشیان و علی‌اصغر احسانی (در کتاب «خاطرات ما از قیام افسران خراسان»

در تابستان سال ۱۳۲۴ سرهنگ عبدالرضا آذر به اتفاق سرگرد علی اکبر اسکندانی که هر دو عضو سازمان افسران حزب توده ایران بودند، تصمیم به قیام مسلحانه علیه رژیم گرفتند و به همراه گروهی از همفکرانشان در ترکمن صحرا قیام کردند. ولی این حرکت که به قیام افسران خراسان شهرت یافت و به سرعت سرکوب شد، حساسیت فراوانی برانگیخت. عده‌ای از افسران مبارز به فرمان ستاد ارتش به کرمان تبعید شدند. طرح دستگیری روزبه نیز ریخته شد اما روزبه که در مرخصی یک ماهه به سر می‌برد، به جای بازگشت به خدمت، مخفی شد و از بازداشت نجات یافت. محمد پورهرمزان یکی از طراحان نقشه قیام و از شرکت کنندگان در آن بود.

شرکت کنندگان در قیام، در گنبد قابوس مورد حمله نیروهای پلیس و ژاندارمری قرار گرفتند و بسیاری از آنان در نبرد مسلحانه از پای در آمدند.[۳] پورهرمزان از جمله معدود افسرانی بود که توانست با جنگ و گریز از مهلکه، جان سالم به در برد. پورهرمزان غیاباً محکوم به اعدام شد. بدین جهت در سال ۱۳۲۶ مخفیانه از کشور بیرون رفت و بدین سان دوران طولانی مهاجرت سیاسی اش آغاز گردید.

نقطه اوج فعالیت افسران در سال ۱۳۲۴ بود و قیام افسران خراسان بود. افسران توده‌ای و از جمله اسکندانی و سرهنگ آذر که چندان امیدی به پیروزی سیاسی حزب توده برای گرفتن قدرت نداشتند به این نتیجه رسیدند که «حزب توده یک حزب انقلابی است، باید انقلابی عمل کنیم و حزب را به دنبال خود بکشیم.» نظامیان معتقد به این بودند که همزمان با تخلیه ایران به وسیله قوای بیگانه، مردم آمادگی قیام دارند. درباره اطلاع حزب توده از این قیام گزارشهای ضد و نقیضی بیان شده‌است، اما استراتژی کلی حزب با این جریان چندان همخوانی و موافقت نداشت.

شب ۲۴ مرداد ۱۳۲۴ قیام افسران لشکر ۸ خراسان آغاز شد و به شکست انجامید. این قیام و سرکوب آن مشکلی برای حزب پیش آورد: با انتساب این قیام به افسران حزب توده، حزب تحت فشار قرار گرفت و بسیاری از فعالیتهای آنان متوقف گردید.

قیام افسران خراسان، سازمان نظامی حزب توده را نیز در وضعیت دشواری قرار داد. قیام آنها، هیئت حاکمه و ستاد ارتش به ریاست سرلشکر ارفع را متوجه نفوذ حزب توده در ارتش ساخت. همین امر منجر به دستگیری چهل تن از افسران شاخه نظامی حزب شد و تعداد افسران باقی مانده به حدود بیست نفر رسید.

پس از اعلام تشکیل فرقه دموکرات آذربایجان در شهریور ۱۳۲۴ افسران باقی مانده از قیام خراسان و تعدادی دیگر از افسران سازمان نظامی برای آموزش نظامیان به این فرقه پیوستند و این امر باز منجر به تحریک ارتش و رکن دوم و شدت عمل مقابل سازمان افسران و خود حزب گردید.

پس از فروپاشی حکومت ملی آذربایجان در سال ۱۳۲۵، رژیم بسیاری از افسران دستگیرشده را اعدام کرد در حالی که تعدادی نیز همراه با سایر نیروهای فرقه دموکرات آذربایجان به شوروی پناهنده شدند. این ضربه‌ای مهلک بر پیکره حزب توده و سازمان افسران آن بود.

حزب توده نیز که میراث‌دار شکست فرقه دموکرات آذربایجان شده بود و نیروهای آن از هر طرف دچار تشتت و ریزش شده بودند با پیشنهاد خلیل ملکی سازمان افسران را منحل اعلام کرد. تعدادی از افسران و از جمله سروان خسرو روزبه به این امر اعتراض داشتند و مستقلاً «سازمان افسران آزادیخواه ایران» را تشکیل دادند.

دوستان ببخشید اگر جای بدی گذاشتم

http://download1568.mediafire.com/81b1z4vjjjdg/xvnctmn6z1r38p7/ghiame_afsaran_khorasan_va_37sal_zendegi_dar_shoravi.pdf

Size file 8.5 mb

11

کتابی الب در مورد موشک های زمین به هوای SAM-2 

کتاب در حدود 50 صفحه است و از مطالب اون میشه به انواع موشک های خانواده سام 2 و نحوه چیدمان سایت های سام 2 اشاره کرد 

حجم 2.2 مگابایت 

دانلود 

رمز: rahrovan-artesh.ir

2-1_bb698.png

15

با تشکر از مدیر محترم وسایر دوستان که زحمت پیداکردن واپلود این کتابهارو میکشن یه فکری هم به حال منو امثال من بکنید که سواد انگلیسی نداریم ثواب داره ها

14

با تشکر از مدیر محترم وسایر دوستان که زحمت پیداکردن واپلود این کتابهارو میکشن یه فکری هم به حال منو امثال من بکنید که سواد انگلیسی نداریم ثواب داره ها

کلاس زبان بذاریم یا کتاب فارسی؟؟؟ دقیقا کدومش؟

13

هردو که باشه بهتره شماکه اول باید ترجمه مقاله هایی که ناتمام گذاشتی رو تموم کنی شاید دوستان دیگه هم سر ذوق بیان چندتا مقاله برامون ترجمه کنن

13

مدير جان خداوند از شما راضي باشد.

saasasas.jpg

13

با سلام

هر کدام از دوستان ، اگر به این کتاب دسترسی داشتند ، لطف کرده و لینک دانلود را محبت کند

Aloni-Cover-SMX.jpg

متشکرم

دوست عزیز این کتاب هنوز نیامده و تازه در آپریل سال جاری قراره عرضه بشه

10

پیش از هر چیز بخاطر مشکلات این دو روز اخیر انجمن از همه دوستان عزیز عذرخواهی میکنم 

**

*

ایندفعه میخواهیم کار جناب IRIAF رو کساد کنیم  : SLOBBER :

دانلود نقشه و راهنمای ساخت کیت کاغذی هلیکوپتر AH-1S Cobra 

به جزئیاتش زیاد دقت نکردم 

هر کس ساخت حتما عکسش قرار بده 

حجم 3.5 مگابایت 

دانلود 

2-1_05170.png

14

کیت فوق العاده زیبای ساخت مدل کاغذی هواپیمای سوپر توکانو 

حجم 2 مگابایت 

دانلود 

2350765640-64cc6e90de.jpg

12

کتابی زیبا از انتشارات Osprey

این کتاب به انواع بالگردها و موشک های ضد تانک ساخته شده در دو بلوک شرق و غرب و کاربران آن می پردازد که یکی از صفحات آن نیز با تصویری از کبرای هوانیروز مزین شده است.

حجم کتاب 19 مگابایت 

دانلود 

رمز: rahrovan-artesh.ir

2-1_35cf5.png

14

من چند تا کتاب معرفی میکنم ولی متاسفانه لینک دانلودشونو ندارم. صرفا جهت آشنایی.......

_اولويت اول
نام كتاب:اولويت اول
نويسنده:رضاجهان فر
انتشارات:نشر آجا)ارتش جمهوري اسلامي ايران(
موضوع:نويسنده با نگاهی تحلیلی به موضوع پدافند هوایی به عنوان نخستین پشتوانه دفاعی پرداخته است.

هوانيروز در غرب

عنوان:هوانيروز در غرب
نويسنده:حجت شاه محمدي
ويراستار:علي اعواني
ناشر:نشر آجا
قطع:رقعي
تعداد صفحات:296
شابك:1-90-6630-964-978
موضوع كلي:خاطرات دفاع مقدس
چكيده:اين كتاب روايت هايي است كوتاه و دلنشين در خصوص زندگيشهيد علي اكبر قربان شيرودي و نقش هوانيروز در غرب كه از گفتو گو و مصاحبه با كاركنان هوانيروز و منابع مختلف فراهم آمده است. در اين كتاب به دليل گستردگي و طولاني بودن مرزها با كشور عراق ، فقط به منطقه قصر شيرين ، ارتفاعات بازي دراز و سر پل ذهاب اشاره شده است.

_وداع

عنوان:وداع -زندگينامه شهيد سرلشگر خلبان علي اكبر شيروي
نويسنده:شمسي خسروي
ناشر:نشر اجا
تعداد صفحات:160
شابك:8 – 75 – 6630 – 964 – 978ISBN
موضوع كلي:زندگي نامه شهيد شيرودي
چكيده:اين كتاب داستان واژه اي از زندگي شهيد شيرودي است كه توسط خانم شمسي خسروي به رشته تحرير درآمده است. زندگي نامه ها در واقع نشان دهنده زوايايپنهان و ظريف اشخاص هستند كه در شناساندن افراد به خواننده، نقش مهمي را بر عهده دارند. اينكتاب داستان زندگي امير سرتيپ خلبان علي اكبر شيرودي، ركورددار بالاترين ساعت پرواز جنگي با بالگرد در جهان است كه خواندن آن را به تمامي علاقه مندان توصيه مي كنم.

_گردان144

عنوان:گردان 144
نويسنده:فرض الله شاهين راد
تعداد صفحات:280
شابك:6-79-6630-964-978
چكيده:در اين كتاب امير سرتيپ ستاد فرض الله شاهين راد كه يكي از فرماندهان برجسته و سربلند دوران دفاع مقدس و از همرزمان شهيد سپهبد صياد شيرازي است ، اقدام به تدوين خاطرات خود از گردان 144 در نبرد آبادان كرده است كه شامل وضعيت ، ماموريت و اجراي عمليات توسط گردان 144 لشكر 21 حمزه از مهرماه 1360 است و به تصويركشيدن چگونه جنگيدن و چگونه زيستن رزمندگان گردان در زير باران بمب ، موشك و گلوله هاي توپخانه دشمن.

عنوان:پرواز تا بي نهايت-سرگذشت نامه شهيد سرلشگر خلبان عباس بابايي
نويسنده:علي اكبر، سيد حكمت قاضي ميرسعيد، محمد طاهري آذر، رحمت الله سلمان ماهيني
ويراستار:جمشيد غلامي نهاد، علي محمد گودرزي
قطع:وزيري
تعداد صفحات:270
شابك:5 – 26 – 6297 – 964 – 978ISBN
موضوع كلي:سرگذشت نامه
چكيده:اين كتاب در سه فصل»كودكي تا انقلاب«، »انقلاب تا رشادت« و »رشادت تا شهادت« به زندگاني، رشادت ها و محسنات ا خلاقي شهيد بابايي، اعم از تواضع، دينداري، بي ريايي و ... اززبان همسر، مادر، نزديكان و همكاران نظامي و غيرنظامي مي پردازد. از ويژگي هاي برجسته كتاب ياد شده، موجز و مفيد بودن حكايت هاي متن است كه مخاطب را با تنوع روبه رو مي كند. سرلشكر شهيد عباس بابايي،در مردادماه سال 1366 - مصادف با عيد قربان - و در 37 سالگي، در حين يك عمليات برون مرزي به شهادت رسيد.

شاهين كوهستان(خيلي قشنگ)
عنوان:شاهين كوهستان
نويسنده:گلستان جعفريان
تعداد صفحات:116
شابك:3-54-6630-964-978
موضوع كلي:داستان هاي دفاع مقدس
چكيده:جنگي ناخواسته كه با هدف تامين منافع مستكبران توسط ايادي فريب خورده آنان به ايران اسلامي تحميل شد ، موقعيتي را فراهم آورد تا غيور مردان كفر ستيز ارتش جمهوري اسلامي ايران ، توانايي هاي خود را در عرصه هاي جهاد و دفاع و فناوري نظامي به نمايش بگذارند و شهداي گرانقدري را تقديم انقلاب نمايند.
اين كتاب داستاني از زندگي امير سرلشكر شهيد حسن آبشناسان ، يكي از همين غيور مردان ارتش جمهوري اسلامي ايران است/حتما بخوانيد خيلي زيبا و تاثير گذار است/

*********************************************************************************

رقص گندم زار
عنوان:رقص گندم زار
نويسنده:مرتضي سلطاني
تعداد صفحات:176
شابك:1-87-6630-964-978
موضوع كلي:داستان دفاع مقدس
چكيده:اين كتاب داستاني است بر مبناي زندگي كوتاه ، اما سرشار از عشق و دلدادگي يك انسان مومن و آزاده كه با خداي خود عهد بست تا آخرين نفس در مقابل دشمنان دين و مردم كشورش ايستادگي كند و چه مردانه و مخلصانه جان را بر سر پيمان نهاد؛ داستان شهيد محمد رضا نمكي ، خلبان بالگرد جنگنده هوانيروز ، يكي از مردان مرد عرصه خون و شهادت در هشت سال دفاع مقدس.

آرامتر از هميشه
عنوان:آرامتر از هميشه
نويسنده:شمس خسروي
تعداد صفحات:142
شابك:9789646630567
موضوع كلي:داستان – دفاع مقدس
چكيده:اين كتاب داستان واره اي از زندگي شهيد علي صياد شيرازي است؛ آنان كه برگ سبز اقامت درديار "عند ربهم يرزقون" را از يار گرفته و در جمع گروه "راضية مرضيه" به سوي بهشت رضوان شتافتند.

اعجوبه قرن
عنوان:اعجوبه قرن-سرگذشت نامه شهيد سرلشگر خلبان مصطفي اردستاني
نويسنده:سرهنگ علي محمد گودرزي، ستوان حميد بوربور، ستوان اباصلت رسولي
ويراستار:-
قطع:وزيري
تعداد صفحات:304
شابك:8- 09 – 6297– 964 – 978ISBN
موضوع كلي:سرگذشت نامه
چكيده:اين كتاب خاطراتي از شهيد سرلشكر خلبان مصطفي اردستاني است كه پس از به شهادت رسيدن سرلشكر خلبان عباس بابايي، عهده دار مسئوليت معاونت عمليات نيروي هوايي بود و تا زمان به شهادت رسيدنش در دي ماه 1373، در 46 سالگي، درهمين سمت باقي بود. اين كتاب در سه فصل تنظيم شده كه جنبه هاي اخلاقي، اعتقادي، مهارت، تدين و ... شخصيت اين بزرگمرد را از زبان بستگان نسبي و سببي و همكارانش بازگومي كند.

آواكس كوچولو
عنوان:آواكس كوچولو
-دفاع مقدس - داستان كوتاه
نويسنده:علي اعواني
تعداد صفحات:84
شابك:4 – 57 – 6630 – 964 – 978ISBN
موضوع كلي:دفاع مقدس - داستان كوتاه
چكيده:پوتين، شبي با گرگ ها، شربت شهادت، مرواريد و آواكس كوچولو بيانگر يكي از هزاران حماسه هايي هستند كه در بيان خاطرات حماسه سازان بروز و ظهور پيدا كرده اند. اين قصه ها بيانگر اوج تسليم ناپذيري و مصمم بودن است كه ايثارگران مادامي كه در آسمان و در زمين حضور دارند، حماسه مي آفرينند و دشمن را به ستوه مي آورند.

به سوى ايران
عنوان:به سوي ايـران
خاطرات حسن طغرايي - دفاع مقدس
نويسنده:حسن طغرايي
ويراستار:مرتضي مشاكي
تعداد صفحات:96
شابك:9 – 78 – 6630 – 964 – 978ISBN
موضوع كلي:خاطرات حسن طغرايي- دفاع مقدس
چكيده:اين كتاب نوشته هاي حسن طغرايي است كه بخشي از خاطرات وي را در طول دفاع مقدس دربرمي گيرد. نويسنده از اولين حضورش در جبهه و خط مقدم تا حضورش در عمليات مرصاد را با قلمي شيوا و جذاب براي خواننده تعريف مي كند و انسان را با نثر زيبايش به آن روزها مي برد. نام كتاب نيز كه به حضور او در عمليات مرصاد مربوط مي شود، شامل تعقيب و گريزهاي خواندني و جذاب او و جمعي ديگر از رزمندگان است كه توسط نيروهاي عراقي تعقيب مي شوند و آنان به سختي مي توانند خود را از اين مهلكه نجات دهند.

"نبرد در آسمان"

کتاب "نبرد در آسمان نوشته" محمد معما کارمند شهرداري منطقه 13 درحوزه دفاع مقدس به عنوان کتاب برگزيده سال ارتش معرفي شد.

محمد معما درباره نگارش کتاب نبرد در آسمان گفت: پدر من از پرسنل نيروي هوايي بود، بنابراين از کودکي علاقه داشتم در اين حوزه فعاليت کنم.
وي گفت: بعد از پايان دفاع مقدس احساس کردم کمتر به نبردهاي هوايي و خلبانان پرداخته شده و دلاوري هاي خلبانان و رشادت هاي آنان درطول جنگ تحميلي ديده نشده است به همين دليل کار خود را با ايجاد يک فضاي مجازي (وبلاگ) و جمع آوري خاطرات اين رزمندگان آغاز کردم.
معما اظهار داشت: در اين دوران با حميد داود آبادي نويسنده حوزه دفاع مقدس و مدير سايت ساجد آشنا شدم و او از من دعوت به همکاري کرد.
اين نويسنده ادامه داد: من خاطرات خلبانان را به شکل پراکنده جمع آوري مي کردم اما بعد از مدت زماني متوجه شدم خاطرات تعدادي از رزمندگان قابليت چاپ درقالب مجموعه کتاب خاطره را دارد و دراين ميان سرگذشت اميرسرتيپ فضل الله جاويد نيا به دليل سختي هايي که دردوران جنگ متحمل شده بود جذابيت بيشتري براي انتشار درقالب کتاب داشت را انتخاب کردم.
نويسنده کتاب نبردي درآسمان به مشکل نبود منبع براي الهام گرفتن در نگارش و جمع آوري خاطرات اشاره کرد و گفت: نبردي درآسمان اولين کار من درحوزه خاطرات شفاهي بود و اين کار مرا سخت مي کرد اما با وجود اين مشکلات نگارش را آغاز کردم و اين خاطرات را به صورت يک داستان جذاب از نبردهايي هوايي دردوران جنگ تبديل کردم.
مصاحبه و نگارش کتاب دو سال به طول انجاميد، بارها آن را بازنويسي کردم تا درآن ردپايي ازبزرگنمايي، دروغ و سانسور نباشد و درنهايت لطف خداوند و نگاه ويژه شهدا کتاب را به اين مرحله رساند.
معما با اشاره به فصل با دوستان شهيد کتاب، خاطرنشان کرد: به ذهنم رسيد که آخر کتاب يعني فصل هفتم از زندگينامه اميرجاويد نيا جدا باشد، بنابراين اسم اين فصل را با دوستان شهيد گذاشتم و نام شهدا خلبان 14f و خلباناني که با وي درارتباط بودند را ذکر کرده و درباره آنها تحقيق کردم.
کتاب نبرد درآسمان برترين کتاب سال ارتش در رشته دفاع مقدس به شرح زندگي نامه يکي از خلبان هاي نيروي هوايي دردوران هشت سال دفاع مقدس و عمليات هايي که وي درآنها شرکت داشته است، مي پردازد.
سرتيپ خلبان فضل اله جاويد نيا، خلبان هواپيماي اف 14 بوده و درعمليات هاي کمان 99، بيت المقدس، فتح المبين، خيبر، کربلاي 5 ، مرصاد و والفجر 8 ، به همراه ديگر خلبانان نقش به سزايي داشته است.
خاطرات اين رزمنده در7 فصل با عناوين: کودکي تا دانشگاه، ورود به نيروي هوايي تا انقلاب اسلامي، از ماجراي کردستان تا فتح خرمشهر، ازفتح خرمشهر تا کربلاي پنج، ازعمليات اکروباسي تا مدال فتح، نجات دوباره من تا بازنشستگي و با دوستان ازدست رفته به همراه آلبوم تصاوير، معرفي هواپيما، اصطلاحات پروازي و نمايه گردآوري شده است.

در ابتداي کتاب دست نوشته اي از امير سرتيپ خلبان جاويد نيا چاپ شده است: هنگامي که از زمين فاصله مي گرفتم، کوه ها کوچکتر، بناها و برج هاي سربه فلک کشيده ريزتر، انسان ها که ديگر قابل رويت نبودند اما مشاهده عظمت کاينات در افق بيکران آسمان ها فارغ از تمام دلبستگي زميني مرا به خدا نزديکتر و اميده به زندگي را درمن بيشتر مي کرد.
کتاب نبرد در آسمان در24 صفحه توسط موسسه عماد در شمارگان 2 هزار نسخه و با قيمت 5 هزار تومان با موضوع خاطرات جنگ ايران و عراق دربازار عرضه شده است.
گفتني است محمد معما حدود يازده سال است که به عنوان رئيس اداره فني درحوزه معاونت خدمات شهري مشغول فعاليت است.

بي قرار
عنوان:بي قرار
نويسنده:احمد حسينيا
ويراستار:علي رضايي و مرتضي مشاكي
تعداد صفحات:88

شابك:8-91-6630-964-978
چكيده:هوانيروز قهرمان به عنوان يك نيروي تاثير گذار در جنگ تحميلي ، شهداي گرانقدري را تقديم اسلام و انقلاب كرد.در ميان شهيدان غيور و شجاع اين نيرو كه با توانايي ها و تخصص هاي بالا و متنوع ، سهم بسزايي در پيروزي هاي رزمندگان ارتش جمهوري اسلامي ايران داشتند ، شهيد سرتيپ منصور وطن پور از خلبانان متعهد و متخصص بود كه در همان اوايل جنگ ، با عشق به اسلام و خاك وطنش ، سفر به ديار شهيدان را با دل و جان پذيرفت. اين كتاب مجموعه خاطراتي در مورد اين شهيد والامقام است.

کتاب آشنایی با تامکتهای A-B-D
نویسنده : شهید سرهنگ خلبان علیرضا کریمایی و آقای حمید محمدی منش

این کتاب به خوبی به معرفی تاریخچه و قابلیتها و جزییات جنگنده رهگیر شکاری تامکت اف14 پرداخته و دارای عکسهای بسیار زیادی است . در این کتاب به مقایسه تامکتهای ایرانی و امریکایی هم پرداخته شده و در مجموع برای علاقه مندان یک کتاب خوب و ارزشمند تهیه شده است.عزیزان علاقه مند میتوانند جهت تهیه کتاب ابتدا به روح بلند و ملکوتی دوست بسیار عزیز من شهید سرهنگ خلبان علیرضا کریمایی صلواتی هدیه کنند و سپس از طریق اینترنت به سایت کتابفروشی فردا مراجعه و اقدام به خرید اینترننتی و پستی نمایند.ناگفته نماند این کتاب بعد از شهادت شهید کریمایی به چاپ رسید و قیمت آن به قیمت تمام شده 8000 تومان میباشد.خواندن آن را به تمام دوستان توصیه میکنم.

**********************************************************************************

عنوان: سخن آشنا
نويسنده: علي اعواني
ناشر: نشر آجا
قطع: پالتويي
تعداد صفحات: 62
شابك: 9789646630451
موضوع كلي: دفاع مقدس و خاطرات
چكيده: اين مجموعه حاصل دو سخنراني از امير سرتيپ ناصر آراسته است كه قبل از پيروزي انقلاب اسلامي، افتخار شاگردي شهيد صياد شيرازي را داشته و بعد از انقلاب نيز همواره و در همه جا دوش به دوش وي حضور داشته و همراه او بوده است.
اين كتاب در بر گيرنده مشاهدات، تجربيات، دانسته هاي نظامي و آموخته هاي وي از بزرگمرداني چون صياد شيرازي است.

آمريكا قبل و بعد از اشغال عراق

عنوان: آمريكا قبل و بعد از اشغال عراق
تهيه و تنظيم: علي اعواني
قطع: رقعي
تعداد صفحات: 96
شابك: 9789646630659
موضوع كلي: اشغال عراق
چكيده: مطالب اين كتاب برآمده از سه جلسه سخنراني امير سرتيپ ناصر آراسته در كلاس هاي معارف جنگ دانشگاه افسري امام علي (ع) است.
اين مطالب پاسخ بيش از 46 سوال است كه دانشجويان كلاس هاي معارف جنگ از استاد پرسيده اند و ايشان با توجه به نياز آنها و دسته بندي لازم، به شرح و بسط پرداخته است.

ان دریا

متن كامل : سرود مردان دریا مجموعه خاطرات رزمندگان نیروی دریایی ارتش

نام کتاب : سرود مردان دریا
به کوشش: محمد علی بخشی
شمارگان : 3000 نسخه
تاریخ نشر: پائیز 1374
قطع : رقعی
طراح جلد : هوشنگ محمد رحیمی فرد
ناشر: سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران ، معاونت تبلیغات و روابط عمومی
چکیده :

سرود مردان دریا ،اولین مجموعه خاطرات رزمندگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران است که به همت شهید کارمند محمدعلی بخشی تهیه وگردآوری ودر سال1374 به زیور چاپ آراسته شد. این کتاب شامل 10خاطرة باز نویسی شده به نامهای تعبیر یک خواب ،کابوس موشک ،ناخدای هندی ، درجستجوی مروارید،آخرین مسافر،موشک بی جان،نبرد مردان دریا،تنها فروشگاه شهر،جوشن درخور ونبرد کفکا می باشد.

اسم کتاب : میگ و دیگ 2
نویسنده: سرهنگ علیرضا پوربزرگ وافی
تعداد صفحات : 165 صفحه
ناشر : ایران سبز
میگ و دیگ 2 شامل 54 خاطره طنز گونه از جنگ تحمیلی عراق علیه ایران است که توسط سرهنگ علیرضا پوربزرگ وافی گردآوری و تدوین شده است. این کتاب 165 صفحه ای به سفارش هیئت معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی در قطع رقعی توسط انتشارات ایران سبز در سال 1392 به چاپ رسید.
میگ و دیگ 2 مجموعه ای است برگرفته از خاطرات شخصی‌ نویسنده و همرزمانش. در خاطرات سرهنگ رضا خوشرو از این کتاب می خوانیم:

نگهداری خط 50 کیلومتری طلائیه تا جزیره (مجنون) به عهده گردان ما بود. من مجبور بودم مرتب به سنگر سرکشی کنم و به قول معروف به پرسنلم روحیه بدهم.
یک روز به نیت سرکشی به سنگرها از سنگر خود خارج شدم. شب قبل با آن که همه جا پر از گل بود و نم نم باران هم هنوز می آمد راه افتادم. وقتی به یکی از آخرین سنگرهای باقیمانده رسیدم سرباز نگهبان را به بیرون از سنگر دعوت کردم و در زیر نم نم باران و در آن زمین گلی با او در حال قدم زدن به صحبت پرداختم. احساس کردم سرباز از این حرکت من خشنود نیست و شاید در دلش می گوید: این جناب سروان هم وقت برای حرف زدن پیدا کرده است.
با این حال به روی خودم نیاوردم و از وضعیت منطقه پرسیدم . سرباز در حال جواب بود که ناگهان صدای ریزش شدیدی را شنیدم. وقتی به سمت صدا برگشتم متوجه شدم که سقف سنگین سنگر آن سرباز فروریخته است. سرباز نگاهی به سنگر و نگاهی به من انداخت. من از نگاه او خواندم که می گفت:
"اگر تو نیامده بودی من الان زیر اوار سنگین مانده بودم"
و بدون آن که او زبان به سخن بگشاید به او گفتم:
"پسرم خدا برای هر کس وظیفه ای تعیین کرده است و گویا امروز وظیفه من هم این بود که 50 کیلومتر راه بیایم و تو را از سنگر بیرون بکشم".
غالب خاطرات این کتاب از جمله خاطره میگ و دیگ جالب، شیرین و خواندنی است.

9*************************************************************

زره و حفاظت زرهي

نويسنده: ايرج مشهدي اسماعيل ناشر: دانشگاه افسري امام علي (ع)ناشر اصلي: دانشگاه افسري امام علي (ع)قطع: وزيريتعداد صفحات: 151نوبت و سال انتشار: 1389 شابك: 7-51-2899-964-978

عنوان: سرباز وطن
نويسنده: محمد علي گوديني
ويراستار: علي اعواني و مرتضي مشاكي
تعداد صفحات: 144
شابك: 9789646630697
موضوع كلي: داستان دفاع مقدس
چكيده: در طول هشت سال دفاع مقدس، هزاران حماسه‌آفرين از وراي غبار روزگار، هر يك چون شهابي پديدار گشتند. كساني از سر اخلاص جان دادند، افرادي در راه خاك پاك وطن، عضوي در طبق اخلاص نهادند، اشخاصي در كورة اسارت آزموده شدند و بسيار و بسيار ديگر مردان هم ساليانِ عمر چون گوهر خود را نثار راه دين و ميهن كردند، بي‌آنكه نيم‌نگاهي به حرص و طمع فرصت‌طلبان و خائنان به آرمان اسلامي خود داشته باشند.
امير سرلشكر قاسمعلي ظهيرنژاد، بي‌شك از شمار ارتشياني است كه همچنان باصلابت، بر عقيدة پاكش پاي فشرد و هيچ‌گاه وسوسه‌هاي نفساني نتوانستند روح بزرگش را در بند كشند؛ سلامت نفس، درستكاري، خدمت صادقانه، وطن‌دوستي و شجاعت مثال‌زدني اين نظامي شريف، همه از ضميري پاك و نفسي بزرگ نشأت مي‌گيرند كه بي‌شك همه يكجا در نهاد پاك او نهفته بودند.
سرباز وطن بي‌شك همة آنچه كه مي‌بايد و درخور لياقت اين بزرگمرد باشد، نيست، كه گوشه‌اي از شخصيت والاي اوست كه خواندن آن را براي تمامي علاقه‌مندان بي تاريخ اين سرزمين به‌صورت عام و تمامي علاقه‌مندان به تاريخ دفاع مقدس به‌صورت خاص توصيه مي‌كنيم.

نام کتاب:مروارید
نویسنده:علیرضا اخلاقی
گردآوری خاطرات:بهروز تشکر
تعداد صفحات:243
ناشر:دفتر پزوهش های نظری و مطالعات راهبردی نداجا
موضوع:جنگ ایران و عراق، 1359 - 1367 -- عملیات مروارید
جنگ ایران و عراق، 1359 - 1367 -- عملیات دریایی
جنگ ایران و عراق، 1359 - 1367 -- خاطرات
جنگ ایران و عراق، 1359 - 1367 -- داستان
بخشی از کتاب:
«ناخدا همتی» هنوز روی پل فرماندهی ایستاده و به آب های خروشان دریا خیره شده است.باران پاییزی نم نم می بارد و اندوهی پنهان در اعماق وجودش خانه کرده است.
ناگهان سر بر می گرداند و به صدایی که او را فرا می خواند، گوش می سپارد. به سمت صدا می دود و به دستگاه نزدیک می شود.صدای «نجاری» است که هراسان فریاد می زند:
- یه چراغ روی ECM روشن شده.خطر! یکی از واحد های دشمن از سمت «بوبیان»، رادارش به ما نیگاه می کنه. روی ما Lock کرده ...

تاريخ نظامي و هنر جنگ نويسنده: شهرام رامتين ناشر: دانشگاه افسري امام علي (ع)ناشر اصلي: دانشگاه افسري امام علي (ع)قطع: وزيريتعداد صفحات: 266نوبت و سال انتشار: 1388 شابك: 5-39-2899-964-978

نام كتاب : وقتي تو دريا بودي
گردآوري وباز نويسي: عليرضا ارسطوئيان،رحمت الله نصيرپور
ليتوگرافي: سروش مهر
چاپ: صدف
نوبت چاپ: اول، فروردين 1383
شمارگان : 2000 نسخه
قيمت : 1200تومان
ناشر: ادارة عقيدتي سياسي نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران
چكيده :
آنچه در اين كتاب مي خوانيد مجموعه اي است از زلال ترين احساس ها كه با نام «دريا»لبريز شده ا‌ند؛دل نوشته هاي دريايي آبي دلاني كه در جام ما جرعه اجابت ريختند.
دريا نوشته هاي مهتاب خورده اي كه از نظرتان مي گذرد، در دوبخش «خاطرات، قطعات ادبي ،دل نوشته ها » و«سروده ها» تقديم شده است. با بيان اين نكته كه گاه جهت شيوايي بيشتر برخي آثار دخل وتصرف هايي در آنها صورت گرفته است.
لازم به ذكر است مجموعه حاضر براساس فهرست الفبايي، نام خانوادگي بي قراران موج وخليج تنظيم گرديده است .

عنوان: خون و شرف
نويسنده: فريدون كلهر
ويراستار: علي اعواني
تعداد صفحات: 248
شابك: 9789646630802
موضوع كلي: خاطرات دفاع مقدس
چكيده: خون و شرف كه خاطرات سرهنگ فريدون كلهر است، مستندي از تاريخ شفاهي ارتشيان اين مرز و بوم است كه بيانگر گوشه اي از فعاليت هاي نيروهاي نظامي و حضور آنها در صحنه هاي نبرد حق عليه باطل در روران دفاع مقدس هشت ساله است.

ناشر: ملك اعظم
موضوع كتاب: ادبیات
موضوع كتاب: تاریخ
نوبت چاپ: اول
تاریخ چاپ: ۱۳۸۴
شمارگان: ۳۰۰۰ نسخه
تعداد صفحه: ۲۷۲ صفحه

کتاب خاک های نرم کوشک منتخبی از خاطرات خانواده و همرزمان شهید عبدالحسین برونسی در مورد ویژگی‌ها و خصوصیات شهید است.

کتاب با ارائه یک زندگینامه فشرده و مختصر از شهید برونسی به نقل خاطرات اطرافیان، آشنایان و همرزمان ایشان پرداخته و هفتاد روایت کوتاه و خواندنی از ابعاد شخصیتی و زندگانی این فرمانده نقل می‌شود. هر خاطره نقل شده در مورد شهید با یک عکس از شهید همراه است.

"خاک‌های نرم کوشک" چهار سال پس از انتشار و متعاقب فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع که در تاریخ ۲۶ خرداد ۱۳۸۵ و با معرفی و تاکید بر شخصیت اوستا عبدالحسین برونسی به مطالعه کتاب خاک‌های نرم کوشک توصیه فرمودند بسرعت در زمره آثار پر فروش و پر مخاطب ادبیات دفاع مقدس قرار گرفت و به گفته ناشر تاکنون به زبانهای عربی، فرانسه و انگلیسی نیز ترجمه و در خارج از کشور منتشر شده است.

کتاب «اسارت در هور» کتاب خیلی جالبیه که خودم به تازگی خوندنشو تموم کردم!امسال که توی نمایشگاه کتاب دنبال کتاب های هوانیروز بودم این کتاب و پیدا کردم و کلی ذوق کردم!
همون طور که روی جلدش درج شده روایت دو خلبان هوانیروزی از عملیات بدره و نحوه اسارتشون توی اون عملیات از زبان این دو بزرگوار به نام های جهانشاه و حمید روایت شده!که البته پس از ماجراهای جالبی خیلی زود از اسارت آزاد میشن!خوندنش خالی از لطف نیست و پیشنهاد می کنم حتما بخونیدش!که البته از شهدای هوانیروزی هم که توی اون روزها و اون عملیات به شهادت رسیدن گفته شده از جمله « خلبان شهید محمدعلی بختیاری،رحیم بخشی،ناصر مشایخ،یعقوب حسنی و غیره!
این کتاب به کوشش آقای مرتضی قاضی گردآوری شده
انتشارات این کتاب انتشارات روایت فتح هست
و از گروه کتاب های «روایت نزدیک» این انتشاراته که وقایع دوران جنگ رو به زبان جالبی از زبان رزمندگان روایت کرده
امیدوارم از خودنش لذت ببرید!

نویسنده: محبوبه معراجی‌پور
ناشر: فاتحان
موضوع كتاب: ادبیات
تاریخ چاپ: ۱۳۹۱
شمارگان: ۳۰۰۰شابك:۹۷۸-۶۰۰-۶۰۳۳-۵۳-۲

در صفحه‌ی تقدیمیه‌ی کتاب نوشته شده است: تقدیم به همه‌ی بسیجیان فنی و تعمیرکار! از همین جا معلوم می‌شود با یک کتاب متفاوت روبه‌رو هستیم. کتاب «عباس دست‌طلا» یکی از بی‌تعارف‌ترین کتاب‌های دفاع مقدس است. ردی از سؤال و جواب مصاحبه‌کننده در اثر معلوم نیست. نویسنده در متن هرجا که خواسته از گذشته و کودکی حاج عباس قصه را روایت کند، جمع دوستان با صفای او را جمع می‌کند و شب‌ها بعد از کار سخت و سنگین روز کنار هم می‌نشاند تا از خاطراتش بشنوند. این یعنی فرم و قالب روایت کتاب هم خوب مهندسی شده است.

وقتی کار مصاحبه و نگارش خاطرات حاج عباس‌علی باقری به سرکار خانم معراجی‌پور پیشنهاد می‌شود، در همان جلسه‌ی اول از مصاحبه‌شونده می‌پرسد: آیا شما به فکر شهادت هم بودی؟ حاج عباس می‌گوید: آن قدر کار زیاد بود که من وقت نداشتم به شهادت فکر کنم!

نویسنده متن را بارها بازنویسی کرده است. ادبیات و لحن حاج عباس ـ که خاص خود او و شبیه هیچ کسی نیست ـ در طول کتاب حفظ شده است. متن هیچ دست‌انداز و ابهامی ندارد. روایت معمولی یک آدم معمولی آن‌قدر خوب به پیش می‌رود که دست‌کم در دو سه نقطه مخاطب را زمین‌گیر می‌کند؛ و آن‌چنان او را متأثر می‌کند که تا چند روز فکر او را به خود مشغول می‌کند.

****************************************************************************************

نویسنده: دكتر منوچهر محمدی
ناشر: نشر معارف
موضوع كتاب: سیاست

فرانسه در آستانه‌ی انقلابش در بدترین شرایط اقتصادی قرار گرفت و از پنجاه سال پیش از آن با مشکلات و بحران‌های مالی فراوانی دست به گریبان شد. استقراض‌های خارجی فرانسه سر به فلک ‌کشید و قحطی موجب تضعیف شدید قدرت سیاسی آن گردید. در مقابل، نارضایتی مردم هم به اوج خود رسید. این شرایط در روسیه نیز با آغاز قرن بیستم و پس از پایان دو جنگ خارجی به همان وضعیت فرانسه دچار بود و رکود و بیکاری در آن به‌شدت گسترش یافته بود. اما شرایط ما در اواخر حکومت محمدرضا پهلوی کاملاً متفاوت بود. ایران در سال‌های پس از 1353 در مطلوب‌ترین شرایط اقتصادی قرار داشت؛ تا جایی که در تمام دوران سلطنت 57 ساله‌ی رژیم پهلوی و حتی دوره‌ی قاجار این شرایط خوب مالی بی‌سابقه بود. با افزایش غیر قابل باور درآمدهای نفتی، حکومت شاهنشاهی ایران به یکی از ثروت‌مندترین دولت‌های جهان بدل شد، اما جامعه‌ی ایرانی از یک جامعه‌ی مولد به یک جامعه‌ی کاملاً مصرف‌گرا تبدیل شد. بر خلاف رژیم‌های فرانسه و روسیه، نه‌تنها دولت مقروض نبود، به بسیاری از دولت‌ها وام می‌پرداخت و از ذخایر ارزی سرشاری برخوردار بود.

دکتر منوچهر محمدی در کتاب «انقلاب اسلامی ایران در مقایسه با انقلاب‌های فرانسه و روسیه» شیوه‌ای کلاسیک را در بررسی پدیده‌های اجتماعی و به‌ویژه در مطالعه‌ی انقلاب‌ها را انتخاب کرده است. او می‌گوید این کتاب را در سال 1365 و به توصیه‌ی حضرت امام خمینی رضوان‌الله‌علیه نوشته است. کتابی که یک مقدمه و سه فصل اصلی دارد و در انتها با یک جمع‌بندی به پایان می‌رسد.

نویسنده در فصل نخست کتابش از مراحل سه‌گانه‌ی انقلاب‌های دنیا سخن می‌گوید و سپس آفات هر انقلابی را توضیح می‌دهد. در فصل دوم و در دو گفتارِ جداگانه به بررسی قدرت سیاسی و قدرت اجتماعی پیش از پیروزی انقلاب در هر سه کشور می‌پردازد. در فصل سوم نیز با دو گفتارِ «حاکمیت میانه‌روها» و «رادیکالیسم»، دست به مقایسه‌ی این سه کشور در شرایط پس از پیروزی انقلاب‌ها می‌زند. در بخش پایانی کتاب نیز سخن از مباحثی همچون رفُرم، شورش، کودتا و انقلاب را به میان می‌آید و نگارنده دو سؤال اساسی را مطرح می‌کند؛ این‌که «آیا انقلاب فرزندان خود را می‌خورد؟» و دیگر این‌که «آیا انقلاب ایران به دیکتاتوری ختم می‌شود؟»

نکته‌ی مهم این است که نویسنده برای نگارش این کتاب به تحقیق کتابخانه‌ای بسنده نکرده، بلکه به کشورهای مختلف اروپایی هم سفر کرده و از منابع اصلی نیز بهره برده است.

این کتاب را خودم نخوندم ولی به پیشنهاد یکی از دوستان معرفیش کردم.

به كوشش: سعید صلح‌میرزایی
ناشر: انتشارات انقلاب اسلامی (وابسته به موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی)
موضوع كتاب: سیاست
تاریخ چاپ: پاییز 1390
شمارگان: 5000 نسخه
تعداد صفحه: 416 صفحهشابك:978-964-2951-02-4

کتاب "فلسطین" از منظر رهبر معظم انقلاب اسلامی توسط دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) با مقدمه‌ی دکتر علی اکبر ولایتی منتشر شده است.

در این کتاب علاوه بر انتشار بیانات رهبر انقلاب در خطبه‌های نماز جمعه‌ی تهران در تاریخ 17/05/1359 (دومین روز قدس) در 8 بخش شامل کلیات، شکست‌ها و پیروزی‌ها، مسئولیت‌ها، جنایات، راه حل‌ها، قهرمانان، روشنگری و آینده‌ی روشن به مرور بیانات حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(مدظله‌العالی) پیرامون مسئله فلسطین پرداخته است. رهبر انقلاب در بخشی از بیانات خود فرموده‌اند: « دولت بی اصل و نسب؛ دولت جعلی؛ ملتِ دروغی. از اطراف دنیا آدمهای شریر را گرد آوردند و ملغمهای به اسم "اسرائیل" درست کردند! این ملّت است؟! هر جا یهودیهای شریر و خبیثی بودند، در آنجا جمع شدند. در اغلب کشورها، یهودیها هستند و زندگی می‌کنند - در کشور ما هم هستند که زندگی‌شان را می‌کنند - کاری به کار کسی ندارند، کسی هم به آنها کاری ندارد. کشورشان است و در آن زندگی می‌کنند. آنهایی که به سرزمینهای اشغالی رفتند، خبیثها، شریرها، طمّاعها، دزدها و آدمکشها بودند که از همه جای دنیا جمع شدند. این شد یک ملّت؟! ملت و دولتی که اینطور به وجود آمده است و اسم خودش را اسرائیل گذاشته، غیر از راهِ ترور، راهی ندارد؛ حرف حسابی ندارد. آن وقت، چنین موجوداتی با این دنائت و پستی و پلیدی، میخواهند دولت و ملتِ نورانی و سربلند و عزیزی مثل ایران را در افکارِ عمومیِ جهان متّهم کنند. خودِ آنها از همه متّهمتر، مجرمتر و روسیاهترند.»

دکتر علی‌اکبر ولایتی در ابتدای مقدمه این کتاب می‌نویسد: «معروف است؛ پیش از جنگ اوّل جهانی و در زمان سلطان عبدالحمید عثمانی گروهی از متنفّذین یهودی به او پیشنهاد می‌‌کنند که سرزمین فلسطین را جهت اسکان یهودیان عالم به آنها بفروشد! جوابی که وی به آنها داد نشاندهندهی تهمانده غیرت اسلامی در یک سلطان مستبد عثمانی است. وی میگوید: «ما تاکنون نشنیدهایم که یک آدم زنده (ولو محتضر) را کالبدشکافی کنند.» بعد از ناکامی عثمانی در فتح وین سقوط تدریجی این امپراطوری شروع شد.»

مشاور رهبر انقلاب در امور بین‌الملل در ادامه این مقدمه تاریخی ـ تحلیلی خود ضمن برشمردن نقش علمای شیعه را مورد کشور فلسطین مورد بررسی قرار داده و نوشته است: « مسألهی اشغال فلسطین بازتابهای متعدّد و گسترده‌ای را در سراسر جهان به دنبال داشت. یکی از واکنشهای مهم در قبال این رویداد، برخوردی بوده که از جانب روحانیت‌ شیعه صورت پذیرفت و بدون هیچ تغییری، در طول هفتاد سال گذشته ادامه یافته‌ است. علّامه مطهری دلیل این خصیصهی روحانیت شیعه را چنین برمی‌شمارد: روحانیت شیعه در ذات خود یک نهاد مستقل است. از نظر روحی به خدا متکی بوده‌ و از نظر اجتماعی به قدرت مردم و لهذا در طول تاریخ به صورت یک قدرت رقیب‌ در مقابل زورمندان ظاهر شده است. حال با توجه به این ویژگی باید بدانیم که این طبقه از اندیشمندان مسلمان اصولاً با مسائلی چون موضوع فلسطین و نفوذ صهیونیستها چه برخوردی را می‌نمودند و مقابله‌ با آن را به چه قسمی لازم می‌شمردند.»

نویسنده: حسین بهزاد
نویسنده: گل‌علی بابایی
ناشر: سوره مهر
نوبت چاپ: شانزدهم
تاریخ چاپ: ۱۳۸۹
شمارگان: ۲۵۰۰ نسخه
تعداد صفحه: ۹۱۲ صفحهشابك:۹۷۸-۹۶۴-۵۰۶-۷۵۳-۱
«همپای صاعقه» کارنامه‌ای تاریخی و مستند از شکل‌گیری لشکر 27 محمد رسول الله(ص) است. روایتی از یک مقطع زمانی شش ماهه از جنگ تحمیلی. از ابتدای دی ماه 1360 تا اواخر تیر ماه گرم سال 61. موضوع اصلی کتاب شرح مستند مراحل آغازین تاسیس تیپ نظامی محمد رسول الله است و نقش این تیپ را در دو عملیات بزرگ فتح‌المبین، بیت‌المقدس و لبنان بیان می‌کند.

محققان کتاب در پیشگفتار، کل محتوا را در پنچ محور خلاصه کرده‌اند:
1. نگاهی گذرا به حوادث و اتفاقات ایران در یک سال اول جنگ تحمیلی
2. تغییر استراتژی دفاعی قوای انقلاب و اتخاذ تاکتیکها و تجدید سازمان رزم مدافعان میهن اسلامی در پایان سال نخست جنگ تحمیلی
3. عملیات کوهستانی تیپ محمد رسول الله (ص) در کردستان
4. چگونگی تشکیل تیپ 27 محمد رسول الله (ص) در بهمن 1360
5. بازنگری تفصیلی عملکرد تیپ 27 از بدو تاسیس، شرکت در عملیات بزرگ فتح المبین و پیکار پیروزمند الی بیت المقدس تا اعزام قوای محمد رسول الله (ص) به سوریه و بازگشت آن به تهران در تابستان سال 1361.

نام کتاب : سرباز در خاطرات دفاع مقدس

گردآورنده : مسعود نادر

تعدادصفحات : 216 صفحهناشر : ايران سبز

قیمت :12000 ریال

سرباز در فرهنگ این سرزمین کلمه ای است که هر ایرانی وقتی آن را می شنود و یا می بیند، بلافاصله پیامهای مثبت و مقدس گونه را در ذهنش احساس می کند. در سال های دفاع مقدس و در مجموعۀ ارتش بیشترین شهدا مربوط به این افراد بوده است. اما به دلیل آن که این مجموعۀ عظیم نیروی انسانی پس از پایان خدمت ارتباطشان با یگان سازمانی قطع می شود، خاطرات دلاوری و فداکاری آنان نیز به همین صورت از پیکره خاطرات یگان های سازمانی جدا می شود. تاکنون نیز هرچه راجع به دفاع مقدس، کتاب، فیلم، سمینار و ... تدوین و یا اجرا شده است، عمده آن در برگیرنده فداکاری و بیان خصلت های نیکوی سرداران و فرماندهان رده بالا بوده و کمتر به این بخش عظیم نیروی انسانی که پرکنندۀ یگان های درگیر دفاع مقدس بودند، توجه شده است.

کتاب دارای 103 عنوان خاطره می باشد که گردآوری آن را مسعود نادری انجام داده و توسط انتشارات ایران سبز در سال1386 به چاپ رسیده است

11

کتاب آشنایی با تامکتهای A-B-D

نویسنده : شهید سرهنگ خلبان علیرضا کریمایی و آقای حمید محمدی منش

این کتاب به خوبی به معرفی تاریخچه و قابلیتها و جزییات جنگنده رهگیر شکاری تامکت اف14 پرداخته و دارای عکسهای بسیار زیادی است . در این کتاب به مقایسه تامکتهای ایرانی و امریکایی هم پرداخته شده و در مجموع برای علاقه مندان یک کتاب خوب و ارزشمند تهیه شده است.عزیزان علاقه مند میتوانند جهت تهیه کتاب ابتدا به روح بلند و ملکوتی دوست بسیار عزیز من شهید سرهنگ خلبان علیرضا کریمایی صلواتی هدیه کنند و سپس از طریق اینترنت به سایت کتابفروشی فردا مراجعه و اقدام به خرید اینترننتی و پستی نمایند.ناگفته نماند این کتاب بعد از شهادت شهید کریمایی به چاپ رسید و قیمت آن به قیمت تمام شده 8000 تومان میباشد.خواندن آن را به تمام دوستان توصیه میکنم.

**********************************************************************************

با سپاس از شما

در صورت امکان لینک آنرا قرار دهید ، بنده هر چه در این سایت گشتم نتونستم پیدا کنم

9