Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

ابداعات عجیب جنگی

54 posts in this topic

یکی از ابداعات فرمانده لشکر الگو برداری از حمله کورش بزرگ در یکی از فتح الفتوح ها بود . چند قایق پر از مهمات وارد کارون شد و طوری برنامه ریزی شده بود که این قایق های مملو از مهمات و بدون سرنشین در ساعت مقرره توسط حرکت اب زیر پل مارد برسند  وقتی قایق ها زیر پل رسیدند منفجر شدند و پل رامنهدم کردند و ارتباط عراقیها با عقبه قطع شد .

ممنون استاد واقعا زیبا بود. پس چرا تا امروز کسی در این مورد چیزی نگفته ؟ 

لطفا از این دست موارد بیشتر تعریف بفرمائید. 

14

خودرو مخصوص حرکت در رملهای شنی از ابداعات شهید چمران 

52469e8b7da33.jpg

7

کلافه جان این خودروی لندکروز دیفرانسیل جلو هست یا عقب؟؟؟؟متشین از کدوم محور زور میزنه؟

6

کلافه جان این خودروی لندکروز دیفرانسیل جلو هست یا عقب؟؟؟؟متشین از کدوم محور زور میزنه؟

لند کروز بطور معمولی قدرت موتور را توسط گاردان از طریق دیفرانسیل عقب به چرخها منتقل میکنی ، اما میتوان با گرداندن مکانیزم سویچ مانندی که در محور جلو قرار دارد ، دیفرانسیل جلو را یا درگیر و یا در حالت عادی خلاص کرد.

8

ممنون از راهنمایی جنابعالی.....
ولی من شنیده بودم این مزیت لنکروز برای مواقعی است که این ماشین محور جلویش در گل گیر میکند....
البته فکر میکنم این طرح لنکروز باید تکانهای شدیدی داشته باشد و وزن ماشین را به شدت افزایش دهد و در آخر باعث آسیب به موتور ماشین شود

9

ممنون از راهنمایی جنابعالی.....

ولی من شنیده بودم این مزیت لنکروز برای مواقعی است که این ماشین محور جلویش در گل گیر میکند....

البته فکر میکنم این طرح لنکروز باید تکانهای شدیدی داشته باشد و وزن ماشین را به شدت افزایش دهد و در آخر باعث آسیب به موتور ماشین شود

خواهش میکنم ، کاملا درست می گید ، قدرت موتور و ضریب گیربکس و کمک گیربکس لندکروز در حالت عادی آنچنان هست که از سطوح مختلف با اوزان مشخص براحتی تردد کند ، درگیر کردن محور یا اکسل جلو برای مواقع خاص هست .

نه از نظر تکان و آسیب اصلا این طور نیست ....

این محور ( جلو) و این نوع عملکرد برای این خودرو تعریف شده است همانند خودروهای آفرود !!! این خودرو جهت استفاده در شرایط سخت است و اصلا استفاده از اکسل جلو آسیبی به موتور نمیزند ! ولی حرکت آن کند تر میشود و خودرو از حالت سرعتی به حالت قدرتی تنزل میکند و فقط با دور بالا و قدرت نهایی کار میکند ، به وفور در مناطق کوهستانی و غرب کشور استفاده شده اند و امتحان پس دادند ...

این خودرو آنقدر بازدهی بالایی دارد که لازم به ذکر است در غرب کشور شوتی ها ( قاچاقپیان ) با نوعی لندکروز بنام پانکی (3F - 4F-4.5F) با سرعتی آنچنانی و بسیار بالا و گاها با استفاده از دیفرانسیل جلو با بار از کوهپایه ها و تپه ها با سرعتی بالا حرکت میکنند !!

11

اصلا این ماشینهای خارجی خوب نیستند { چه دفرانسیل جلو چه عقب )  چون آدم خدا رو فراموش میکنه و ممکنه قاچاقچی بشیم.

ولی ماشینهای ایرانی همیشه ما رو به یاد خدا میندازه.

مثلا:

خدا کنه آتیش نگیره .  خدا کنه لاستیک نترکه .  خدا کنه سر پیچ لیز نخوره .  خدا کنه ترمزش خوب کار کنه .  خدا کنه نزنیم به یه اردک و ماشین له بشه .  خدا کنه  تو این سربالایها کم نیاره.خدا کنه زودتر برسیم . خدایا  مردیم از کمر درد و... باید خدا رو شکر  کنیم  که این وسیله ها رو  به ما و ما رو بیاد خدا  میاندازند!

11

پس بی حکمت نیست ناجا از خود روی سمند افتخار ملی استفاده میکنه نگو بخاطر یاد خداست  1%20%2817%29.png

9

جای واسه این شازمان دارای جهاد خودکفایی نظامی پیدا نکردم.

* 2

آزمایش سوخت موشک توسط پژوهشگاه شرکت نفت سمنان(!!!) - ٢٧/٢/١٣٦٧

* 1

یعنی موشک شبیه فنیکس و هاک نباشه اصلا موشک نیست.

4