Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

نوروز 97 و نمایشگاه های راهیان نور پداجا

قرارگاه پدافند هوایی سامانه‌های راداری و موشکی برد متوسط خود را جهت بازدید زائران راهیان نور در یادمان دهلاویه مستقر کرد.
 
 

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، قرارگاه پدافند هوایی سامانه‌های پدافندی اعم از سیستم‌های راداری و موشکی برد متوسط خود را جهت بازدید زائران راهیان نور در یادمان دهلاویه مستقر کرد.

براساس این گزارش سامانه موشکی اسکای گارد، کن اس 200، سامانه موشکی مرصاد، سامانه موشکی راپیر، رادار تعقیب و هدایت آتش، رادار تجسس، موشک هاگ، توپ 35 میلیمتری اورلیکن، و انواع توپ‌های 23 و 14.5 میلیمتری در این یادمان استقرار پیدا کردند.

 همچنین کارکنان فنی قرارگاه پدافند هوایی پاسخگوی سوالات زائران راهیان نور هستند.

استقرار سامانه‌های راداری و موشکی در یادمان دهلاویه

استقرار سامانه‌های راداری و موشکی در یادمان دهلاویه

استقرار سامانه‌های راداری و موشکی در یادمان دهلاویه

 استقرار سامانه‌های راداری و موشکی در یادمان دهلاویه

استقرار سامانه‌های راداری و موشکی در یادمان دهلاویه

 

 

منبع:http://defapress.ir/fa/news/284301/استقرار-سامانه‌های-پدافندی-برد-متوسط-در-یادمان-دهلاویه-عکس

4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش:
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: وقتی مردم برای بازدید به این نمایشگاه‌ها می‌آیند و قدرت دفاعی نیرو‌های مسلح را مشاهده میکنند، احساس دلگرمی و امنیت می‌کنند و به امنیت کشور خود پی می‌برند و از قدرت ملی خود دفاع می‌کنند.
 
 

قدرت دفاعی نیرو‌های مسلح دلگرمی مردم ایران را در پی داردبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، مراسم افتتاحیه نمایشگاه پدافند هوایی رعد ارتش ویژه بازدید زائران راهیان نور با حضور امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص)، حجت الاسلام والمسلمین محمد حسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، امیر حسن سیفی فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور ارتش و جمعی از پرسنل ارتش در پایگاه پدافند هوایی شهید جودکی اهواز برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین محمد حسنی رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در سخنانی حفظ نظام اسلامی را مهمترین وظیفه نیرو‌های مسلح عنوان کرد و اظهار داشت: پیش شرط اقتدار نیرو‌های مسلح توان رزمی و آمادگی رزمی آن‌ها است و برای ارتقاء رزمی نیرو‌های مسلح مؤلفه‌هایی وجود دارد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزاری این چنین نمایشگاه‌هایی را از مؤلفه‌های آمادگی نیرو‌های مسلح برشمرد و اظهار کرد: وقتی مردم برای بازدید به این نمایشگاه‌ها می‌آیند و قدرت دفاعی نیرو‌های مسلح را مشاهده می‌کنند، احساس دلگرمی و امنیت می‌کنند و به امنیت کشور خود پی می‌برند و از قدرت ملی خود دفاع می‌کنند.

وی با بیان اینکه تنها گوشه‌ای از توانمندی پدافند هوایی ارتش در این نمایشگاه در معرض دید قرار گرفته است، گفت: قطعاً زائران راهیان نور پس از بازدید از این نمایشگاه سوغات‌های خوبی را با خود به شهرهایشان می‌برند و  خود مبلغ عامل امنیت کشور خواهند بود.

بر اساس این گزارش، این نمایشگاه تا ۱۵ فروردین ماه ۹۷ از ساعت ۸ صبح لغایت ۱۸ پذیرای زائران راهیان نور در محل پدافند هوایی شهر اهواز واقع در بزرگراه شهید ستاری خواهد بود.

 

منبع:http://defapress.ir/fa/news/284356/قدرت-دفاعی-نیرو‌های-مسلح-موجب-دلگرمی-مردم-ایران-است

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

لینک گزارش تصویری خبر افتتاح نمایشگاه راهیان نور شهید جودکی پداجا از پایگاه اطلاع رسانی ارتش که تقدیم حضور دوستان می گردد.

 

http://www.aja.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=ALBUM&CategoryID=b8789b0b-9886-4e12-94fb-8ecaaa0f102e&WebPartID=eaee0bf1-06ba-4215-9694-6c59b1fe0ea1&ID=eb75f415-6c5a-4a99-a1b7-1138cb7c4183

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

امروز اولین روز سال 97 است

 

 

برایتان...
یک ﺑﺎﻍ ﺳﻼﻡ ...
یک ﺳﺒﺪ ﻣﺤﺒﺖ ...
یک ﺩﻧﻴﺎ ﻋﺸﻖ ...
یک ﻋﺎﻟﻢ خوشبختی ...
یک ﺩﺷﺖ ﻻﻟﻪ ...
یک ﺻﺤﺮﺍ مستی ...
یک ﻛﻮﻩ دوستی ...
یک ﺁﺳﻤﺎﻥ ﺳﺘﺎﺭﻩ ....
یک ﺟﻬﺎﻥ ﺯﻳﺒﺎیی ...
یک ﺩﺍﻣﻦ نیک نامی ...
ﻳﻚ ﻋﻤﺮ ﺳﺮﻓﺮﺍﺯی ...
یک ﺗﺒﺴﻢ ﻧﺎﺯ ...
ﺍﺯ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺧﻮﺍﻫﺎﻧﻢ ...
ﺁﺭﺍﻣﺶ ﻣﻬﻤﻮﻥ ﻫﻤﯿﺸﻪ
ﺧﻮﻧﻪ ﺩﻟﺘﻮﻥ ﺑﺎﺷﻪ....
 بهارتون پر از معجزه لبخند...حسنعلی ابراهیمی سعید

 

https://www.uplooder.net/img/image/77/c704f2d2d13d8a615b47b7c3b3299eab/hasan_ali_ebrahimi_said_930516_(8).jpg

 

 

 

 

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
 

 

در نمایشگاه راهیان نور پدافند هوایی در دهلاویه سامانه های ارتفاع پست، ارتفاع متوسط، ارتفاع بلند و سامانه شناسایی اتوماتیک فکور به نمایش درآمده اند.
سرتیپ دوم محمد حسین فلاحتکار فرمانده منطقه پدافند هوایی جنوب غرب کشور در نمایشگاه راهیان نور پدافند هوایی مستقر در دهلاویه ضمن اعلام این خبر گفت: افتخار ما این است که در کشوری مستقل که در مقابل مستکبرین جهان ایستاده است زندگی می‌کنیم و برگزاری اردوهای راهیان نور و این‌گونه نمایشگاه‌ها نشان‌دهنده گوشه‌ای از رشادت‌ها و جانفشانی‌های رزمندگانی است که در طول هشت سال جنگ از کشور در مقابل نه تنها دشمن بعثی بلکه مستکبرین جهان دفاع کردند.
وی ادامه داد: جوانانی که جنگ را ندیده اند، باید بیایند و ببینند و از نزدیک لمس کنند که چه زحماتی برای این کشور اسلامی کشیده شده است و باید تاریخ دفاع مقدس در ذهن آنان ثبت و ضبط شود.
فرمانده منطقه پدافند هوایی جنوب غربی کشور با دعوت از همه زائرین سرزمین های نور برای بازدید از این نمایشگاه گفت: نمایشگاه راهیان نور پدافند هوایی از ۲۶ اسفند سال گذشته افتتاح شده و تا ۱۵ فروردین پذیرای زائرین در اردوهای راهیان نور خواهد بود.

 

 

منبع:http://padafand.aja.ir/Portal/home/?news/77139/76246/1498414/نمایشگاه-های-راهیان-نور-نشان-دهنده-گوشه‌ای-از-رشادت-های-رزمندگان-در-دفاع-مقدس-است

 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
با حضور مسؤولان صورت گرفت؛
اقدامات فرهنگی نمایشگاه قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران در یادمان شهدای قرارگاه رعد پدافند هوایی با حضور مسؤولان و کارشناسان مورد ارزیابی و توجه قرار گرفت.
 
 

عملکرد قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) ارتش مورد ارزیابی قرار گرفتبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، اقدامات فرهنگی نمایشگاه قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران، با حضور مسؤولان و کارشناسان مورد ارزیابی و توجه قرا گرفت.

در جریان بازدید از این نمایشگاه، طی مصاحبه‌های متعدد با بازدیدکنندگان، ارائه‌ گزارش راویان پیشکسوت دفاع مقدس و برگزاری جلسه با حضور مسؤولان نمایشگاه و کارشناسان فرهنگی، عملکرد آن‌ها مورد ارزیابی قرار گرفت.

در این نمایشگاه نقش و عملکرد پدافند هوایی در هشت سال دفاع مقدس با استقرار تجهیزات راداری و موشکی و نمایش جعبه شنی و ماکت منطقه‌ عملیاتی والفجر ۸ به تصویر کشیده شده است.

همچنین تأکید بر نقش قرارگاه «رعد» نیروی هوایی ارتش در دفاع مقدس، به‌ویژه انهدام بیش از ۷۰ فروند از جنگنده‌های دشمن در عملیات والفجر ۸ به ابتکار شهید سرلشکر «منصور ستاری» به این نمایشگاه جلوه‌ خاصی بخشیده است.

سرهنگ نادر احدی جانشین سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش، پس از این بازدید گفت: نمایشگاه امسال از نوآوری‌های خوبی برخوردار بوده و بسیار مورد استقبال زائران راهیان نور قرار گرفته است.

وی در پایان این بازدید از توجه، حمایت و پشتیبانی امیر فرماندهی قرارگاه پدافند هوایی ارتش از نمایشگاه پدافند در یادمان دهلاویه تقدیر و تشکر کرد.

 

 

منبع:http://defapress.ir/fa/news/285105/ارزیابی-عملکرد-نمایشگاه-قرارگاه-پدافند-هوایی-خاتم-الانبیا-در-یادمان-شهدای-رعد

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
ShowObjectPicture.aspx?Width=100&Height=
 

 

سرهنگ کیوان کلانتریان فرمانده گروه پدافند هوایی شهید جودکی در حاشیه نمایشگاه پدافند هوایی اهواز گفت: هدف از اجرای برنامه راهیان نور آشنایی با حقایقی است که برخی سعی کردند این حقایق مغفول و پوشیده بماند و نسل جدید که نسل آینده ساز مملکت هستند از آن بی اطلاع باشند و بی اطلاعی بزرگترین مانع برای انتخاب راه صحیح در زندگیست.
وی ادامه داد: هدف راهیان نور آشنایی جوانان با حقایقی است که در طول هشت سال دفاع مقدس اتفاق افتاده و به جهت فاصله گرفتن از آن دوران شاید کمتر به گوش جوانان رسیده باشد راهیان نور جوانان را با فرهنگ شهادت، رشادت، استقامت و دلیری آشنا می‌کند و ما از برکت نور شهداست که توانسته ایم با وجود انواع تهدیدات و مشکلات این مملکت را استوار و توانمند نگه داریم.
سرهنگ کلانتریان در خصوص برگزاری نمایشگاه راهیان نور اهواز توضیح داد: این نمایشگاه برای سیزدهمین سال متوالی برگزار می شود و هر سال نسبت به گذشته گسترش و پیشرفت داشته است و امسال نیز سامانه های مختلفی از قرارگاه پدافند هوایی در آن به نمایش در آمده است.
وی ادامه داد: در این نمایشگاه اساتید و پیشکسوتان دفاع مقدس به تبیین نقش پدافند هوایی در زمان جنگ و همچنین متخصصان سامانه‌ها به ارائه اطلاعات مربوط به سامانه ها برای خانواده‌ها و زائرین سرزمین های نور می‌پردازند.
فرمانده گروه پدافند هوایی شهید جودکی اهواز با اشاره به وظایف قرارگاه پدافند هوایی گفت: وظایف پدافند هوایی از هزاران پا در آسمان تا سطح زمین را شامل شده و گستره حوزه وظیفه پدافندی محدود به مرزهای جغرافیایی نبوده و پدافند باید صدها کیلومتر خارج از مرز ها را چه در زمان جنگ و چه در زمان تهدید و چه در زمان صلح کنترل کند.
وی افزود: پدافند تنها مجموعه‌ای است که علاوه بر وظیفه پشتیبانی از تحرکات هوایی و کنترل تمامی پرواز های سیبل و نظامی و دفاع و پشتیبانی از نیروهای سطحی در زمان بحران وظیفه دفاع از شهرها به طور کلی و به ویژه نقاط آسیب پذیر به صورت تک تک و جزئی را بر عهده دارد که این وظایف در بین تمامی نیروها منحصر به فرد است.
 
 
4 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
ShowObjectPicture.aspx?Width=100&Height=

 

امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد با اشاره به استقبال مردم از اردوهای راهیان نور و حضور آنان در نمایشگاه ها و یادمانهای جنگ تحمیلی گفت : استقبال جوانان و آحاد مردم از اردوهای راهیان نور و حضوردر نمایشگاه ها و یادمانهای دوران دفاع مقدس نشان از اعتقاد راسخ به ارزشهای دفاع مقدس است .
جانشین فرمانده قرارگاه پدافند هوایی در جمع کارکنان این قرارگاه اظهار کرد : ارتش یادمانها و نمایشگاه های متعدد و متنوعی  در استان خوزستان دایر کرده است که برابر آمار روزانه به صورت تقریبی 3000 نفر از این اماکن بازدید داشته اند و نمایشگاه و یادمان قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا ء (ص) در گروه پدافند هوایی اهواز میزبان بخشی از این زائرین بوده است .
امیر صباحی فرد در پایان تصریح کرد : همین امر که مردم تعطیلات عید نوروز را اختصاص به زیارت اماکن متبرک دوران دفاع مقدس می دهند  این وظیفه ما به عنوان نیروهای مسلح را برای دفاع از این آرمانها صد چندان می کند .

 

منبع:http://padafand.aja.ir/Portal/home/?news/77139/76246/1498936/استقبال-جوانان-از-راهیان-نور-نشان-از-اعتقاد-راسخ-به-ارزشهای-دفاع-مقدس-است

 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

گزارش تصویری نمایشگاه پدافند در دهلاویه که لینک این گزارش از پایگاه اطلاع رسانی آجا تقدیم حضور دوستان می گردد.

 

http://www.aja.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=ALBUM&CategoryID=b8789b0b-9886-4e12-94fb-8ecaaa0f102e&WebPartID=eaee0bf1-06ba-4215-9694-6c59b1fe0ea1&ID=e1b7163e-35f8-4b21-a9f2-2b13d19f6ec6

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites
افتتاح نمایشگاه بزرگ راهیان نور قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در جزیره خارک
 
افتتاح نمایشگاه بزرگ راهیان نور قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در جزیره خارک  
 
افتتاح نمایشگاه بزرگ راهیان نور قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در جزیره خارک  
 
افتتاح نمایشگاه بزرگ راهیان نور قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در جزیره خارک  
 
افتتاح نمایشگاه بزرگ راهیان نور قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در جزیره خارک  
 

 

افتتاح نمایشگاه بزرگ راهیان نور قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در جزیره خارک  
 
افتتاح نمایشگاه بزرگ راهیان نور قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در جزیره خارک  
 
افتتاح نمایشگاه بزرگ راهیان نور قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در جزیره خارک  
 
افتتاح نمایشگاه بزرگ راهیان نور قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در جزیره خارک  
 

 

افتتاح نمایشگاه بزرگ راهیان نور قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در جزیره خارک  
 
افتتاح نمایشگاه بزرگ راهیان نور قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در جزیره خارک  
 
افتتاح نمایشگاه بزرگ راهیان نور قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در جزیره خارک  
 
افتتاح نمایشگاه بزرگ راهیان نور قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در جزیره خارک  
 

 

افتتاح نمایشگاه بزرگ راهیان نور قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در جزیره خارک  
 
افتتاح نمایشگاه بزرگ راهیان نور قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در جزیره خارک  
 
افتتاح نمایشگاه بزرگ راهیان نور قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در جزیره خارک  
 
 

 

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now