Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

فرمانده نهاجا با اف-5 باز آماد شده پرواز کرد!

خلبان شاه صفی هواپیمای اف5 اورهال شده را در نمایشگاه راهیان نور پایگاه وحدتی دزفول تست نهایی کرد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش هواپیمای اف5 اورهال شده را تست نهایی کردبه گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ خلبان شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش با اطمینان کامل از توان متخصصان داخلی، متبحرانه هواپیمای اف5 تازه بازآماد(اورهال) شده را در نمایشگاه راهیان نور پایگاه وحدتی دزفول تست نهایی کرد.

صبح روز گذشته امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه بازدید از نمایشگاه هوایی راهیان نور پایگاه چهارم وحدتی دزفول در حضور زائرین پرشور راهیان نور، با یک فروند هواپیمای جنگنده اف 5 که به دست توانمند متخصصین فنی نیروی هوایی باز آماد شده بود، اقدام به پرواز بر فراز نمایشگاه کرد و با حرکات نمایشی بازیدکنندگان را به وجد آورد.

در این پرواز که هدایت هواپیمای بازآماد شده توسط فرمانده نیروی هوایی ارتش انجام شد،حرکات نمایشی از جمله پرواز در ارتفاع پایین، چرخش های نمایشی،لمس چندین مرحله باند فرودگاه و ادامه پرواز(touch and go) که یکی از فنی ترین حرکت های پروازی است به اجرا درآمد.

بنا براین گزارش، برابر دستورالعمل های مصوب، فرماندهان نیروها از پروازهای عملیاتی و آموزشی منع شده اند لیکن فرمانده نیروی هوایی با هماهنگی و کسب مجوز ازامیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش اقدام به اجرای این پرواز داوطلبانه کرد .

گفتنی است این هدیه ارتش جمهوری اسلامی ایران در آغاز سال جدید به ملت عزیز ایران با هدف تاکید بر توانمندی نیروهای داخلی و اتکا به بازوان و فکر متخصصان داخلی و همچنین یادآوری رشادت ها و جان فشانی های خلبانان غیور میهن اسلامی در چهار دهه عمر پربرکت انقلاب اسلامی است.

 

 

منبع:https://www.yjc.ir/fa/news/6482848/فرمانده-نیروی-هوایی-ارتش-هواپیمای-اف5-اورهال-شده-را-تست-نهایی-کرد

 

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

در پایین هم لینک فیلم مربوط به این خبر از سایت مشرق نیوز  تقدیم دوستان می گردد. اما لازم می دانم نکاتی را در باره این خبر خدمت دوستان  عرض کنم.

اول اینکه ایشان به عنوان فرمانده تاجایی که بنده اطلاع دارم سالها از پرواز دور بوده اند و بنا بر این لازم است یک سری کلاسهای زمینی و مانند اینها را دوباره طی نمایند تا برای پرواز باجنگنده آمادگی لازم را داشته باشند . مگر اینکه قبلاً این دوره ها را طی کرده باشند

نکته دوم راجب فیلم منتشر شده در سایت مشرق می باشد همانطور که حدس میزدم و احتمال می دادم هواپیما ی اف5 مورد اشاره ازنوع اف یعنی 2کابینه اف5 بوده که در ابتدای کلیپ هم سوار شدن فرمانده نهاجا درکابین جلو مشهود بود .ولی هنگام پرواز و حتی تیکاف هواپیمای مورد نظر از نوع تک کابینه یعنی ایی بود !!! همچنین اشاره به پرواز نمایشی ایشان شده بود وانجام عملیات تاچ اند گو شده ولی در این فیلم چیزی مشاهده نشد. شاید فیلم به نمایش در آمده ناقص باشد.

در پایان لینک فیلم این خبر که تقدیم دوستان عزیز می گردد.

 

https://www.mashreghnews.ir/news/842085/فیلم-پرواز-سرتیپ-خلبان-حسن-شاه-صفی-فرمانده-نهاجا-با-جنگنده

 

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0