Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

داستان به غنیمت در آمدن هایند به نقل از سرهنگ یزدان پرست

21 posts in this topic
دارایی خودشان را در جلوی دیدگانشان می بریم، با خشم و کینه بسیاری شدت آتش خود را دو چندان کردند.

آخ چقدر با این تیکّه حال کردم. قیافه عراقی ها اون لحظه دیدنی بود.  :1 (7):

11 people like this

در برخی منابع صحبت از فرار تعدادی از هایندهای عراقی در طی عملیات توفان صحرا ،به ایران است.ایا در این مورد اطلاعاتی دارید؟

متاسفانه هیچ هلیکوپتر عراقی در جریان عملیات طوفان صحرا به ایران فرار نکرد و تنها یک فروند پس سی 7 شانس آورد و پیش از انتقال 142 فروند هواپیمای عراقی به ایران فرار کرد.

ضمنا خبر دارید که ان تنها فروند BELL214ST عراقی که در جنگ به غیمت ما در امد سرنوشتش چه شد؟

یک عکسی دارم از بدنه یک فروند  214ST در نمایشگاه پنها که البته به نظر میرسد نوساز باشد تا متعلق به ان 214ST غنیمتی:

این هلیکوپتر به دلیل پرتاب نارنجک به درون آن در جزیره فاو به شدت آسیب دید و هنوز پس از گذشت سالها قطعات آن تامین نشده است. در جریان نمایشگاه کیش سال 1391 این هلیکوپتر با عجله سرهم بندی شد و با تریلی و سپس کشتی به جزیره کیش منتقل و درون سالن نمایشگاه به نمایش درآمد و توسط وزیر دفاع آن زمان شهریار و بالگرد ملی نامیده شد.

بعدا برنامه بر این شد که این هلیکوپتر را تغییرش بدهند و با نصب تیغه های پایداری به طرفین سکان افقی آن و همچنین طراحی یک دماغه جدید و نصب ملخ بل 412 تبدیل به بالگرد ملی نمایند، اما تنها طرح آن بر روی کاغذ بود و عملی نشد.

24 people like this

http://uupload.ir/files/r9so_000poa.jpg

تصویر از البوم شهید احمد شعبانی ورکی

8 people like this

بسيار عالي .عكسي بينظير كه در جايي ديده نشده .

6 people like this

احيانا اگر عكسهاي بيشتري از زمان غنيمت اين پرنده عراقي در اختيار داريد ممنون ميشم به اشتراك بگذاريد .پروژه خوبي است براي بازسازي صحنه با ماكت يا دايوراما

5 people like this

در 8 دقیقه قبل، IRIAF گفته است :

احيانا اگر عكسهاي بيشتري از زمان غنيمت اين پرنده عراقي در اختيار داريد ممنون ميشم به اشتراك بگذاريد .پروژه خوبي است براي بازسازي صحنه با ماكت يا دايوراما

فکر کنم فقط همین رو داشتم. تصویر رو از نت پیدا کردم .

4 people like this