Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

حضور بالگردهای هوانیروز در مراسم رژه روز ارتش در سال 97

به مناسبت روز ارتش انجام شد؛
57 بالگرد بازآماد شده‌ی هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در آسمان محل برگزاری رژه نیروهای مسلح به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران به پرواز درآمدند.
 
 

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، 57 بالگرد هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران که توسط متخصصان داخلی بازآماد شده است، دقایقی پیش بر فراز آسمان محل برگزاری رژه نیروهای مسلح به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی در جوار مرقد مطهر امام خمینی (ره) به پرواز درآمدند.

این بالگردها شامل بالگردهای هجومی، شناسایی و پشتیبانی همچون کبرا مسلح به سامانه موشکی شفق، 206، 214 مجهز به سامانه‌های راکت‌انداز و آتش جانبی برای انهدام اهداف زرهی دشمن و شنوک هستند.

پرواز 57 بالگرد بازآماد شده‌ بر فراز حرم مطهر امام خمینی (ره)

هوانیروز ارتش پشتیبانی از نیروهای زمینی در عملیات‌ها و ماموریت‌ها را بر عهده دارد و در دوران دفاع مقدس نقش آفرینی‌های بسیاری داشته است که از جمله شهدای شاخص هوانیروز شهیدان شیرودی و کشوری هستند.

همچنین یکی از بالگردها منقش به پرچم جمهوری اسلامی ایران است که هدایت این پرواز و کل پرواز جمعی با امیر قربانی فرمانده هوانیروز ارتش است.

پرواز 57 بالگرد بازآماد شده‌ بر فراز حرم مطهر امام خمینی (ره)

پیام منقش شدن این بالگرد به پرچم کشورمان، اینگونه عنوان شده است که هواپیمایی نیروی زمینی برای دفاع از عزت پرچم تحت امر ولایت همواره آماده است.

 

منبع:http://defapress.ir/fa/news/287184/پرواز-57-بالگرد-بازآماد-شده‌-بر-فراز-حرم-مطهر-امام-خمینی-ره

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

بالگردهای هوانیروز بر فراز حرم مطهر امام (ره) رژه رفتند

 

 

ده‌ها فروند از بالگردهای هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با پرواز بر فراز حرم مطهر امام خمینی (ره) از مقابل جایگاه رژه رفتند.

به گزارش خبرنگارمهر، بالگردهای هوانیروز  ارتش جمهوری اسلامی ایران در مراسم روز ارتش در تهران، با پرواز بر فراز حرم مطهر امام خمینی (ره) از مقابل جایگاه رژه رفتند.

دراین رژه ده‌ها فروند از انواع بالگردهای بل ۲۰۵ ، بل ۲۰۶، بل ۲۱۴ و بالگرد های سنگین شینوک، بالگردهای تهاجمی کبرا و سایر بالگردهای هوانیروز ارتش که به موشک شفق و دوربین دید در شب مجهز شده اند حضور داشتند.

رژه مشترک نیروهای مسلح به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران در جوار مرقد مطهر امام خمینی (ره) با حضور رئیس جمهور و فرماندهان ارشد نیروهای مسلح در حال برگزاری است.

 

 

منبع:https://www.mehrnews.com/news/4274192/بالگردهای-هوانیروز-بر-فراز-حرم-مطهر-امام-ره-رژه-رفتند

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0