Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

رژه روز ارتش هر سال بدتر از سال قبل!!

چند روز پیش مراسم رژه روز آجا برگزار گردید که شاهد ضعفها و کاستی هایی در آن بودیم . عدم رژه هوایی پرنده های نهاجا از آن جمله می باشد البته صرف نظر از علت آن .حتی اگر بر فرض مثال پرنده های نهاجا در رژه امسال حضور داشتند بازهم آن شکوه مراسمات ابتدای سالهای 70 و ماقبل رانداشتند.این درحالی است که اوج رژه ارتش در بخش هوایی از جمله رژه پرنده های نهاجا نهفته است.  دیگر ضعف این مراسم مشابه چند سال اخیر رژه بسیج کوی های سازمانی آجا می باشد که نتیجه آن مشخص می باشد . ظاهراً برخی تسلیحات نیز جدیداً به سازمان رزم آجا پیوسته اند ازجمله در بخش پدافندی ولی نکته اینجاست که تقریباً سامانه های جدیدی که به اصطلاح رونمایی شده اند برخی از آنها همان سیستمهای قدیمی قبل از انقلاب می باشند که تنها نامشان عوض شده!! رژه یگانهای پیاده نیز تقریباً نظم و شکوه دهه های پیشین را نداشت. و مواردی از این دست . در لینک های پایین نیز که مربوط به خبرگزاری های داخلی می باشد خبر مراسم رژه روز ارتش منتشر شده که تقدیم می گردد.

http://www.aja.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=ALBUM&CategoryID=b8789b0b-9886-4e12-94fb-8ecaaa0f102e&WebPartID=eaee0bf1-06ba-4215-9694-6c59b1fe0ea1&ID=afa3d5a9-7cdb-4af7-8462-e8f5cdf0e826

http://nahaja.aja.ir/Portal/home/?news/62745/65393/1500008/مراسم-رژه-روز-ارتش-آغاز-شد؛

http://www.aja.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=ALBUM&CategoryID=b8789b0b-9886-4e12-94fb-8ecaaa0f102e&WebPartID=eaee0bf1-06ba-4215-9694-6c59b1fe0ea1&ID=acfcee23-045a-40bb-9f9f-17ffd98706ef

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13970129000110

4 people like this

آن زمان بگذشت و آن پیمانه ریخت 

یه زمانی ارتش فرماندهانی داشت که نظامی بودن و ارتش نظم و انضباط زیبایی داشت ، الان فقط لباس نظامی دارند ، نباید توقعی داشت 

5 people like this

بله متأسفانه حقیقت تلخ است . فقط باید امیدوار بود که ارتش منحل نگردد آن هم با شرایط فعلی منطقه وگرنه نتیجه فاجعه بار خواهد بود.

4 people like this

بقول تیمسار شهرام رستمی:

الان فقط در ارتش فقط تقوا مد نظر است. تقوا هم انتها ندارد

4 people like this

به خاطر همین است که ارتش به این حال و روز افتاده هرکه ریشش بیشتر مقامش بالاتر! و هرکه با چفیه بود جایگاه فرماندهی اش محکمتر خواهد بود!

2 people like this

خدا را شاکرم زمانی از ارتش بیرون آمدم که ارتش نسبت به امروز در اوج بود . هنوز بازماندگان ارتش قدرتمند دهۀ 50 کم و بیش در این سازمان با قدمت بالا حضور داشتند . مدتی است که برای گرفتن کارت معافیت فرزندم و دریافت کارت ایثار در یگان سابق و لشکر77 تردد داشتم . وقتی پروندۀ راکد خدمتی ام را از لشکر گرفتم تا به امور جانبازان ببرم نامه ای را دیدم که مربوط به مجروحیتم در جنگ بود . با دوستی صحبت کردم گفت اقدام کن برای دریافت کارت جانبازی . از مشهد به تربت حیدریه رفتم تا سوابق خدمتی ام را در گردان 163 بررسی و صورت سانحه ای برایم تنظیم کنند .

بعد از مدتی که در بایگانی به دنبال پرونده گشتند اعلام کردند که پرونده ای از من وجود ندارد . البته این را چند سال قبل نیز فردی از بازرسی تیپ177 به من تلفنی گفته بود . گفتم بهرحال بر اساس این مدرک داخل پروندۀ لشکر77 من مجروحیت دارم و باید اقدام کنم تا کارت جانبازی ام را بگیرم . یکی از پرسنل با من مشغول صحبت شد و گفت میخواهی چیکار کنی کارت جانبازی را ؟ امروزه هیچ فردی به فکر جانبازان نیست . فقط در مراسمی که نان عده ای در آن مراسم است چند جمله ای از جانبازان صحبت میکنند . سالی یکی دوبار رهبر و چند مسئول به خانۀ جانباز و آزاده ای میروند . امروزه شهیدان ارزش بیشتری از جانبازان و آزادگان و ایثارگران دارند . گفتم این را میدانم و دلیل مهمتر بودن شهیدان این است که شهیدان برای مسئولین خرج و مخارجی ندارند . شهیدان دلاور جنگ هشت ساله نزد پروردگار خود روزی میخورند . ولی جانباز و آزاده و ایثارگران امروزه هیچی که نخواهند به قدر روزی بخور و نمیر از نظام و حکومت توقع دارند . در اخبار یکی دو روز قبل که دیدم موسوی فرماندۀ کل ارتش گفت اگر سپاه نبود کشور هم نبود با خود گفتم باید با وجود چنین شخصی در سمت فرماندهی کل ارتش فاتحۀ ارتش ایران را بخوانیم . ایکاش این آقای موسوی این جناب امیر فرماندۀ کل ارتش بجای خوشیرینی هایی از این دست کمی به فکر پرسنل ارتش می بود . آقای موسوی شاید شما در جنگ زیاد به اوضاع مشرف نبودید . اما بدانید که اگر ارتش نبود ، اگر ارتش در جنگ شرکت نداشت ، اگر تجهیزات و تسلیحات ارتش نبود و اگر پرسنل دلاور ارتش ، نوجوانان و جوانان و درجه داران و افسران دوره دیده در ارتش قبل انقلاب تحت فرماندهی فرماندهان باسواد و دوره دیده نبودند نه تنها کشور عزیزمان ایران که هیچی و هیچکسی امروز نبود . و اگر ارتش نبود امروزه شما هم در این مسند نبودید تا بر قلب ارتشیان اینگونه زخم بزنید . بهرحال فعلا شما هستید و میدان تاخت و تازی که خالی از رقیب است . پس بتازید تا این اسب سرکشِ بی وفا نیز همانگونه که راکبان قبل از شما را بر زمین گذاشت شما را نیز بر زمین بگذارد و منتظر قضاوت نسل آینده بمانید که خیلی زود در خصوص عملکردتان قضاوت خواهند کرد .  

5 people like this

در سازمانی که به سرباز بگویند مرخصی می دهیم ناهار ، شام، صبحانه را در خانه بخور بیا

در ارتشی که صابون ،مسواک و... را ندهند و بگویند خودت تهیه کن

در ارتشی که بگویند.....

آن ارتش مرده است

آموزش مفهومی ندارد

و...

3 people like this

در سازمانی که به سرباز بگویند مرخصی می دهیم ناهار ، شام، صبحانه را در خانه بخور بیا

در ارتشی که صابون ،مسواک و... را ندهند و بگویند خودت تهیه کن

در ارتشی که بگویند.....

آن ارتش مرده است

آموزش مفهومی ندارد

و...

با درود خدمت استاد نازنین جناب ابراهیمی سعید عزیز شاید حدود یک دهه پیش نیز این استحقاقی ها از سوی ارتش وجود داشت ولی متأسفانه الآن را اطلاعی ندارم . با توضیحات شما این شرایط احتمالاً چند وقتی است وجود دارد . و این موضوع حاکی از افت هرچه بیشتر بودجه ارتش دارد. شرم باد بر برخی از آقا زاده ها که با تضعیف ارتش در واقع تیشه به ریشه کشور می زنند.

2 people like this

استاد تلخک رسیدن بخیر 

خسته نباشید 

په توقعاتی دارید بخدا 

2 people like this