Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

آشنایی با قاصد بمب 2000 پوندی نهاجا

خبرگزاری تسنیم به معرفی یکی دیگر از محصولات دفاعی بومی سازی شده یعنی بمب قاصد پرداخته که لینک آن تقدیم حضور سروران گرانقدر می گردد.

 

https://www.tasnimnews.com/fa/news/1397/02/11/1712769/ساخت-ایران-بمب-هوشمند-2000-پوندی-قاصد-تصاویر

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

والا اونها هم همین بمب 2000 پوندی و کل خانواده ام کا رو با سیستمهای هدایت لیزری و جی پی اس و ins و غیره و ذالک مجهز کردن اما به اندازه ای که ما اون رو با سیستم هدایت تصویری مجهز کردیم ادعا ندارن

بهتر نبود در نامگذاری ها دقت بکنن؟؟؟؟ضمن اینکه به نظر من بهتره بجای رونمایی هر ساله روی موارد بهینه سازی تمرکز بکنن تا تنوع در زرادخانه هامون بالاتر بره

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

بله حق باشماست البته این بمب قاصد تنها یک نمونه کوچک از این تبلیغات و بزرگ نمایی ها است . نمونه هایی از تولیدات به اصطلاح ملی هستند که با مشابه خارجی مو نمی زنند و شاید از نظر کارایی نیز پایین تر از نمونه اصلی باشند ولی با نام های عربی به ملت معرفی می شوند . به طور مثال موشک های خانواده طوفان که درواقع همان موشک های تاو هستند و ....

3

Share this post


Link to post
Share on other sites
دفاع پرس گزارش می‌دهد؛
بمب هوشمند قاصد با سر جنگی 900 کیلوگرمی قادر است اهداف مورد نظر را در شعاع صد کیلومتری مورد اصابت قرار دهد.
 
 

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، پیشرفت در عرصه تکنولوژی صنعتی سبب به وجود آمدن نسل نوین تسلیحات هوشمند با کمترین ضریب خطا در حوزه تسلیحات زمین‌پایه و هواپایه شده است که قابلیت‌های هر کدام در نوع خود قابل بررسی و تجزیه و تحلیل است.

ساخت تسلیحات هواپایه هوشمند دور ایستا به جهت افزایش قابلیت تهاجمی جنگنده بمب‌افکن‌های نهاجا و تخریب اهداف پیش از رسیدن به مواضع خطر و پدافندی دشمن چندین سال است که مورد توجه نیروی هوایی ارتش و صنایع دفاعی در حوزه رزم و درگیری هوایی قرار گرفته است.

صنعت دفاعی با همکاری سازمان جهادخودکفایی نیروی هوایی ارتش در سال 88 تولید بمب هوشمند سنگین 2 هزار پوندی خود را با نام قاصد آغاز کرده و تست عملیاتی آن را نیز در همان سال با موفقیت بر روی جنگنده اف 4  به پایان رساند.

بمب قاصد

بمب هوشمند قاصد با بهره‌گیری از هدایت تلویزیونی غیرفعال (TV-Passive) به طرف اهداف متخاصم حرکت کرده و با توجه به بهره‌گیری از سامانه های ضدجنگال دشمن توانایی انحراف و انهدام آن را نخواهد داشت. بهره‌گیری از هدایت تلویزیونی به خلبان این اجازه را می دهد که بمب قاصد را از لحظه پرتاب تا زمان برخورد به هدف مورد نظر هدایت کند.

بهره‌گیری از سیستم دورایستا موجب می‌شود تا خلبان پیش از رسیدن به منطقه خطر و تور پدافندی دشمن یعنی در منطقه امن اقدام به پرتاب بمب کرده و از همان منطقه بمب را به سوی هدف هدایت کند.

همچنین این بمب هوا به سطح قادر است تا شعاع 40 کیلومتری بدون دخالت خلبان به سمت هدف مورد نظر پرواز خودکار داشته باشد.
 

بمب قاصد

مدل اولیه این بمب حدود 50 کیلومتر برد داشته و مدل ثانویه آن با استفاده از پیشرانه راکتی بردی معادل 100 کیلومتر را پیدا کرد و بالک‌های آن نیز در مقایسه با نمونه‌ اولیه کوچک تر شده‌است.

بمب دوربرد قاصد که از ارتفاع ۹ هزار متری پرتاب می‌شود با بهره‌گیری از سیستم الکترونیکی، قادر به تعقیب و انهدام اهداف ثابت و متحرک در سطح می‌باشد.

 

 

منبع:http://defapress.ir/fa/news/294872/آشنایی-با-سنگین‌ترین-بمب-نیروی-هوایی-ارتش

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

با سلام مجدد

اگر منظور تون از انتشار این مطالب معرفی محصولات داخلی هست بهتره یک پست باعنوان کلی برای همه شون در نظر بگیری وگرنه  اینم مثل زیر دریایی غدیر قدیمیه

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

فکر خوبی است . البته منبع دوم مربوط به خبرگزاری دفاع پرس می باشد که در راستای تکمیل این پست این مطلب را در اینجا ارسال کردم . یک پست کلی هم می توانستم ایجاد کنم که دربرگیرنده پستهای فوق باشد ولی دیدم مطالب را در تایپیک های مربوطه اگر ایجاد نمایم شاید بهتر باشد و هر پست در تایپیک مر بوطه ایجاد گردد. اگر مطالب جدیدی نیز در سایر منابع راجب محصولات داخلی منتشر شد آن مطالب را در قسمتها و تایپیک های مربوطه ارسال خواهم نمود تا دوستان بدانند آن مطلب مربوط به کدام تایپیک می باشد.

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0