Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

امیر رستگاری به دفاع پرس خبر داد؛ طراحی و تولید سامانه های شبیه ساز پدافندی و رهگیری موشکها

امیر دریادار «امیر رستگاری» رییس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس اظهار داشت: اکنون قادریم تمامی شبیه‌سازهای نظامی و غیرنظامی (هوایی، دریایی، زمینی، خودرویی، ریلی و...) را در داخل کشور طراحی و تولید کنیم و دیگر نیازی به خارج از کشور نداریم. این شبیه‌سازها با ارزش افزوده، خدمات پس از فروش و هزینه کمتر توسط سازمان‌های صنعتی وزارت دفاع و شرکت‌های دانش بنیان در خدمت مشتریان قرار می‌گیرد.

وی افزود: بخش کوچکی از تولیدات سازمان‌های وزارت دفاع و شرکت‌های دانش بنیان در حوزه شبیه‌سازها مربوط به بخش نظامی است. در بحث سیستم‌های دریایی شبیه‌سازهایی توسط سازمان صنایع دریایی طراحی و تولید شده است. در بحث پدافندی و رهگیری موشک‌ها نیز سامانه‌های شبیه‌سازی توسط سازمان صنایع هوافضا طراحی و تولید شده است.

امیر رستگاری خاطرنشان کرد: علاوه بر این توانایی ارائه آموزش مدیریت نبرد و مدیریت هوشمند در پدافند هوایی و مقابله با موشک‌های کروز زمین به زمین با استفاده از شبیه‌سازها را به نیروهای نظامی داریم.

رییس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع عنوان کرد: بخش بیشتر سامانه‌های شبیه‌ساز کاربرد تجاری دارند که در حوزه‌های پزشکی، تفریحی، دریایی، شهری و... قابل استفاده هستند. به عنوان نمونه شبیه‌ساز قطار شهری مشهد توسط وزارت دفاع ساخته و اجرا شده است. سامانه شبیه‌ساز شبکه توزیع توان و داده‌ها نیز که برای تمامی ابرسامانه‌ها مانند قطار، هواپیما، بالگرد و شناور کاربرد دارد، طراحی و ساخته شده است.

امیر رستگاری در خصوص اهمیت شبیه‌سازها بیان داشت: ارتقای توان کاربران در بکارگیری سامانه‌های نظامی اهمیت بسیار زیادی دارد و از آن جایی که استفاده از آن سامانه‌ها پیچیده و هزینه‌بر است، طراحی و تولید سامانه‌های شبیه‌ساز در دستور کار قرار گرفته است. این سامانه‌ها این امکان را به ما می‌دهند تا کاربران در شرایط مختلف اعم از جوی و محیط پیچیده رزم آموزش ببینند.

وی تصریح کرد: ساخت سامانه‌های شبیه‌ساز از 20 سال پیش در دستور کار سازمان‌های وزارت دفاع قرار گرفته است و در سال‌های اخیر شرکت‌های دانش بنیان در این زمینه افزایش یافته است.

رییس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع خاطرنشان کرد: لازم است ایده‌ها، تحقیقات و پژوهش‌های حوزه شبیه‌سازها جمع آوری شود و متخصصین، محققین، پژوهشگران و شرکت‌های دانش بنیان این حوزه شناسایی شوند تا تضارب آرایی بین مشتریان، فروشندگان و متخصصان شبیه‌سازها به وجود آید.

 

 

منبع:http://defapress.ir/fa/news/291760/طراحی-و-تولید-سامانه‌‌های-شبیه‌ساز-پدافندی-و-رهگیری-موشک‌ها

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0