Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در قرارگاه شمال شرق مراسم افطاری برای کودکان تحت پوشش بهزیستی برگزار شد

1
 
با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مراسم افطاری در اولین روز ماه مبارک رمضان در قرارگاه شمال شرق برای کودکان تحت پوشش بهزیستی گلستان علی در مشهدالرضا(ع) برگزار شد.
 

به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، مراسم افطاری در اولین روز ماه مبارک رمضان در قرارگاه شمال شرق برای کودکان تحت پوشش بهزیستی گلستان علی در مشهدالرضا(ع) با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استاندار خراسان رضوی و فرمانده قرارگاه شمال شرق نزاجا  برگزار شد.

‌ دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم گفت: یکی از مهمترین وظایف ما در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حمایت ویژه از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست بوده و خواهد بود و تمامی  زیرمجموعه های وزارت کار را به ‌خصوص بهزیستی را مکلف کرده‌ایم که حمایت لازم را از گروه‌های خاص جامعه داشته باشند.

دکتر علی ربیعی افزود: همه ساله در ماه مبارک رمضان اولین روز را درکنار بچه‌های تحت پوشش بهزیستی بوده ام و امسال توفیق دارم که اولین افطاری را در جمع فرزندان گلستان علی در مشهدالرضا(ع) هستم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه یکی از مشکلاتی که با آن مواجه هستیم بحث کودکان کار ست، خاطرنشان کرد: بررسی‌های صورت گرفته نشان می‌دهد که بیش از ۷۰ درصد کودکان کار تهران اتباع خارجی و بعضاً نیز دارای خانواده هستند.

وی تصریح کرد: در جمع کودکان کار گروهی سودجو داریم که با این افراد برخورد قانونی و قضایی صورت می گیرد، گروهی که در جهت منافع خودشان سوءاستفاده از کودکان کار را دارند.
دکتر ربیعی گفت: تعدادی از کودکان کار دارای خانواده هستند که خانواده آن‌ها یا اعتیاد دارند و یا به شکلی فرزندان خود را جهت کسب درآمد و کمک به امرار و معاش خانواده به سر کار می‌فرستند که وظیفه ما نگه داری از این کودکان است.

 دکتر علی ربیعی با اشاره به این که در جلسه‌ای که با حضور اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس، دولت و دستگاه قضایی داشتیم موضوع حمایت قضایی از کودکان کار را مطرح کردیم، گفت: در آن جلسه مقرر شد که اگر اتباع خارجی هم بخواهند سوءاستفاده ‌ای از کودکان کار داشته باشند با آن‌ها هم طبق قانون برخورد شود.

وی با اشاره به کمک وزارت رفاه به گروه های نیازمند واقعی گفت: این گروه از کودکان را به چرخه تحصیل باز می‌گردانیم و با خانواده‌های آنان نیز به عنوان مددکار برخورد شده و در حد توان حمایت لازم را از کودک و خانواده‌اش خواهیم داشت.

علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: یکی از برکات ماه مبارک رمضان برپایی سفره‌های ساده افطاری و یکی از نقاط ضعفی که ممکن است به‌وجود آید این است که خدای نکرده این سفره‌های ساده تبدیل به سفره‌های تجملاتی بشود.

وی افزود: کارکنان قرارگاه منطقه‌ای شمال‌شرق مدت هفت سال است  که  سنت خوبی را در اولین روز ماه مبارک رمضان اجرا می‌کنند و سفره‌های ساده افطاری‌ را برای کودکان تحت پوشش موسسه گلستان علی پهن می‌کنند.

 

منبع:http://nezaja.aja.ir/Portal/home/?news/89271/89311/1503981/مراسم-افطاری-برای-کودکان-تحت-پوشش-بهزیستی-برگزار-شد

 
2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0