Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

دفاع پرس گزارش میدهد؛ افزایش توان زرهی نیروی زمینی با تانک «اقارب»

«اقارب» اولین تانک چرخدار ایرانی است که با مختصاتی جدید و متناسب با تهدیدات روز طراحی و ساخته شده و قادر است در شرایط جنگ الکترونیک فضای پارازیته را مدیریت کرده و ارتباط خود را با بخش فرماندهی و کنترل حفظ کند.

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، یکی از مهمترین تجهیزات دفاعی در عرصه رزم زمینی بهره‌گیری از توان زرهی موثر و قدرتمند است. آتش متحرک، شکست خطوط دشمن، مراقبت از نیروی انسانی و مقابله با انواع نفربرها و خودروهای تاکتیکی دشمن از جمله توانمندی‌های یگان زرهی هر نیروی زمینی است، که ارتش‌های جهان متناسب با نیاز عملیاتی به آن می‌پردازند.

اهمیت قدرت زرهی به اندازه‌ای است که در منازعات زمینی تفوق و برتری نسبی معمولا با نیرویی است که از قابلیت زرهی موثرتر و قدرت آتش مناسبتر برخوردار باشد.

بر اساس این گزارش، سازمان جهادخودکفایی نیروی زمینی ارتش در فرودین سال 94 در راستای ارتقای توان زرهی و ایجاد خطوط دفاعی موثر در عرصه رزم زمینی از تانک جدید خود با عنوان «اقارب» رونمایی کرد. «اقارب» نخستین تانک چرخدار ایرانی است که به «توپ 90 میلی متری» مجهز است و توانایی انهدام اهداف زمینی را تا شعاع 5 الی 7 کیلومتری دارد.

تیربار فرماندهی این تانک 12.7 میلیمتری منصوب بر روی برجک این تانک بر قابلیت های پدافندی آن افزوده است. همچنین نسبت توان به وزن آن یک به سه است.

سه عنصر تحرک، آتش و محافظت در طراحی و ساخت این تانک مد نظر قرار گرفته شده، که تلفیق این سه عنصر بر شانش حضور این سامانه متحرک پرتاب آتش در صحنه نبرد افزوده است.

این تانک به آخرین نسل از تجهیزات کنترل آتش مجهز شده و سیستم تعلیق آن نیز مستقل است. «اقارب» که از  4 نفر خدمه استفاده می کند، متناسب با تهدیدات منطقه‌ای و نیاز روز نزاجا ساخته و طراحی شده است.

تانک «اقارب» به جای شنی از 8 چرخ فعال برخوردار است که این بر قابلیت ها و مانورپذیری آن در صحنه نبرد می افزاید.

همچنین این تانک به سامانه ضد جنگال مجهز است و در شرایط جنگ الکترونیک قادر است فضای پارازیته را مدیریت کند و ارتباط خود را با بخش فرماندهی و کنترل حفظ کند.

به گفته امیر مسعود زواره‌ای رییس سازمان جهاد خودکفایی نزاجا تانک چرخدار «اقارب» اولین تانکی است که با مختصاتی جدید طراحی و ساخته شده است.

افزایش توان زرهی  نیروی زمینی با تانک «اقارب»

به پاس قدردانی از رشادت‌های امیر سرافراز نیروی زمینی «شهید سرلشکر حسن اقارب‌پرست»، این تانک به نام این شهید مزیّن شده است.

 

منبع:http://defapress.ir/fa/news/293382/افزایش-توان-زرهی-نیروی-زمینی-با-تانک-اقارب

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

این سوسک سبز بزرگ در رده تانک ها نیست 

 

این در خانواده bmpها قرار میگیره ، به معنی خودرو زرهی چرخدار 

 

یعنی اینها اینقدر چیز شدن که تفاوت تانک و bmp هم نمیدونن ؟

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

می دونن خیلیم خوب می دونن. خودشون و زدن به اون راه

1

Share this post


Link to post
Share on other sites

اول اینکه این طرح  مال چند سال پیشه 

دوم اینکه من اگر جای اقارب پرست بودم از توی گور بلند میشدم میرفتم ثبت احوال فامیلیم رو عوض میکردم و هر گونه شباهت ظاهری و اسمی با این لگن رو تکذیب میکردم

 

سوم اینکه اگر جنگ بشه حاضرم برم لپ فرمانده دشمن رو گاز بگیرم اما بجای اون سرباز پشت دوشکا نباشم

مطمئنم اساتید فن تایید میکنن که این وسیله از فحش ناموشی هم برامون بدتره 

 

مورد دیگه اینکه من فکر کنم اینا اون فرمایش امام رو که فرمود ارتش باید حفظ شود رو با ادوات باید حفظ شود اشتباه گرفتن وگرنه معنی نداره که ما وسیله ای رو سرهم بندی کنیم که از همون اول شکست خوردنش در برابر دشمن قطعیه

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

یعنی تو  کل ارتش یک نفر نخبه برای ارائه طرح پیدا نمی شه که دست به چنین طرح های مزحک و مزخرفی می زنند؟ ارائه چنین طرح هایی نه تنها پیشرفت نیست بلکه پسرفت و عقب گرد به حساب می آیند.

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

من که شخصا هلاک این پیشرفت تسلیحات و تجهیزات شدم . کم مونده بود با دیدن این دستاورد عظیم به کما برم ولی ظاهرا هنوز عمرم به دنیا باقی بود . تا رونمایی از دستاوردی و بگو بخندی دیگر ایام بکام

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

همینطوری ارتش بودجه درست درمون نداره اون وقت این پولها رو اینطوری اسراف می کنند . با این اوصاف ارتش چطور می خواد پیشرفت کنه ؟در عجبم .

1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0