Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

معاون هماهنگ کننده نداجا خبر داد؛ راه اندازی منطقه دریایی ولایت در بندر «جاسک»

معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش از راه‌اندازی منطقه دریایی ولایت در بندر «جاسک» و استقرار 2 پایگاه دریایی در سواحل مکران خبر داد.

 
راه‌اندازی منطقه دریایی ولایت در بندر «جاسک»به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، امیر دریادار حمزه‌علی کاویانی در محفل انس با قرآن کریم در مرکز آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم (ع) نیروی دریایی رشت با بیان اینکه پس از جنگ جهانی دوم قطب‌بندی‌های نظامی در سراسر جهان شکل گرفت، اظهار داشت: کشور‌های استکباری ازجمله آمریکا در تلاش بودند تا فردی را برای حمله به ایران پیدا کنند و در این بین صدام را برگزیدند.
 
وی با بیان اینکه آمریکا صدام را فریب داد و جنگ تحمیلی را در سال ۵۹ آغاز کرد، افزود: پیش از حمله نیروی بعث عراق به ایران چندین حمله نظامی دیگر نیز علیه ایران و انقلاب انجام‌ شد؛ هرچند صدام رسماً به کشورمان حمله نکرده بود.
 
معاون هماهنگ‌کننده نیروی دریایی ارتش وحدت رزمندگان در سایه رهبری امام راحل را علت اصلی پیروزی در جنگ نام برد و گفت: در عملیات بیت‌المقدس بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ شهید و ۲۴ هزار جانباز تقدیم انقلاب و اسلام شد و این‌همه فداکاری تنها در سایه وحدت و ولایت‌مداری بود.
 
وی با اشاره به اقدامات بی‌نظیر نیروی دریایی ارتش در عملیات بیت‌المقدس تصریح کرد: جابه‌جایی رزمندگان در رودخانه کارون، پشتیبانی خطوط مواصلاتی و اسکورت ۱۰ کشتی ازجمله اقدامات نیروی دریایی در جنگ تحمیلی بود و موجب شد تا عراق از آب‌های کشور بیرون رانده شود.
 
معاون هماهنگ‌کننده نداجا از راه‌اندازی منطقه دریایی در بندر جاسک خبر داد و خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک با تکمیل تجهیزات پیش‌بینی شده، منطقه دریایی جاسک با نام ولایت راه‌اندازی می‌شود.
 
امیر دریادار کاویانی همچنین از استقرار 2 پایگاه دریایی در سواحل مکران هم خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا با توسعه سواحل مکران زمینه توسعه فعالیت‌های نیروی دریایی ارتش را در این سواحل مهم فراهم کنیم.

 

منبع:http://defapress.ir/fa/news/293186/راه‌اندازی-منطقه-دریایی-ولایت-در-بندر-جاسک

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

خیلی هم نمیشه تاسیسات مون رو به سمت پاکستان منتقل بکنیم چون ممکنه اونها هم هوس حمله به ما رو بکنن و باز یک ابادان دیگه و خرمشهر دیگه مون میره زیر برد توپخانه پاکستان

اگر این اقدام رو در زمان شاه انجام داده بودیم میشد با خیال راحت تنگه هرمز رو بست و خرخره عراق و متحدانش رو حسابی فشار داد اما الان باید به این هم فکرکرد که امریکا میتونه از روبرو به بنادر دریای مکران حمله موشکی و توپخانه ای و هوایی کرد

پس بهتره اخر کار رو همین اول کار دید

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

بله این احتمال وجود دارد که شهرها ومناطق مرزی زیر برد آتش توپخانه ویا موشک دشمن قرار بگیرند. ولی در مقابل امکانات دفاعی نیز در این مناطق و متناسب با شرایط آنها در نظر گرفته می شود . تا در شرایط ضروری بتوان به موقع یا پاسخ دشمن را داد و یا دست کم سرعت  جلوی پیشرفت نیروهای دشمن گرفته شود تا نیرو های کمکی به مناطق مورد مناقشه و درگیری اعزام گردند.

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

فکر نمیکنم کمیت خیلی مهم باشه

باید دید کیفیت این پایگاهها چطورهستند

 

اگر قرار باشه ده تا پایگاه بسازن و در هر پایگاه ده تا سرباز و یه توپ باشه خیلی جالب نیست تا اینکه همه این امکانات رو توی یک پایگاه بطور صحیح و اصولی قرار بدن. 

 

البته نباید استفاده از اصل استراتژیکی بودن پایگاه هم غافل شد، یک پایگاه در یک نقطه استراتژیک و حساس خیلی خیلی کاربردی تر از صد تا پایگاه در نقاط کم اهمیت و بی اهمیت هست، اصلی که در ساخت پایگاه‌های قبل از انقلاب به درستی رعایت شدن

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

بله . به طور حتم چینش اصولی مناطق نظامی نیز بسیار مهم است . مانند چینش و احداث پایگاه های شکاری نهاجا که ساختار آن زمان شاه ایجاد شد.

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0