Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

مشارکت در مسابقه نزاجا

104 posts in this topic

باشه بفرست منم طرحم رو میفرستم البته بعد از شما

3 people like this

من نظرم عوض شد و زودتر از شما طرحم اماده رونمایی هست  خخخخ

این طرح ترکیبی از دو هرم نامتقارن هست که در پهن ترین بخش طرح به هم متصل میشن

هرم زیرین برای دفع هرنوع موج انفجار و ذخیره سوخت و مایعات از هر نوع و هرم بالا محل جایگیری سایر تجهیزات هست

اون بالای راس هرم هم محلی برای سنسورهای تشخیص هر نوع هشداری از نوع لیزری و راداری

اینطوری میشه در مقابل حملات بیشتری دوام اورد و کم پیدایی بیشتری نیز داشت

البته باید سیستم مراقبت و نظارت بر محیط و همینطور فرایند مسلح کردن توپ بطور خودکار باشه

DSC00270 - Copy.JPG

4 people like this

نقاشی تو که از من بدتره : SHOUT :

توی طراحی جدید محل اتصال شکسته و زاویه دار خودش یه مشکل هست که باید رفع بشه 

تا فردا یه نقاشی خفن تر میکشم میفرستم : SHOUT :

3 people like this

جناب کروناس 2000 عزیز اگر تانک مورد نظر به صورت حرمی طراحی شود ازنظر ورود و خروج خدمه مشکلاتی به وجود خواهد آمد چون در این صورت تعداد دریچه کمتری می توان روی این طرح نصب کرد . این البته طرح ظاهری تانک است . راجب طراحی و چیدمان داخلی این تانک نیز می توان طرحی ارئه داد. که البته طرح داخلی تانک به مراتب پیچیده تر از طرح بدنه آن می باشد و معمولاً نیاز به کمی مهارت و تخصص دارد.

3 people like this

اینو فرستادم تا بدونی چقدر نقاشی من بهتره : SHOUT :

خارج از شوخی ، من این مدل با ارتفاع کم رو ترجیح میدم 

در نگاه اول شاید خیلی شبیه به عقرب به نظر برسه ، از سه قسمت تشکیل شده ،که میشه به سه قسمت فرماندهی ، آتش و موتور اون رو تقسیم کرد ، به خاطر ارتفاع کم میشه روی اون یه اسلحه منحنی زن هم قرار داد ، بخاطر ارتفاع کم و سطح منحنی به راحتی دیده نمیشه ، قدرت مانور خوبی هم داره 

به جای شنی اهنی شاید یه شنی لاستیکی رو بشه انداخت که وزن مجموعه رو هم کم کنه 

8d1a_whatsapp_image_2018-06-07_at_6.32.2

4 people like this

در 18 ساعت قبل، Crounus2000 گفته است :

من نظرم عوض شد و زودتر از شما طرحم اماده رونمایی هست  خخخخ

این طرح ترکیبی از دو هرم نامتقارن هست که در پهن ترین بخش طرح به هم متصل میشن

هرم زیرین برای دفع هرنوع موج انفجار و ذخیره سوخت و مایعات از هر نوع و هرم بالا محل جایگیری سایر تجهیزات هست

اون بالای راس هرم هم محلی برای سنسورهای تشخیص هر نوع هشداری از نوع لیزری و راداری

اینطوری میشه در مقابل حملات بیشتری دوام اورد و کم پیدایی بیشتری نیز داشت

البته باید سیستم مراقبت و نظارت بر محیط و همینطور فرایند مسلح کردن توپ بطور خودکار باشه

DSC00270 - Copy.JPG

سلام 

این طرح شما دقیق شبیه به طرح داوینچی هست که بعنوان نخستین مبدع ارابه زرهی شناخته میشود . فقط توپ طرح داوینجی روی یک برجک گردان مستقر بود 

4 people like this

در 3 ساعت قبل، kalafe2006 گفته است :

اینو فرستادم تا بدونی چقدر نقاشی من بهتره : SHOUT :

خارج از شوخی ، من این مدل با ارتفاع کم رو ترجیح میدم 

در نگاه اول شاید خیلی شبیه به عقرب به نظر برسه ، از سه قسمت تشکیل شده ،که میشه به سه قسمت فرماندهی ، آتش و موتور اون رو تقسیم کرد ، به خاطر ارتفاع کم میشه روی اون یه اسلحه منحنی زن هم قرار داد ، بخاطر ارتفاع کم و سطح منحنی به راحتی دیده نمیشه ، قدرت مانور خوبی هم داره 

به جای شنی اهنی شاید یه شنی لاستیکی رو بشه انداخت که وزن مجموعه رو هم کم کنه 

8d1a_whatsapp_image_2018-06-07_at_6.32.2

سلام 

نمای روبروی طرح شما شبیه به تی -62 یا تی -55 هست 

4 people like this

راجب کامیونهای ریو ام 35 آمریکایی نظرات خود را نیز بیان نمایید و گرنه نظر خود را راجب همین جیپ کا ام نیز بیان نمایید قبول است.

حقیقت اینکه من مدل کامیون ها نمیدانم . فقط میدانم که ارتش خودروهایی داشت بنام ریو - گاز66 - جیپ کا ام که به جیپ فرماندهی مشهور بود . تا قبل از واگذاری از تویوتاهای لندکروز ژاپنی هر فرمانده یک جیپ داشت .

fw4k_images.jpg

البته از جیپ کا ام برای توپ106 و آمبولانس هم استفاده می شد

cixz_1417_carimage6194973_0_thumb_450_30

188_tlc7905.jpg

در مورد کامیون ریو آنچه را بیاد دارم این است که الحق کامیون هایی قدرتمند بودند . در سال 64 در شمالغرب گردنه های مسیر اشنویه به ارتفاعات کلاشین را هرگز گمان نمیکردم ریو بتواند بالا برود . تا آن سال کارایی ریو را در بیابان های خوزستان دیده بودم . قبل اعزام یگان به ارتفاعات کلاشین چند نفری رفته بودیم و محل استقرار یگان را شناسایی و برگشتیم . نمیدانم چه ماجرایی رخ داد که من از قافله جا ماندم .

ss68_index02.jpg

یک خودروی ریو تجهیزات اسلحه خانۀ گروهان را باگیری کرده و آمادۀ بالا رفتن از گردنه ها شده بود . سوار بر ریو شدم و راه افتادیم . همه چیز خوب بود . کم کم به گردنه هایی رسیدیم که هر آن با خود میگفتم الان است که کامیون تا اشنویه عقب عقب برود . ولی در کمال تعجب دیدم که زوزه کشان خود را بالا می کشید . گردنه هایی بود که فقط با دنده 1 بالا میرفتیم . در یکی از لحظه های تعویض دنده سبک به سنگین راننده با کمک گرفتن از پا دنده را جا زد . در گردنه ای هم جوش آورد که مجبور شدیم به وسیلۀ برف های بجا مانده در کنار جاده کامیون را سرد کنیم . از بابت مصرف سوخت هم که باید بگویم قاتل بنزین بود .

اما گاز66 خودرویی بود چهاردنده که لور دنده پشت صندلی راننده قرار داشت . دنده ها پیکانی بود . ماشین جالبی بود . گواهینامۀ 3 ارتشی را با همین خودرو گرفتم . گاز66 در تمام یگانهای نظامی وجود داشت . شهربانی و ژاندارمری هم داشت . راستی گواهینامۀ پایه3 ارتش برابر با گواهینامۀ پایه 1 بود .

71qe_index.jpg

خودروهای سبک مانند جیپ کا ام خودرویی بسیار تیز بود . دارای قدرت ولی از بابت سرعت حرفی برای گفتن نداشت . ولی تویوتا ها انصافا قدرت و سرعت را با هم داشتند . ارادتمند : تلخک

5 people like this

تویوتا fj-60 هم خودروی فوق العاده ای بود 

4 people like this

با درود فراوان خدمت استاد تلخک نازنین و خیلی خیلی ممنون از توضیحاتی که ارائه فرمودین فتح بابی شد تا خاطره ای از شما استاد نازنین را بشنویم . درسالهای قبل از انقلاب ارتش بیشتر نیروی زمینی خودروهای آمریکایی جیپ آهو و سیمرغ را داشته که فکر کنم همان زمان جنگ از خارج شدند. خودروهای تویوتا زمان جنگ وارد سازمان رزم ارتش و سپاه شدند . جیپ کا ام ها نیز معمولاً به عنوان خودروی فرماندهی و یا با تجهیز به تفنگ 106 به عنوان خودرویی مسلح عمل می کردند. یک سری از کامیونهای روسی دماغ دار با نام کراز بودند که بیشتر در مناطق شمال غرب و غرب از آنها استفاده می شد . مثل ل-64 سابق و ل-28 سابق . آن هم به دلیل شرایط محیطی این مناطق.یعنی به دلیل کوهستانی بودن. درمناطق شرقی و جنوبی نیز به طور معمول کامیونهای زیل و گاز 66 . ضعف همین کامیونهای گاز 66 روسی موتور بنزینی آنها بود که مصرف سوخت را بیش از حد افزایش می داد. البته با توجه به تغییر شرایط نبردهای امروزی دیگر این نوع خودروها جایگاه قبلی را ندارند ویا به کل از رده عملیاتی خارج شده اند. به طور مثال الآن در ارتش آمریکا کامیونهای ریو جای خود را به کامیونهای زره پوش داده اند که تا حدی درمقابل انفجار ها مقاوم هستند . و تا حدی ایمنی سرنشینان نسبت به خودروهایی که دهه های پیش درخدمت بودند بیشتر شده . در ارتش کشور ما نیز متأسفانه هنوز از خودروهای مجهز به زره خبری نیست وهنوز بنزهای 911 و امثالهم ستون فقرات ترابری نیروی زمینی هستند. هرچند تعدادی از خودروها از رده عملیاتی خارج شده اند و خودروهای دیگری جایگزین آنها شده اند ولی تا استاندارد جهانی هنوز فاصله بسیار است.

3 people like this

سلام استادان گرامی

من همین الان از جنوب رسیدم

چون تاریخ شارژ انترنت گذشته بود یک لحظه روشن کردم تا شارژ کنم

با یک بازیگوشی وارد انجمن شدم و این پست جالب را دیدم

اگر اجازه دهید من آخر وقت امروز اگر ازخواب بیدار شدم و گرنه فردا خدمت برسم

آخه 20 ساعت بدون استراحت راندم

3 people like this

ضمن عرض خوشامد به جناب سروان عزیز

تا شما نیم چرت بزنید من به حساب دوتا از این دوستان برسم بعد نظر شما رو برای این طرح ها به شدت لازم داریم خصوصا اینکه قاتل زرهی هم هستید

----------------------

ایده اصلی هندسه هرمی رو پس از مشاهده تانک چیفتن از نزدیک به ذهنم رسید

همینطور در برخی کلیپها شاهد کمانه کردن راکتهای پرتابی به بدنه تانک بودم

همین اتفاق در برخورد سنگ با سطح آب هم بطور فراوان خودم انجام دادم پس برخورد زاویه دار با سطح تماس به شرطی که زاویه از حد معینی بیشتر باشه به خودی خودش یک زره فعال و محافظ کل تانک محسوب میشه که البته سطح شبیدار موثر ما تا حدی با طرح کاهش ارتفاع " کلافه " همخوانی هم داره .

و هرچه این بدنه ساخته شده صاف تر باشه و تجهیزاتی که در تانک نصب شده کمتر از بدنه بیرون بزنه ما عملکرد بهتری رو از این زره خواهیم دید

اونچه که "ناشناس عزیز" میگن خب میشه دریچه ها و منافذ هم  همراستا با سطوح کلی طراحی بشن و هیچ منافاتی با ساختار کلی نداره

در مورد سیستمهای داخلی هم اگر بجای دید زدن مستقیم بیرون توسط خدمه از دوربین مدار بسته استفاده بشه و اگر بجای توپچی یک سیستم خودکار اتشبار در تانک نصب بشه اونوقت تعداد نفرات رو میشه به دو نفر رسوند و این دونفر که همزمان راننده و توپچی و فرمانده و مسئول مخابرات هستند در کنار هم و در یک محفظه میشه اونها رو از صدمات وارده حفاظت کرد

و میشه حتی در صورت انفجار تانک بصورت یک کپسول از تانک اجکت کرد

///////////////

در مورد طرح "کلافه"

اگر بصورت قطار با 3 بخش باشه به نظر میاد به ناچار موتور در بخش جلو نصب بشه و توپ مستقیم زن هم در همون واگن جلویی و احتمالا نفرات راننده و توپچی هم در جلو

اونوقت برای واگن میانی تسلیحات منحنی زن و مهمات مربوطه و نفراتش و احتمالا یک اتشبار پدافندی و در واگن سوم هم چیزی جز تانک عظیم سوخت و مهمات مصرفی و احتمالا تجهیزات مخابراتی و راداری و منابع تولید برق و یا امدادی

و به هر صورت کل مجموعه نمیتونه از زرهی متفاوت و با درجه کم برخوردار باشه پس افزایش وزن خیلی زیاد معادل 3 تانک و یک موتور برای کشیدن هر سه واگن که باید زورش برسه وگرنه در مانورها موفق نیست که به این ترتیب موتور خیلی بزرگی باید نصب بشه و به همراهش احتمالا مکانیک هم باید حضور داشته باشه

ضمنا این تانک فقط می تونه از کمربندی شهرها رد بشه و همینطور اقدامات اختفا و استتارش خیلی بیشتر از یک تانک با هر اندازه ای هست

احتمالا هم منظورت از شنی لاستیکی همون کفشک هایی هست که روی شنی نصب میشه تا صدای شنی روی سطوح سفت کم بشه وگرنه کل شنی اگر لاستیکی باشه فکر نکنم از در پادگان بتونه خارج بشه

3 people like this

ضمن عرض خیر مقدم خدمت جناب سروان ابراهیمی سعید عزیز که بعد از مدتی دوباره به انجمن تشریف آوردند. و درود خدمت دیگر دوستان . راجب طرحی که جناب کلافه عزیز ارئه دادند چند سوال به ذهن بنده حقیر رسید که با اجازه مطرح می کنم . اول اینکه نحوه ارسال مهمات به توپ چگونه خواهد بود ؟با توجه به اینکه هر بخش به صورت جدا گانه طراحی شده . و درواقع خدمه چگونه می توانند به مهمات دسترسی داشته باشند؟ موتور این تانک چند تاست ؟ یعنی هربخش موتور جدا گانه ای دارد ویا کل مجموعه فقط با یک موتور به حرکت در می آید؟ اگر این تانک فقط یک موتور داشته باشداضافه شدن 2 بخش دیگر باعث سنگینتر شدن تانک شده و در نتیجه قدرت مانور تانک ضعیف خواهد بود. نحوه اتصال این بخش ها به چه صورت خواهد بود آیا با پین این اتصال ها انجام خواهد شد یا با شیلنک و لوله های رابط تقریباً مشابه با واگن های قطار؟ اگر بر اثر انفجار و ترکش های حاصل از آن بخش یا بخشهایی از تانک جدا شد در این صورت تانک مورد نظر بدون استفاده نخواهد شد ؟ فرضاً اگر بخش موتور جدا شود. 

3 people like this

به نظر من غیر از سوخت و برق که با کمک شیلنگ و اتصالات قابل انتقاله مابقی تجهیزات رو نمیشه منتقل کرد حتی نفرات هر بخش رو هم نمیشه 

3 people like this

به نظر من غیر از سوخت و برق که با کمک شیلنگ و اتصالات قابل انتقاله مابقی تجهیزات رو نمیشه منتقل کرد حتی نفرات هر بخش رو هم نمیشه 

اتفاقاً همین موضوع نیز به نظر بنده رسید .شاید بتوان برای انتقال سوخت از لوله  ویا شیلنک استفاده کرد ولی در مورد مهمات چنین امکانی وجود ندارد.

3 people like this