Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

مشارکت در مسابقه نزاجا

104 posts in this topic

درود بر دوستان عزیز 

تشکر ویژه از استاد ابراهیمی عزیز که این محفل رو بیش از پیش گرم کردند

بیانات زیبای شما نشان داد که تجربه چقدر در طراحی های بعدی موثر و مفید هستند، حلقه گمشده در تمامی صنایع ما همین بهره نبردن از تجربیات دیگران است 

استاد گرانقدر،  دو تا طرح بصورت کلی بیان شده در این پست، با یک نگاه اجمالی  معایب و مزایای هر کدوم رو بفرمایید و یکی رو انتخاب کنید تا به مرور اقدام به تغییرات و رفع معایب اون کنیم 

سایر دوستان عزیز، پیشنهاد میکنم اگر طرح و نظر دیگه ای دارن یک پست جدید با عنوان نوع طرح در قسمت ایده ها باز کنند 

@@@@@

در ضمن بنده دیروز بابا شدم، احتمالا یه مدتی کمتر به انجمن سر بزنم 

4 people like this

ky7c_%D9%85%D8%AA%D9%86-%D8%AA%D8%A8%D8%

جناب کلافۀ نازنین با درود

قدم نو رسیده مبارک و خیر باشه به لطف خدا .

5 people like this

جناب کلافه عزیز قدم نو رسیده مبارک به شادی و به سلامتی انشاء الله :140016094434711::140016094434711::140016094434711::140016094434711::140016094434711::140016094434711::140016094434711:

4 people like this

چطوری بابایی منم  کوچولوت : SHOUT :

مبارک باشه قدم نو رسیده مبارک باشه 

یه جوری قبلا امار داده بودی که من برای ماه دیگه برات حساب وا کرده بودم چطوری شد ؟؟؟خودتم سورپرایز شدی؟؟؟؟

پسره یا دختر ؟؟؟

اسمش رو چی چی گذاشتین ؟؟؟؟

شبیه خودته یا شبیه تیر طایفه عروس خانومه ؟؟؟

به سنت خاندان ما  "چشمای بچه چه رنگیه ؟؟؟؟"

یعنی اصلا نمیپرسن دختره یا پسر ؛ سالمه یا نصفه ست فقط رنگ چشم : SHOUT :

راستی چون هوا گرمه ممکنه بچه ت زردی بگیره  اگر تا 16 هم بالا رفت نترسی ها فوق فوقش پشت گوشش رو حجامت میکنی میاد پایین

4 people like this

12348_841.jpg

استاد گرامی جناب کلافه

تولد فرشته کوچک خوشبختیت مبارک .... روز هایتان آفتابی و شب هایتان مهتابی

3 people like this

سلام

ممنونم که به من واگذار نمودید

چرا گزینه حرکت را اول شروع نکنیم

1- چرخ خورشیدی یا چرخ محرک

2- شنی

3-چرخ پشتیبان شنی

4- چرخ هدایتگر یا چرخ دلاله

5- چرخ های جاده

این گوی و این میدان

بسم الله

4 people like this

چرخ یا غلطک پشتیبان (support roller) شنی جهت جدایش بخش زیرین شنی از روی چرخ های جاده تانک و حفظ فرم کشیده آن مورد استفاده قرار میگیرد

2 people like this

چرخ جاده یا road wheel   از اجزاء حرکتی اصلی تانک است. این بخش بسته به وزن تانک ، تعداد محور ها و نحوه تقسیم وزن بر روی هر محور از جنس متفاوت و با پیکربندی متفاوتی میسازند. در ادوات زرهی سبکتر پیکربندی چرخ ها به صورت یک بخشی و در تانک ها به جهت افزایش وزن پیکربندی چرخ ها به صورت دو بخشی است. جنس چرخ های جاده ادوات زرهی نیز از آلیاژهای مقاوم فولادی یا آلومینیومی است. بر روی چرخ های جاده ادوات زرهی لایه ای لاستیکی قرار داده میشود که وظیفه این لایه کاهش تنش و صدای ناشی از حرکت چرخ بر روی شنی است

c-1_ariete_17_of_21.jpg

2 people like this

با وجود استحکام اجزای حرکتی ، حرکت به صورت Off road آن هم در طولانی مدت برای تانک ها (به خصوص انواع سنگین غربی همچون آبرامز و لئوپارد) با مشکلاتی همراه است. به جز آسیب های وارده به سیستم تعلیق و شنی ، یکی از این هزینه ها لایه لاستیکی روی چرخ های جاده تانک است که در زمان حرکت در معابر خارج از جاده و در اثر تنش های وارده بر شنی و انتقال آن به چرخ های جاده ، به شدت آسیب دیده و از بین میروند. این لایه در حقیقت جهت حرکت نرم چرخ های جاده بر روی شنی ، کاهش تنش و صدای ناشی از حرکت تانک بر روی چرخ های جاده کشیده میشوند.

3 people like this

احسنت جناب سروان به نکات ریز قشنگی اشاره کردید

حالا اگر تانک ما برای حرکت به چرخ و شنی و .... نیاز نداشته باشه چی؟؟؟؟؟

تصاویر زیر رو ملاحظه بفرمایین

%D9%87%D8%A7%D9%88%D8%B1%DA%A9%D8%B1%D8%

Image result for â«ÙاÙرکراÙتâ¬â

Image result for â«ÙاÙرکراÙتâ¬â

یک تانک بدون نیاز به تماس با سطح به فرم هاور کرافت مجهز به توپ و موشک حد اقل این مزیت رو داره که با توجه به جریان هوای خروجی از زیر بدنه در محیط های آبی یا خاکی ایجاد پرده غبار میکنه که به نوعی دفاع موثر علیه نشانه گذارهای فروسرخ و لیزری هست و به سیستم تولید دود و پیچیدگی مربوطه نیازی نیست و حتی میشه روی رودخانه و برکه و دریاهای کم عمق هم ازش استفاده کرد

3 people like this

استاد مقوله هاورگرافت با خودرو جداست

تامین مداوم بالشتکهای مورد نیاز یک تانگ و نیز چگونگی ممانعت از اصابت ترگش و... به بالشتگه در خشگی، بار مالی وحشتناگی را در پی خواهد داشت(البته من آشنایی بیشتر با تجهیزات دریایی ندارم)

3 people like this

در پستهای عقب تر گفته بودم که روی بالشتکها رو با صفحات زره حفاظت میکنیم درست مثل ورقه های زرهی که روی چرخها و بغلهای تانک رو میپوشانند با این حساب چطور؟؟؟

3 people like this

درود وعرض ادب . به طور معمول استفاده از بالشتک در خشکی به طور مثال جاده های آسفالته به مرور زمان سبب آسیب دیدن قسمت زیرین بالشتک می شود . حتی هوا ناوها نیز  به جز موارد بسیار اندک روی خشکی حرکت نمی کنند . علاوه بر این برای باد شدن بالشتک معمولاً نیاز به یک پروانه بزرگ است که هنگام چرخش نیروی قابل توجهی تولید می کند . در سطح خشکی نیز با چرخش فن مورد نظر گردو خاک زیادی ایجادخواهد شدکه برای نیروهای خودی همراه نیز مشکلاتی را ایجادخواهد کرد. ناگفته نماند که استفاده از چرخ به خاطر قدرت مانور بیشتر و کمتر شدن اصتکاک مقرون به صرفه تر از بالشتک می باشد.

3 people like this

در 6 ساعت قبل، Crounus2000 گفته است :

در پستهای عقب تر گفته بودم که روی بالشتکها رو با صفحات زره حفاظت میکنیم درست مثل ورقه های زرهی که روی چرخها و بغلهای تانک رو میپوشانند با این حساب چطور؟؟؟

تانگ را دست و پا بسته به دشمن می دهیم

استاد هرچقدر وسیله سبکتر،،، آنهمه قدرت مانور بیشتر

3 people like this

در 4 ساعت قبل، ناشناس عجیب گفته است :

درود وعرض ادب . به طور معمول استفاده از بالشتک در خشکی به طور مثال جاده های آسفالته به مرور زمان سبب آسیب دیدن قسمت زیرین بالشتک می شود . حتی هوا ناوها نیز  به جز موارد بسیار اندک روی خشکی حرکت نمی کنند . علاوه بر این برای باد شدن بالشتک معمولاً نیاز به یک پروانه بزرگ است که هنگام چرخش نیروی قابل توجهی تولید می کند . در سطح خشکی نیز با چرخش فن مورد نظر گردو خاک زیادی ایجادخواهد شدکه برای نیروهای خودی همراه نیز مشکلاتی را ایجادخواهد کرد. ناگفته نماند که استفاده از چرخ به خاطر قدرت مانور بیشتر و کمتر شدن اصتکاک مقرون به صرفه تر از بالشتک می باشد

همه موارد را قبول دارم اگر نیاز بود من توضیح می دهم

2 people like this