Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

مشارکت در مسابقه نزاجا

143 posts in this topic
در 2 ساعت قبل، Crounus2000 گفته است :

خیلی دلم میخواد ببینم چطور میشه قوانین میدان نبرد رو به اون شکلی که دلم میخواد عوض کنم اینطوری شانس پیروزی خیلی بالاتره

سلام 

یک بنده خدایی بود در ارتش پروس قرن 19 ( فردیدریش فون برنهاردی )  اعتقاد داشت که چهره جنگها همواره در حال تغییر هست ولی قوانین ان هرگز تغییر نمی کنند 

5 people like this

در 15 ساعت قبل، Crounus2000 گفته است :

جناب سروان شما در مورد هر چیزی مطلب میزنید اما حاضر نیستید از سرنوشت اون هاور کرافت چیزی بگید

مگر خیلی حادثه تلخ یا خاطره تلخی با اون داشتید ؟؟؟؟

خیلی دلم میخواد ببینم چطور میشه قوانین میدان نبرد رو به اون شکلی که دلم میخواد عوض کنم اینطوری شانس پیروزی خیلی بالاتره

میشود با یادگیری و آموزش تروفندهای مختلف ، پیروز میدان شد اما قانون عوض نمی شود

شیر و یوز، هر دو شکارچیان ماهری هستند اما تاکنون دیده یا شنیده شده که یوز در نبرد با شیر پیروز شود

اما با ترفندهای مختلف، چرا!!!!! طعمه شیر را از چنگش در آورده است

5 people like this

پس می توان اینطور از صحبتهای دوستان چنین نتیجه گیری کرد و به این نتیجه رسیدکه استفاده از شنی و یا نهایتاً چرخ مقرون به صرفه تر از بالشتک هواست .خوب با این حساب می توان روی موارد دیگر تانک و خودروی زرهی بحث کرد . مثل نحوه چینش مهمات توپ . سوخت مناسب و جایگزین . آرایش مخزن سوخت نوع دفاع تانک و.... که اگر دوستان موافق باشند از یکی از موارد فوق و یا مواردی که از قلم افتاده می توانیم بحث را آغاز نماییم .

4 people like this

در 4 ساعت قبل، ناشناس عجیب گفته است :

پس می توان اینطور از صحبتهای دوستان چنین نتیجه گیری کرد و به این نتیجه رسیدکه استفاده از شنی و یا نهایتاً چرخ مقرون به صرفه تر از بالشتک هواست .خوب با این حساب می توان روی موارد دیگر تانک و خودروی زرهی بحث کرد . مثل نحوه چینش مهمات توپ . سوخت مناسب و جایگزین . آرایش مخزن سوخت نوع دفاع تانک و.... که اگر دوستان موافق باشند از یکی از موارد فوق و یا مواردی که از قلم افتاده می توانیم بحث را آغاز نماییم .

سلام 

الان به نظرم باید مزیت میان خودروهای زرهی چرخدار و شنی دار را با هم مقایسه کرد .

4 people like this

خب پس برمیگردیم به دو تا طرح اول که من و کلافه دادیم

روی اونها بحث کنیم چطوره؟؟؟

4 people like this

در 12 ساعت قبل، حسنعلی ابراهیمی سعید گفته است :

درخصوص زره و امنیتش منظورتان هست؟

از پایه شروع کنیم استاد

یکی از دو طرح رو انتخاب کنید تا با همین روند پیش بریم 

3 people like this

دوستان به اتفاق نظرات خود را راجب طرح های ارئه شده جناب مدیر و جناب کروناس 2000 عزیز بیان نمودیم . راجب این طرح ها دوستان نظرات خود را بیان نمایند تا با جمع بندی این نظرات سراغ طرح و ایده دیگری برویم . اما راجب طرح جناب مدیر . به نظر بنده این طرح بیشتر مناسب خودروهای نفربر و ترابری مناسبتر است تا خود تانک . بنده در یکی از سایتهای فضای مجازی طرحی قدیمی را دیده بودم که مطعلق به ارتش آمریکا بود . درواقع یک کامیون یدک کش تقریباً مشابه تریلی . از این طرح جناب کلافه عزیز می توان در امور لجستیک و پشتیبانی مثلاً حمل مهمات ازجمله گلوله های توپ وموارد مشابه استفاده کرد . درواقع قطاری که نیاز به ریل ندارد و انواع اقلام ضروری را می توان با آن حمل نمود . به نظر بنده طرح جناب کروناس عزیز برای تانک مناسبتر باشد. 

3 people like this

در 1 ساعت قبل، ناشناس عجیب گفته است :

دوستان به اتفاق نظرات خود را راجب طرح های ارئه شده جناب مدیر و جناب کروناس 2000 عزیز بیان نمودیم . راجب این طرح ها دوستان نظرات خود را بیان نمایند تا با جمع بندی این نظرات سراغ طرح و ایده دیگری برویم . اما راجب طرح جناب مدیر . به نظر بنده این طرح بیشتر مناسب خودروهای نفربر و ترابری مناسبتر است تا خود تانک . بنده در یکی از سایتهای فضای مجازی طرحی قدیمی را دیده بودم که مطعلق به ارتش آمریکا بود . درواقع یک کامیون یدک کش تقریباً مشابه تریلی . از این طرح جناب کلافه عزیز می توان در امور لجستیک و پشتیبانی مثلاً حمل مهمات ازجمله گلوله های توپ وموارد مشابه استفاده کرد . درواقع قطاری که نیاز به ریل ندارد و انواع اقلام ضروری را می توان با آن حمل نمود . به نظر بنده طرح جناب کروناس عزیز برای تانک مناسبتر باشد. 

درود بر شما 

میشه عکس طرحی که فرمودید رو اینجا قرار بدید 

2 people like this

درود وعرض ادب متأسفانه آدرس سایت مورد نظر را فراموش کردم ولی اطاعت امر سعی خود را می کنم تا عکس مورد نظر را پیدا کنم . ارادت

2 people like this

استاد ابراهیمی عزیز 

منتظر ادامه مطالب شما هستیم 

3 people like this

سلام

ادامه را عرض میکنم

شکل و قیافه خودروی زرهی باید به طوری باش که در حرکتها دچار مشکل نشود

پس

ادوات زرهی بسته به نوع و وزن از دو تکنیک برای عبور از موانع آبی استفاده میکنند تکنیک عبور از آب خودرو های نظامی همچون نفربرهای زرهی شناوری (Swim) است در حالی که تکنیک عبور از آب تانک ها با توجه به وزن بسیار زیادی که دارندعمق نوردی یا عبور از پایاب عمیق (Deep fording) است!

و یا عبور از گودال یا خندق (یا عبور از کانال) که با اصطلاحی تحت نام Trench شناخته میشود یکی از قابلیت های حرکتی زرهی است. عمده تانک های امروزی قابلیت عبور از کانال یا گودالی به عرض 2 الی 3 متر را بدون نیاز به ایجاد سطح عبوری دارند

ویا

گام عمودی یا Vertical Step یکی از ویژگی های حرکتی ادوات زرهی است که شامل عبور از سکویی با زاویه قائم در ارتفاع 0.5 الی 0.8 متر است

در عمل عبور از پایاب چنانچه مدت زمان عبور کوتاه و عمق کم آب کم باشد تانک نیازی به نصب تجهیزات مربوطه (لوله های هواگیری و اگزوز ، اصطلاحا اسنورکل) ندارد

خوب عزیزان تفسیر بفرمایند

3 people like this

استاد من اصلا متوجه نشدم 

لطفا زیر دیپلم  بفرمایید 

: SPOOK :

2 people like this

و یا عبور از گودال یا خندق (یا عبور از کانال) که با اصطلاحی تحت نام Trench شناخته میشود یکی از قابلیت های حرکتی زرهی است. عمده تانک های امروزی قابلیت عبور از کانال یا گودالی به عرض 2 الی 3 متر را بدون نیاز به ایجاد سطح عبوری دارند

منظور استاد از جمله بالا اشاره به عبور تانکها از زیر آبهای کم عمق مانند تی -72 و مجهز به پریسکوپ می باشد . این قابلیت در تی 72 های ارتش و سپاه نیز وجود دارد . ارتفاع آب بایدحدوداً 3 متر باشد یعنی کمی از خود برجک بالاتر . این شیوه برای عبور از رودخانه ها و درنهایت مناطق نزدیک به ساحل کاربرد دارد . البته اگر امکان درج  تصویر وجود داشت بهترمی شد این مطالب را درک کرد .

2 people like this

وانمندی عبور از مناطق ناهموار و پرمانع، گودال، رودخانه و حركت در زیر آب از دیگر قابلیت های کرار است.

3 people like this