Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

مشارکت در مسابقه نزاجا

104 posts in this topic

قابلیت عبور از رودخانه نه تنها مختص این نوع نفربرها بلکه حداقل در برخی از تانکها از جمله تی - 72 نیز وجود دارد . نه تنها عبور از رودخانه بلکه هنگام تخلیه از نوع خاصی از شناورها نزدیک سواحل نیز برای این نوع از ادوات زرهی امکان پذیر است.

3 people like this

استاد ابراهیمی عزیز 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم 

3 people like this

انبوهی از چیفتن های غنیمیت گرفته شده از ایران منطقه زبیدات عراق روز های قبل از امضای 598 - تابستان 1367

https://apis.mail.yahoo.com/ws/v3/mailboxes/@.id==VjN-eBIEgKIsgMPbMJ6MAJCe3cHs8ryvHCYuiYiSWcSH69AmuL1ExLt1hiBkOS0lMndhkNmqeVDhV5nw3-hn6Wrtuw/messages/@.id==AKRb32kwdvDYWzzwMQ86cNlRrD4/content/parts/@.id==2/thumbnail?appId=YMailNorrin

3 people like this

جناب سروان لینکتون قابل استفاده نیست

در ضمن در مورد ایده های مطرح شده و نواقص و نقاط قوت احتمالی شون حرف بزنید

ضمنا بگید اگر سوار بر نفربر مسلح به تاو بودید کدوم یک از این دو طرح راحت تر نابود میشد

3 people like this

در در ۱۳۹۷/۴/۱۵ ه‍.ش. در 8:34 PM، Crounus2000 گفته است :

جناب سروان لینکتون قابل استفاده نیست

در ضمن در مورد ایده های مطرح شده و نواقص و نقاط قوت احتمالی شون حرف بزنید

ضمنا بگید اگر سوار بر نفربر مسلح به تاو بودید کدوم یک از این دو طرح راحت تر نابود میشد

سلام استاد

منظورتان را در مورد دو مورد متوجه نشدم

3 people like this

در صفحه دوم همین پست من و کلافه دوتا طرح رو رسم کردیم و در اینجا ارسال کردیم منظورم برسی شما از منظر آسیب پذیری  و مقاومت در برابر تهاجم  موشکهای ضد زره و سایر ادوات بود

3 people like this

در در ۱۳۹۷/۴/۱۸ ه‍.ش. در 10:13 AM، Crounus2000 گفته است :

ر صفحه دوم همین پست من و کلافه دوتا طرح رو رسم کردیم و در اینجا ارسال کردیم منظورم برسی شما از منظر آسیب پذیری  و مقاومت در برابر تهاجم  موشکهای ضد زره و سایر ادوات بود

سلام

استاد گرامی

هدف از بحث چگونگی تولید نوعی زره پوش است

ولی از نظر ارایه تصاویر شما، باید عرض کنم مدیریت محترم این بار رفتند روسیه ، حتما آنجا دزدیده می شود و شما هم بنوعی ،

شاید!!!! شاید!!!!!

توسط عوامل شرق یا غرب ترور شوید

پس مواظب خودتان باشید

نبوغی که شما ارایه کردید بی همتاست!!!!!!!!!!!!!!!

در مورد هدف قرار دادن

باید عرض کنم موشک تاو ، هدایت شونده است و بسیار دقیق و داشتن کمی جسارت، دیگه هیچ هدفی از دست موشک در امان نخواهد بود

برای من کافی بود تیربار زره پوش را ببینم و کار ش دیگه تمام.

3 people like this

آخ آخ اگر بشه چی میشه 

اونوقت بچه هام رو میتونم بندازم گردن بنیاد شهید و با خیال راحت دانشگاه آزاد رو بدون شهریه برن بخونن خودمم یه سنگ قبر و یه قبر مجانی گیرم میاد 

شاید هم یه کوچه رو به نامم زدن

بابت تعریف تون هم از نبوغ بنده باید عرض کنم خیلی لذت بردم و سپاس گذارم چون کم پیدا میشه کسی اینجوری بنده رو در فضای حقیقی تحویل بگیره (سوای از شوخی )

طبق صحبتهای شما به نظر میاد تاو این قابلیت رو داره که در مرحله نهایی حمله ما اون رو به حالت عمودی به روی هدف هدایت کنیم اگر اینطور هست باید بخش بالایی بدنه هم از زره قدرتمندی برخوردار باشه درسته ؟

3 people like this

در 12 ساعت قبل، حسنعلی ابراهیمی سعید گفته است :

ولی از نظر ارایه تصاویر شما، باید عرض کنم مدیریت محترم این بار رفتند روسیه ، حتما آنجا دزدیده می شود و شما هم بنوعی ،

ممنون از لطفی که به ما دارید استاد 

میشه لطفا نقاط ضعف و قوت هر دو طرح رو جداگانه بفرمایید 

با تشکر فراوان 

3 people like this

در در ۱۳۹۷/۴/۱۹ ه‍.ش. در 11:23 PM، Crounus2000 گفته است :

آخ آخ اگر بشه چی میشه 

اونوقت بچه هام رو میتونم بندازم گردن بنیاد شهید و با خیال راحت دانشگاه آزاد رو بدون شهریه برن بخونن خودمم یه سنگ قبر و یه قبر مجانی گیرم میاد 

شاید هم یه کوچه رو به نامم زدن

بابت تعریف تون هم از نبوغ بنده باید عرض کنم خیلی لذت بردم و سپاس گذارم چون کم پیدا میشه کسی اینجوری بنده رو در فضای حقیقی تحویل بگیره (سوای از شوخی )

طبق صحبتهای شما به نظر میاد تاو این قابلیت رو داره که در مرحله نهایی حمله ما اون رو به حالت عمودی به روی هدف هدایت کنیم اگر اینطور هست باید بخش بالایی بدنه هم از زره قدرتمندی برخوردار باشه درسته ؟

سلام

شما چرا همه اش بفکر خودتون و بچه هاتون هستید

پس ما چی

البته ما هم(خدای ناکرده) جزعی از خانواده شهدا می شویم و نون تو روغن

انشاالله دهها سال زندگی پر برکت و پرعزت و با سلامتی داشته باشید

موشکهای ضد تانک در چند ثانیه به هدف می رسند که جای هیچ عکس العملی برای راننده نمی گذاره اگر مثل منهم ترسو باشد که چه شود

مثالی برایتان میگویم

در منطقه پاسگاه خاتمی و در امتداد جزیزه مجنون بودیم

تانگی بود هر وقت می آمد بالا بدون برو برگرد خساراتی اعم از جانی و مالی داشتیم

25 / 05 /65 روز جمعه بود

آقای هاشمی رفسنجانی در نماز جمعه و در مورد ازدواج موقت حرف می زدند من یک رادیو داشتم که الان هم دارمش،،،، داشتم گوش می دادم و گاهی عراق را می گرفتم و ترانه هایش را می شنیدم

خوابم برده بود.همگاری داشتیم بنام خسروی که اسیر شده بود بعدآ

مرا از خواب بیدار کرد که تانگ آومد بالا فکر کردم شوخی میکنه اما از دست پاچه گی وی فهمیدم درست مسگه

موشک را برای اریه یک بازدید صبح آماده کرده بودم

سریعا از خسروی خواستم کمکم کنه تا تانگ را بزنیم(البته بعلت کمبود موشک، باید برای تیراندازی از رکن سوم گردان در شرایط پدافندی اجازه می گرفتم که من اینکار را نکردم)

راننده مرخص شهری داشت، خودم نفربر را روی سکو بردم

خسروی از سلاح کالیبر 12/7 گرفت که چرخ نخوره

هدف را روی دوربین آوردم و دیدم تانگ به سمت من هدفگیری کرد

ماشه را هرچقدر چکاندم موشک روانه مشد

فرصتی بود که تانگ شلیک کنه

کلوله تانگ بحدی روی زمین بود که از روی آب  و یا خشگی عبور می کرد یک   v   شکلی را از خود بجا می گذاشت

من زبانم بند آمدتسیده بودم کلوله را براحتی می دیدم

فقط خسروی را گرفتم از روی تانگ پایین و داخل نفر برکشیدم و خودم هم کنارش افتادم کلوله تانگ با صدای وحشتناگی زمین خورد سریع به خسروی گفتم موشک فاسد شده یکی یگر می گذاریم

موشک را عوض کردیم و فرصتی بود تا خدمه تانگ عراقی از سلامتی ما با خبر شود

خسروی را از نفربر دور کردم که اگه اتفاقی افتاد حداقل یک نفر از بین بره.

چشمم را روی دوربین گذاشتم دیگه برای من دیر شده بود تانگ گلوله دوم را شلیک کرده بودفقط فرصت کردم در آنه ثانیه بشینم

گلوله با خشم هرچه بیشتری به خاکریز جلوی نفربر خورد وهرچی خاک و کل بود روی سرم ریخت

سریع بلند شدم و موشک را مسلح کردم و همان موقع متوجه شدم بر اثر عجله، موشک قبلی را مسلح نکرده بودم>>>>>>

موشک رها شد و در عرض چند ثانیه برجک تانگ روی زمین بود

البته کلوله اولی با فاصله تقریبا نیم متری به سمت راست نفربر خورده بود

مشخص هست کسی که کلوله را می بینه که بسمتش می آید کاری از پیش نخواهد برد

ارا دت

4 people like this

طرف داشته به قصد کشت به سمت جناب سروان ما شلیک میکرده  اونوقت ایشون وایستاده و از تماشای موج وی شکل  اون لذت میبرده 

با این اتفاقهایی که به سر شما اومده من فکر کنم مشکلاتی که این روزها داره پدر ملت رو در میاره واسه شما دست گرمی باشه 

بعضی ها با هفت تیر دوئل میکنن جناب سروان ما با گلوله تانک 

با این حساب من به شخصه وقتی در کنار شما هستم دیگه به فکر هیچی نیستم : SHOUT :

یه نکته ای !!! شما چطوری متوجه میشدین که فقط یه تانک می اومد از شما تلفات میگرفت؟؟؟؟

مگه شماره پلاک داشتن ؟؟؟ یا وقتی می اومد سمتتون خودشون رو معرف میکردن؟؟

بعدش سیستم هدفگیری اونها خطا داشت یا شما خوش شانس بودید؟؟؟

3 people like this

در ۱ ساعت قبل، Crounus2000 گفته است :

طرف داشته به قصد کشت به سمت جناب سروان ما شلیک میکرده  اونوقت ایشون وایستاده و از تماشای موج وی شکل  اون لذت میبرده 

نه آقا لذت نمی بردم

زبانم بند آمده بود

با این اتفاقهایی که به سر شما اومده من فکر کنم مشکلاتی که این روزها داره پدر ملت رو در میاره واسه شما دست گرمی باشه 

من دیگه فکر مال دنیا نیستم چون می دانم حقم را نمی توانم بگیرم یعنی نمی دهند و اگر هم خواهانش باشم فردا در صدا و سیما نمیگویند فلانی حقش را می خواست اسم اوباش و .... برایم تجویز میکنند

بعضی ها با هفت تیر دوئل میکنن جناب سروان ما با گلوله تانک 

چرا در جنگهای تن به تن با کلت و ژ3 وکلاش جنگیدم

با این حساب من به شخصه وقتی در کنار شما هستم دیگه به فکر هیچی نیستم : SHOUT :

آقا شما با این جمله بنده نوازی را به اوج رساندید ممنونم از شما

یه نکته ای !!! شما چطوری متوجه میشدین که فقط یه تانک می اومد از شما تلفات میگرفت؟؟؟؟

مگه شماره پلاک داشتن ؟؟؟ یا وقتی می اومد سمتتون خودشون رو معرف میکردن؟؟

این دو سؤال شما را یک جواب می دهم

در خط مقدم هر دو طرف،معمولا سنگر تانگ در کنار سنگر افراد می باشد

وقتی تانگی استارت می زد و با فشار گاز شروع به حرکت و آمدن روی سکو می شد محل هر تانگ و یا وسیله دیگه مثل 106 م م  مشخص می شد

بعدش سیستم هدفگیری اونها خطا داشت یا شما خوش شانس بودید؟؟؟

نمی دانم به چه نحوی توضیح بنویسم امیدوارم متوجه عرایض من بشوید

صبح از شرق افتاب می زد پشت سر ما بود و ما براحتی دشمن را می دیدیم و در این مواقع دشمن سمت ما را مثل سراب یا آب می دید

بعداز ظهر برعکس می شدما را عراقی ها خوب می دیدند و ما سمت آنها را مثل سراب می دیدیم(اشتباه دید چشم)

ظهر برای هر دو طرف مشکل بود تخمین مسافت دقیق.

در صورتی که ما یک خاکریز مضاعف داشتیم که خطای دید دشمن را دو چندان می کرد

این خطای دید اصابت کلوله را با نیم متر فاصله، باعث شد اگر سنگر بود در واقع در زمره انهدام بود

در خدمتم

3 people like this

خب بعد از کمی شوخی و تجدید خاطره با شما سرور گرامی خدمت شما عرض کنم طراحی بخش بالایی بدنه طرح من با بخش پیشانی تانک چیفتن و مرکاوا نسخه 4 شباهت داره ولی با این تفاوت که سعی کردم در همه ی جهتها زره طرح من از یکنواختی برخوردار باشه تا سمت و سوی حمله با موشک تاثیری در کارایی موشک نداشته باشه

مثلا اگر برخی تانکها از پهلو یا از پشت راحت تر صدمه میبینن سعی کردم تا این سمت آسیب پذیر در طرح وجود نداشته باشه

با این حساب شما در مواجهه با تانک چیفتن از روبرو یا مرکاوا و طرح من از هر سمت ؛ اونها رو چطور نابود میکنید

فرض اینکه شما در یک دوئل رودر رو نیستید و فرصت کافی هم دارید

همینطور اگر طرح "کلافه " دارای یک توپ در هر واگن باشه که تقریبا بطور همزمان 360 درجه رو پوشش بده

3 people like this