Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

تولید شناورهای جستجو و نجات توسط وزارت دفاع

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع از راه‌‌اندازی خط تولید موتور دیزل ملی و آغاز ساخت شناورهای جستجو و نجات در سازمان صنایع دریایی خبر داد.

 
 
 
تولید شناورهای جستجو و نجات توسط وزارت دفاع

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر دریادار امیر رستگاری رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفت‌و‌گویی ارائه گزارشی از دستاوردهای سازمان صنایع دریایی اظهار داشت: سعی خواهیم کرد با صنعت دریایی کشور تعامل مطلوبی داشته باشیم و در پیشروی آن صنعت کمک‌های ارزنده‌ای را به دولت محترم ارائه دهیم. در این راستا در حوزه شناورهای غیرنظامی با سازمان بنادر و دریانوردی قراردادهایی را منعقد کردیم و ساخت شناورها آغاز شده است.

 

وی با بیان اینکه سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع از سال آینده تعدادی از شناورهای لایروبی، جستجو و نجات و شناورهای مختلف را تولید خواهد کرد، افزود: در حوزه گردشگری نیز در حال انعقاد قراردادهایی با منطقه آزاد انزلی برای ساخت شناورهای گردشگری هستیم.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با اشاره به افتتاح خط تولید دیزل ملی 1300 اسب بخار توسط یک شرکت دانش‌بنیان با حضور سه وزیر دفاع، راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تصریح کرد: موتورهای دیزل به عنوان یکی از مولفه‌ها و شاخصه‌های  خود اتکایی و استقلال صنعتی هر کشوری که صاحب این صنعت می‌شود به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه حوزه حمل و نقل جاده‌ای، ریلی، دریایی، نظامی، مصارف نیروگاهی، معدن و حتی نفت متــاثر از تاثیر موتورهای دیزل است، ادامه داد: دستیابی به این صنعت برای هر کشوری استراتژیک، حائز اهمیت و تأثیرگذار در همه حوزه ها به شمار می‌رود.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران توسط دانشمندان و متخصصین خود صاحب صنعت ساخت دیزل ملی شده است، خاطرنشان کرد: این در حالی است که هنوز برخی از کشورها خط تولید را از یک کشور خارجی تأمین و وارد می‌کنند، اما در ایران بدون وابستگی به این توان دست یافته‌ایم.

 دریادار رستگاری با بیان اینکه که متخصصان داخلی خودشان با استفاده از صنایع بومی کشور، صنایع ریختگری ایران، صنایع ماشین کاری و فلزکاری، خط تولید بومی دیزل ملی را راه اندازی کردند، ادامه داد: در سال 1394 با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پروژه بومی سازی برای قطعات اصلی این دیزل تعریف شد.

وی با بیان اینکه در دیزل 1300 اسب بخار حدود 510 قلم قطعه مختلف به کار گرفته شده است، اضافه کرد: 6  قلم این قطعات اصلی است که متخصصان این حوزه معتقدند هر شرکت یا کشوری قادر باشـــد حداقل 70 درصد قطعات اصلی را طراحی، ساخت، تولید و ماشین کاری کند، این کشور به عنوان سازنده دیزل محسوب می‌شود.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع با بیان اینکه پروژه دیزل ملی 1300  اسب بخار در کمتر از 4 سال به نتیجه رسید، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با استفاده از ظرفیت و توان متخصصان متعهد داخلی و بدون  هراس از تحریم‌های دشمنان به دانش طراحی و ساخت قطعات اصلی دیزل دست یافت.

وی در پایان تاکید کرد: امروز به جرأت می‌توان ادعا کرد که سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح نماد عینی اقتصاد مقاومتی است و تمام سعی و تلاش خود را برای تحقق شعار سال به کار خواهیم گرفت.

 

منبع:https://www.tasnimnews.com/fa/news/1397/04/13/1768194/تولید-شناورهای-جستجو-و-نجات-توسط-وزارت-دفاع

 

1

Share this post


Link to post
Share on other sites

واقعا نسبت به بعضی کلمات حساسیت پیدا کردیم 

 

ملی 

رادارگریز 

هوشمند 

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

فکر می کنم باید کمتر سراغ یک سری خبرگزاری های داخلی بروید .

1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0