Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

گوشه ای از زندگی شهید «اسماعیل برنج آبادی»؛ رساندن مهمات برای سرکوب آشوبگران ورق شهادتش را مهر زد

وی در تاریخ 19 مهرماه 59، وقتی که افراد معاند انقلاب به پادگان ارومیه حمله کردند با وجود اینکه در دسته موزیک بود، ولی برای دفاع از پادگان و عقب‌راندن متجاوزین به کمک دیگر هم‌رزمانش شتافت و در هنگام انتقال مهمات به هم‌رزمانش بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید.

 

رساندن مهمات برای سرکوب آشوب‌گران ورق شهادتش را مهر زدبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع پرس، حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شده و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستاده‌اند. مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است.

شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌ها است. شهادت مُردن تحمیلی نیست، بلکه انتخاب آزادانه، آگاهانه و خلوت عاشق و معشوق است.

در ادامه شرح کوتاهی از زندگی شهید «اسماعیل برنج آبادی» یکی از شهدای دوران دفاع مقدس را می‌خوانید:

شهید اسماعیل برنج آبادی در سال 1332 در شهرستان ارومیه در خانواده‌ای مذهبی به دنیا آمد. از همان دوران نوجوانی غیرت و مردانگی در رگهایش جاری بود. این جوان رشید با توجه به علاقه قلبی‌اش به استخدام ارتش درآمد و در دسته موزیک به انجام وظیفه پرداخت. شهید برنج آبادی به علت انتقال دادن هشت قبضه اسلحه به نیرو‌های مردمی از طرف رژیم منفور پهلوی به اعدام محکوم شد که خوشبختانه انقلاب اسلامی پیروز شد و توانست از پادگان فرار کند.

شهید برنج آبادی عاشق امام (ره) بود. این ارتشی دلاور، خدمت به مردم و ایثارگری برای اسلام را یکی از مهمترین اهداف خود می‌دانست. وی در تاریخ 19 مهرماه 59، وقتی که افراد معاند انقلاب به پادگان ارومیه حمله کردند با وجود اینکه در دسته موزیک بود، ولی برای دفاع از پادگان و عقب‌راندن متجاوزین به کمک دیگر هم‌رزمانش شتافت و در هنگام انتقال مهمات به هم‌رزمانش بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید.

 

منبع:http://defapress.ir/fa/news/298015/رساندن-مهمات-برای-سرکوب-آشوب‌گران-ورق-شهادتش-را-مهر-زد

 

1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0