Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

اولین جشنواره ملی ایده پردازی نزاجا برگزار خواهد شد

رئیس مرکز مطالعات، تحقیقات و تدوین آیین نامه های رزمی نزاجا گفت: اولین جشنواره ملی ایده پردازی (شهید نامجو) در راستای برقرار حلقه اتصال بین نیروهای مسلح و مراکز علمی و دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ دوم عبدالرحیم لطفی رئیس مرکز مطالعات، تحقیقات و تدوین آیین نامه های رزمی نزاجا از برگزاری چهارمین جشنواره سازمانی و اولین جشنواره ملی ایده پردازی (شهید نامجو) خبر داد و گفت: در راستای تدابیر فرمانده نزاجا مبنی بر طرح های لبیک ۲۷ گانه، دو طرح لبیک مربوط به مرکز مطالعات، تحقیقات و تدوین آیین نامه های رزمی نزاجا است، از جمله طرح لبیک ۱۸ (حضرت علی اکبر) «ایده پردازی» که روز 22 مرداد ماه 97 برای اولین بار در ارتش و نیروی زمینی جشنواره ملی ایده پردازی «شهید نامجو» با حضور مقامات لشکری و کشوری در ستاد نیروی زمینی ارتش برگزار خواهد شد.

 

سرتیپ دوم عبدالرحیم لطفی بیان کرد: در راستای اجرای اوامر مطاع مقام معظم رهبری(حفظه الله) در استفاده از ظرفیت‌های داخلی و با تدابیر فرمانده محترم نیروی زمینی برای برقرار حلقه اتصال بین نیروهای مسلح و مراکز علمی و دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان که در دهه اخیر سهم به سزایی از شکوفایی علمی کشور داشتند تصمیم گرفتیم که این جشنواره را در سطح ملی برگزار کنیم.

 

رئیس مرکز مطالعات، تحقیقات و تدوین آیین نامه های رزمی نزاجا تصریح کرد: اهداف برگزاری این جشنواره؛ «ارائه ایده های نظری و صنعتی در راستای ارتقاء توانمندی‌های دفاعی در رزم زمینی»، «تعامل و تبادل علمی بین دانشگاه‌ها، مراکز علمی، صنعت و نیروهای مسلح»، «ایجاد بانک اطلاعاتی از توانمندی های صنایع و شرکت های دانش بنیان، دانشگاه ها و مراکز علمی در راستای ایده های نو در عرصه نظامی»، «تعمیم و توسعه یافته های نوین علمی و فعالیت های تحقیقاتی در راستای ارتقای توانمندی های نیروهای مسلح» و« بهره برداری از شرکت های دانش بنیان در راستای کاربردی کردن ایده ها» است.

 

وی افزود: جشنواره ملی ایده پردازی شهید نامجو در محورهای «ساختار سازمان در حوزه های دفاعی»، «سرمایه های انسانی و آموزش در حوزه دفاعی»، «تکنیک ها و تاکتیک ها در حوزه دفاعی» و «تجهیزات فناوری ها و سامانه های نوین در حوزه دفاعی» برگزار خواهد شد.

 

سرتیپ دوم عبدالرحیم لطفی گفت: جشنواره قبلی که در هفتم اسفند ماه سال ۱۳۹۶ با شرکت ابتکارات و ایده هایی در سطح داخلی یگان های نیروی زمینی برگزار شد، اما در ۲۲ مرداد ماه ۱۳۹۷ جشنواره ای ملی، متشکل از یک نمایشگاه عظیم با بیش از ۶۰ غرفه از دستاوردهای نیروهای مسلح، مراکز علمی، دانشگاه ها، شرکت های دانش بنیان، صنعت و کلیه دست‌اندرکار این حوزه برگزار خواهد شد.

 

وی افزود: در جشنواره امسال پنل های تخصصی برای ایده‌ها، نشست های علمی در اتاق های vip جهت مراکز علمی و شرکت های دانش بنیان و ارتباط آنها با مسئولین و دست اندرکاران نیروهای مسلح خواهیم داشت که بتوانند محصولات خود را به مسئولین ارائه دهند و تبادل اطلاعات و اخبار داشته باشند. همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان نیازمندی های نیروهای مسلح را دریافت کرده  و بتوانند در راستای تامین آن حرکت کنند

 

رئیس مرکز مطالعات، تحقیقات و تدوین آیین نامه های رزمی نزاجا اظهار کرد: از مجموع ۲۴۶۵ ایده که از سطح نزاجا، دانشگاه‌ها و مراکز علمی به مرکز مطالعات راهبردی نزاجا رسیده ۳۶ طرح توسط داوران برگزیده شد، ۲۱ طرح در حوزه صنعتی و 15 طرح در حوزه نظری.

سرتیپ دوم لطفی بیان کرد: بعضی از ایده های صنعتی از طریق جهاد خودکفایی نزاجا و مراکز صنعتی به انبوه‌سازی رسیده و بقیه هم این قابلیت را دارند که به انبوه سازی برسند. ایده های نظری هم برای نیروهای مسلح و به خصوص نیروی زمینی ارتش جنبه کاربردی دارد که با نظر تخصصی معاونت‌های نزاجا تشخیص داده شد در حوزه‌هایی از جمله علوم انسانی، آماد و ... این قابلیت را دارند که می توانند مشکلات نیروی زمینی را برطرف کنند.

 

وی افزود: با توجه به تغییرات محیطی در دنیای کنونی که با سرعت باور نکردنی در حال بروز و رخداد است، برای سازماندهی جهت حفظ موجودیت و پویایی سازمان ناگزیر از تغییرات مداوم هم زمان و حتی جلوتر از محیط هستیم و از زمان انتصاب امیر سرتیپ کیومرث حیدری به فرماندهی نیروی زمینی ارتش، چهار جشنواره ایده پردازی در نزاجا برگزار شده است و دو جشنواره در هر سال برگزار خواهد شد.

 

گفتنی است که نشست خبری چهارمین جشنواره سازمانی و اولین جشنواره ملی ایده پردازی(شهید نامجو) شنبه 20 مردادماه 97 با حضور اصحاب رسانه در مرکز مطالعات، تحقیقات و تدوین آیین نامه های رزمی نیروی زمینی ارتش برگزار خواهد شد.

 
 
 

منبع:http://nezaja.aja.ir/Portal/home/?news/89271/89311/1510434/اولین-جشنواره-ملی-ایده-پردازی-نزاجا-برگزار-خواهد-شد

 

1

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
ShowObjectPicture.aspx?Width=100&Height=
امیر سرتیپ دوم لطفی:22 مرداد؛ نخستین جشنواره ملی ایده‌پردازی نظامی برگزار می‌شود

رئیس مرکز مطالعات و تدوین آیین‌نامه‌های رزمی نیروی زمینی ارتش گفت: نخستین جشنواره ملی ایده‌پردازی شهید نامجو، روز 22 مرداد برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی ارتش،  امیر سرتیپ دوم عبدالرحیم لطفی رئیس مرکز مطالعات و تدوین آیین‌نامه‌های رزمی نیروی زمینی ارتش در نشست با خبرنگاران گفت: چهارمین جشنواره سازمانی و نخستین جشنواره ملی ایده‌پردازی نظامی شهید نامجو روز دوشنبه (22 مرداد) در ستاد نیروی زمینی ارتش برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در حاشیه این جشنواره، نمایشگاهی از ایده‌های کاربردی از وزارت دفاع، ارتش، ناجا و سپاه که تبدیل به محصول شده‌ و به تولید انبوه رسیده‌اند، برپا خواهد شد.

امیر لطفی هدف از برگزاری این جشنواره را بهره‌مندی از دانش و ایده‌های نو دانست و تصریح کرد: ساختار سازمان، تکنیک‌ها، تاکتیک‌ها و تجهیزات نوین در حوزه دفاع و سرمایه انسانی محورهای اصلی همایش ملی ایده‌پردازی است. همچنین برای شرکت‌کنندگان در نشست‌های علمی، امکان ارائه ایده‌ها به مسئولان و در صورت تایید، امکان عقد قرارداد وجود دارد.

وی با بیان اینکه ما ارتباط خوبی با دانشگاه‌های ارتش، دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد اسلامی داریم و تلاش ما بر استفاده از ایده‌های نو است، خاطرنشان کرد: در جشنواره امسال با حضور مقامات کشوری و لشکری از ایده‌هایی که در سال‌های گذشته ارائه شده و به تولید انبوه رسیده است، رونمایی خواهد شد.

امیر لطفی در ادامه گفت: نیروی زمینی در حوزه بهره‌برداری از ایده نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان محدودیت اعتباری ندارد. برای این جشنواره، سه هزار ایده ارسال شد،  36 ایده که کاربردی هستند گزینش شد و از این تعداد 21 ایده صنعتی و 15 ایده نظری است.

وی در پایان تاکید کرد: هدف ما تلاش جهت استفاده از توان و ظرفیت داخلی با توجه به فرمایشات فرمانده معظم کل قواست که منجر به بی‌نیازی کشور در تولید محصولات دفاعی شود.

 

منبع:http://www.aja.ir/portal/home/?news/73099/67557/1510590/22-مرداد؛-نخستین-جشنواره-ملی-ایده‌پردازی-نظامی-برگزار-می‌شود
 
2

Share this post


Link to post
Share on other sites

اونقدر دست دست کردیم که طرحها گزینش هم شدن

کاش در حد یک صفخه هم که شده طرح تانکها رو براشون ارسال میکردیم

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

تقصیر تو هست که همش از من ایراد میگیری 

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

رونمایی از دستاوردهای جدید نیروی زمینی ارتش + تصاویر

در‌ اولین جشنواره ایده‌پردازی شهید نامجو‌ چند محصول‌ جدید رونمایی شد.

رونمایی از دستاوردهای جدید نیروی زمینی ارتش + تصاویر

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، در‌ اولین جشنواره ایده‌پردازی شهید نامجو‌ که صبح امروز (‌دوشنبه) برگزار شد،  چند محصول‌ جدید رونمایی شد. 

یکی‌ از این‌ تجهیزات‌، پهپاد عمود پرواز  "هدهد 4"  با برد 100 کیلومتر، مداومت پروازی 4 ساعت و‌ قابلیت حمل محموله‌های گرم بود. 

این‌کوادکوپتر توسط گروه پهپاد حضرت ولیعصر نیروی‌ زمینی ارتش و با همکاری شرکت‌های دانش بنیان طراحی و تولید شده است. 

در این مراسم همچنین از جعبه مهمات ضدحریق که علاوه بر ضدآب و ضدضربه بودن، توانایی مقاومت در برابر 1200 درجه حرارت به مدت 3 ساعت را دارد، رونمایی شد.

سامانه فرماندهی و کنترل که توانایی برقراری ارتباط به صورت صوت و تصویر، انتقال دیتا به صورت کد و رمز در بستر ارتباطی  شبکه محور را دارد نیز در این جشنواره رونمایی شد.


1397052211062626815013954.jpg


139705221105204915013924.jpg


139705221105566515013944.jpg

 

 

منبع:https://www.tasnimnews.com/fa/news/1397/05/22/1801159/رونمایی-از-دستاوردهای-جدید-نیروی-زمینی-ارتش-تصاویر

 

 

0

Share this post


Link to post
Share on other sites

نمایشگاه دستاوردهای جشنواره ملی ایده‌پردازی برگزار شد

در حاشیه برگزاری اولین جشنواره ملی ایده‌پردازی شهید نامجو نمایشگاه دستاوردهای سه دوره گذشته این جشنواره برگزار شد.

 
 
 
نمایشگاه دستاوردهای جشنواره ملی ایده‌پردازی برگزار شد

به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری تسنیم، در حاشیه برگزاری اولین جشنواره ملی ایده‌پردازی شهید نامجو، نمایشگاه دستاوردهای سه دوره گذشته این جشنواره که به صورت سازمانی در نیروی زمینی ارتش برگزار شده بود، صبح امروز (دوشنبه 22مرداد) در ستاد فرماندهی نیروی زمینی ارتش برگزار شد.

امیر محمدحسین دادرس جانشین فرمانده کل ارتش، امیر کیومرث حیدری فرمانده نزاجا و امیر یوسف قربانی فرمانده هوانیروز، از جمله بازدیدکننده های این نمایشگاه بودند.

1397052209081887615012764.jpg1397052209092098615012774.jpg

 

منبع:https://www.tasnimnews.com/fa/news/1397/05/22/1800990/نمایشگاه-دستاوردهای-جشنواره-ملی-ایده-پردازی-برگزار-شد

 

0

Share this post


Link to post
Share on other sites
1
 
 

در جشنواره ایده پردازی نزاجا؛ دستاوردهای جدید نیروی زمینی ارتش رونمایی شد در مراسم اولین جشنواره ملی ایده‌پردازی شهید نامجو دستاوردهای جدید نیروی زمینی ارتش رونمایی شد

به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، در نخستین جشنواره ایده‌پردازی شهید نامجو‌ از چهار محصول‌ جدید در حوزه نظامی رونمایی شد.

کوادکوپتر عمود پرواز «هدهد 4»، توسط گروه پهپاد حضرت ولی عصر (عج) نیروی‌ زمینی ارتش و با همکاری شرکت‌های دانش بنیان طراحی و تولید شده است.

سامانه کنترل و فرماندهی با قابلیت برقراری ارتباط صوتی، تصویری و دیتایی بین یگان‌های عملیاتی در منطقه به صورت کد و رمز نیز در این مراسم رونمایی شد.

جعبه مهمات ضد حریق نیز رونمایی شد، این جعبه ضدآب و ضدضربه نیز هست.

لوله شبیه‌سازی شده 155 میلیمتری N45 هم رونمایی شد. این لوله به وسیله «نیکل‌فسفر» پوشش‌دهی شده که این پوشش باعث می‌شود خُردگی داخل لوله‌های توپ کاهش یابد.

 

منبع:http://nezaja.aja.ir/Portal/home/?news/89271/89311/1510802/دستاوردهای-جدید-نیروی-زمینی-ارتش-رونمایی-شد

 

1

Share this post


Link to post
Share on other sites
2
 
 

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی؛ مجلس حامی نیروهای مسلح است

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس حامی نیروهای مسلح است، گفت: هر جا نیروهای مسلح در عرصه دفاعی نیازمند حمایت مجلس باشد، کمک خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، بهروز نعمتی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس در اولین جشنواره ایده پردازی ملی شهید نامجو در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری(حفظه الله تعالی) در حال حاضر نیازمند توجه بیشتر به تولیدات ملی هستیم که خوشبختانه اتفاقات خوبی در این مسیر افتاده است. همکاران ما در ارتش، و نیروهای مسلح و شرکت های دانش‌بنیان زحمات زیادی کشیده اند.

 سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با اشاره به برگزاری اولین جشنواره ملی ایده پردازی شهید نامجو اظهار کرد: این گونه جشنواره ها می تواند مشوق بسیار خوبی برای شکوفایی نیروهای مسلح باشد که حرف های زیادی در عرصه IT و مخابرات برای گفتن دارند.

 
وی افزود: هر جا نیروهای مسلح در عرصه دفاعی نیازمند حمایت مجلس باشد، کمک خواهیم کرد.

نعمتی بیان کرد: در بحث های نظارتی نیروهای مسلح جزو مجموعه های منظمی هست که بودجه شان را به اجرای فعالیت های مشخص اختصاص می دهند و در نظارت های سالانه مجلس انحراف از بودجه آن ها بسیار ناچیز است.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس از نمایشگاه دستاورد‌های سه دوره گذشته این جشنواره که با بیش از هفتاد غرفه برپا شده بود دیدن کرد.

ShowPicture.aspx?ID=900f8468-2f59-4361-a

 
 
 

منبع:http://nezaja.aja.ir/Portal/home/?news/89271/89311/1510798/مجلس-حامی-نیروهای-مسلح-است

 

0

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
ShowObjectPicture.aspx?Width=100&Height=

وزیر علوم در جشنواره ایده پردازی نزاجا؛حمایت مالی از 1200 پروژه در راستای تقویت اقتدار دفاعی کشور

 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری از حمایت مالی 1200 پروژه در راستای تقویت اقتدار دفاعی کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در اولین جشنواره ملی ایده پردازی شهید نامجو نیروی زمینی ارتش گفت: در سطوح مختلف نیروهای مسلح نگاه ویژه‌ای به ایده پردازی، اندیشه های پویا و دانش پژوه با رویکرد دفاعی وجود دارد.

وی تاکید کرد: فعالیت های علمی در حل مسائل و پیشبرد اهداف بسیار راه گشا است زیرا در شرایط کنونی جهان، ایران در رقابت های آشکار و پنهان بسیاری قرار دارد و هر گونه غفلت در استفاده از دستاوردهای علمی و دانش بشری وضعیت دشواری را به همراه دارد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: در مباحث علمی، آینده پژوهی، ایده و رویا پردازی با گذر زمان دستاوردهای بسیار مهمی را به همراه داشته است، از این رو تفکر و اندیشه های پیشرو در زمینه های عملی، تحقیقاتی و فناوری مقدمه ای برای ایده پردازی منطبق با واقیعت را شکل می دهد.

غلامی گفت: در مجموعه های دانشگاهی توجه و تاکید بر وظایف آموزشی عاملی شده تا فرصت های ایده پردازی و آینده پژوهی اندکی کمرنگ شود.

وی بیان کرد: امروز سیاست های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حول حمایت از پژوهش ها و زمینه های علمی، فنی و صنعتی است که طرح های بسیار مهمی با همکاری دیگر وزارت خانه ها طراحی و تدوین شده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری افزود: در حال حاضر بیش از 20 مرکز نوآوری در دانشگاه ها و مراکز پژوهشی در کمتر از دو سال شکل گرفته تا صاحبان اندیشه و پیشرو دراین مراکز به فعالیت علمی بپردازند، که ایده های خوب به مرحله تولید و صنعتی شدن رسیده اند.

غلامی با تاکید بر اینکه توانمندسازی ایده های برتر با جدیت بسیار از سوی وزارت علوم پیگیری می شود،  تصریح کرد: برنامه ریزی های مناسبی در راستای شناسایی و شکوفایی استعدادهای درخشان صورت گرفته تا این استعدادها به سمت اولویت ها و برنامه ریزی های کلان کشور سوق پیدا کنند.

وی گفت: توجه به ایده پردازی شغل جدید ایجاد خواهد کرد که از طریق این مهم در سال گذشته بیش از 8 هزار شغل جدید مبتنی بر ایده و فناوری های جدید ایجاد شده است و این در حالی است که پایدارسازی 30 هزار شغل نیز از این طریق محقق شده است.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری تاکید کرد: برای ایجاد و پایدارسازی دو شغل در پارک های فناوری هزینه ای نردیک به 60 میلیون تومان اختصاص داده شده که بنابر آمار رسمی برای ایجاد یک شغل باید حدود 250 میلیون تومان سرمایه گذاری صورت گیرد.

غلامی با بیان اینکه محصولات دانش بنیان زمینه صادراتی بسیار خوبی را فراهم کرده و باید به ارتقا این ظرفیت توجه کرد، خاطرنشان کرد: در راستای همکاری با وزارت دفاع و تقویت اقتدار دفاعی کشور بیش از 1200 پروژه مورد حمایت مالی قرار گرفته و با همکاری وزارت دفاع تلاش شده تا فارغ التحصیلان مشمول در پروژه های علمی، صنعتی و دفاعی مورد استفاده قرار گیرند و امید است در سال جاری این توافقات اجرایی شود.

وزیر علوم تصریح کرد: یکی از زمینه های مهم همکاری با بخش صنعت و جامعه، همکاری با زیرمجموعه های وزارت دفاع است و هر زمانی که قراردادی با مجموعه دفاعی کشور منعقد شده کار در مدت زمان و با کیفیت تعیین شده به خروجی منجر شده است.

 

منبع:http://www.aja.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=NEWS&CategoryID=b8789b0b-9886-4e12-94fb-8ecaaa0f102e&WebPartID=8f4ea065-6385-42a4-b57e-87b7304cd4ba&ID=cc3ad33d-b79d-4a74-af0f-031415c4fc8e

 

 
2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0