Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

رونمایی از موشک ۱۰۰ درصد بومی فاتح مبین

امیرسرتیپ حاتمی در مراسم رونمایی از نسل جدید موشک‌های نقطه زن زمینی و دریایی افزود:­ امروز هیچ مانعی نمی‌تواند مقابل این موشک بایستد و علت آن
انعطاف پذیری بالا، تاکتیک پذیری بالا و توان بالایی است که در انتخاب هدف دارد.وی تاکید کرد:­ با دستاورد‌های جدید به ویژه این موشک ما برای مدت‌ها می‌توانیم امنیت خود را تضمین کنیم.
امیر سرتیپ حاتمی­ با تاکید براینکه موشک فاتح مبین صد در صد تولید داخل است، گفت:­ در طراحی، تولید زیرسامانه ها­ و در تجمیع و تست این موشک هیچ نوع وابستگی نداریم­ و به طور کامل یک محصول داخلی است.
وی با بیان اینکه صنعت دفاعی یکی از مولفه‌های اصلی استقلال کشور­ و ضامن امنیت وثبات آن و عقبه نیرو‌های مسلح است، افزود:­ با داشتن صنایع دفاعی بروز، هوشمند و قدرتمند است که می‌توانیم از صلح­ محافظت کنیم.
امیر سرتیپ حاتمی گفت: صلح زمانی برقرار می‌شود که دشمنان به ویژه دشمنانی که علیه ما اقدام می‌کنند و فقط زبان قدرت را می‌فهمند، ما هم صنایع دفاعی پیروز و هوشمندی داشته باشیم که امروز دارای چنین صنایع دفاعی هستیم.
وی دانشمندان توانمند را سرمایه اصلی در صنعت دفاعی بیان کرد که متکی به علم و فناوری بومی خود و با نقشه راه قرار دادن رهنمود‌های مقام معظم رهبری و هدایت‌های ایشان­ و­ با مدیریت جهادی و انقلابی توانستند به نیاز‌های پیچیده، متحول و فراوان نیرو‌های مسلح پاسخ دهند.وی گفت: امروز از محصولی رونمایی می‌کنیم که بخش قابل توجهی از آنچه در مجلس به مردم و نمایندگان ملت قول دادیم، محقق می‌شود.
وزیر دفاع وپشتیبانی نیرو‌های مسلح با بیان اینکه دشمنان ما هزینه‌های بسیار زیادی را برای دریافت تسلیحات­ و تجهیزات روز دنیا­ انجام می‌دهند، افزود: آمریکا هزینه‌های چندصد میلیارد دلاری در این زمینه دارد­ در حالی که ما حداقل هزینه‌ها و با رعایت اقتصاد دفاع و متکی بر هوشمندی­ می‌توانیم از صلح، محافظت و قدرت بازدارندگی خود را حفظ کنیم.
امیر سرتیپ حاتمی­ لازمه این هوشمندی را دقت در حرکت بیان کرد و گفت:­ ما به مردم قول دادیم که همه مولفه‌های دفاعی را ارتقا می‌دهیم که قدرت موشکی یکی از اصلی‌ترین آنهاست.
وی تصریح کرد: ما برای اینکه در دام موازنه تسلیحاتی نیفتیم باید بتوانیم سرمایه‌های خود را در جا‌هایی که لازم است، استفاده کنیم که چابکی، رادارگریزی، دقت، مقابله با جنگ الکترونیکی، عملیات در صحنه‌های پیچیده و سرعت از جمله آنهاست.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با بیان اینکه امروز موشکی را رونمایی کردیم که واجد همه این ویژگی هاست، گفت: موشک فاتح مبین هر هدفی را در خشکی­ و دریا و در تمامی شرایط آب و هوایی، ­اقلیمی­، محیطی و نیز در روز، شب، هوای بارانی و مه آلود می‌تواند مورد اصابت قرار دهد و ­مانند صاعقه روی هدف خود فرود آید.
وی با بیان اینکه خانواده فاتح یک موشک کوتاه بُرد است، افزود: این موشک، سلاحی موثر است و بخش مهمی از نیازمندی‌ها را تامین می‌کند.
امیر سرتیپ حاتمی­ این اقدام را گامی مهم بیان کرد­ و گفت: زمانی که ما به این فناوری دست یافتیم به سرعت می‌توانیم آن را به همه خانواده‌ها تعمیم دهیم.
وی افزود: چه بسا در آینده‌ای نزدیک بگوییم که خانواده فاتح بر روی خانواده ذوالفقار نیز پیاده سازی شده است که با آن کار ما می‌توانیم دشمنان را با فاصله‌های بسیار زیاد در مرز‌های شرف­ و آب و خاک مان نگه داریم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح این دستاورد بسیار مهم را به فرمانده کل قوا­ و نیرو‌های مسلح تبریک گفت­ و خطاب به ملت افزود:­ مردم به زندگی و کار اقتصادی خود برسند­ چرا که امروز دشمن اقتصاد ما را هدف قرار داده و­ همه ملت با تمام وجود و انسجام وهمدلی تلاش کنند چرا که فرزندان آنان­ در نیرو‌های مسلح از حاصل کار و دسترنج­ ملت با قوت حمایت می‌کنند.
امیرسرتیپ حاتمی با بیان اینکه ملت همیشه در امنیت کامل خواهند بود، تصریح کرد:­ در این مسابقه‌ای که میان همه قدرت‌های دنیا وجود دارد ما خواهیم توانست بازدارندگی خود که ضامن صلح­ و امنیت کشور­ و منطقه است، حفظ کنیم.
وی ابراز امیدواری کرد­ شاهد گام‌های بعدی باشیم.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح­ در پاسخ به سوالی در مورد برخورد اخیر آمریکا با ایران و ایراد‌هایی که برخی کشور‌های اروپایی­ به سیستم دفاعی ایران­ وارد می‌کنند، گفت: بار‌ها گفته اند و آنچه در مورد قدرت دفاعی و موشکی جمهوری اسلامی ایران گفته می‌شود یک ادعای بی ارزش و دخالت است.
امیرسرتیپ حاتمی افزود: هیچ ملتی به ویژه ملت سرفراز ایران اجازه مداخله در امور بسیار مهم صنایع دفاعی را به هیچ قدرت خارجی نخواهد داد.
وی گفت: آنچه از محدودیت‌ها، فشارها­ و جنگ روانی علیه ما انجام می‌شود حاصلش فقط اطمینان بیشتر ما به این راه است و ما را مطمئن‌تر می‌کند که باید برای ضمانت صلح و امنیت این راه را با سرعت، هوشمندی و دقت ادامه دهیم.
امیرسرتیپ حاتمی افزود: حاصل همه آن فشار‌ها و محدودیت‌ها تحکیم اراده ماست که ملت بخشی از آن را می‌بینند و یقینا این راه­ با قوت ادامه پیدا خواهد کرد.
وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح­ در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۳۱ مرداد سالروز صنعت دفاعی گفت: امروز فرزندان رشید ملت با اتکا به قدرت الهی و روحیه و مدیریت جهادی و با بهره مندی از رهنمود‌های فرمانده کل قوا و حمایت‌های دولت قادرند تمامی نیاز‌های متنوع و پیچیده کشور در عرصه دفاعی را تامین کرده و با شناسایی، رصد و درک صحیح و به هنگام از تهدیدات نظام سلطه و دشمنان نظام اسلامی بومی سازی محصولات راهبردی و دفاعی مورد نیاز کشور و نیرو‌های مسلح را در اولویت قرار داده و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نکنند.
وی با اشاره به رونمایی از نسل جدید موشک فاتح مبین افزود:­ متخصصان متعهد و توانمند سازمان هوافضای وزارت دفاع با تلاش جهادی و شبانه روزی توانستند با به حداقل رساندن زمان ایده تا محصول، در زمان کوتاه ومتناسب با نیاز عملیاتی نیرو‌های مسلح؛ موشک چابک، رادارگریز، تاکتیکی و نقطه زن فاتح مبین را طراحی نمونه سازی و با موفقیت آزمایش کنند.

2498027_425.jpgامیرسرتیپ حاتمی با بیان اینکه با ورود این موشک به چرخه تولید، گام بلندی در افزایش قدرت دفاعی و بازدارندگی ایران اسلامی برداشته خواهد شد، گفت: با وجود تحریم‌های همه جانبه دشمنان در حوزه دفاعی، توانسته ایم با رویکرد اقتصاد مقاومتی، پشتوانه قدرتمندی برای نیرو‌های مسلح در حوزه دستاورد‌های دفاعی بخصوص موشکی ایجاد کنیم و امروز تمام نیاز‌های نیرو‌های مسلح با توان بومی و بدون نیاز به خارج از کشور تامین می‌شود.رونمایی از موشک ۱۰۰ درصد بومی فاتح مبین

وشک ۱۰۰ درصد ایرانی فاتح مبین با حضور وزیر دفاع رونمایی شد.
موشک ۱۰۰ درصد ایرانی فاتح مبین - نسل جدید موشک‌های نقطه زن زمینی و دریایی با سر جستجوگر پیشرفته و هوشمند - با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح رونمایی شد.2497745_610.png


این موشک با تکیه بر توانمندی دانشمندان ایران اسلامی در سازمان صنایع هوا-فضای وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح با موفقیت آزمایش و وارد چرخه تولید شد.
موشک فاتح مبین که مبتنی بر فناوری‌های پیشرفته بومی طراحی و ساخته شده است، می‌تواند در همه ساعات شبانه روز و در شرایط محیطی و آب و هوایی متفاوت ازجمله باران و مه و جنگ الکترونیک دشمن، اهداف خاص مورد نظر را در زمین و دریا تشخیص و مورد اصابت قرار دهد.
این موشک با ورود به چرخه تولید، نقش مهمی در افزایش قدرت دفاعی و بازدارندگی کشور ایفا می‌کند.


منبع:::

3 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

اگر اینقدر دقیقه پس باید بقیه موشکها رو بازنشست بکنن

و لازم نیست روی مدلهای دیگه مانور بدیم

اصلا از دقتش حرفی زدن ؟ از سیستم هدایتش چی؟ از برد این نمونه ؛وزن کلاهک ، قدرت تخریب؟نه ؟؟؟ فقط یک صفحه حرف بی سرو ته

 

2 people like this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now