Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

رئیس دفتر ارتباطات نیروهای مسلح: ارتش با تمام توان در جنگ تحمیلی به میدان آمد

 
ShowObjectPicture.aspx?Width=100&Height=

رئیس دفتر ارتباطات نیروهای مسلح گفت: ارتش در جنگ تحمیلی در تمام عرصه ها با حداکثر قدرت و توان به میدان آمد و شکست حصر سوسنگرد نمونه بارزی از خدمات ارتش است.

به گزارش روابط عمومی ارتش، سردار سرتیپ دوم پاسدار عباس سه دهی در جمع دانش آموختگان شانزدهمین دوره جامعه‌پذیری دانشگاه های افسری ارتش، اظهار کرد: رئیس جمهور بعث عراق با آغاز جنگ عراق و ایران مدعی شد که طی شش روز به تهران خواهد رسید، اما نقش آفرینی های قابل توجه نیروهای مسلح ایران شرایط جنگ را برای دشمن تغییر داد، ناگفته نماند که دشمن و حامیان آن با توجه به تجربه و سابقه 200 ساله ایران مبنی بر اینکه طی جنگ ها و معاهدات مختلف بخشی از ایران جدا شده، جنگ تحمیلی را آغاز کردند.

سردار سه دهی تاکید کرد: در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ایران با توجه به شرایط پاکسازی ارتش و کاهش مدت خدمت مقدس سربازی در پیش بینی های دشمن توان ارتش افت کرده بود و در کنار آن حمایت های ویژه ای از دولت بعث عراق صورت گرفت که با توجه به این عوامل دشمن خیال جنگ را در سر خود پرورش داد و به ایران حمله کرد.

وی تاکید کرد: از عوامل مهم پیروزی ایران در جنگ تحمیلی رهبری امام خمینی(ره) بود و خط بطلانی بر خیال های باطل دشمن کشیده شد، از سوی دیگر حملات قوی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در ابتدای جنگ ضربه مهلکی بر پیکره دشمن وارد کرد.

سردار سه دهی بیان کرد: در روزهای ابتدایی جنگ، ستاد جنگ های  نامنظم به این نتیجه رسید که باید تیپ های زرهی دشمن را با استفاده از قدرت آب به عقب نشینی از غرب اهواز وادار کند که لشکر 92 خوزستان در کنار سایر سازمان ها و نهادهای ذی ربط در پیشبرد این مهم نقش قابل توجهی را ایفا کرد.

وی خاطرنشان کرد: دشمن با گذشت زمان در صدد آن بود تا از محور دیگری به اهواز حمله کند که تیپ دوم لشکر 92 زرهی نیروی زمینی ارتش همراه با نیروهای جنگ های نامنظم، سپاه و ژاندارمری با توطئه های شوم دشمن مقابله کردند.

سردار سه دهی گفت: با وجود مخالفت بنی صدر، به دستور امام خمینی(ره) و راهبری امام خامنه ای(حفظه الله تعالی) تیپ دوم لشکر 92 زرهی توانستند حلقه محاصره سوسنگرد را شکسته و دو لشکر مکانیزه عراق را وادار به عقب نشینی کند.

رئیس دفتر ارتباطات نیروهای مسلح  با بیان اینکه در عملیات سوسنگرد تیپ دوم لشکر 92 زرهی توانست با کمترین تلفات و خسارات، بیشترین خسارات را به دشمن وارد کند، یادآور شد: دشمن به دنبال آن بود تا از طریق تصرف سوسنگرد به اهواز برسد از این رو نباید شکست حصر سوسنگرد را یک عملیات کوچک دانست، بلکه مقابله با دشمن در سوسنگرد عاملی شد تا دشمن کیلومترها به سمت مرز عقب نشینی کند.

وی بیان کرد: شکست حصر سوسنگرد باعث شد تا دشمن حمله های دیگر را کنار بگذارد، با زمین گیر شدن دشمن عملیات های بسیار بزرگی از سوی نیروهای مسلح ایران طراحی و آغاز شد که باید تاکید شود اگر پیروزی در عملیات شکست حصر سوسنگرد به نتیجه نمی رسید، پیروزی های بزرگ بعدی همچون عملیات طریق القدس برای ایران به دست نمی آمد.

سردار سه دهی عملیات سوسنگرد با محوریت تیپ 2 لشکر 92 زرهی نیروی زمینی ارتش را یک عملیات راهبردی بیان کرد و گفت: ارتش در جنگ تحمیلی در تمام عرصه ها با حداکثر قدرت و توان به میدان آمد که عملیات برق آسای نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در هفت آذر 1359 علیه نیروی دریایی دشمن که منجر به نابودی نیروی دریایی بعث عراق شد، نمونه بارزی از فداکاری و جان فشانی ارتش ایران است.

رئیس دفتر ارتباطات نیروهای مسلح یادآور شد: در دوران دفاع مقدس کارایی پدافند ارتش قابل توجه بود و کارشناسان فنی و جهاد خود کفایی در نهاجا با روحیه انقلابی و تدین  و تعهد خویش ابداعات و نوآوری های کارایی را به صحنه آوردند و در نتیجه تعداد زیادی از هوپیماهای دشمن مورد اصابت موشک های پدافند جمهوری اسلامی ایران  قرار گرفت.

سردار سه دهی تاکید کرد: دشمن برای جلوگیری از حملات ایران بخشی از تجهیزات و توان نظامی خود را در پایگاه نظامی مرز اردن مستقر کرد اما در یک عملیات فوق العاده، نیروی هوایی ارتش با قدرت بسیار زیاد تجهیزات دشمن در مرز اردن را نیز بمباران کرد.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران بعد از هشت سال جنگ در حالی قطعنامه 598 را پذیرفت که رژیم بعث عراق و حامیان جهانی و منطقه ای او به هیچ کدام از اهداف خود که در ابتدای جنگ متصور بودند، دست پیدا نکردند.

سردار سه دهی خاطرنشان کرد: دشمنان بعد از جنگ تحمیلی با قدرت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران مواجه شدند و همواره در برابر این اقتدار و توانمندی ها به چالش کشیده شده اند.

رئیس دفتر ارتباطات نیروهای مسلح  با اشاره به اینکه حوادث منطقه نشان از آن دارد که جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح کشور دارای قدرت و اقتدار بسیار بالایی است، گفت: دشمنان در منطقه به دنبال آن بودند تا از طریق نابودی دولت های قانونی عراق، سوریه و جبهه مقاومت به وسلیه جنگ های نیابتی به سراغ ایران بیایند، اما به فضل الهی اهداف آن ها با شکست مواجه شد.

وی با اشاره به اینکه اگر تنگه هرمز برای جمهوری اسلامی امن باشد و نفت جمهوری اسلامی در امنیت جابه جا شود، برای همه امن خواهد بود و در غیراینصورت برای هیچ کس این تنگه امن نخواهد بود، خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح کشور به دشمنان اخطار می دهند که اگر در صدد وارد کردن خسارت به کشور باشید، خسارت چند برابری بر شما وارد خواهد شد.

رئیس دفتر ارتباطات نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، در تراز بین المللی جزء نیروهای مقتدر و قدرت بالای نظامی در سطح جهان هستند، از این رو باید به جوانانی که لباس ارتش جمهوری اسلامی ایران را انتخاب کرده اند گفت که به خود افتخار کنید که چنین لباسی که بیانگر مجاهدت ارتش طی 40 سال گذشته است را بر تن کرده اید.

سردار سه دهی گفت: قدر این موقعیت و دانشگاه ارتش را بدانید و در کسب علوم و معارف مورد نیاز خود همراه با تهذیب و تزکیه نفس در دانشگاه های ارتش جمهوری اسلامی ایران تلاش کنید.

 

منبع:http://www.aja.ir/portal/home/?news/73099/67557/1511212/ارتش-با-تمام-توان-در-جنگ-تحمیلی-به-میدان-آمد

 
2

Share this post


Link to post
Share on other sites

آب داره سربالا میره ؟

1

Share this post


Link to post
Share on other sites

آب داره سربالا میره ؟

ای کاش باقی سایر فرماندهان نیز از گفته های این سردار عبرت بگیرند . از معدود مواردی است که برخی از فرماندهان سپاه از ارتش و ارتشی ها چنین تجلیل می کنند . ولی افسوس بیشتر فرماندهان کوچکترین تعصبی روی ارتش ندارند .

1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0