Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

برگزاری همایش هم افزایی "هوانیروز ارتش و سپاه"

فرمانده هوانیروز: پشتیبانی بالگردهای ارتش از یگان‌های زمینی سپاه 

فرمانده هوانیروز ارتش گفت: هوانیروز ضمن انجام ماموریت‌های محوله از قرارگاه‌های نجف اشرف و حمزه سیدالشهدا (ع) نیروی زمینی سپاه هم پشتیبانی می‌کند.

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم خلبان یوسف قربانی فرمانده هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران در همایش هم‌افزایی هوانیروز ارتش و هوانیروز سپاه که صبح امروز در ستاد فرماندهی هوانیروز ارتش برگزار شد، با اشاره به فعالیت‌های یگان بالگردی نزاجا، گفت: ضمن تجهیز بالگردهای 214 به راکت‌انداز، تجهیز 20 بالگرد به سامانه دید در شب و تغییر کاربری موشک‌های برد بلند، پوشش عملیاتی 17 استان کشور در حوزه اورژانس هوایی را به انجام رسانده‌ایم.

وی افزود: هوانیروز ضمن انجام ماموریت‌های محوله، از قرارگاه‌های نجف اشرف و حمزه سیدالشهدا (ع) نیروی زمینی سپاه نیز پشتیبانی می‌کند.

امیر قربانی با بیان اینکه در حوزه قطعه‌سازی در صنایع «یاعلی» توانستیم بسیاری از قطعات را طراحی و بسازیم، خاطرنشان کرد::امروز در این حوزه به درجه‌ای از توانمندی رسیده‌ایم که قطعات ساخته‌شده را به صنایع پنها ارائه می‌دهیم.

فرمانده هوانیروز ارتش به نقش‌آفرینی این یگان در دوران دفاع مقدس نیز اشاره کرد و بیان داشت: هوانیروز در آن دوران نقش مهمی در پشتیبانی از یگان‌های رزمی و نبرد با دشمن بعثی داشت. پس از دفاع مقدس نیز در حوادثی مانند زلزله و سیل، اولین نیرویی بوده که در صحنه حاضر شده است.

وی به دلایل برگزاری همایش هم‌افزایی هوانیروز سپاه و ارتش پرداخت و تاکید کرد: این همایش در راستای تعامل و هم‌افزایی و افزایش توان دفاعی و ماموریتی هوانیروز در راستای فرامین مقام معظم رهبری برگزار شده است.

امیر سرتیپ دوم قربانی همچنین در جمع خبرنگاران گفت: هوانیروز ارتش و سپاه در مباحث آموزشی، تعمیر و نگهداری، عملیات‌ها و ماموریت‌های محوله، هم‌افزایی بسیار زیادی دارند و ما مکلف هستیم که در جهت اجرای فرامین فرمانده معظم کل قوا برای افزایش تعامل گام برداریم.

وی افزود: ناوگان عظیم بالگردی جمهوری اسلامی ایران به همت مهندسین و خلبانان ما در هشت سال دفاع مقدس تعمیر و نگهداری و توان رزمی آن حفظ شد.

فرمانده هوانیروز تصریح کرد: بعد از دفاع مقدس در حوزه ارتقای سامانه‌های بالگردی به جایی رسیدیم که در کشورهای غرب آسیا و حتی در دنیا به عنوان قطب بالگردی شناخته شدیم.

امیر قربانی گفت: در تمام دنیا تنها چند کشور معدود هستند که سامانه دید در شب در اختیار دارند، اما ما در این زمینه به خودکفایی بومی رسیده‌ایم.

وی تصریح کرد: هوانیروز ارتش امروز در ارتقای برد سلاح‌های بالگردی خود به بُرد بالای 8 تا 12 کیلومتر دست یافته است. ما امروز هیچ قطعه‌ای را از خارج وارد نمی‌کنیم و تمام قطعات به دست متخصصین خودمان ساخته و بر روی بالگردها نصب می‌شود.

 

 

1

Share this post


Link to post
Share on other sites

تشکیل کمیسیون مشترک در هوانیروز سپاه و ارتش

فرمانده هوانیروز سپاه از تشکیل کمیسیون‌های مشترک در هوانیروز سپاه و ارتش برای هماهنگی بیشتر این نهادها خبر داده است.

 
 
 
تشکیل کمیسیون مشترک در هوانیروز سپاه و ارتش

به  گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، سردار سرتیپ دوم پاسدار «محمد رحمانی» فرمانده هوانیروز سپاه پاسداران در همایش هم‌افزایی هوانیروز ارتش و سپاه که صبح امروز در ستاد فرماندهی هوانیروز ارتش برگزار شد، اظهار داشت: یکی از افتخارات من و همرزمان پاسدارم حضور در دفاع مقدس در کنار ارتش و هوانیروز است. ما از سال 63 در کنار این عزیزان بوده و شاهد مجاهدت‌های آن‌ها در مقابل دشمن بعثی بوده‌ایم.

وی در ادامه با تشکر از امیر قربانی به دلیل برگزاری این همایش گفت: امروز روز وحدت و هم‌افزایی است و دلاوری‌ها و مجاهدت‌های هوانیروز ارتش بر کسی پوشیده نیست.

 فرمانده هوانیروز سپاه پاسداران با اشاره به پای کار بودن هوانیروز ادامه داد: همه می‌دانند که هر اتفاق و حادثه‌ای که در کشور رخ دهد، اولین یگانی که به سرعت حضور پیدا می‌کند هوانیروز است.

وی با اشاره به نقش آفرینی‌های هوانیروز در زمان صلح تاکید کرد: ماموریت‌های هوانیروز سپاه و ارتش بعد از دوران دفاع مقدس بیش از ماموریت‌های این یگان در زمان جنگ بوده است.

سردار رحمانی با اشاره به خدمات هوانیروز در امدادرسانی و کمک به مردم در حوادث طبیعی گفت: در سیل و زلزله و دیگر حوادث هوانیروز نقش اصلی را برعهده دارد.

فرمانده هوانیروز سپاه پاسداران عدم شناخت توانایی‌های هوانیروز در دستگاه‌های مختلف را موجب بروز برخی مشکلات دانست و عنوان کرد: افراد متخصص در ستاد مدیریت بحران و حوادث باید حضور داشته باشند تا بتوان بهتر از قابلیت‌های هوانیروز در زمان‌های بحرانی استفاده کرد.

وی تصریح کرد: هوانیروز سپاه از سال 60 و در عملیات خیبر کم کم شکل گرفت و بعد از آن در قالب نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به کار خود ادامه داد و عملاً از سال 95 با فرمان فرماندهی معظم کل قوا هوانیروز سپاه به طور رسمی تشکیل شد.

سردار رحمانی ادامه داد: کمیسیون‌های مشترک و مختلفی در هوانیروز سپاه و ارتش شکل گرفته و هدف ما از تشکیل این کمیسیون‌ها ارتقاء سطح هماهنگی‌ها و آمادگی‌ها بین هوانیروز ارتش و سپاه است.

وی در ادامه به تهدیدات و تحریم‌های دشمن اشاره کرد و گفت: با وحدت و همدلی و با استفاده از تجارب در طراحی و ساخت تجهیزات می‌توان در مقابل دشمن ایستاد.

فرمانده هوانیروز سپاه در پایان عنوان کرد: امروز بحمدالله توانمندی‌های بسیاری در هوانیروز سپاه و ارتش وجود دارد که می‌توان با هم‌افزایی بهره بیشتری از آن ببریم. البته ما امروز نیز در عملیات‌های مختلف هماهنگ و همزمان عمل می‌کنیم.

 

منبع:https://www.tasnimnews.com/fa/news/1397/05/27/1805437/تشکیل-کمیسیون-مشترک-در-هوانیروز-سپاه-و-ارتش

 

 

1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0