Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

با حضور امیر سرتیپ حیدری؛ شبیه ساز پایه ثابت ارتقاء یافته بالگرد 206 رونمایی شد

1
 
 

شبیه‌ساز پایه ثابت ارتقاء یافته بالگرد 206 صبح امروز با حضور فرمانده نیروی زمینی ارتش رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی ارتش، شبیه‌ساز پایه ثابت ارتقاء یافته بالگرد 206 که از سوی معاونت تحقیقات و جهاد خودکفایی هوانیروز در حوزه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، بهینه‌سازی و بروزرسانی شده صبح امروز با حضور امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش رونمایی شد.

شبیه‌سازها امروزه به عنوان یکی از وسایل کمک آموزشی مدرن در دنیا محسوب می‌شوند و تمامی کشورهای سازنده بالگردها که دارای بزرگترین فناوری این سیستم هستند با استفاده از همین شبیه‌سازها بخشی از آموزش‌ها و مهارت‌های خلبانان خود را تکمیل می‌کنند.

امروزه دیگر برای هیچ کشوری مقرون به صرفه نیست که برای آموزش خلبانان از بالگردهای واقعی استفاده کند؛ زیرا هزینه‌های زیادی در بر دارد و بر این اساس هوانیروز به ویژه در طی یک دهه اخیر در زمینه ساخت شبیه‌سازها اقدامات خوبی را انجام داده است.

از سوی دیگر پرواز با شبیه‌ساز موجب می‌شود که ما بتوانیم در زمینه مصرف قطعات واقعی بالگرد، در عمر واقعی بالگرد و سوخت صرفه‌جویی کنیم.

استفاده از شبیه‌سازهای بالگردها زمینه کاهش خطرات، تلفات جانی و مالی و افزایش کیفیت آموزش‌ها را برای دانشجویان خلبانی فراهم می‌کند.

با توجه به این که شبیه‌سازهای بالگردها به صورت نرم‌افزاری طراحی شده و قابل اجرا هستند، خلبان می‌تواند با استفاده از این شبیه‌سازها پرواز در شب، هوای مه‌آلود، بارندگی، برفی و در تمامی شرایط بد جوی را تجربه کند، در صورتی که اگر این پروازها در شرایط واقعی انجام شود، هزاران حادثه و اتفاق در کمین خلبانان است.

امروزه متخصصان هوانیروز به توانایی ساخت شبیه‌سازهای بالگردها دست یافته‌اند، بر همین اساس پرواز با شبیه‌سازها برای خلبانان بسیار مفید، مناسب و مقرون به صرفه است.

 

 

 

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0