Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

آتش سوزی جنگل های مریوان با کمک تیپ 328 مهار شد

آتش سوزی جنگل های ارتفاعات روستاهای سلسی و پیله در مریوان با حضور گردان مهار آتش تیپ ۳۲۸ واکنش سریع نیروی زمینی ارتش مهار شد.

به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، سرهنگ حمید رضا رحمت پور فرمانده تیپ ۳۲۸ واکنش سریع مریوان در رابطه با مهار آتش جنگل های مریوان گفت: به دنبال حریق نسبتا شدید در جنگل های مریوان و به در خواست فرماندار شهرستان بلافاصله گردان واکنش سریع و مهار آتش تیپ ۳۲۸ نیروی زمینی ارتش با حضور به موقع در کانون اصلی آتش سوزی وارد عمل شد و حریق گسترده را مهار کرد.

وی بیان کرد: تعداد ۵۰۰ نفر از کارکنان تیپ ۳۲۸  در حادثه حریق جنگل مریوان حضور یافتند و با آموزش هایی که از قبل دیده بودند آتش سوزی جنگل را مهار کردند .

فرمانده تیپ ۳۲۸ واکنش سریع نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: نیروی زمینی محوری ارتش با آمادگی رزمی کارکنان، یکی از نیروهای مقتدر در منطقه بوده و در هر شرایطی آماده حضور در هر ماموریتی است.

 سرهنگ رحمت پور با بیان اینکه حضور سربازان نیروی زمینی ارتش در مهار حادثه آتش سوزی جنگل مریوان بسیار چشمگیر بود افزود: لحظه ای که کارکنان تیپ ۳۲۸ وارد منطقه حریق شدند و با توان بالای خود اتش سوزی را مهار کردند مورد تحسین مردم و مسئولین منطقه قرار گرفتند و نیروی زمینی ارتش بار دیگر ثابت کرد که همیشه در کنار مردم است.

یادآوری می شود: تعدادی از بالگردهای هوانیروز هم در مهار آتش سوزی جنگل های مریوان به کمک نیروهای امدادی شتافتند.

 
2

Share this post


Link to post
Share on other sites
مدیرکل منابع طبیعی کردستان:در آتش‌سوزی جنگل‌های مریوان ۵۰۰ نفر از نیروهای ارتش و سپاه به کمک آمده‌اند.

 

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان با یادآوری وسعت آتش در ۱۵ هکتار از جنگل‌های مریوان، گفت: تلاش می‌شود این آتش تا شب خاموش شود.

به گزارش روابط عمومی ارتش سعدی نقشبندی اظهار داشت: آتش‌سوزی جنگل‌های مریوان در مناطقی از روستاهای سلسی، سیف و پیله در حدود ۱۰ هکتار شروع شد.

به گفته وی، در عرض ۴ تا ۵ دقیقه مسیر وزش باد تغییر می‌کند و همین موجب محاصره نیروها و مردم در میان آتش می‌شود که متاسفانه دو نفر از نیروهای طرف قرارداد منابع طبیعی و دو نفر از اعضای انجمن‌های زیست‌محیطی دچار سوختگی شده و فوت می‌شوند.

وی افزود: جدای از نیروهای امدادی و هلی‌برد نیروها توسط دو بالگرد، ۵۰۰ نفر از نیروهای سپاه و بسیج و ارتش نیز به کمک آمده‌اند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان یادآوری کرد: تاکنون ۱۵ هکتار از وسعت این جنگل‌ها طعمه حریق شده است.

 

 

منبع:http://www.aja.ir/portal/home/?news/73099/67557/1522271/در-آتش‌سوزی-جنگل‌های-مریوان-۵۰۰-نفر-از-نیروهای-ارتش-و-سپاه-به-کمک-آمده‌اند

 

 

 

1

Share this post


Link to post
Share on other sites
 
ShowObjectPicture.aspx?Width=100&Height=

 

در پی تلاش برای خاموش کردن آتش جنگل‌های ارتفاعات سلسی و پیله انجام شدتقدیر امام جمعه و مردم مریوان از مجاهدت‌های تیپ 328 متحرک هجومی ارتش

 

در پی تلاش و زحمات کارکنان تیپ 328 متحرک هجومی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران برای خاموش کردن  آتش جنگل‌های ارتفاعات سلسی و پیله، امام جمعه و جمعی از مردم شهرستان مریوان از فرمانده و کارکنان این تیپ تقدیر و تشکر کردند.

به گزارش روابط‌عمومی ارتش؛ جمعی از مردم مریوان با حضور در دفتر فرمانده تیپ 328 متحرک هجومی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، از زحمات و تلاش کارکنان این تیپ برای خاموش کردن آتش‌سوزی جنگل‌های ارتفاعات روستاهای سلسی و پیله در مریوان تقدیر و تشکر کردند. همچنین ملا مصطفی شیرزادی، امام جمعه شهرستان مریوان خطاب به فرمانده تیپ 328 واکنش سریع مریوان پیامی صادر کرد.

برپایه این گزارش در بخشی از این پیام آمده است: «بدینوسیله از زحمات حضرتعالی و همکارانتان (افسران، درجه‌داران و سربازان) در آن تیپ که در حادثه آتش‌سوزی روستاهای سلسی علیا و پیله، داوطلبانه و مجاهدانه، با تمام قوا و تجهیزات و با تلاش فراوان توانستید در مهار آتش سهم بسزایی را اعمال نمایید و باعث خشنودی مردم روستاهای منطقه مریوان شد، کمال تقدیر و تشکر خود را اعلام می‌دارم».

گفتنی است؛ به دنبال حریق نسبتاً شدید در جنگل‌های مریوان و به درخواست فرماندار شهرستان، بلافاصله گردان واکنش سریع و مهار آتش تیپ ۳۲۸ نیروی زمینی ارتش با حضور به موقع در کانون اصلی آتش‌سوزی وارد عمل شد و حریق گسترده را مهار کردند.

در این حادثه، تعداد ۵۰۰ نفر از کارکنان تیپ ۳۲۸ با تجهیزات مهار آتش، در محل آتش‌سوزی جنگل مریوان حضور یافتند و با آموزش‌هایی که از قبل دیده بودند به مهار آتش‌سوزی کمک کردند.

 

منبع:http://www.aja.ir/portal/home/?news/73099/67557/1522483/تقدیر-امام-جمعه-و-مردم-مریوان-از-مجاهدت‌های-تیپ-328-متحرک-هجومی-ارتش

 

 

 
1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0