Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

فرمانده نیروی دریایی ارتش خبر داد: زیردریایی فاتح سورپرایز است؛ فاتح 2 را هم میسازیم

به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، امیر دریادار حسین خانزادی در گفتگو با خبرگزاری تسنیم در خصوص ساخت زیر دریایی عنوان کرد: اگر ما به نمودار پیچیدگی فناوری نگاه کنیم در صدر آنها زیردریایی قرار دارد. یعنی اگر یک کشوری توان ساخت زیردریایی در سطح فاتح را پیدا کرد، به این معنا است که آنقدر فناوری و تکنولوژی آن بالا رفته که هیچ محدودیتی در ساخت تسلیحات نظامی ندارد. همه آنهای دیگر از لحاظ پیچیدگی پایین‌تر از زیردریایی قرار دارند، پس طبیعی است که وقتی ما زیردریایی کلاس فاتح را داریم که تمام مراحل طراحی و ساخت تجهیزات بکار رفته در آن همه بومی است و با فهم و دانش و تجربه فرزندان این مملکت شکل گرفته، طبیعی است که چنین کاری مقداری زمان را به خود اختصاص می‌دهد.

وی افزود: کار ساخت زیردریایی فاتح مدتی است که به پایان رسیده است اما در آزمایشات کارخانه‌ای و دریایی، نیروی دریایی ارتش سختگیری‌هایی را انجام داد که الان آن اشکالات برطرف شده و در جلسه‌ای که با شخص وزیر دفاع داشتیم، قرار شد زیردریایی فاتح تا پایان سال به ناوگان نیروی دریایی الحاق شود.
دریادار خانزادی تصریح کرد: امروزه در کارخانجات ساخت زیردریایی اصلا نیاز نیست که شما زیردریایی را در عمق 200 یا 300 متری آزمایش کنید. تجهیزاتی را در اختیار داریم که زیردریایی داخل آن گذاشته می‌شود و به صورت دینامیک به عمق مورد نظر برده می‌شود.

فرمانده نداجا اضافه کرد: قطعا فاتح 2 بهتر از فاتح 1 است و سریال فاتح‌ها ما را به جایی می‌رساند که یک ناوگان قدرتمند زیرسطحی در دریای جنوب خواهیم داشت که بتوانیم با اقتدار امنیت کشور را تامین کنیم و همه اینها برای این است که همه آنهایی که به نوعی می‌خواهند در این منطقه شیطنت کنند و ما را مورد تهدید قرار دهند یک بازدارندگی ایجاد شود و دوستان ما هم از این توانمندی ما مطلع شوند که یک نیروی دریایی قدرتمند در این منطقه وجود دارد که می‌تواند امنیت را به صورت جمعی برای همه فراهم کند.

 

منبع:http://nedaja.aja.ir/Portal/home/?news/364052/364526/1522196/زیردریایی-فاتح-سورپرایز-است؛-فاتح-2-را-هم-می‌سازیم

 

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0