Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

در مرکز فرماندهی آمادو پش نداجا انجام شد؛ ساخت دستگاه چند منظوره خورشیدی در مرکز فرماندهی آماد و پش نداجا

 
ShowObjectPicture.aspx?Width=100&Height=

دستگاه چند منظوره خورشیدی با قابلیت های اجاق خوراک پزی، آب گرمکن و آب شیرین کن در مرکز فرماندهی آماد و پشتیبانی نداجا در شهرستان سیرجان ساخته شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، دستگاه چند منظوره خورشیدی با قابلیت های اجاق خوراک پزی ،آب گرمکن ،آب شیرین کن و همچنین راه اندازی موتور خورشیدی توسط ناخداسوم استحکامات و عمران غلامحسین مسعود فر از کارکنان فرماندهی آماد و پشتیبانی نداجا در سیرجان ساخته شد.

ناخداسوم غلامحسین مسعودفر در ابتدا گفت:با توجه به محدودیت منابع انرژی های فسیلی و پیامدهای حاصل از تغییرات زیست محیطی و آب و هوای جهانی،فرصت های مناسبی را برای رقابت با انرژی های فسیلی خصوصا در کشور هایی با پتانسیل بالای تابش ایجاد نموده است و با توجه به اینکه کشور ایران میانگین 8ماه از سال از بارش باران بی بهره است و در واقع آسمانی صاف دارد، می تواند بخش عظیمی از انرژی مورد نیاز خود را از تابش نور خورشید تامین کند، به همین جهت ساخت این دستگاه برای شرایط تشعشع خورشیدی در مناطق شرقی کشورو جزایر 17گانه خلیج فارس طراحی شده  است.

 وی در ادامه افزود: از مزیت های این دستگاه در زمان زلزله که باعث از بین رفتن زیر ساخت ها می شود، در اختیار گذاشتن  آب سالم ،تهیه غذای گرم و آب گرم را در اختیار مصرف کننده می باشدو همچنین با توجه به اینکه یگان های نیروی دریایی ارتش و سایر نیروها در جزایر و مناطق مرزی مستقر می باشند این دستگاه قابلیت مأموریت در شرایط بحران و جنگ که امکان ترابری سوخت و آب به این مناطق به کندی انجام میشود را داراست.

لازم به ذکر است، این دستگاه پس از مراحل پذیرش اولیه در سال 96 ، در داوری جشنواره المپیادی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مرحله خلاقیت و نوآوری سازه مقام اول، در کیفیت خروجی آب شیرین مقام دوم و در مرحله مقدار کمیت خروجی آب شیرین مقام سوم را از آن خود کرد که در مجموع مقام سوم کشوری را به نام خود کرد و از طرف دانشگاه موصوف علاوه بر جایزه نقدی نسبت به اخذ گواهینامه درجه یک صنعتی به نامبرده اعطاء گردید.

 ضمنا دستگاه مورد نظر در اداره ثبت اختراعات قوه قضائیه در دست داوری می باشد . 

 

منبع:http://nedaja.aja.ir/Portal/home/?news/364052/364526/1522924/ساخت-دستگاه-چند-منظوره-خورشیدی-در-مرکز-فرماندهی-آماد-و-پش-نداجا

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0