Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح: جنگنده بومی کوثر از مهمترین دستاوردهای وزارت دفاع است

ShowObjectPicture.aspx?Width=100&Height=

 

 

سردار قاسم تقی زاده تحویل جت جنگنده بومی کوثر به نیروی هوایی ارتش را از جمله دستاوردهای مهم وزرات دفاع دانست و گفت:

برخی از تجهیزات و فناوری هایی که وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در اختیار دارد تاکنون اطلاع رسانی نشده اند.

به گزارش روابط عمومی ارتش سردار قاسم تقی زاده جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اساره به ساخت جنگنده بومی کوثر گفت: برخلاف گفته های سران رژیم صهیونیستی که تبلیغات واهی بسیاری علیه این دستاورد دفاعی جمهوری اسلامی انجام دادند، این جنگنده به طور کامل ساخت ایران و با تکنولوژی داخلی است.

وی تاکید کرد: تمامی اجزا و زیر مجموعه ها داخلی این جنگنده با تکیه بر سازمان افزار، مغزافزار، سخت افزار و نرم افزارهای داخلی با فناوری های بومی ساخته شده است.

سردار تقی زاده ادامه داد:سامانه برد بلند پدافند هوایی باور 373 نیز که از توانمندی بالایی برخوردار است، با برد 200 کیلومتر توان علمی و دفاعی ایران را به رخ دنیا می کشد.

وی افزود: سامانه پدافندی فوق تست های نهایی خود را با موفقیت در حال پشت سر گذاشتن است که عملیاتی شدن آن در ماه های آینده به طور قطع موجب ارتقای چشمگیر توان پدافندی جمهوری اسلامی خواهد شد.

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه بُرد رادار این سامانه 200 کیلومتر و سقف پروازی موشک آن 27 کیلومتر است تصریح کرد: موشک طراحی شده این سامانه چابک و چالاک است و از تکنولوژی نوینی که به طور کامل ساخت ایران است بهره می برد.

وی در ادامه با اشاره به حرکت کشور در مسیر برنامه تدوین شده 10 ساله فضایی گفت: بهمن ماه امسال همزمان با طلیعه سالگرد چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی به دنبال پرتاب یکی از ماهواره های دانشگاهی کشور به فضا هستیم.

سردار تقی زاده افزود: در صورت موفقیت آمیز بودن پرتاب این ماهواره، ماهواره های دیگر هواشناسی نیز به دنبال آن به فضا پرتاب خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه در ماه های آینده خبرهای خوب فضایی را به محضر ملت شریف ایران ارائه خواهیم داد، بیان داشت: بر اساس برنامه 10 ساله فضایی کشور، برنامه ریزی برای پرتاب ماهواره های ساخت دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور ، در فاصله های زمانی هر 2 تا 3 ساله صورت گرفته است.

جانشین وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه آمریکا به طور قطع با ما نخواهد جنگید چون توان و قدرت تسلیحاتی و سیستم های موشکی کشور را به خوبی درک کرده است اظهار داشت: آمریکا و متحدان آن همچنان شناخت درستی از توان واقعی دفاعی جمهوری اسلامی ندارند چرا که برخی از تجهیزات و فناوری هایی که وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در اختیار دارد تاکنون اطلاع رسانی نشده اند.

وی با تاکید بر دفاعی بودن توان نظامی ایران، ادامه داد: جمهوری اسلامی در برابر هر گونه تهدید، مقابله بسیار قوی و محکمی خواهند داشت و برای روز مبادا فناوری ها و تجهیزاتی که دشمن تصوری از آن ندارد را در اختیار دارد.

 

منبع:http://www.aja.ir/portal/Home/ShowPage.aspx?Object=NEWS&CategoryID=b8789b0b-9886-4e12-94fb-8ecaaa0f102e&WebPartID=8f4ea065-6385-42a4-b57e-87b7304cd4ba&ID=16ff6a43-3af5-48ce-9ceb-f2913b2cba79

 
1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0