Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

حکایت ناامنی های نظامی چیست ؟

در اوج تحمل فشارهای اقتصادی ، تورم افسار گسیخته ، فسادهای گستردۀ مالی ، اختلاس های آنچنانی ، مشاهدۀ فقر و فلاکت هموطنان ، اعتیاد و فسادهای خیابانی و هزاران معضل و بدبختی دلمان به داشتن امنیت خوش بود . در کمتر از یکماه دو حادثۀ تلخ رخ داد که هر دو در محل و مکان هایی حادث شد که در آن محل ها نیروهای نظامی حضور داشته اند . حملۀ چهار نفر به فوجی از نیروهای نظامی و انتظامی که مثلا در حال نمایش و به رخ کشیدن اقتدار و قدرت به جهان بود در اهواز و بیش از 12 دقیقه بدون هیچ مقابلۀ درخور به سوی نظامیان و مردم تیراندازی کردن و حتی زدن تیر خلاصی به مجروحان جای بسی تأمل دارد . گرچه مسئولان گفته اند که تعدادی در راستای حادثۀ اهواز احضار و بازجویی شده اند ولی همه این سخنان کشک است .

اتفاقی در این وسعت و در چنان مکانی و با حضور نیروهای نظامی و انتظامی و امنیتی و اطلاعاتی نشان رخنۀ بی تعهدی در میان قوای مسلح دارد . در چنین مراسمی نباید ثانیه ای به مهاجمان امان داد . حکایت دوازده دقیقه تیراندازی مهاجمان قابل قبول نیست .

اما حادثۀ ربودن چهارده نیروی مرزبانی هم جالب است . مأمورانی که نتوانسته اند از پاسگاه و مقر خود حراست کنند چگونه میخواهند از مرزهای گستردۀ ایران مراقبت کنند ؟ و جالب اینکه اعلام شده است در میان نیروهای مرزبانی چند نفوذی وجود داشته است . نکتۀ جالب اینکه هرازگاهی میشنویم چندین تیم جاسوسی و اشرار و . . . قبل از اقدام به هر عملی شناسایی و دستگیر شده اند . حال چگونه است که میان مرزبانان نتوانسته اند چند نفوذی را شناسایی کنند ؟ نه امنیت هم به سرنوشت سایر موارد پیوست .

4

Share this post


Link to post
Share on other sites

جنگ زیر پوستی همینه دیگه

وقتی ما رودر رو با دشمن نمیجنگیم و درگیری رو به حیات خلوتها میکشیم نتیجه ش میشه بحرانهای اقتصادی و ریسک سرمایه گذار خارجی و به رح کشیدن ضریب نفوذ خود به دشمن و حملات پراکنده و سطحی

 

تا وقتی خرخره امرای امارات و عربستان زیر پای خودمون احساس نکردیم نفشردیم همین اش و همین کاسه برقراره

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0