Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

امیر سرتیپ بختیاری: مردم باید با دیدن ارتشی ها احساس امنیت کنند

21 posts in this topic

امیر سرتیپ بازنشسته بختیاری با تاکید بر اینکه باید در محیط نظامی تعصبات قومیتی را کنار گذاشت، گفت: وظیفه نظامی ها ایجاد امنیت است و باید به گونه ای رفتار شود که مردم با دیدن یک ارتشی احساس امنیت کنند.

به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ بازنشسته بختیاری در جمع دانش پژوهان چهارمین دوره رزم مقدماتی مشترک  ارتش  خطاب به دانش پژوهان گفت: شما به ارتش آمده‌اید، این محیط، محیط برادری، اخوت و همبستگی است، شما بعد از اتمام دوره درجه می‌گیرید و مسؤل می‌شوید، باید در این محیط تعصبات قومیتی خود را کنار گذاشته و فقط به اعتلای کشور عزیزمان ایران فکر کنید. این کشور در زمان جنگ شهدا، جانبازان و آزادگان عزیز زیادی را از تمام قومیت‌ها تقدیم کرد.

وی افزود: همانگونه که معلم، دانش تولید می‌کند و روحانی مکتب اسلام را تشریح می‌کند و شما باید از این روحانیونی که در ارتش هستند برای افزایش معنویتتان نهایت بهره را ببرید، یک نظامی هم امنیت را تولید می‌کند، ما باید امنیت تولید کنیم تا مهندس بتواند در کارخانه کار کند و معلم آموزش بدهد، پس وظیفه ما حفظ امنیّت است. با بهره گیری از آموزش های نظامی باید به گونه ای باشیم که وقتی مردم ما را می بینند احساس امنیت کنند.

امیر بختیاری خاطرنشان کرد: از اینکه این شغل را انتخاب کرده‌اید خوشحال باشید و در این شغل با کار خوب و رعایت مقررات و منظم بودن بدرخشید و مؤثر باشید.

 
 
 

منبع:https://nezaja.aja.ir/Portal/home/?news/89271/89311/1536667/مردم-باید-با-دیدن-ارتشی-ها-احساس-امنیت-کنند

 

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

ارتش همواره بزرگترین ، امن ترین ، مستحکم ترین و امین ترین پناه مردم بوده و خواهد بود . ارتش دژ غیرقابل نفوذ در برابر تأمین امنیت ایران و ایرانی است . 

5

Share this post


Link to post
Share on other sites

ارتش خار چشم دشمنان این مرزو بوم بوده و خواهد بود اما خطرناکترین دشمنان ارتش به نظر بنده نه دشمنان خارجی بلکه دشمنان داخلی در لباس خودی هستند.

5

Share this post


Link to post
Share on other sites

دیروز با یکی از دوستان همرزم تلفنی صحبت میکردم . بعد از احوالپرسی خبری را به من داد که تا همین الان هنوز در شوک هستم . دوستی داشتیم که انباردار گروهان بود . مقطعی هم که من اسلحه خانه را تحویل گرفته بودم بیش از قبل اوقات را با هم میگذراندیم . آقا فیروز گفت که اردشیر (همان انبادار) در نزدیکی تهران در یک کارخانۀ بلوک زنی مشغول کارگری است . وقتی شنیدم خیلی ناراحت شدم . آقا فیروز بعد از اینکه دید برای دوستم اردشیر ناراحت شدم گفت اینکه چیزی نیست . گفتم چطور چیزی نیست . گفت فلانی را میشناسی ؟ گفتم آره . گفت یکی از بچه ها او را دیده که در شهر دیگری کارتن جمع میکند و می فروشد .

آری این است جایگاه دلاورانی که از تمام داشته های خود برای حراست از کیان ایران آریایی گذشتند . راستی از خاشقچی چه خبر ؟ مدیون هستید اگر بگذارید خبرهای خاشقچی مشمول مرور زمان شود .

7

Share this post


Link to post
Share on other sites

در شهر دیگری کارتن جمع میکند و می فروشد .

از چنین مسئولینی که فقط به فکر میز ریاست هستند جز این نمی توان انتظار داشت . کسانی که روزگاری برای دفاع از این آب و خاک از جان مایه گذاشتند حالا در یک وضع تأسف بار روزگار می گذرانند و مسئولین ککشان هم نمی گزد.

 

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

کارتن جمع کردن و فروختن یعنی نفروختن شرافت و مردانگی ، اگر دنبال زندگی کردن بدون شرافت هستید میتوانید نماینده مجلس ، وزیر و .... بشید 

4

Share this post


Link to post
Share on other sites

مشکلات معیشتی پرسنل شاغل و بازنشسته ارتش فراتر از حد تصور است‌. جهت حفظ حرمت این عزیزان بهتر است گفته نشود

4

Share this post


Link to post
Share on other sites

دوست نازنین جناب تامکت فرموده اند : مشکلات معیشتی پرسنل شاغل و بازنشسته ارتش فراتر از حد تصور است‌ . جهت حفظ حرمت این عزیزان بهتر است گفته نشود .

حرف شما متین ولی کاش می فرمودید از کدامین حرمت میگویید ؟ محدودۀ حرمت از دید جنابتان چیست ؟

برای آن نازنینی که جوانی خود را با حضور در جنگ و جبهه آغاز و با انواع و اقسام بیماریهایی که ارمغان جنگ بود تا آخر عمر دست به گریبان است و از عهدۀ تهیۀ دوا و درمانش برنمی آید ،

برای آن مردی که یک دستۀ حدود پنجاه نفری ، یا گروهانی در حدود 180 نفر را در بزرگترین عملیات جنگی فرماندهی میکرد و امروزه به واسطه فقر و نداری اش پسر 15سالۀ او حرمتش را نگه نمیدارد ، آیا حرمتی باقی مانده است ؟

بدانید امروزه نه تنها برای پرسنل شاغل و بازنشستۀ ارتش که برای هیچکدام از اقشار میهن پرست ایران حرمتی نمانده است .

نظر بنده این است که همانگونه که از حماسه های دلیرانۀ ارتشیان در هشت سال جنگ میگوییم تا در تاریخ ایران ثبت شود باید از نجابت و قناعتشان هم بگوییم تا نسل های آینده بدانند که نجابت ارتشیان کمتر از شجاعت شان نبوده است .

جناب کلافه درست میگویند که : کارتن جمع کردن و فروختن یعنی نفروختن شرافت و مردانگی ، اگر دنبال زندگی کردن بدون شرافت هستید میتوانید نماینده مجلس ، وزیر و .... بشید  

اینکه دلاوری که در هنگامۀ خطر بر دست و بازویش میخواستن بوسه بزنند و بعد از اینکه با شجاع و جانفشانی همان دلاور خطر برطرف شد و تنها دستان تهی مانده از حداقل مایحتاج سهم آن دلاور شده است را باید گفت . باید گفت و باید شنید .

 

 

 

4

Share this post


Link to post
Share on other sites

جناب تلخک نازنین شما درست می فرمایید . اما آیا از مسئولین بی لیاقت چیزی جزبی مهری می توان انتظار داشت؟ حتی فرماندهان ارشد نیز تمایل به چاپلوسی دارند و به فکر پرسنل نیستند . تا چه رسد به مسئولین سیاسی کشور. اما استاد نازنین گرچه شما از سوی مسئولین مورد بی حرمتی قرار می گیرید با این حال در قلب میلیونها ایرانی وطن پرست جای دارید.

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

 #امنیت چیست؟

 

 

امنیت به این نیست که داعش سرت را نمی‌بُرد، امنیت به این نیست که نصف شب بمباران نمیشوی، اینها یعنی کشورت جنگ نیست....

 

 

 عدم امنیت یعنی نرخ دلار امروز و فردایت مشخص نیست، عدم امنیت یعنی نرخ سکه و تورم امروز و فردایت مشخص نیست!

 

 

 

عدم امنیت یعنی نمیدانی فردا سر کار خواهی بود یا نه، عدم امنیت یعنی از غذایی که می خوری می ترسی مبادا تقلبی باشد!

 

 

 

 

 عدم امنیت یعنی تا صبح ده بار به ماشین و درب خانه سرک میکشی تا مبادا سرقت کنند.

 

 

 

عدم امنیت یعنی پس اندازت را از این بانک به اون بانک میبری مبادا ورشکسته شود!

 

 

 

عدم امنیت یعنی به مسافرت راحت نمیتوانی بروی مبادا پس اندازت تمام شود.

 

 

 

عدم امنیت یعنی نمیتوانی ازدواج کنی مبادا فردا در مخارج زندگی مشکل داشته باشی

 

 

 

عدم امنیت یعنی با شروع مهر استرس بگیری.

 

 

 

عدم امنیت یعنی با هر مراسم جشن و عزا استرس دخل و خرج بگیری عدم امنیت یعنی در عید هم استرس مهمانی بگیری

 

 

 

عدم امنیت یعنی نتوانی به راحتی چیزی را بنویسی

 

 

 

عدم امنیت یعنی نتوانی عکس دلخواهت را در پروفایلت بگذاری

 

 

 

 

عدم امنیت یعنی میترسی گلی را بو کنی که مبادا به تو بگویند دیوانه! و ما ملتی هستیم که در اوج نا امنی، فقط " توهم امنیت" داریم!! #جامعه_مدنی

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

عدم امنیت یعنی اینکه شب می خوابی صبح پا میشی می بینی نه از دریاچه ارومیه اثری هست نه از هامون , ونه ازکارون و همینطور بیشتر رودها ودریاچه ها !!!! عدم امنیت یعنی اینکه چشم باز می کنی می بینی نصف بیشتر دریاچه خزر به صورت پیش قسط واگذار میشه به روسیه !!! عدم امنیت یعنی اینکه حتی اگه مسافرت هم خواستی بری از ترس جونت نه با هواپیما می تونی بری !! نه با قطار !!! با ماشین شخصی هم که الا ماشاالله مخصوصاً اگه پراید باشه !!! عدم امنیت یعنی اینکه هنوز تازه سال شروع نشده سیل بیشتر شهرها و استانهای کشور رو در گیر می کنه !!! عدم امنیت یعنی اینکه امسال آجیل از سر سفره 7 سین حذف شد فردا سبزه پس فردا سکه سال آینده سمنو و الی آخر . عدم امنیت یعنی اینکه برای شکر هم وایستی توصف یه دفعه بگن کو کارت ملیت و کلی بابتش ضد حال بخوری .

3

Share this post


Link to post
Share on other sites
در 2 ساعت قبل، ناشناس عجیب گفته است :

عدم امنیت یعنی اینکه شب می خوابی صبح پا میشی می بینی نه از دریاچه ارومیه اثری هست نه از هامون , ونه ازکارون و همینطور بیشتر رودها ودریاچه ها !!!! عدم امنیت یعنی اینکه چشم باز می کنی می بینی نصف بیشتر دریاچه خزر به صورت پیش قسط واگذار میشه به روسیه !!! عدم امنیت یعنی اینکه حتی اگه مسافرت هم خواستی بری از ترس جونت نه با هواپیما می تونی بری !! نه با قطار !!! با ماشین شخصی هم که الا ماشاالله مخصوصاً اگه پراید باشه !!! عدم امنیت یعنی اینکه هنوز تازه سال شروع نشده سیل بیشتر شهرها و استانهای کشور رو در گیر می کنه !!! عدم امنیت یعنی اینکه امسال آجیل از سر سفره 7 سین حذف شد فردا سبزه پس فردا سکه سال آینده سمنو و الی آخر . عدم امنیت یعنی اینکه برای شکر هم وایستی توصف یه دفعه بگن کو کارت ملیت و کلی بابتش ضد حال بخوری

مطلبی بگویم شاید باور نکنید بخدا قسم عین واقعیت هست

 

از یکماه مانده به عید.

فرزندان من تصمیم گرفتند هر دوهفته بیایند خونه من

میگویند

کرانی هست

فشار روی معاش پدرمان زیاد میشه

در واقع فرزند ونوه هارا از پدر و مادر دور کرده اند

هرچه اصرار کردم افاقه نکرد

امروز جمعه دارم منفجر میشوم

4

Share this post


Link to post
Share on other sites

و این سرنوشت اکثر ایرانیان است . سرنوشتی تلخ که هیچگاه فکرش را هم نمیکردیم تا این مرحله از خفت و خواری را نظاره گر باشیم . تنها میتوانم بگویم لعنت خدا و لعنت تمام لعنت شدگان بر باعث و بانی این وضعیت .

4

Share this post


Link to post
Share on other sites

و نکته دردناکتر اینکه وضعیت نه تنها رو به بهبودی نمیرود بلکه وضعیت بدتر وبدتر نیز می شود . احساس می کنم ما نفرین شدیم . نه آسمان با ما سر سازگاری دارد نه دریا ونه زمین . واقعاً چرا اینهمه خاری و خفت ؟

2

Share this post


Link to post
Share on other sites

سلام برهمگی دوستان

 

من دو مورد بالا نوشتم

اما سومی که امروز اتفاق افتادرا عرض میکنم تا احساس امنیتی که برای خود ترسیم میکنیم را گفته باشم

 

اخیرآ کتابی چاپ ودر نمایشگاه کتاب تهرا عرضه میشه که حدودآ چهار برگ کتاب اختصاص به این حقیر سراپا کناه را داشته.

یکی از دوستان تهیه و برایم ارسال داشت.

قبل از ارسال ریاست کانون بازنشستگان ارتش تبریز تهران بودند که تلفنی خواستم برایم تهیه کنه امروز زنگ زد که نتوانستم

گفتم کتاب دستم رسید

خواست کتاب را ببیند

وقتی وارد دفتر شدیم و کتاب را گرفت شروع به صحبت کرد

گفت

در چندین همایش بزرگ فرمانده هان ، ترا بنام می گفتند و اسطوره ای بودی برای کلماتشان

وکتابی مطالعه میکردم که یکی از فرمانده هان(ترجیحآ مرحوم امرالله شهبازی را میگفت) در هرجمله اش از تو نوشته بود

سپس از من درخواست کرد و گفت

آقای ابراهیمی شما اسطور استان هستید و از تو می خواهم که دیگه در هیچ کجا و هیچ مراسمی شرکت نکن و در بحثهای دفاع مقدس نباش تا این اسطوره بودنت ادامه داشته باشد

 

به ایشان گفتم چشم

اما امیر سیدجلالی، من هنوز خیلی ناگفته دارم

گفت باشه باشه، نمیخواهم دیگران خاطرات ترا بدانند و بشنوند

 

خوب بنظر شما دوستان عزیز، آیا این حرف خودش بود یا از او خواسته بودند

آیا بنوعی نخبگان رزم ارتش را کنار زدن نیست

آیا یک واحد تکاور دریای ارتش را کنار زدن و یک نفر از یگان موازی را گفتن و روایات گفتن و کم مانده حدیث گفتن از یک نفر و در نهایت ترانه خواندن که نبودی ببینی ،اسطوره نساخته اند که با سکوت اسطور بسازند

آیا......

3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now