Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

امیر سرتیپ شهید سید عبداله تقویان

در گروه پدافند هوایی شهید ظرافتی بابلسر یادواره امیر سرتیپ شهید سید عبداله تقویان برگزار شد

یادواره امیر سرتیپ شهید سید عبداله تقویان از شهدای نیروی زمینی ارتش  یک شنبه بیستم آبان ماه با حضور رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش در گروه  پدافند هوایی شهید ظرافتی بابلسر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی قرارگاه پدافند هوایی، امیر سرتیپ احمد رضا پور دستان  رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش در این مراسم گفت: خداوند در فرایند رفتن انسان ها از این جهان تعدادی را از دیگران جدا می کند و اشاره می فرماید که  به آنها نمی توانید مرده بگویید و این عده همان شهدا هستند، حتی نبایست به مخیله خود راه دهیم که این ها مرده هستند  بلکه زنده هستند ، و خداوند به آنها روزی می دهد.

وی افزود: روح 38 شهید پدافند هوایی شهید ظرافتی بابلسر در این یادواره حضور دارند و شاهد اعمال و رفتار ما هستند .

امیر سرتیپ پوردستان ادامه داد: خون شهید در پیکره جامعه تزریق می شود و حرکت و نشاط و شادابی را به جریان می اندازد و امروز یکی از مظاهر شادابی، مقاومت و ایستادگی در جامعه ما شهدا هستند.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش خاطرنشان کرد: بایستی بدانیم که هم اکنون پرچم شهدا به ما داده شده و ما پرچمدار شهدا در این دوره و زمانه هستیم، ما باید اهل بصیرت باشیم و با این بصیرت هم دشمن درون خود و هم دشمن بیرون را را شناسایی کنیم تا اینکه به سعادت و کامیابی دست پیدا نماییم.

وی با اشاره به تفکیک پدافند هوایی از نیروی هوایی گفت: در زمانی که مسئله تفکیک پدافند هوایی مطرح و اجرایی شد احساس می شد که بایستی مدت های طولانی سپری شود تا اینکه پدافند بتواند مفید و مثمر ثمر واقع شود اما مشاهده کردیم در همان سال های اولیه با وجود نیرو های متخصص جوان  و پیشکسوتان ، خیلی زود بازیابی صورت پذیرفت.

در پایان این مراسم از خانواده معظم  امیر سرتیپ شهید سید عبداله تقویان تجلیل به عمل آمد و یاد و خاطره این شهید گرامی داشته شد.

گفتی است، امیر سرتیپ شهید سیدعبدالله تقویان از شهدای سرافراز استان مازندران در روز 21 تیرماه 1367 در منطقه عملیاتی زبیدات به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

 

 

منبع:https://padafand.aja.ir/Portal/home/?news/77139/76246/1537663/یادواره-امیر-سرتیپ-شهید-سید-عبداله-تقویان-برگزار-شد

 

1 person likes this

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!


Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.


Sign In Now
Sign in to follow this  
Followers 0