Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

Sign in to follow this  
Followers 0

هواپیمای آب نشین

سالها پیش در ذهنم طرحی از یک هواپیما رو داشتم که توانایی آب نشینی رو داشت و تا اونجا که تونسته بودم تمهیدات برای کارایی اون رو لحاظ کرده بودم ولی کاربرد زیادی براش پیدا نکردم

نهایتا طرح سوخترسانی و تدارکات به شناورهای دریایی در اقیانوس و حمل و جابجایی نیروهای این شناور ها و با حمل بارهای حیاتی از بندر به نقاط داخل کشور به ذهنم رسید

تا اینکه اون اتفاق ناگوار برای سانچی رخ داد و هیچکی کمک نکرد و نیروی ویژه ارتش هم که خواست بره چون باید اول به خاک چین وارد میشدن ،اونا هم تا تونستن وقت کشی کردن

حال اگر ما چنین پرنده ای داشتیم نهایتا در عرض 2 ساعت نیروهای ما بدون تشریفات دیپلماتیک  میتونستن وارد کشتی میشدن و روی همون آب میشد امکانات امدادی رو در داخل پرنده بکار گرفت

(طرح رو ارسال میکنم عجله نکنین)

اما برای حوادث نادر برای کشور به صرفه نیست که کلی هزینه های اینجوری بکنه

شما دوستان میتونید طرح توجیهی برای به صرفه بودن خط تولید این نوع پرنده ارایه بدید؟؟/

اصلا ما به داشتن  و ساخت چنین چیری  نیاز داریم؟؟؟

2 people like this

این طرح همونطور که اشاره فرمودین بر روی در یا کاربرد خواهد داشت تا رودهای کم آب واقلیم نسبتاً خشک کشورمون ! اجازه بدید مثالی بزنم . به طور مثال در کشور کانادا که دارای رودهای پر آب زیادی می باشد برخی از هواپیماها مجهز به بالشتک فرود وبرخاست روی رودهای پر آب هستند . هواپیماهایی با ابعاد سسنا 185 ویا سسنا 206 . اما در کشورما که دارای اقلیم خشکی است این نوع از هواپیماها زیاد جوابگو ی نیازهای داخلی نخواهند بود . اما از این نوع هواپیما ها می توان در مناطق ساحلی از جمله خلیج فارس و یا دریای مازندران بهره برد. . جالب اینجاست که برخی بالگردهای دریایی مجهز به بالشتک های فرود روی آب هستند . اما راجب هواپیماها و بالثابتها تا به الآن اقدامی نشده . چرا ؟خود منهم دقیقاً نمی دونم . به هرحال ببخشید پیش داوری کردم . شما یک زحمت بکشید و طرح خودتون را بفرستین شاید بهتر بتونیم کمک کنیم .

2 people like this