Welcome to رهروان ارتش

از اینکه انجمن ما را برای مطالعه انتخاب کردید از شما متشکریم. 

برای استفاده از امکانات انجمن و برقراری رابطه دوستانه با دیگر اعضا لطفا در انجمن ثبت نام کنید

با تشکر

عملیات تمرینی نزاجا برای مقابله با داعش+ تصاویر

یگان رزمی آموزشگاه ۰۱ شهدای وظیفه نزاجا با اجرای عملیات تمرینی مقابله با گروهک‌های تکفیری بخشی از توانمندی خود را به نمایش گذاشت.

به گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس، یگان رزمی آموزشگاه ۰۱ شهدای وظیفه نزاجا صبح امروز (شنبه) با اجرای عملیات تمرینی بخشی از توانمندی‌های خود را در مقابله با گروهک‌های تروریستی و تکفیری به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، یگان رزمی آموزشگاه ۰۱ شهدای وظیفه نزاجا در این عملیات توانست در کوتاه‌ترین زمان ممکن ضمن پاتک میکروبی گروه تروریستی مستقر در موضع کمین با بهره‌گیری از آموزش‌های جنگ‌های نامنظم، تحرک‌پذیری و اجرای آتش منظم تیم تروریستی را به سرعت محاصره کرده و به اسارت درآورد.

نمایش توانمندی یگان‌های رزمی آموزشگاه ۰۱ نزاجا

نمایش توانمندی یگان‌های رزمی آموزشگاه ۰۱ نزاجا

نمایش توانمندی یگان‌ رزمی آموزشگاه ۰۱ نزاجا در مواجهه با داعش+ تصاویر

نمایش توانمندی یگان‌ رزمی آموزشگاه ۰۱ نزاجا در مواجهه با داعش+ تصاویر

این عملیات در جریان بازدید امیر سرتیپ «کیومرث حیدری» فرمانده نیروی زمینی ارتش از آموزشگاه ۰۱ شهدای وظیفه نزاجا اجرا شد.

بنا بر این گزارش، آموزشگاه ۰۱ نزاجا در سال ۱۳۳۶ با استعداد دو هنگ در ساختار ارتش ایران ایجاد شد و در سال ۴۸ در موقعیت فعلی قرار گرفت.

این آموزشگاه در دوران جنگ تحمیلی مسؤولیت آموزش افسران متعهد ارتش جمهوری اسلامی را بر عهده داشت و ۲۸ شهید را تقدیم انقلاب اسلامی کرد.

منبع:http://defapress.ir/fa/news/320287/عملیات-تمرینی-نزاجا-برای-مقابله-با-داعش-تصاویر

5 people like this

نه اینکه بد باشه ها

اما به نظر میاد از همون روزی که در موقعیت فعلی قرار گرفت تا الان رنگ نوسازی که نه رنگ باز سازی هم به خودش ندیده این رو از از اسفالت ترک برداشته و لباسها و سلاح ها به راحتی میشه فهمید

یه چیزی

داعشی ها مثلا اونور میدان سنگر گرفتن و نیروهای خیلی ویژه هم اینور میدان بعدش باهم تفنگ بازی کردن ؟؟؟؟؟

حتما برای صرفه جویی در مهمات هم با دهن شون صدای تیر اندازی در اوردن

مثلا یکی میگه ترررررررررررررررررررررررررر تتتتق تتتتق اون یکی هم میگه آخ من تیر خوردمم شما برید جلو

5 people like this

در 59 دقیقه قبل، Crounus2000 گفته است :

ما به نظر میاد از همون روزی که در موقعیت فعلی قرار گرفت تا الان رنگ نوسازی که نه رنگ باز سازی هم به خودش ندیده این رو از از اسفالت ترک برداشته و لباسها و سلاح ها به راحتی میشه فهمید

ظاهرا شما با اثار باستانی و تاریخی کشور مشکل دارید و میخواهید همه چیز رو از بین ببرید و اسفالتش کنید ؟

نیروهای مثلا داعشی توی سنگر نشتن و نیروهای خیلی خفن کل میدون سینه خیز اومدن سمت اونا ظاهرا. میدونید چرا؟ میخواستن میدون صبحگاه رو جارو بزنن با این کلک سربازها رو گول مالی کردن و میدون صبحگاه رو تمیز. خخخخخخخخ

5 people like this

بر اساس این گزارش، یگان رزمی آموزشگاه ۰۱ شهدای وظیفه نزاجا در این عملیات توانست در کوتاه‌ترین زمان ممکن ضمن پاتک میکروبی گروه تروریستی مستقر در موضع کمین با بهره‌گیری از آموزش‌های جنگ‌های نامنظم، تحرک‌پذیری و اجرای آتش منظم تیم تروریستی را به سرعت محاصره کرده و به اسارت درآورد.

هرکسی باور نداره زنگ بزنه به 118 تا صحت گزارش بالا رو تأیید کنند . خوب نیست اینقدر شکاک باشیم .

4 people like this

همه این کارا رو باهم و توی یک روز انجام دادن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بعدشم داعش دارای تحرک بالاست و دایما مثل بز اینور و اونور میره نه اینکه در یک موضع ثابت پای درختا بشینه و برا خودش چای قلیان بزنه

4 people like this

اگه به جای داعش یا النصره از نیرو های دشمن فرضی نام برده می شد باور پذیر بود تا نام بردن از داعش . چرا که داعش از شیوه های متفاوتی در نبرد استفاده می کند . جالب اینجاست که نیرو های خودی بدون سنگر به سمت نیرو های داعش که پشت سنگرند تیر اندازی می کنند . حاجی سید تو کشتن : SMILE :

3 people like this

سلام

اجازه هست استادان من

من فکر می کنم این عمل نباید رسانه ای می شد به چند دلیل

1-احتمالا این کار ترواشی است از ذهن یکی از فرماندهان کروهان آموزشی که به این سادگی انجام گرفته وبا امکانات بسیار محدود  و در حد امکانات یک کروهان.

طراحی به شکل یک کار آموزشی هست :::

الف:چادر دشمن فرضی به سمت نیروهای خودی هست و گاهی در روی جاده و بدون عوارض

ب:: از سیستم حفاظت از افراد مثل کلاه آهنی و جیب خشاب برای مهمات همراه و سر نیزه و.... هست استفاده نشده(توضیح اینکه سرنیزه فقط برای جنگ نزدیک و تن به تن نیست و موارد استفاده دیگری دارد که اینجا به علت حضور نیروها در زمین خاص نمی تونسته مورد استفاده قرار گیرد)

پ::این طراحی آنی بوده و هماهنگی لازم صورت نگرفته بود چون شخصی که در مقابل نیروهای دشمن فرضی هست در حال هماهنگی و ابلاغ دستورات جزء به جزء هست و شخصی که در مقابل نیروهای خودی هست هست آموزش خیز 5 ثانیه هست

2-آموزش کافی نبوده چون اگر توجه داشته باشیدچادر انفرادی و سنگر دیده بانی در محل گذر آب پای درختان بر پا شده این یعنی یک فاجعه آموزشی

3-انفجار نارنجک دود زا که بجای آثار توپخانه و یا..... استفاده شده در حضور نیروهای خودی انجام گرفته این یعنی کشته شدن نیروهای خود در خارج از سنگر و در حال هجوم و زنده ماندن دشمن فرضی با توجه به حضور در جان پناه

و.....

با آثار باستانی که کرنوش عزیز فرمودند من دیگه نمی توانم با ایشان بحث کنم در غیر اینصورت از روی بسیاری از دزدی های همکاران باید پرده بردارم

ارادت

3 people like this

بحث چیه ؟؟؟ شما اصلا نمرینی به من تاو شلیک کنید من اصلا حرفی نمیزنم کلا حرف حرف شماست قربان: SHY :

3 people like this

در 47 دقیقه قبل، Crounus2000 گفته است :

حث چیه ؟؟؟ شما اصلا نمرینی به من تاو شلیک کنید من اصلا حرفی نمیزنم کلا حرف حرف شماست قربان: SHY :

عزیز دلمی

3 people like this

جناب ابراهیمی سعید  به نکات خوب و مهمی اشاره فرمودن . با توضیحاتی که استاد ابراهیمی سعید فرمودن این یعنی ضعف آموزش نیرو های به اصطلاح واکنش سریع ارتش . با این اوصاف اگر خدای ناکرده جنگ واقعی صورت بگیرد شاهد تلفات بالای یگانهای نزاجا خواهیم بود.

3 people like this